Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Jastro, Dorka - trzymajcie się. Mogę tak jak pisałam wczes niej polecić krople Sab Simplex - ogrzewanie brzuszka suszarką, masaż brzuszka. Mojej małej przeszło i jest o niebo lepiej. A i jak karmicie piersia to trzeba jeśc tylko gotowane produkty i odrzucić produkty mleczne. I Oby do 4 miesiąca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zwracam sie do Was ze lzami w oczach stracilam ochote na seks....ja niewyzyta!!!!!!!! moze to te nieprzespane nocki? nawet stracilam ochote na jedzenie.chyba jestem zalamana nerwowo!!!! ciagle w dresach, nie mam czasu naewt zadbac o siebie ani sil!!!!!!!! a wkolo tyle lasek, czuje sie jak kupa miesa w dresach!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalune a nie boisz sie o zeby i wlosy jak zrezygnujesz z nabialu? a skad mleko wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej biedne te Wasze dzieciaczki z kolkami :( Nas na szczęście omijają i mam nadzieje że nas nie dopadną. Martwiłam się po wczorajszym szczepieniu ale póki co jest wszystko w porządku,mała tylko wczoraj troszkę pomarudziła,nockę spokojną zaliczyłyśmy a dziś już jest fajna tylko trochę żywsza niż zazwyczaj bo na spacerku nie byłysmy.Zrobiłam sobie dziś wolne od kuchni i od porządków bo i ja nie mam co liczyć na swojego samca z racji tego że jest chory wiec siedzi sobie w drugim pokoju i gra na kompie cały dzień.Dziś stwierdził że on może byc chory cały czas :O Mg 🌼 daję jej kochana tą witaminkę z tym że mi jeszcze się udaję karmić piersią więc muszę..Jutro bedę rozmawiać z jeszcze jednym pediatrą na temat tej ciemiążki to ci dam znać co powiedział Może daj syropek na zbicie gorączki??Nurofen słyszałam że jest dobry.. K_Z_Kasia 🌼 u nas usg wyszło prawidłowo i nie kazał pieluchować. A muzykę synkowi jakąs puszczasz??Moja warjuję jak jej puszczam kołysankę o dorotce albo szum morza robi wtedy bardzo smieszne minki:) Dagar 🌼 moja też robi zielone kupki:) Jest to normalne bo pytałam doświadczonych mamusiek i lekarzy:) Brzusiowa 🌼 to co to za rybka że pożera inne?? Renatinka 🌼 jak nie urok to sraczka :O Dużo zdrówka dla Filipka życzę:)oby ten katarek szybko przeszedł!! Małgosia 🌼 ja kupowałam 3 w 1 i kosztowała mnie 70zł ale słyszałam że przepłaciłam bo kupowałam koło przychodni :( Za 6 tyg idziemy na kolejne szczepienie i znowu muszę tą szczepionkę kupić i za kolejne 6 tyg też muszę kupić tą samą Ja również podziwiam Cię z tą pracą:) Ja to nie wyrabiam z porządkami domowymi,mała czesto mnie woła do siebie więc jeśli np.gotuję obiad to robimy to razem:) Jog 🌼 i mój się troszkę rozleniwił w opiece nad mała :( od 1,5 tyg jest chory więc Emilka jest skazana cały dzień na moje towarzystwo.Małej nie kąpie bo twierdzi że ona jest za mała i on się boi,jeszcze jej nie przewijał,na spacerku nie był.Jedynie to pare razy ją usypiał,pilnował gdy się kapałam,i raz jej przypilnował jak wpadły do mnie koleżanki. Jedynie co to teraz więcej sprząta bo mu powiedziałam że jak chce nianię,sprzątaczkę i kochankę to niech sobie poszuka takiej naiwnej a ja się wyprowadzę bo co mi z chłopa na którego wogóle nie mogę liczyć??Wiec zaczął sprzątać :D lubila 🌼 ja poszłam prywatnie na usg bu=ioderek bo najszybciej.Wizyta mnie kosztowała 50 zł Pultaska 🌼 kochana i dla mnie seks może przestać istnieć :( Sama nie wiem dlaczego bo wcześniej aż mnie roznosiło :( I nie potrafię sobie z tym poradzić,momentami wręcz się zmuszam do seksu.. pomimo tego że próbuję się rozluźnić nic z tego nie wychodzi 😭Nic na mnie nie działa tak jak przed ciążą :( Ja się już zbieram przychodza koleżanki na plotki więc czas się trochę ogarnąć A mam jeszcze pytanko do wszystkich mam.Jak wyszły wyniki krwi waszym pociechom?? Buzioki dla Was wszystkie 😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilunie. JOG - nie sposób przeoczyć gorączki u maluszka! Igorek