Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

betix, ty masz termin na 18.10, spokojnie... nie denerwuj sie, b złość piękości szkodzi;))) lubila, nie boje se pic tych malin, bo one nie wywołują porodu, tylko ewentualnie pomagają, nie sądzę ze zaraz urodzę, ale niech moja szyjka sobie pije te liście,skoro to ma jej pomóc;) jog, na który szpital sie zdecydowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZNALAZŁAM I SKOPIOWAŁAM-PRZYDA SIE :) Kąpiel Zanim zaczniesz przygotuj: wanienkę , komplet ubranek, pieluszki , ręczniki , mydełko, krem pielęgnacyjny lub oliwkę do ciała, przewijak lub miejsce, na którym przebierzesz dziecko , nagrzej pomieszczenie do temp.24-25 ° C. Do wanienki nalej wodę o zbliżonej temp. do temperatury ciała dziecka - około 37° C. Na dno połóż 2- pieluszki aby maluszek nie ślizgał się po dnie wanienki lub uzyj specjalnej podkładki pod plecki. Rozbierz dziecko i spokojnie podtrzymując pod paszkami połóż do wanienki. Lewą ręką podtrzymuj je pod pleckami aby się nie zachłysnęło wodą. Zwróć uwagę by zanadto nie zmoczyć pępka. Wszystkie ruchy wykonuj spokojnie i uważnie. Delikatnie namydl główkę i całe ciałko, po czym okrężnymi ruchami opłucz je z mydła. .Staraj się, aby mydełko nie dostało się do oczu dziecka. Potem przenieś je ostrożnie na przewijak i starannie osusz po kąpieli. Pamiętaj że noworodek musi mieć zawsze czysty ręcznik, przeznaczony tylko dla niego. Pora na toaletę oczu -jałowym gazikiem nasączonym solą fizjologiczną przetrzyj oczy zawsze w kierunku od strony uszu do noska. Wyrzuć gazik. Do następnego oka przygotuj nowy. Zwracaj uwagę, czy oczy nie są zaropiałe. Jeśli tak spróbuj uzyc soli fizjologicznej. Gdyby i ta metoda zawodziła zgłoś problem lekarzowi. Czasami przyczyną bywają bakterie lub niedrożny kanalik łzowy które wymagają specjalnego postępowania. Natłuszczanie - jeżeli skóra ciała dziecka jest sucha ,łuszcząca się , delikatnie natłuść buzię kremem lub oliwką . Potem natłuść całe ciałko, omijając miejsce gojącej się pępowiny. Pamiętaj aby ilość kremu lub oliwki była naprawdę minimalna. Zbyt duża ilość kosmetyku może być przyczyną zaczopowania porów skórnych lub jej podrażnienia. Noworodki z dobrze rozwinięta tkanką tłuszczową nie wymagają natłuszczania skóry. Pielęgnujemy pępuszek. Do tego celu należy przygotować 70% Spirytus Vini , którym nasącz jałowy gazik i delikatnie, lecz starannie przetrzyj kikut i miejsce dookoła niego . Następnie na patyczek do higieny uszu nalej kilka kropli gencjany na spirytusie i dokładnie posmaruj nim całą powierzchnię kikuta oraz miejsce dookoła. Zwracaj uwagę, by miejsce to zawsze było czyste i suche. Pielęgnacja narządów płciowych: U dziewczynek delikatnie a zarazem dokładnie przemywamy okolicę warg sromowych ruchem z góry w dół !! Tak by na końcu obmywana była okolica odbytu. Ruchy z dołu do góry są niedozwolone , ze względu na możliwość przeniesienia zakażenia pałeczką Escherichia coli. Może ona spowodować zakażenie układu moczowego. Po umyciu należy dokładnie osuszyć skórę. Pośladki, fałdki ud , smarujemy cienką warstwą kremu przeciw odparzeniom . Nie polecam pudrowania dziewczynek ze względu na możliwość dostania się pudru do cewki moczowej, który czasami poza tym że podrażni ujście może zadziałać jak czop blokując oddanie moczu. Pora na chłopców - po kąpieli w której namydloną myjką myjemy prącie uważając, aby równie dokładnie umyć miejsce pod moszną ,osuszamy dokładnie genitalia i smarujemy delikatnie kremem pielęgnacyjnym. Pamiętajcie! po każdej zmianie pieluszek trzeba obmyć dziecko! a następnie dokładnie osuszyć. Jeśli na wilgotną skórę położymy krem lub maść ,a następnie założymy pieluszkę, dojdzie do podrażnienia skóry jej zaczerwienienia i odparzenia. A teraz do łóżka Po wszystkich naszych zabiegach pielęgnacyjnych noworodek musi zostać ubrany i położony do łóżeczka. Uważam, że w domu nie powinno się trzymać malca w czapeczce, jednak po kąpieli, przez pół godziny jest to wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka ja mam dokładnie tak jak piszesz i nawet w trakcie skurczu dzidzia mocno się rusza ale czytałam że to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabion
