Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Monia i Migotka faktycznie duże dzidzie ale wy pewnie jesteście już dużo bliżej końca niż ja , mja dzidzia waży 1980 ale to dopiero 34 tydzień więc pewnie jeszcze sporo urośnie bo teraz podobno duże dzidzie się rodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mnie jakas wena sprzatania wzieła dzisiaj no i latam ze scierka jak nawiedzona moja dziecko w 31 tyg wazyło 2kg, za tydzien mam wizyte to sie okaze ile ma, synek urodził sie z waga 3950 wiec troche sie obawiam czy nie bedzie wieksza choc lekarz mi mowił ze to nie reguła ze drugie wieksze ja ochraniacz na łozeczko tez prałam tylko bez wirowania i nic sie nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jeszcze niedawno mowilam,ze koniec z zaprawami na zime, a wlasnie skonczylam zaprawianie malinek :) Mniami, syrop na zime do herbatki mniami mniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się zabieram za gołąbki po cygańsku tylko taki dziś leniwy dzień mam że powtarzam sobie "zaraz,jak się film skończy":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela-----------< ale super,ze jestes z nami:-) nieznajoma-------------> piekne lozeczko, sama bym w nim polezala:-) lubila---------->dzieki za opinie o xlanderze,ja chyba zostane przy moim bolderku:-) Poswieciłam sie i odnalazlam tabelke:-P PSEUDO...........wiek..termin....imię....woj...........kto re dziecko Perełka1983......25...26.09.09…Pawełek...mazow.... pierwsze Nieznajoma4303.22...01.10.09..Blanka.....pomors....pierw sze MG 29..............31...01.10.09..Igorek......wlkp.......drugie Monia_monia......25...02.10.09..Marcel.....Mazow...pierw sze czuła...............25...03.10.09 córcia.... pomors.....pierwsze alla23...............24...03.10.09.synek.......mazow.... .pierwsze K_Z_Kasia.........27...04.10.09..synek...zachodniop..pie rwsze Pultaska...........30...05.10.09...synek....kuj.-pomNiem cy)...pierwsze Angela24...........27...07.10.09..Martynka.śląskie.....p ierwsze Mewka123........29....07.10.09. Martynka...wlkp......pierwsze MERY27...........28....8/12.10.09....synek......wlkp...d rugie JoG.................27...9.10.2009..Patrycja....dolnośl. .pierwsze mazia112..........22...11.10.09..Miłoszek..Małopol....pi erwsze MartaDz...........30...11.10.09..Zuzia......podlaskie... perwsze KASIA444................14.10.09..SZYMUŚ....pomors....pi erwsze Renatinka…...….26....17.10.09..Filip........ pomors.....pierwsze DAGAR.............34...18.10.09..Kornelia…. Łódź........pierwsze Betix.............23....18.10.09. synek..kujawsko-pom..drugie Lalune.............27...19.10.09..Nadia...warm.-maz....p ierwsze Jenny06..........29....20.10.09Kacperek..śląskie.......d rugie RUMIANELLA.....27...22.10.09..Larysa..dolnośląskie..pier wsze SURI...............30...22.10.09..Dawid......śląskie.... ...pierwsze agatek-gagatek 24...24.10.09..córka..dolnośląskie...drugie lubila..............32....25.10.09..Ola..........rzeszów ...drugie agata_xyz......28.....26.10.09...synek.....