Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

ale ci zazdroszcze gabrysia,moj jak zje to sie wygina,ryczy,marudzi i to trwa zwykle godzine lub dluzej a najgorzej w nocy bo czlowiek ledwo na oczy widzi.przyznaj sie co mu dajesz hi hi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka---->trzymajcie się😘 Ale miałam dzień o Matko najgorszy od samego początku jak mała się urodziła.Od kilku dni mała jak zaczynała jeść to wypluwała cyca i płacz ale jaki mocny i głośny.Nie wiedziałam od czego nawet kupiłam kropelki na kolkę ale jednak to nie było to!Doszłam do tego przez internet że to te pigułki antykoncepcyjne w Polsce są zabronione dla kobiet karmiących piersią a tu przepisują wszystkim.Wszystko się zgadza bo ja od wtorku biorę pigułki a mała od środy/czwartku akcje mi odstawiała.I szybka decyzja modyfikowane SMA butelka Avent anty kolkowa i jak ręką odjął.Blanka się najada ,nie ulewa.Dziewuszki ale jest mi cholernie przykro bo pokarm mam już pewnie zatruty że jej nie smakuję i jak ją cycem karmiła to był tylko nasz moment a teraz ....wiem że butla to nic złego bo i dłużej na spacerku możemy być i wogólę ale jakoś inaczej.A poza tym to dostałam pierwszy okres a niby jak karmię piersią nie powinnam a we wtorek idę do lekarza bo coś pani doktor mnie oszukała z tymi tabletkami:(Nazywają się Noriday i mówiła mi że tylko takie jak karmię piersią bo przy spirali nie można karmić piersią i że się tak wyrażę na jeden huj wyszło:p Dorka---->też kupuję podgrzewacz w tej sytuacji w jakiej jestem:( Ale i tak mi smutno że już moje cycki jej się nie przydadzą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znowu ja mała śpi i nie narzeka w końcu bo głodna była to i marudna.No mam pytanko dziewuszki moje kochane ile wasze maleństwa zjedzą na raz mleka bo moja Blanusia zjadła 60ml a po 2 godzinach znów 60ml i się zastanawiam czy dużo czy może mało?? Bardzo proszę o odpowiedz,dziękuje z góry:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieznajoma- co to za lekarka? :O jak można takie coś przepisać? teraz widzisz jak przykro się robi jak się nie może piersią karmić :( teraz moje cycki przydają się tylko mężowi z czego on bardzo chętnie korzysta. czytałam gdzieś że próbowałaś ten tego i Cię boli... ja urodziłam dwa tyg. później niż Ty i 2 razy dziennie to dla mnie mało :P... to chore ale jest mi lepiej niż przed ciążą. ciekawe od czego to zależy. co do mleczka to moja czasem wypija na raz 120ml ale śpi potem 4-5godz więc na jedno wychodzi. ale teraz np. wypiła 70ml i śpi ale pewno obudzi się za 2godz. różnie to u niej bywa ale średnio wychodzi 120ml na 4 godz- rozłożone zależnie od humoru tej terrorystki, więc Twoja Blaneczka wypija tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 🌼 🌼 🌼🌼 Hura!!!! Hura!! Hura!!! 🌼 🌼 🌼 🌼🌼 Jestesmy w domku!! Zostalismy rano przyjeci na odzial. Malemy pobrali krew (duzo!!), mocz, zostal zbadany i wypuscili nas do jutra. Jutro rano jedziemy na usg brzuszka i moze jeszcze jakies badania. Jaka jestem szczesliwa, ze nie musimy tam byc caly czas!! Ale jak mu sie wbily w zyle i na sile go trzymaly, zeby spuscic mu krew, to ryczalam razem z nim. Maz prawie tez. I jeszcze biedaka cewnikowali, zeby byl mocz do badania. Nacierpial sie biedak, a teraz spi. Chyba kimne sie z nim, bo cala noc czuwalam. Niby