dziewczyny wy też jesteście takie zmęczone ciążą i oczekiwaniem porodu? Ledwie chodzę a do szpitala mam się zgłosić dopiero za tydzień:-( Jeżeli chodzi o zgagę to faktycznie nie ma nic wspólnego z włoskami u dzidzi, ja w pierwszej ciąży nie wiedziałam co to jest zgaga a mały urodził się z bujnął czarną czupryną. Jutro idę do fryzjera - na malowanie , ścięcie i modelowanie włosów - przez tyle miesięcy byłam zaniedbanym kaczątkiem , że juz mi wszystko jedno i muszę sobie trochę humor poprawić. Jak widziałam w tabelce to dzidziusie rodzą się o normalnej wadze (3 - czasami 4 kg) , mnie lekaż nastraszył , że mam troszke małego chłopczyka ( w 36 tc -2400g) ale to dobrze bo sie nie namęczę przy porodzie ?nie wiem o co mu chodziło Wczoraj kupiłam sobie lano-maść do pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży i karmienia z Ziaji i muszę przyznać , że dobra:-) wcześniej rodawki mnie swędziały i były takie dziwnie twarde a teraz ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam melduje sie kochane mały jak narazie w brzuszku i chyba mu tam dobrze:D nie mogłam was nadrobić tak sie rozpisałyście:) renatinka dzięki za pamieć:) WITAM nowe dziewczyny bedzie nas wiecej do czekania;) tyśka- córusia przeurocza nic tylko sie wpatrywać w taką kruszynke:) camisa renatinka dołączam sie do tych samych bóli :P MG- witamy dawaj znać jak tam u ciebie i kruszynki i opisz ten zaskakujący poród bo mi sie śmiać chce a miało być do Bożego Narodzenia:D:D brzusiowa - pewnie juz na porodówce :) betix- ja tez mam taki humor ale staram sie go zwalczać nie martw sie już niedługo synus bedzie z tobą:)🌼 4sz4- ja to bym tej pani szpachlowej coś powiedziała ona jakby pewnie stała to szpilki by jej sie połamały he he:D:D paniusia;) a moje dzieciątko to pewnie też bedzie wyglądało ale jak dziecko kinkąga bo mnie ta zgaga wykańcza ale sie uśmiałam ;D JoG JA Po tobie niedługo może zdąrzysz do końca tego tygodnia ;) lubila ale robisz smaki tez bym sobie zjadła gulasz ale z kluskami sląskimi ale juz zrobiłam pulpeciki wiec może jutro Dagar -to mała ma wyczucie:) perełka- trzymam kciuki może lada chwila dzień:):P pultaska- może już sie cos zaczeło dawaj znać renatinka - moj mały tez sie bardzo rusza po skórczach rumianella- mój mały tez ma raz taki dzie ze chce wyjść z brzuszka a raz siedzi jak myszka pod miotła;)ie sie nie moana poruszac ale juz kochana niedługo:D Miałyscie biegunke po tej herbatce z lisci malin bo ja wczoraj wieczorem to myslałam ze z kibelka nie wyjde i nie wiem czy to ona tak na mnie zadziałała? aniabion - ja też jestem już zmęczona tym nawet normaln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSEUDO...........wiek....termin......imię.........woj... .........dziecko czuła...............25......3.10.09....córcia....pomors. ......pierwsze Pultaska...........30......5.10.09....synek....kuj-pom/N iemcy...pier Perełka1983......25......6.10.09......Pawełek...mazow... .....pierwsze JoG.................27......9.10.09.....Patrycja....doln ośl.......pierwsze Basiek11...........27......9.10.09....Radosław...śląskie . .......pierwsze mazia112..........22.....11.10.09....Miłoszek....Małopol .......pierwsze Gabrysia04.05...23.....11.10.09....Alanek.....Świętokrzy skie..drugie kejtlin.....................13.10.09....synek......wielkopolskie..pierwsze jastro1...........29.....14.10.09.....synek...kuj-pom/Ir landia...pierwsz 4sz4 ...............20.....16.10.09......Ola........Śląsk........ ...pierwsze Anulka..............28.....18.10.09...Patrycja...małopol skie..pierwsze Betix................23....18.10.09.....synek.......kuj- pom......drugie Renatinka.........26.....19.10.09.....Filip........ pomors......pierwsze Lalune..............27....19.10.09....Nadia......warm.- maz....pierwsze Jenny06............29....20.10.09....Kacperek....śląskie ........drugie RUMIANELLA.......27....22.10.09...Larysa.....dolnośląski e...pierwsze SURI.................30....22.10.09....Dawid......śląski e........pierwsze Małgorzata 39 ...........22.10.09.... RAFAŁEK... ŚLĄSKIE............... agatek-gagatek..24....24.10.09....córka......dolnośląski e...drugie lubila................32....25.10.09.....Ola........Rzes zów......drugie agata_xyz.........28....26.10.09.....synek.......śląskie ......pierwsze camisia.............35....28.10.09.....Hania.....Melbour ne....drugie smalle...............27....28.10.09.....synuś........UK. .........pierwsze madzik.............21.....29.10.09.....???????......lube lskie...drugie dorka572..........29......1.11.09......córka.......śląsk ie.....drugie Mama............Data......TC........Imię........Poród... .....Waga/Cm Mery27..........15.07.....28...Maksymilian.....CC....... ...1300/38 Marta Dz........15.09.....36......Zuzia..........CC..........2700< br /> Kliforka .....................38.......................SN..........32 40/53 Tyśka.............24.09....38..... Emilka.........CC..........3500 monia_monia....24.09....39......Marcel.........SN....... ...3750/54 alla23.............24.09..............................SN ..........3850/60 Dagar.............25.09....37.....Kornelka......CC...... ....2960/57 K_Z_Kasia........26.09....39......Kubuś.........SN...... ....3330/56 Angela24.........29.09....39.....Martynka.....CC........ ...3100/55 Mewka............30.09....39.....Maja...........CC...... ....3020/52 Tymczasem.......2.10....40.....Piotrus.........SN....... ...3300/56 Kasia444..........3.10....39......Szymon........SN...... ....3750/57 MG29..............3.10.....41......Igorek............... ......3280/54 Nieznajoma......5.10.....41......Blanka.........SN...... ....3300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejtlin widze ze mamy termin prawie na ten sam dzien,zaloze sie ze bedziesz pierwsza.ja nie mam takich objawow jak reszta tzn czasem cos zakluje czy zaboli ale to trwa moment i nie boli bardzo.a jak u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie ze poki co nic..... ale czuje sie jakbym miala dostac okres:ciezkosc w pasie, w krzyzu, ogolnie miednicy i taki spokoj jakby przed burza..... hmmmmmmmm..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pultaska, Perelka --> caly czas trzymam kciuki! A mnie dopadl jakis glupi humor - chodze i sobie poplakuje. Zupelnie bez powodu. Ciaza to dziwny okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka za mnie to na razie nie masz co bo Cię będą bolały ;) u mnie cisza... a Ty nie masz co robić tylko płakać musisz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka--->dzięki za pamięć, jeszcze jestem, ale nastrój jakoś mi nie dopisuje. M zasiał we mnie niepokój, że skoro wczoraj były skurcze to dzisiaj tez powinno być, ale chyba dziecko lepiej wie co robi, więc czekam... Mazia112-mam nadzieję, że do końca tygodnia będę już w domu z dzieckiem. W poniedziałek przyjeżdża moja mamunia-nie widziałam jej od od Wigilii więc chciałabym byśmy posiedziały we trzy i M też, żeby nie było... Rumianella---nie wiem gdzie wyląduję w szpitalu. Jak mnie jutro lekarz położy to w Trzebnicy, jak będę wzywać pogotowie to W brzegu Dolnym a jak będę miała wybór to Lubin. Powiem Ci, że teraz to mam już daleko gdzieś gdzie będę rodziła, abym już urodziła i miała dziecko przy sobie. Z moich obserwacji poczynionych na tym forum widzę, że już mamusie nie wiele piszą o samych porodach, chyba, że któraś o to konkretnie pyta, a skupiają się na dzidziusiach więc pociesza mnie to, że potem szpital i cały poród to tylko wspomnienie. Tak już się na to nastawiłam, że mogłabym nawet w samchodzie rodzić gdyby tylko ktoś mi