miał całą główkę gorącą, n ie tylko czolo jak starsze dzieci, stópki i dłonie lodowate, był spiący i marudny. ód razu widzisz, że dziecko inaczej się zachowuje. MiaL 38 stopni uciekam, bo malutki mi piszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalune🌼 napiszesz mi coś więcej o tych kropelkach? ile kosztują czy sa na recepte ile sie ich daje i czy rzeczywiście skutkują ? dziś dałam małej herbatke z koperku ale sądząc po minkach nie bardzo jej posmakowała-ale jak narazie spi ponad godzinke to chyba jej troszke pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale naskrobalyscie :) Tyska - kupilam Kubie plutke z kolysankami. Czasem sobie poslucha, ale szybko sie nudzi ;-) Puszczam mu tez piosenki ktorych sluchalam w ciazy Moj maly mial robione wyniki w spzitalu jak byl chory - wszystko OK Pultaska - ja tez nie mysle o tym... caly czas tylko dziecko i dziecko. Brakuje czasu, czasem tylko udaje sie znalezc chwilke dla siebie Nie martw sie, to wroci. Zmeczenie daje znac o sobie Dorka, Jastro - wspolczuje, straszne to jak nie wiesz jak dziecku pomoc Betix - ja jeszcze nie dostalam Renatinka - ja wlasnie panicznie sie boje ze Kuba cos zalapie. Wczoraj bylismy w przychodni a tam tyle ludzi... Lubila - ja poprosilam rodzinnego o skierowanie do ortopedy i ten zrobil usg. Nie wiem co to za poradnia preluksacyjna JoG - moj mi raczej nie pomaga, bo po prostu nie ma czasu... U mnie jak u Agatka - praca do pozna a potem jeszcze budowa... Ale jak juz jest to upominam sie krzykiem o pomoc ;) Wczoraj chcial jeszcze pojsc na pilke ale zrobilam scene i nie poszedl. W sumie to zaluje chociaz ja tez potrzebuje troche odpoczynku od dziecka. Nie protestowal, zostal i pomogl. Ale sam by nie pomyslal zeby pomoc, musze sie upomniec ;) Faceci tak maja JoG - moj Kuba jest na butli, z cyca sciagam bardzo malo. Dzieki za rady, mam nadzieje ze sie nie przydadza;) Na razie nie wiem co to kolka Angela - slyszalamze dzieci butelkowe latwo przekarmic, dlatego sie boje MG - rzeczywiscie wczesniej jak maly byl na Comforcie to tak nie ulewal - teraz je juz drugie opakowanie zwyklego bebilonu. chyba wrocimy do comfortu Malgosiu - za 6w1 zaplacilam 180 plus 300 rotawirusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_Z_kasia----------moja niunia jest na bebilonie comfort i rzeczywiscie mniej ulewa. Tyska---------->dzieki za pocieszenie,a długo juz ci robi takie kupki>?Karmisz butla? jastro---------->ja tez mam dosyc nadwagi:-( Pultaska--------> a co to jest seks :-D? Ponawiam pytanie:Poradnia preluksacyjna-co to? Chyba dzisiaj dostane okres :-O Dziwne uczucie po tylu miesiacach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś tylko na chwilkę. maluszek dziś nie spał od 4 rano do spaceru , obudził sie po spacerku i nie spał aż do teraz. aż nie wiem za co się zabrać najpierw. chyba cos zjem i pojdespac bo normalnie delirka :-) mojego M też prawie cały czas nie ma. dziś będzie po 22. do tego nawet jak jest to ostatnio nie pomaga bo jest chory a ja mam wrażenie że mu to pasuje. miłej nocki zyczę bez kolek i wielkich kupek zwłaszcza tych na dłoni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagar preluksacyjna z tego co wyczytałam w necie to ortopedyczna i mam do takiej skierowanie od rodzinnego , a jestem już umówiona prywatnie na usg bioderek i w sumie to nic z tego nie rozumiem sex -dokładnie a co to jest????????????????????wprawdzie ja dopiero 4i pół tygodnia ale i tak chęci brak Małgosiu ja cię rozumiem ja tez już od dwóch tygodni pomagam mężowi prowadzić firmę ale co zrobić jak trzeba to trzeba ja nie chcę popełnić błędu z pierwszego dziecka gdzie wszystko robiłam sama bo szybciej bo lepiej bo nikt nie zrobi tego lepiej i efekt był taki że później większość rzeczy robiłam sama bo mąż jak to wyczuł to się odsunął, teraz jest inaczej do wszystkiego od samego początku go angażuje