nic, a stres mnie trzymal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatinka😘 :) nieznajoma-ja odciągałam mleczka raz 90 ml a raz 120 ml jak zjadła więcej to miała dłuższy sen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super Renatinka! Ja tez wylam jak Kube kluli... A nie mogli przykleic woreczka zeby nalapac moczu?? Ale wczoraj byl super dzien, mielismy rocznice i pojechalismy z malym i psem nad morze. Byla piekna pogoda i zaliczylismy wspanialy spacer. A w sobote jednak zaprosilam rodzicow na imprezke z okazji rocznicy - tzn mama sie sama wprosila wiec uznalam ze tesciow tez wypada zaprosic. Mam dziwna rodzine - babcia ma pretensje ze jej z dziadkiem nie zaprosilismy -najlepiej jakbysmy zrobili drugie wesele chyba. Oliwka - moj maly tez ma przepukline, ale nic o operacji nie mowili SURI - super artykul - moj synek przechodzi chyba drugi skok - jest marudny i je jak szalony - 120 juz mu malo, wczoraj zjadl 180 i jeszcze chcial! Nie wiem czy to normalne? Rentinka - przepuklina to wystajacy pepek - u lekarza wcisneli go do srodka i zakleili specjalnym plastrem Co do fotelikow to chyba wszystkie maja pas nad bioderkami. U nas tez tak jest. Betix- ja @ jeszcze nie mam. Biore Cerazette- ciekawe jak to u mnie bedzie? Gabrysia - a ile ma juz Twoja pociecha? Mysle ze powinnas sie tylko cieszyc, ale jesli Cie to niepokoi to zadzwon do lekarza. A ma zoltaczke? Dzieci przy zoltaczce duzo spia MG- nas tez roznie z zasypianiem - na rekach spi pieknie, ale jak go tylko odloze to juz oczy jak 5 złotych ;) Ostatnio Kuba wogole marudzi nie wiem czemu Angela - po szczepieniu OK, wzielam 6w1 plus rotawirusy. Maly nie plakal bardzo, za to w nocy troche marudzil, tylko nie wiem czy to po szczepieniu bo on cos mi ostatnio czesto marudzi A pazurki rosna jak zwariowane- u raczek szybciej niz u nozek Lubila - ja wczoraj chlapnelam sobie lampke winka, na razie nie widze zeby synek sie zataczal :) Tylko wiesz ja karmie bardzo malo... Nieznajoma - jeszcze troche bedzie lepiej. Moze nawilzyc trzeba? 60 ml co 2 fgodz jest OK. Mozesz dac 90 to bedziesz miala spokoj 3 godz ;) A przez te tabsy to juz nigdy nie bedziesz mogla karmic? Czyh tylko na razie? A jakbys je odstawila? Dorka - super ze juz jest dobrze Mysle ze 90 ml wystarczy, a ile ma mala? Moj Kuba jadl 90 ml co 3 godz teraz je ok 130 - jeszcze do niedawna co 4 godz, a teraz co 3. Boje sie zwiekszyc ilosc bo i tak juz sporo ulewa. Na moim podgrzewaczu sa 4 opcje - 0 stopni, 40 stopni, 70 stopni i 100 stopni. Dla mleczka jest 40, czyli drugie. Nalej zimniej wody, wlacz na 2 i sprawdz po paru minutach czy jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Moje dziecko takie zadowolone mleczko smakuje,bączków brak i już się tak nie wije:) 4sz4--->dziękuje kochana za poradę masz rację przykro jak nie można karmić piersią co do ten tego bo zmiłuj sie Panie wczoraj się oglądałam i te szwy bliżej pupy ładnie zagojone a te koło siusi takie nie do końca ale mąż powiedział że się nie podda:):):)😘 Renatinka----->świetnie ale się ciesze razem z wami😘 Dorka---->dziękuję kochana😘 Oliwka--->szkoda mi malucha,trzymaj się😘 Kasiu--->tabsy odstawię i jutro jak wpadnę do gabinetu z mężem to chyba zabiję krowę,no masakra i ona ma staż 20 letni??zołza brrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MG 