powiedział, że moje dziecko urodzi się zdrowiutkie! teraz tylko o tym myślę i nawet chcę żeby to się wkońcu zaczęło. Niestety od wczoraj przez te skurcze na KTG zrobiłam się bardzo niecierpliwa... Jastro----> też niekiedy oglądam o dzieciach i porodach. A i lubię czytać nasze mamuśki Brzusiowa to chyba rzeczywiście jest już na wybiegu... Takie czekanie jest naprawdę fatalne, niewiadomo kiedy i czy to już. Niby tak fajnie wszędzie o tym piszą-skurcze, wody, czop,plamienie, biegunki, zmiany nastroju-że niby nie sposób tego nie zauważyć. Ale jak czekamy to wszystko niemal pasuje. Chyba ogarnął mnie pesymizm. Dziewczyny podaję swoja pocztę (Gutek1609@neostrada.pl) na wypadek gdyby któraś chciała podać swój numer telefonu, żebym już po mogła napisać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatinka nie smutaj sie kochana bo dzidzia tez smutna bedzie;) powtórze sie miała któras biegunke po tej herbatce z lisci malin bo mnie jak wczoraj złapało to mysłałam ze nie wyjde;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSEUDO...........wiek....termin......imię.........woj... .........dziecko czuła...............25......3.10.09....córcia....pomors. ......pierwsze Pultaska...........30......5.10.09....synek....kuj-pom/N iemcy...pier Perełka1983......25......6.10.09......Pawełek...mazow... .....pierwsze JoG.................27......9.10.09.....Patrycja....doln ośl.......pierwsze Basiek11...........27......9.10.09....Radosław...śląskie . .......pierwsze mazia112..........22.....11.10.09....Miłoszek....Małopol .......pierwsze Gabrysia04.05...23.....11.10.09....Alanek.....Świętokrzy skie..drugie kejtlin.....................13.10.09....synek......wielk opolskie..pierwsze jastro1...........29.....14.10.09.....synek...kuj-pom/Ir landia...pierwsz 4sz4 ...............20.....16.10.09......Ola........Śląsk........ ...pierwsze Anulka..............28.....18.10.09...Patrycja...małopol skie..pierwsze Betix................23....18.10.09.....synek.......kuj- pom......drugie Renatinka.........26.....19.10.09.....Filip........ pomors......pierwsze Lalune..............27....19.10.09....Nadia......warm.- maz....pierwsze Jenny06............29....20.10.09....Kacperek....śląskie ........drugie RUMIANELLA.......27....22.10.09...Larysa.....dolnośląski e...pierwsze SURI.................30....22.10.09....Dawid......śląski e........pierwsze Małgorzata 39 ...........22.10.09.... RAFAŁEK... ŚLĄSKIE............... agatek-gagatek..24....24.10.09....córka......dolnośląski e...drugie lubila................32....25.10.09.....Ola........Rzes zów......drugie agata_xyz.........28....26.10.09.....synek.......śląskie ......pierwsze camisia.............35....28.10.09.....Hania.....Melbour ne....drugie smalle...............27....28.10.09.....synuś........UK. .........pierwsze madzik.............21.....29.10.09.....???????......lube lskie...drugie dorka572..........29......1.11.09......córka.......śląsk ie.....drugie Mama............Data......TC........Imię........Poród... .....Waga/Cm Mery27..........15.07.....28...Maksymilian.....CC....... ...1300/38 Marta Dz........15.09.....36......Zuzia..........CC..........2700 Kliforka .....................38.......................SN..........32 40/53 Tyśka.............24.09....38..... Emilka.........CC..........3500 monia_monia....24.09....39......Marcel.........SN....... ...3750/54 alla23.............24.09..............................SN ..........3850/60 Dagar.............25.09....37.....Kornelka......CC...... ....2960/57 K_Z_Kasia........26.09....39......Kubuś.........SN...... ....3330/56 Angela24.........29.09....39.....Martynka.....CC........ ...3100/55 Mewka............30.09....39.....Maja...........CC...... ....3020/52 Tymczasem.......2.10....40.....Piotrus.........SN....... ...3300/56 Kasia444..........3.10....39......Szymon........SN...... ....3750/57 MG29..............3.10.....41......Igorek............... ......3280/54 Nieznajoma......5.10.....41......Blanka.........SN...... ....3300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoG no nieźle juz w samochodzie byś chciała rodzić kochana:P bedzie dobrze doczekasz sie i ty mnie tez już to czekanie wykańcza czytam o zwiastunach porodu niby to tak mam ale co dzidzia nie chce wyjść he he :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazia, ja nwet po tych liśiach co mogą byc tez do kapieli, nie miałam biegunki. a to świństwo zaczyna mi nawet smakować. a ostatnio najbardziej na świecie podoba mi sie zapach cifa, całą chate ym szoruję, jej, jak najpiękniejsze perfumy... idiotyzm, wiem, ale az mąż musi nie z tym pilnować, zeby za duzo tego nie wąchać. najbardziej kręci mnie ten zielony i biały, choć normalnie to sam smród...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wypiłam przed chwilką tą herbatkę z liści malin i wcale nie była taka najgorsza , a czy będę biegac do wc to się dopiero okaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też wzięło na sprzątanie, najpierw kotłownia-nawet w piecu napaliłam, śmieci wyniosłam (zaraz M będzie japę darł), a teraz wycieranie kurzu. Zaczęłam od biurka z kompem żeby podejrzeć jak tam wasze nastroje się miewają. Podobno przypływ energii to zwiastun...więc do dzieła bo jak jutro nie wyjdą mi na KTG skurcze to pewnie skaże czekać w domu, a już wolę leżeć w szpitalu i niech coś podają n a przyspieszenie. A czytałam coś o majeranku? Sprawdzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazia- ja też piję tą herbatkę do kapieli co rumianella i przemiana materii mi się nie zmieniła :) rumianella- rozumiem Cię. ja najchętniej kapałabym sie w Domestosie czerwonym... :O czekam aż mnie mąż do psychiatry zawiezie jak po wieczornym wycieraniu podłogi siedzę na wannie i wdycham ten zapach. wiem że to niezdrowe dlatego siedzę tam momencik. możliwe że zamieniamy się w ćpunów takich co wąchają różne specyfiki?? :O dramat. lubila- ja daję łyżkę miodu do tych liści, zaparzam w pieknej filiżnace i też już nie ma źle. jak piłam gorzką w kubku to była masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejna próba poprawienia przy Kliforce-zobaczymy co z niej wyjdzie Mama............Data....…TC........Imię........Por ód......Waga/Cm Mery27..........15.07.….28.....Maksymilian.....CC. .. ......1300/38 Marta Dz....... 15.09 ....36 ......Zuzia ..........CC ........2700 Kliforka ....................38.........................SN.........32 40 /53 Tyśka............24.09....38.... ..Emilka..........CC.........3500 monia_monia....24.09...39.......Marcel.........SN....... .. .3750/54 alla23.............24.09...38.......Mateusz.......SN. ........3850/60 Dagar............25.09....37.......Kornelka.......CC.... .. ..2960/57 K_Z_Kasia.......26.09....39.......Kubuś..........SN..... . ..3330/56 Angela24........29.09....39.......Martynka......CC...... .. 3100/55 Mewka..........30.09.....39........Maja...........CC.... ... .3020/52 Tymczasem.......2.10....40.....Piotrus.........SN....... ...3300/56 Kasia444..........3.10.....39........Szymon........SN... ......3750/57 MG29..............3.10.....41.......Igorek.............. .........3280/54 Nieznajoma......5.10.....41......Blanka.........SN...... ....3300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny nieznajoma gratulacje🌻 i dla pozostałych dziewczyn o ktorych zapomniałam tez wielkie gratulacje🌻 witam nowe kolezanki:) nie mam dzis głowy do pisania na 19 mam wizyte i sie strasznie denerwuje, bo to u nowego lekarza (nie ma to jak zmiana ginekologa na koniec ciazy:O )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e to nieźle dziewczyny jedziecie z domestosami az sie popłakałam ze śmiechu:D:D a mnie tak dzis zajebiscie kłuje tam na dole jak nigdy no to może nie przez te maliny miałam biegunke eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatek powodzenia. Faktycznie lipa