i wszystko jak jest w domu robimy razem chociaż nieraz mam ochotę go odsunąć bo mi się wydaje że ja to zrobię i będzie po sprawie i spokój ale jak dotą udało mi sie opanowac emocje bardzo dużo też pomaga nam syn to nieoceniona pomoc, jak mała kapryśna i czesm trzeba długo nosić, on ma najwięcej cierpliwośći moja Ola już drugi dzien wieczorem płacze o tej samej porze a potem pada ze zmęczenia i boję się żeby to nie zaczęła się kolka moja rzadko ulewa ale np. dzisiaj rano tak ulała że aż jej nosem poszło i wyglądało to bardziej na wymioty aż się przestraszyłam ale później było ok brzusiowa szkoda że twój m cie nie wspiera ale tu bez poważnej rozmowy pewnie się nie obejdzie, może powiedz mu spokojnie że ci ciężko i bardzo liczysz na jego pomoc i wsparcie, może się poczuje ja też się czuje grubo w e wszystkim sie sobie nie podobam i chcę zacząć ćwiczyć ale wszędzie pisze że trzeba czekac do końca połogu Camisia odezwij się co tam u was bo dawno cie nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was :) Staram sie czytac Was na bierząco, natomiast nie mam czasu na to by się wypowiadać.. mam nadzieje że niebawem go w końcu znajdę;) Kinga teraz śpi więc i ja idę się zdrzemnąć bo nie wiadomo jaka noc nas zastanie... Seks..? a co to jest?:) już od dawna tego nie wiem, bo powiem szczerze że już w ciąży tak od 8 miesiąca w ogóle nie miałam na to chęci.. więc prawie że nie było.. teraz wiadomo.. połóg... dopiero dwa tygodnie mijają..ale chęci wciąż brak, ah te zmęczenie! Dzielne z Nas mamusie! Dajemy sobie rade ze wszystkim, bo musimy... No nic.. idę na drzemkę, i pamiętajcie że jestem zawsze z Wami :) Ściskam mocno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jestem strasznie wściekła na M. Miał jutro ze mną jechać do lekarza na szczepienie i do ginekologa. Oczywiście dopiero jak zapytałam czy jedzie powiedział, że nie, przyjadą teście i pojadę sama z teściową. Myślę dobra niech mu już będzie. 21-a a ich nie ma, dzwonię do nich teściowa zdziwiona, ze mieli przyjechać. Owszem wiedziała, że ma ze mną pójść tylko ciekawe czym ja się teraz dostanę 15 km? Wściekłam się na M. Nie wiem co ustalił bo poszedł znowu grzebać w aucie. Wyjeżdża o 5 rano, przyjeżdża o 18 i tak go nie ma. Chyba byłoby lepiej widzieć się tylko na weekend bo bym go przynajmniej miała dla siebie.A tak ani na tygodniu ani w weekend bo wtedy przyjeżdżają teście i też zero wspólnego życia. Jestem już coraz bardziej rozgoryczona. Nie po to ubłagałam wizytę u lekarza, żeby nie jeździć z dzieckiem kilka dni żeby on wszystko zepsuł. Ci faceci są jacyś tępi czy co, ze nie umieją załatwić jednej sprawy?!! Odechciało mi się już spać i wszystkiego innego. Ja staję na głowie żeby wszystko grało a na niego nie można liczyć bo zawsze coś. Dziś już nie wytrzymałam i popłakałam się z żalu. :-( żeby nie umieć się dogadać w prostej sprawie to już szczyt!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubila---fajnie, że robicie wszystko razem, ja niestety mam podejście-JA najlepiej, czego skutek jest taki że 24 na dobę z dzieckiem, a jak jest chwila to sprzątanie, gotowanie, jak mam do wyboru śniadanie dla m lub jedzenie dla siebie to wybieram jego. Skutek jest taki, że wszystko sama. A dochodzi jeszcze kwestia mojej zazdrości o Małą, nawet gdy jest u M to po jakichś 10 minutach czuję zniecierpliwienie. Chce odpocząć od dziecka a zarazem nie chce jej nikomu oddać. Głupie, ale prawdziwe. sex---choćby ostatkiem sił to mogłabym kilka razy dziennie. Jednak chcieć a móc to dwie różne kwestie. Lubię spontaniczność, ale jak to zrobić gdy na tygodniu M prawie nie widzę a na weekendy nie jesteśmy sami :-( szkoda gadać :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{Dagar} zgadałam się z bratową, w sobotę mi przywiezie laktator :) Ale nie myślałam, że Ty taki drogi kupowałaś ;-) Byliśmy na szczepieniu, Malinka była dzielna :) Ale ma 38 gorączki ehhhhh Biedna!!! Ja chciałam zapytać, bo piszecie o tych szczepionkach 5w1 6w1 ja nawet nie jestem poinformowana co do nich... Czyli co tam jest w nich, przeciw czemu??? I co ile się takim szczepi maluszka??? 