29----ja swoją córcię kładę w dzień w wózku. Wcześniej mogłam ja zostawiać i twardo spała, ale teraz tak jak Twoje dziecko chciałaby na rękach albo chociaż na kolankach spać. wystarczy, że się przytuli i dziecka nie ma. To jednak moja wina bo sama całymi dniami więc niańczyłam ją. Wczoraj cały dzień siedziała ze mną, u innych po paru minutach krzyk, ale noc w łóżeczku. W dzień wózek jest dobrym rozwiązaniem bo mogę zrobić obiad, jak otworzy oczy to głaszczę chwile po włosach lub dam smoka, czuje moją obecność i dalej się kładzie. Ale do południa zawsze są zabawy więc te kilka godzin spędzamy nie wychodząc z łóżka, uśmiechy, bukanie, leżenie na brzuszku, przewijanie, karmienie, poranne zabiegi toaletowe i jedyne co mnie boli po całym dniu to gardło. MG a może próbuj uczyć dziecko na rękach ale na siedząco. Kiedy dziecko mi się drze ja podnosze chwilę wyżej, ciasno przytulam do siebie ewentualnie zmieniam pozycje, ale tak żeby to nie było wielkim dla mnie obciążeniem, w żadnym wypadku nie bujam i nikomu na to nie pozwalam. Raczej zagaduję dziecko, muskam po buźce, włoskach. Minus wózka to, że trzeba go niekiedy nosić. Ja akurat sypialnie mam na górze a kuchnie na dole więc dziennie dwa razy noszenie wózka, na obiad i spacer, a potem z powrotem na górę bo cały wieczór wózek i troszkę kolana :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) to moja Kinia je chyba za wiele... czasami wypija 110 ml mleczka co dwie godziny! nic innego nie chce wiec (dla mnie latwiej) dac jej mleczko.. w dzien jakos to znosze i staram sie jej tyle mleczka nie dawac bo to chyba za wiele? ale w nocy ten placz.. Chyba nie jestem dobra matka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieznajoma----u mnie przez kilkanaście sekund też troszkę bolało, ale u nas to wina głównie nawilżenia. Trochę też strach robił swoje, za drugim razem było podobnie, ale kilka pierwszych ruchów. Powolutku, powolutku i poszło i było całkiem nieźle, może nie jestem tak szczęśliwa jak 4sz4, ale myśle, że z czasem będzie lepiej. Z obawy żeby coś nie zmajstrować zbytnio się nie gimnastykowaliśmy. To jakby zjeść z całej czekolady kostkę aby zbytnio nie przytyć, a apetyt jeszcze większy!Niby się zagoiłam, po szyciu zostało sine miejsce i to z jakieś 3 cm, ale lepiej na zimne dmuchać. Poza tym w czwartek dopiero mija 6 tygodni i bez zabezpieczenia to taki seks. Trzeciego razu jeszcze nie było, ale wieczór długi...:-) w piątek idę do lekarza więc już będę spokojniejsza i z tabletkami. Spróbuj z jakimś wspomagaczem na początek, a zobaczysz że będzie ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny... macie jakies sposoby na kolke bo moj Mikolaj chyba ma..;/... codziennie ma twardy brzuszek i bardzo sie napina a przy tym taki wrzask..:(, bardzo malo spi w nocy;/, a w dzien tez nie za duzo..;/... bardzo prosze doradzcie cos..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smalle dziewczyny polecaly Sab Simplex - niemieckie kropelki. Kupisz je przez Internet, ale dokladnie gdzie to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