śląskie...... .pierwsze camisia……......35…...28.10.09…?? chybaHania??...Austarlia….drugie madzik..........21.....29.10.09..???????.......lubelskie . ..drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie dziekuje lalune :-P Renatinka-------> ja zaczelam w pon. 35 tydzien:-) migotka-------->ja na razie sobie nie zazdroszcze cc,ale juz sie oswajam z ta mysla..... nieznajoma---------> dawaj te golabki;-) Ciekawe, co porabia Tymczasem, Camisia, Jog, Betix,Jenny 06, madzik? Meldowac sie prosze;-) :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też myślałam o naszych dziewczynkach gdzie one wszystkie się podziały. A wy też gadacie z brzuszkiem??Bo ja notorycznie się pytam kiedy ma zamiar wyjść i nawet nie kopnie że słucha,to akurat po ojcu:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny tak sobie mysle ze teraz mam wizyte u gina za tydzien, czyli w 38 tc, i to juz chyba bedzie ostatnia wizyta? Najgorsze ze teraz mi nie bedzie usg robil, czyli tak na dobra sprawe to nawet nie bede wiedziala jak duze jest moje dziecko? A co jak bedzie mial ze 4,5 kg, to co? Mam go rodzic SN? ;-);-) Nieznajoma - super lozeczko! Tez mialam pytac o meza ale nie chcialam zeby wyszlo ze ksiazke pisze czy co ;-) Super ze juz jest OK, u nas tez, jakies zle dni ostatnio mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu - nie martw się na zapas. Może lepiej jak nie będziesz wiedziała ile waży, to się nie będziesz stresować. Ja prałam ale poszewkę z ochraniacza, bo mam zdejmowaną. Dzisiaj mierzyłam w sklepie te staniki firmy alles i są świetne! Na początku października pójdę zmierzyć rozmiar i zamówię na allegro. Wiecie co, nie lubię tego masażu krocza, ale robię go już 2 tygodnie i widzę już efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_Z_Kasia------->bedzie dobrze:-)Mysle,ze dzidzius nie bedzie taki duzy:-) Ja martwie sie,czy od razu po cc mozna karmic dziecko piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja szwagierka miała cc i normalnie miała pokarm, więc się nie przejmuj:) Jak ostatnio oglądałam swoją kruszynkę na usg, to przypomniałam sobie jak byłam pierwszy raz i zobaczyłam tylko mała plamkę na ekranie, a teraz - to juz bobaska mam w brzuszku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
Melduję się. Jak zwykle byłam w podróży-kolejna delegacja, 700km. Na szczęście miałam kierowcę ponieważ coraz gorzej znoszę podróże. Długie siedzenie w jednym miejscu powoduje, że nogi mam jak baniaki i nawet ręce zaczęły mi puchnąć. Koszmar po prostu. Do tego doszły bóle głowy i problemy ze spaniem. Chciałabym już urodzić. Odwiedziłam też Eskulapa w Bielsku, gdzie przeszłam tzw. kwalifikację do porodu. Konkret i wojskowa dyscyplina na pierwszy rzut oka, to coś co mi bardzo odpowiada. Poza tym wizja znieczulenia to miód na moje zbolałe ciało - przynajmniej pół szpitala nie będzie musiało słuchać jak się wydzieram przy porodzie (tak jak to miało miejsce 10 lat temu :-)). Dziś byłam też oglądać wózeczki - teraz moim faworytem został Babecar Stylo AT tylko ten jego ciężar........ ECh. Gdyby Emmaljungę Nitro CIty dało się oglądnąć gdzieś w pobliżu to pewnie ona zostałaby moim faworytem. Kurcze czasu niewiele a ja ani wózka ani łóżeczka nie mam..... Ciekawe czy zdążę :-) Pozdrawiam T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymczasem-Co Ci tam robili w Bielsku?Masz wyznaczoną datę porodu?Kiedy ,masz się tam zgłosić. Koszt to 410 zł .tak?Cały czas ściskam nr. tel.do doc. Bernackiego ,ale po rozmowie z ordynatorem postanowiłam rodzić s/n.