👄 dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoG - faceci... temat rzeka... czasem naprawde potrafia zadziwic ;) domyslam sie jak musisz sie czuc. I ja tez jestem Zosia - Samosia, ale w kwestii sprzatania ;) Czuje ze sie wykanczam ale brne dalej. Najgorsze ze u mnie wszystko musi byc na blysk (ale z zewnatrz,w szafkach i szufladach mam sajgon ;-) Brzusiowa - pierwsze szczepienie to :Blonica, tezec, krztusiec, polio, HiB, wzw B. 6w1 to te wszystkie szczepionki w 1 wkluciu. A 5w1 to wszystko oprocz wzw B - na to szczepi sie osobno, czyli masz 2 wklucia. 5w1 jest tansza, bo wzw B dostajesz za darmo. Tak mi sie przynajmniej wydaje, my wzielismy 6w1 za 180 zl plus rotawirusy do picia Powtarza sie je za 6 tygodni (3/4 miesiac) a potem 5/6 miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to inaczej kurde niż mi dziś mówiła, mam tez ulotkę i tu płatne to 5 w1 i tak ja właśnie mówisz wzw B osobno. A te które są w 7 m. ż. wzw B to też się płaci??? Albo q 13-14 m. ż. odra, świnka, różyczka??? Jedno wkucie i płatne i bezpłatne.... Uciekam spać 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w kwestii szczepień to chyba się zdam na naszego pediatrę , mam do niego zaufanie to niech doradzi JOG ja cię doskonale rozumiem bo ja to wszystko przerabiałam i chodziłam nosem po ziemi bo dziecko ja sama , sprzątanie ja sama i jeszcze pracujemy razem więc w pracy też wyręczałam bo ja przeciez lepiej a jemu było wygodnie to się cieszył ale gdzieś po drodze zrozumiałam że tak się nie da bo sie zamęcze i teraz naprawdę sie staram nie popełnic tego błędu, czasem mi ciężko patrzeć jak on np. nieporadnie i niedokładnie posprząta ale zaciskam zęby i nawet czase poprawię ale żeby nie widział , nauczyłam się prosić o pomoc i jest lepiej ale niestety w kwestii dogadania różnych spraw to faktycznie się zastanawiam czy oni cokolwiek rozumieją bo nieraz mnie trafa jak on nie może ustalic prostej sprawy , no cóż tcy są i z takimi trzeba nauczyc się zyć dziewczyny a ile wasze niunie godzin nie śpią na dobę ?bo mi się wydaję że moja za dużo śpi i się trochę martwię czae jest tak że od kąpieli spi do dwunastej w południe z przerwami co 3 godziny na jedzenie czase nawet na lekko śpiąco, proszę napiszcie jak u was , moja ma 4 tygodnie i chyba już nie powinna tyle spać a może powinna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu a te 6w1 za 180 zl plus rotawirusy do picia Powtarza sie je za 6 tygodni (3/4 miesiac) a potem 5/6 miesiac 180 zł tj. za jedną dawkę ?późnie j w 3/4 i 5/6 tez po 180 zł? Czy jak to jest. Ja idę do pediatry we wtorek też jestem zielona w tej kwestii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja smerfetka i ja znów miałyśmy ciężką noc.......... :( od 3 do 5 rano bolał ją brzuszek dopiero po herbatce koperkowej jej przeszło Dziś mąż mi kupił herbatke hipp-ułatwiającą trawienie.Moja siorka podawała to swoim małym i ponoć skutkuje. a ja dzisiaj zamierzam jeść tylko chleb z masłem i pić niegazowana wodę -od jutra powoli zaczne wprowadzać inne rzeczy-mam nadzieje że to też jej pomoże jestem załamana bo uwielbiam nabiał-wędlin nienawidze a ponoć nabiał jest alergenny dla dzieci:( Po tej koperkowej mała sadziła takie pachnące bączki że aż patrzyłam podejrzliwe na męża :) A co do męża to ja na szczęscie nie moge narzekać Małżonek stara sie zebym odespała noce zabierając starszego do szkoły-szykuje mi śniadanko,obiad(jeśli mała śpi robimy razem) Ja robie tylko kolacje( jak mała da) w nocy wstaje ze mną jak mała płacze-nosi na rękach...