przed samym terminem, ale nie mamy na to wpływu! Daj znać jak Ci poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, ale napisałyście... nie jestem w stanie wszystkiego nadrobić, nie bardzo mam kiedy usiąść do kompa, bo mały jest dość absorbujący, a jak śpi to ja się staram coś zrobić w domku albo odsypiam noce, choć dziś mój Piotruś przespał w nocy 7 godz!!! kilka razy sprawdzałam czy jeszcze oddycha. widzę że przez przypadek wypadłam z tabelki, dopiszę później trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązania, powodzenia dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pogoda faktycznie nieciekawie, ale nie przejmuj się tak tą wizytą-zobaczysz, że wszystko będzie dobrze! :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSEUDO...........wiek....termin......imię.........woj... .........dziecko czuła...............25......3.10.09....córcia....pomors. ......pierwsze Pultaska...........30......5.10.09....synek....kuj-pom/N iemcy...pier Perełka1983......25......6.10.09......Pawełek...mazow... .....pierwsze JoG.................27......9.10.09.....Patrycja....doln ośl.......pierwsze Basiek11...........27......9.10.09....Radosław...śląskie . .......pierwsze mazia112..........22.....11.10.09....Miłoszek....Małopol .......pierwsze Gabrysia04.05...23.....11.10.09....Alanek.....Świętokrzy skie..drugie kejtlin.....................13.10.09....synek......wielk opolskie..pierwsze jastro1...........29.....14.10.09.....synek...kuj-pom/Ir landia...pierwsz 4sz4 ...............20.....16.10.09......Ola........Śląsk........ ...pierwsze Anulka..............28.....18.10.09...Patrycja...małopol skie..pierwsze Betix................23....18.10.09.....synek.......kuj- pom......drugie Renatinka.........26.....19.10.09.....Filip........ pomors......pierwsze Lalune..............27....19.10.09....Nadia......warm.- maz....pierwsze Jenny06............29....20.10.09....Kacperek....śląskie ........drugie RUMIANELLA.......27....22.10.09...Larysa.....dolnośląski e...pierwsze SURI.................30....22.10.09....Dawid......śląski e........pierwsze Małgorzata 39 ...........22.10.09.... RAFAŁEK... ŚLĄSKIE............... agatek-gagatek..24....24.10.09....córka......dolnośląski e...drugie lubila................32....25.10.09.....Ola........Rzes zów......drugie agata_xyz.........28....26.10.09.....synek.......śląskie ......pierwsze camisia.............35....28.10.09.....Hania.....Melbour ne....drugie smalle...............27....28.10.09.....synuś........UK. .........pierwsze madzik.............21.....29.10.09.....???????......lube lskie...drugie dorka572..........29......1.11.09......córka.......śląsk ie.....drugie Mama............Data....…TC........Imię........Por ód......Waga/Cm Mery27..........15.07.….28.....Maksymilian.....CC. .. ......1300/38 Marta Dz....... 15.09 ....36 ......Zuzia ..........CC ........2700 Kliforka ....................38.........................SN.........32 40 /53 Tyśka............24.09....38.... ..Emilka..........CC.........3500 monia_monia....24.09...39.......Marcel.........SN....... .. .3750/54 alla23.............24.09...38.......Mateusz.......SN. ........3850/60 Dagar............25.09....37.......Kornelka.......CC.... .. ..2960/57 K_Z_Kasia.......26.09....39.......Kubuś..........SN..... . ..3330/56 migotka200.....27.09....39.......Piotruś........CC..........3370/58 Angela24........29.09....39.......Martynka......CC...... .. 3100/55 Mewka..........30.09.....39........Maja...........CC.... ... .3020/52 Tymczasem.......2.10....40.....Piotrus.........SN....... ...3300/56 Kasia444..........3.10.....39........Szymon........SN... ......3750/57 MG29..............3.10.....41.......Igorek.............. .........3280/54 Nieznajoma......5.10.....41......Blanka.........SN...... ....3300 migotka odnalazłam Cię i już jesteś z powrotem ;) dobrze, że się upomniałaś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×