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu nie masz na każdej wizycie usg?Może zrobi wielkość dziecka mierzą według kości udowej . Albo miary krawieckiej :)po wielkości brzucha .Nawet jeśli lekarz teraz nie zrobi Ci usg zaraz na porodówce to zrobią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymczasem---->mam nadzieje że już skończyłaś podróżowania:) Małgoś39----->ciebie Żabciu też jakoś długo nie czytałam,ale już jesteś to super:) Gołąbki zrobione więc zapraszam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, melduje sie i ja... Pare dni znow nie dalam rady nic napisac, bo moja cora sie pochorowala i mialam maly sajgon w domu... Ale strasznie milo, ze o mnie pamietacie! :) U mnie wszystko dobrze. Jedynie co to zmeczenie dokucza mi okrutnie. Poprzednim razem tego tak nie odczuwalam, bo mialam wiekszy luz... teraz przy mojej trzylatce juz nie jest tak rozowo... Mimo, ze ona jest bardzo samodzielna, to robote mam okragly dzien... Wieczorem, to juz nie jestem zmeczona a wyczerpana! Az sie dziwie, ze tak nic sily nie mam... Poza tym wczoraj odebralam wyniki wszystkich badan od lekarza, szczegolnie USG. Wszystko w porzadku, dzidzia wyglada zdrowo i normalnie, tylko jest malutka... sama nie wiem co myslec... na 33 t.c. wazy niecale 1700g. Moze i dobrze, bo to przeciez dziewczynka :) choc glowa duza (tzn. normalna), ale Pola tez miala spora glowe (i ma nadal), wiec to dziedziczne (po tacie). Z waga to nie wiadomo... albo to uroda Hani, ze malutka jest i juz, albo cos nie tak z terminem i bedziemy rodzic w listopadzie... Moze tak na Poli urodzinki ;) Jedne co to jestem spokojna, ze chyba jednak cukrzycy nie mam, bo dzidzia bylaby wieksza juz... Poza tym wiekszosc wynikow jest dobrych. Jedynie co miesniak, chloernik jeden brzydko wyglada i co najgorsze rosnie (a w 3 trymestrze powinien zastopowac, a nawet sie zmniejszac) i troche mnie zastanowily wody... Podobno mieszcze sie w granicach normy, ale AFI mam 17!! Ktora ma za malo - moge sie podzielic!!! :) :) No i tez juz nie mam w czym chodzic! U nas jeszcze troche chlodno, a juz w grubsze ciuchy sie nie dopinam... Czekam na ciepelko... Mleko juz mnie tez zalewa... doslownie. Musze juz uzywac wkladek laktacyjnych... Leje sie zwlaszcza w nocy. Pamietam, ze z Pola tez tak mialam. Nie odpoczely sobie zbytnio moje mleczarnie, bo skonczylam karmic Pole niedlugo przed zajsciem w ciaze i jeszcze kilka pierwszych miesiecy mialam mleczko "Poli", potem chwilka przerwy i znow produkcja ruszyla... :) Ale nie martwcie sie dziewczyny, ktorym jeszcze nic nie leci z piersi (bo widze, ze temat powraca na forum). To nic nie oznacza! Znam kilka kobiet osobiscie, ktore mialy siare przed porodem i zadlugo nie pokarmily, bo nie mialy za duzo pokarmu pozniej... Ja tez mialam przeboje z karmieniem po porodzie, bo przez pierwszy tydzien nie mialam pokarmu... Co prawda przez krwotok po porodzie (przez miesniaka), ale samej mi sie nie chcialo wierzyc, ze tak mi lecialo, a tu jak dzidzia glodna to ja nic nie mam... Teraz az mnie korci, zeby gdzies troche uzbierac tego mleczka co mi leci i zamrozic na wszelki wypadek... No ale nie mozna tego robic, bo jakimkolwiek sciaganiem pokarmu mozna sobie bardzo zaszkodzic. Ja jestem z konca tabelki, wiec tak jakos jeszcze tego nie czuje... ale my juz na prawde jestesmy na finiszu! Kurcze, lada dzien zaczna sie radosne wiesci o narodzinach naszych dzieciaczkow! Jestem cala podekscytowana... Nieznajoma - fajnie, ze z mezem sie uklada... i smaka robisz mi co chwila... jak nie rzodkiewki to golabki! Dawaj tu jedno i drugie! :) Kasia - a Ty na rzodkiewki masz szanse? Tak mi sie przypomnialo, ze one swietnie neutralizuja nadmiar kwasu i zgage! Co do wielkosci dziecka i porodu