(jakie to słodkie) Stara sie pomagać choć jest jedna rzecz której nie robi:) NIE PRZEWIJA -boi sie że mała go kupką zaatakuje:) ale jeśli mam być szczera to przy pierwszym dziecku nic nie robił może byliśmy za młodzi,za mało dojrzali.... choć pierwsze dziecko było planowane i oczekiwane to jakoś inaczej jest teraz ze smerfetą -bardziej spokojnie może to dlatego ze jest dziewczynką ...sama niewiem Mąż juz zapowiada że na dyskoteke to mała pójdzie z nim :) już współczuje pierwszemu chłopakowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka a nie boisz się ,że przy tak restrykcyjnej diecie będziesz miała zbyt słaby pokarm?I może sie to odbić na Twoim zdrowiu dziecko i tak ściągnie z pokarmem co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane! Ale dzis piekny dzionek!! Slicznie. Niech moj skarbek sobie jeszcze pospi, a potem na spacerek :) Malgosiu -- pisalas wczesniej o karmieniu z jednej piersi do konca. Nas tak wlasnie uczyli w szkole rodzenia i tak robie. Musze Ci powiedziec, ze dla mnie to super sposob. Przy kazdym karmieniu maly sciaga jedna piers do konca i potem spi 3 h. Piersi mam miekke, balam sie,ze moze oznacza to,ze jedzonka malo. Ale jest wrecz odwrotnie: az ze mnie tryska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusiowa - te pozniejsze szczepienia juz sa chyba bezplatne Malgosiu - te kolejne szczepionki w 3/4 i 5/6 m-cu kosztuja tyle samo 180 zl + 300 :( Dorka - moj M tez nie przewija, za to kąpie A ta herbatka calkiem niezla, ale teraz zmienilam na uspokajajaca. Czekam do jutra - maly skonczy 8 tyg, moze skonczy sie ten caly skok rozwojowy i sie uspokoi A ja mam niezly dylemat - w przyszlym tyg idziemy na wesele. Pierwszy plan byl taki ze bierzemy malego ze soba- wezmiemy pokoj i tam na zmiane z babciami i ciociami bedziemy go pilnowali. Ale chyba jednak zostawie go z tesciowa. Po pierwsze dlatego ze boje sie tego wirusa, a tam bedzie duzo ludzi. Po drugie - co to za zabawa by byla? A po trzecie - Kuba ma juz gdzies moj pokarm. Od tygodnia ani razu nie udalo mi sie go przystawic- sciagam i dolewam do sztucznego (chociaz juz mi zanika stopniowo :( )Tak wiec nie bedzie krzyczal za cyckiem, jak to wczesniej bylo. Ale i tak ciezko mi go zostawic :( Dzisiaj kupuje Bebilon AR - moze Kuba przestanie tak ulewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia -- jak masz mozliwosc zostawienia Kubusia w domu, to ja bym tak zrobila. Jestem pewna, ze gdybym ja byla na twoim miejscu i wziela go ze soba, to co 10 minut lecialabym do niego zobaczyc, czy wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatinka,musze wypróbować ten sposób karmienia piersią, bo ja dotychczas karmiłam z jedene,potem drugiej i na końcu wracałam do pierwszej, tak kazała położna, ale za dużo tego manipulowania głodomorem;) a jak walczysz z katarem? bo ja tez zaczynam walkę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze karmie tylko z jednej piersi. Kolejne karmienie jest z drugiej. Dzieki temu udalo mi sie uniknac (jak na razie) problemow z piersiami, bo juz sie przyzwyczaily do calkowitego oprozniania co 4-6 h. Czasem zdarza sie tak, ze Filip sciagnie jedna calkowicie i po odbiciu jest jeszcze glodny. Wtedy podaje mu druga. Kolejne karmienie zaczynam od tej, ktora dostal jako druga. Jesli chodzi o katar, to zaczelam stosowac krople Euphorbium i u mnie jakos katar sie zatrzymal. Malemu tez podaje te kropelki, ale tylko 2 razy na dobe i wydaje mi sie,ze jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka cos w tym jest u nas też własnie jest tak spokojniej niż przy pierwszym dzieku ale to chyba nie dlatego że dziewczynka tylko że jesteśmy o te 15 lat starsi i jest całkiem inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też od samego początku karmię na zmianę i tak próbuję utrafić, że po kąpaniu Malinka przytula się do lewej, bo ją bardziej lubi ;-) Dzisiaj michu był 2 h z małą, zawsze coś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×