a u mnie niezaciekawie. z malym wszystko ok. tylko jakos z moim M sie od kilku dni nic nie uklada. mowi ciegle ze mam zachcianki a czy to zachcianka jak chce by mi troche przy dziecku pomogl??? mamy 2 synow i powiedzial ze chce miec jeszcze corke ale juz nie ze mna :( (ja juz ogolnie nie chce wiecej dzieci) i wogole ciagle glupio cos dogaduje,albo wogole sie nie odzywa i ma strasznie pretensje gdy tylko gdzies wyjde sama (chocby do mamy) on uwaza ze powinnam siedziec w domu z dziecmi i tyle. zadnych spacerkow itp. nie wiem co go tak zmienilo. pewno polowa winy lezy tez we mnie ale on nawet nie chce o tym ze mna porozmawiac tylko mowi bym odeszla od niego itd. tzn odeszla nie ze z zycia tylko ze do innego np pokoju) wykonczy mnie ta chora sytuacja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
i ciagle powtarza ze on mnie nie trzyma sila ze jak chce to moge odejsc od niego. juz dosc mam tych jego slow!!!! mowi tak jakby mu nie zalezalo a moze tylko malzenstwo mu sie znudziło....................... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka-super ze nie zostaliscie w szpitalu ,mam nadzieje ze Filipek bedzie miał wszystkie wyniki dobre Dorka-moja tez czesto ulewa i chyba mam ten sam problem co ty z iloscia mleka ale nie mam siły zeby odciagac jej za kazdym razem,probuje karmic pod górke ale róznie mi to wychodzi Nieznajoma-najwazniejsze ze Blaneczka spokojna i najedzona K_Z_Kasia-fajnie ze rocznica Wam sie udała :) Kubuś coraz wiekszy i pewnie coraz wiecej uwagi potrzebuje:) Moja mała tez marudna w dzien JoG-ja niestety swoja Patusie nauczyłam kołysania na rekach jak nie mogła zasnac :( i teraz juz ciezko jej sie przestawic Misiaczka-ale masz głodomorka :) Smalle-na kolke mozesz kupic Infacol dostepny w Polsce w aptece i ma podobny skład do Sab Simplex Betix-moze to chwilowy kryzys i zaraz minie 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja mała bardzo mało je i minimalnie przybywa na wadze :( Pokarmu mam sporo a ona pociumka troche i zaraz zasypia,próbuje juz budzenia na wszystkie sposoby i caly rytuał z tym karmieniem,przy cycu usypia a jak odłoze ja do łózeczka to zaraz sie budzi no i duzo ulewa:( Natomiast w nocy sama na jedzenie sie nie obudzi, musze nastawiac budzik i ja wybudzac,kiedys mi przespała 7,5h .Juz nie wiem co z nia robic,chyba na noc przed snem dam jej troche butli zeby podjadła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smalle- W Infacolu jest taka pipetka która naciagasz przez nacisniecie gumowej koncowki i wyciskasz ja do buzi dziecka przed karmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betix----->może to tylko tak chwilowo co?nie wiem co ci poradzić i jak pocieszyć ale buziak i dam😘 Jutro mam wizytę u polskiej pani doktor położnik-ginekolog,ciekawe co mi powie a do tej starej bambery nawet się ni9e rejestruję tylko wpadam z drzwiami:):)Blaneczka zrobiła kupkę pierwszą po tym mleku ładnie spokojnie leży o ogląda co się dzieje za oknem:) Dziękuję dziewuszki raz jeszcze:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieznajoma.... Czy Ty nie mieszkasz w PL? betrix....jak to na spacery nie mozesz chodzic? dorka...z podgrzewaczem nie pomoge ....ja mam Aventa i tylko na nim sie znam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieznajoma🌼 do usług:) kz kasia🌼mała w środe skończy 3 tygodnie........ a tak niedawno czekałam aż sie urodzi...jak ten czas leci :) betix🌼 :) faceci też mają depresje poporodową -może to właśnie spotkało twojego mężczyzne? tylko ty sie kochana trzymaj żebyście oboje dołka nie złapali...główka do góry:) anulka🌼 7.5 godziny śpało twoje maleństwo? strasznie długo...brałaś w międzyzasie do karmienia? dzisiaj zjadłam zupe koperkową ;) ciekawe jak na nią zareaguje moja smerfetka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki! dawno się nie odzywałam, stwierdziłam że nie ma to sensu bo czy się wypowiadam czy nie to nikomu to nie robi różnicy... dzięki Renatinka za pamięć 👄... staram się czytać Was w miarę regularnie bo Wasze rady są mi często pomocne... u nas wszystko ok Pawcio rośnie jak na drożdżach, waży już z 5 kg pewnie, noce mam na ogół ładnie przespane, budzi się co 3-4 godz., tylko raz na 5 tygodni swojego życia nie chciał mi w nocy spać, usnął dopiero po 3... natomiast jeśli chodzi o dni to już gorzej, nieraz ładnie śpi a nieraz tak jak np. dzisiaj łapie tylko kilkuminutowe drzemki i to najchętniej na rękach... za tydzień mamy wizytę u pediatry, będziemy się pewnie szczepić, 1 grudnia wizyta u ortopedy, mam nadzieję że wszystko będzie ok. jeśli chodzi o mnie to zazdroszczę Wam, że już po tygodniu mieściłyście się w swoje ciuszki sprzed ciąży ja niestety ciągle mam spory brzuch :( muszę się zapisać na wizytę do ginki bo nie wiem czy to normalne po 5 tygodniach... :( Renatinka -> mam nadzieję, że nie będziecie musieli zostać w szpitalu, trzymam za Was kciuki! nieznajoma -> niezły numer z tymi pigułkami... współczuję Kasia -> super, że rocznica się udała! a z tym obchodzeniem z rodziną to bez przesady! betix -> mam nadzieję, że to chwilowy kryzys :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka - to moze sciagnij pokarm i daj z butelki, bedziesz wiedziala ile zjada? Betix- trudna sprawa... moze sprobuj z nim porozmiawiac, zapytac o co mu chodzi? Przy okazji wytlumaczysz mu ze naprawde Ci ciezko z dwojka dzieci Nieznajoma - powodzenia Dorka- jak 3 tygodnie to 90 ml co 3 godziny mysle spoko wystarczy! Kuba jadl nawet troche mniej Wiecie co wkurzaja mnie porady mamy i tesciowej - a to ze krzywo trzymam Kube do karmienia, a to ze powinnam go jeszcze w rozku trzymac, a to ze powinnam go karmic na poduszcze, a to ze on trzyma glowe caly czas na jeden bok, a to ze kupa ra dziennie to za malo.... i takie tam. Co o tym myslicie? A Wy jak karmicie swoje maluchy, trzymacie je w rozku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia nie zwracaj uwagi na takie porady i rób po swojemu ;) ja karmie trzymając Pawła bezpośrednio na rękach, bez żadnych kocyków i rożków, moja teściowa tez próbowała przeforsować kocyk ;) rożka już dawno nie używam bo mój olbrzym jest po prostu za duży na rożek a jeszcze biorąc pod uwagę, że ma manię wierzgania nóżkami to wiecznie się z niego rozplątywał...kocyk też wiecznie rozkopuje już myślę nad śpiworkiem do spania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perelka, oczywiscie ze zalezy nam zebys sie odzywala! Zawsze staramy sie kazdemu odpowiedziec, czasem cos sie przeoczy... Niestety nie potrafie ogarnac kto sie dawno nie odzywal a kto np 2 dni temu... Za duzo nas.A ze nie odzywalas sie to myslalam ze to dlatego ze jestes zajeta malenstwem. Nie martw sie swoim brzuchem, wciagnie sie. A probowalas pasa? Jak to jest po cc? zazdroszcze ze Pawelek przesypia ladnie nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×