SN... Na dobra sprawe, jesli dziecko jest w stanie przejsc przez kanal rodny (jesli kobieta jest bardzo waska to nawet male dzieci maja z tym klopot) to jego waga nie ma wielkiego znaczenia w "ciezkosci" porodu SN. Wedlug mnie najgorszy etap to rozwieranie sie szyjki i porod jest ciezki jak szyjka rozwiera sie bardzo powoli i bolesnie... Potem urodzenie dziecka to juz nic strasznego i nie ma reguly, ze przy wiekszych dzieciach jest gorzej, wiec nie ma co sie bac. Co by nie bylo, bedzie dobrze! Urodzic musimy, juz nie mamy wyjscia ;) Bedzie to chwila, moze trudna chwila, ale za to sowicie nagrodzona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzilam normy dla AFI... normalna ilosc wod jest gdy indeks wynosi miedzy 5 a 20! Wiec wszystkie miescimy sie w granicach normy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze musze sie pochwalic, ze wczoraj doszla paczka z ciuszkami dla dziewczynek od moich rodzicow z Polski! Ale radosc! Pola dostala tez troszke polskich ksiazeczek i bajek... Z ciuszkow tak sie ciesze, zwlaszcza ze spioszkow (bo u nas nie ma), ze ciagle je ogladam... Wszystko polskie, sliczne i kolorowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nakari
Cześć dziewczynki:) Angela super,że już opuściłaś szpital.JUeśli mogę Ci coś poradzić na nadciśnienie to zero soli i owoc głogu(suszony w postaci herbaty) reguluje ciśnienie-dostępny w sklepach zielarskich lub aptekach. Wagą maluszków się nie przjmujcie,jakby było coś źle to lekarz by powiedział.Co do wagi to mój lekarz bardziej się przejmuje ode mnie,na każdej wizycie mówi mi że za dużo tyję i że ciężko będzie mi schudnąć,chocuiaż sam nie rozumie dlaczego tak tyję.Jestem od 11 lat wegetarianką,więc nie jem tłustego,smażonego czyli tego co najbardziej kaloryczne,więc nie wiadomo co co chodzi:( Co do rozmów mężów z brzuszkam mój rozmawiał często,nawet jak się kłóciliśmy,kładł ręce na brzuchu i mówił,że zatyka małej uszy:) Ale każdy inaczej przechodzi ciążę zarówno kobieta jak i mężczyzna.Zazdroszczę wam,że maci swoich mężów przy sobie,mój za granicą od 2 miesięcy i wraca za miesiąć:( nawet kłótni mi już brakuje,ech nie będę się skarżyć,bo się rozpłaczę i makijaż spłynie;) pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życze .ja zbieram się do pracy:/ tak mi się nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
Małgorzata - długo się zastanawiałam nad wyborem miejsca porodu aż w końcu zdecydowałam się na Eskulap. Wczoraj przyjechałam na konsultację do Biernackiego i Witkowskiego (anestezjolog i chyba właściciel kliniki). Zapłaciłam 360 PLN (z USG kosztuje 410) ponieważ USG miałam robione w tamtym tygodniu. Zostałam poinformowana, że na ponad tydzień przed porodem oraz jeżeli nic się nie wydarzy to w dniu porodu mam podjechać na KTG. Jeżeli będzie ok. oraz dalej nic to 5 dni po planowanej dacie porodu mam zgłosić się na indukcję. Gdyby rozpoczęły się skurcze, odpłynęły wody itd. mam dzwonić o każdej porze dnia i nocy do Witkowskiego. Podoba mi się to podejście, bo wszystko jest jasne. Mam wziąć ze sobą tylko rzeczy osobiste + kosmetyki. Środki czystości zapewnia klinika. Jeżeli zdecydujesz się na Eskulap to dzwoń i umawiaj się jak najszybciej bo potem marudzą, że pacjentki powinny zgłaszać się co najmniej na miesiąc przed porodem a one przeciągają.... Nieznajoma - otóż jeszcze nie skończyłam z delegacjami :-) Jutro jadę na dwudniówkę na szczęście po Polsce :-) W przyszłym tygodniu jeszcze nic nie mam zaplanowane poza dwudniowym szkoleniem z negocjacji, ale ono stacjonarne jest, więc nie pojeżdżę po Polsce. W sumie szkoda, bo chciałabym gdzieś obejrzeć przy okazji delegacji Emmaljunge Nitro City a u nas na południu nie ma nigdzie :-(. Pozdrawiam T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis to sie nie wyspałam bo te biodra tak daja mi popalić. Dziwczyny a bolą was rzebra. super że wasze dzidzie są zdrowe i wszystko ok. ja ide za tydzień w środe to juz bedzie 37tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Ja sie juz sypie i nadaje na zlom :) Wczoraj wieczorem poszlismy z mezem na spacer, niedaleko kolo domu. Kilka minut po wyjsciu mialam skurcz, ze az sie zgielam w pol. Potem przeszlo i znowu. Maz sie juz przestraszyl i myslal,ze do domu nie dojde. Jak stara babcia. A dzis sie wkurzylam. Poszlam do lekarza rodzinnego, bo caly czas mnie boli gardlo i od wczoraj mam kaszel i odrywa mi sie wydzielina. Zapisal mi syrop. No i wlasnie sobie o nim poczytalam i jest na alkoholu i nie mozna go stosowac w ciazy. Co polecacie na taki kaszel?? Poza tym bylam dzis u poloznej na tetnie i powiedziala,ze powinnam dostac medal za to,ze daje rade z takim wiercipieta w srodku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatinka ja słyszałam ze stodal można. Mnie tez trzymie ale na szczęscie tylko katar kupiłam sobie rutinoscorbin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TYmczasem-A ,gdybyś nie zdążyła dojechać (czego absolutnie Ci nie życzę)To oddadzą kasę?.Koleżanka mówiła ,że oddają pomniejszając o chyba 70 zł koszt 1 wizyty. Kurcze tak mi nabił mój lekarz do głowy o porodzie s/n ,że sama nie wiem co robić.I blokuje mnie odległość ja do B-B mam 65 km.Boję się ,że nie zdążę albo pojadę za wcześnie. TYmczasem na kiedy masz termin? Cieszę się dziewczyny ,że u Was wszytko dobrze kruszynki rosną w naszych inkubator kach jak na drożdżach . Lekarz mnie bardzo przestrzegał przed czytaniem w necie infor. medycznych ,porównań wyników. Każdy jest indywidualny zależy wszystko od wieku ,wzrostu ,wagi itp. Można sobie zrobić bałagan w mózgu. Nieznajoma -To teraz z męzusiem masaż krocza gratis????:) Nie wpuszczaj już teściowej do domu .:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ;-) Malgosiu - no wlasnie dziwne, ale nie na kazdej wizycie mam usg. Wczesniej - to OK, ale teraz? Wydawalo mi sie ze powinien czesciej mi robic. Zapytam go za tydzien. Tez mi sie wydaja ze jak cos to zrobia mi na porodowce Camisia - nie slyszalam o tej rzodkiewce, ale sprobuje dzieki ;) Chociaz teraz co prawda zgage mam coraz rzadziej - chyba dlatego ze synus juz jest nizej i nie kopie po zoladku? hehhe Jesli chodzi o wage corci to dziewczynki chyba z reguly sa drobniejsze, wiec sie nie martw. W normie sie pewnie miescicie Uspokoilas mnie tym co napisalas o wadze i porodzie - jakos lepiej sie poczulam, mimo, ze ostatnio znowu wrocil troche strach przed porodem Renatinka - ja bralam na kaszel Stodal i Malia a takze prawozslazowo- tymiankowy. Mazia - mnie zebra nie bola Nakari - to pewnie Ci smutno samej - ja bym nie wytrzymala tyle Kurcze dziewczyny znowu zaczelam sie bac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry:) U mnie znowu nocka nie przespana mała tak się wierci z boku na bok aż słów szkoda,ja nie wiem pop kim taka niecierpliwa napewno nie po mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×