Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Kasiu o nerkach nie słyszałam może oszukuj go trochę herbatką przepajaj w między czasie. Kawał chłopa jest z Szymusia to i zjeść potrzebuje . Karmienie piersią powoduje u mnie mieszane uczucia od udręki do extazy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgoś----->moja mała ssie po 10,20 minut i karmię na zmianę.Co do laktatora mam również aventu ręczny i zanim odciągnę mleko wymasuję sobie piersi wtedy wystarczy delikatny ruch wajchą i mleko samo leci.Ja również wiecznie ulana chodzę(mimo że dokarmiam ale powoli przestaje) ja kładę się spać to w staniku do karmienia bo inaczej ani rusz,jak karmię małą to zawszę jeszcze uda mi się coś ściągnąć ale rano i tak wstaję cała ulana.Wkładki to kupuję jak podpaski nałogowo:):)Nie zawsze moja Blanka doję do końca często kończy się to płaczem bo jak uśnie to ja ją do łóżeczka a ona w wyk bo usnęła przy ciepłym cycu a budzi się koło misia:)Również jak karmię prawą to z lewej leci ciurkiem Kasiu---->u mnie zapach już znikł ale był fuj fuj,krwawiłam jakieś 4 tygodnie od porodu i ostatnio dostałam 1 miesiączkę ale przez tabsy już ich nie biorę ze względu na pokarm.I ogólnie już czysta jestem tylko tego czegoś trochę tam zostało i biorę jakiś żel oczyszczając-zabawne-bo muszę go wprowadzić 20 cm rurką:):):)A co do butli to mi położna powiedziała że najwięcej powinna zjeść 120-130 ale na noc bo dłużej śpi,ale nie wiem jak z tym jest tak do końca.No bo co możesz poradzić jak maluch głodny i jeść woła wiecznie nikt reguł nie przestrzega:)Zgłupieć idzie lekarz od lekarza mądrzejszy ale matka wie najlepiej czego dziecko chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusiowa---->uważaj kochana na siebie i cycochy:)może to tylko fałszywy alarm:)jeszcze tego ci brakuję do kompletu nadmiaru szczęścia:) Małgoś------>zapomniałam dodać że ja nigdy nie miałam tylu rozpinanych bluzek,koszul i podkoszulek na ramiączkach jak teraz,we wszystkie cichy przed ciążą się mieszczę tylko bluzki i koszule kończą się zapinać na cycach:):)a jak już zapnę to ulana jestem po pas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zazdroszcze tej rurki... A jak tam Twoja cnota? ;););) A co do jedzenia to Kuba je 120-130 ale po 2 godz znow chce, a to za czesto! Uciekam spac, Kuba juz dawno zasnal w najlepsze a ja siedze na kompie. Jakos mi tak nieswojo bez meza w domu. Nawet psa nie mam, musialam dac tesciom bo nie mialabym jak z nim wyjsc. Jakby Kubus w nocy nie mogl spac tfu tfu to zagladne do Was dobranoc 👄 Aha! - przed chwila kupilam na allegro uzywany monitor oddechu Angelcare - taki pod materac. Maly czesto ulewa i sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc😘 A na cnotkę to mąż musi się wykazać tak jak wtedy kiedy się poznaliśmy wiesz motyle w brzuchu,nogi z waty.....:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k_z kasia mam dokladnie takie samo odczucie jak ty tzn tez nie karmie i strasznie zazdroszcze mamom ktore moga karmic. nieznajoma-a co to za zel? kupilas na recepte czy bez recepty tez mozna? a tak wogole to jaka u ciebie pogoda?bo cork pod woda.ludzie ewakuowani z miasta i zapowiadaja ze przez tydzien ma nie byc wody w kranach w calym miescie!ja sie chyba wykoncze-wyslalam meza zeby kupil butelkowana a w calym miescie nie ma w sklepach wody mineralnej,podobno maja wrzucic dostawe do tesco dzis w nocy-szok! piszecie o tych wrzesniowkach ze az sie zainteresowalam i zaraz chyba sprawdze o co tam chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAstro----->krem nazywa sie Dalcin Vaginal Cream i na receptę:(nazwa masakra dlatego mąż poszedł wykupić ale na niego krzywo patrzyli:):):) Pogoda w Dublinie ok,dziś było taki pięknie że po szczepieniu zaliczyłam z małą 2 godzinny spacer:)Współczuję pogody a tam gdzie ty mieszkasz jesteście bezpieczni,nie ma zagrożenia powodzią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, ale dół, dostałam @. A bylo tak pieknie przez 9 miesiecy.... jak to sie ma do pigulek? Bo ja juz je biore od tygodnia i teraz okres w srodku brania? Biore Cerazette

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale noc...........znowu dostałam od smerfety kupą...:( to już trzeci raz ..chyba sobie jakiś fartuch kupie:) małgorzata🌼 co do laktatora z aventu-to potwierdzam-straszna szmira kupiłam to gówno za 150 zł i żałuje bo mogłam coś dziecku kupić .Pare dni temu sprzedałam go na allegro za 50 zł i już mi szkoda tej osoby co go kupiła ale tłumacze sobie to moje sumienie tym że ja wydałam 150 a ona tylko 50 :) jestem wredna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka🌼 To ja byłam taką osobą co odkupiła za 50 zeta laktator :P I teraz co mam zrobić pogonić za 25 zeta?:) Ale, mam koleżankę która bardzo sobie chwaliła Aventa nawet chciała mi sprezentować swój stary tylko tam gumek brakowało czy coś . Ja nie wiem może my coś źle robimy ,ale nie wiem co tam można robić źle składa się to z 4 elementów i powinno zasysać . Miłej soboty życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_Z kasia przy cerazette wystepuja własnie takie krwawienia ni stad ni z owad ja brałam cerazette 13ms i nigdy nie wiedziałam kiedy dostane okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny u mnie dzis noc wyjatkowo dobra. mały spał od 21 do 2.30 pobił rekord a karmiony był 0 20.00! tylko teraz sie zmartwiłam bo od poniedziałku stracil 50g. do tej pory przybierał na wadze nadprogramowo a tu spadek. moze to po szczepieniu? ale urósł ma już 62 cm no i waży 6210. jak za tydzien znowu bedzie spadek to ide do lekarza na razie ma zapas tłuszczyku. nie płacze, usmiecha się gaworzy, wiec gdyby nie waga to wszystko ok co do pokarmu i karmienia własnie przeczytalam ze ilosc sciaganego pokarmu laktatorem nie ma nic wspolnego z iloscia pokarmu w piersiach. sa kobiety ktore karmia tylko piersia , dzieci przybieraja 500 g miesiecznie a laktatorem odciagaja po godzinie maksymalnie 30 ml . takze moze nie sugerowac sie lepiej tym co wpada do butelki? co do laktatora ja mam akurat ręczny aventu i bardzo sobie chwalę , odciagam szybko i bez problemu, a jakie macie zaworki (te białe gumki od spodu) płaskie z taką jak gdyby gwiazdką czy też taki podłużny stożek? ja jak kupowalam to w pudełku były te płaskie a ja zamowiłam od razu dodatkowo zapasowe gumki i przysłali stożki i do tej pory używałam tylko ich moze inaczej dzialaja? co do kupek to moj juz od kilku tygodni robi jedna super mega kupkę co 4-6 dni. podobno to tez jest w normie przy karmieniu piersia ale oczywiscie mnie panikare to niepokoi. dzieki za linki do lezaczka widze ze ten model przewaza u nas na forum :-) oki zbieram sie do ginka miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Noc ok ,cała przespana nawet wyspana jestem:) Jastro jak coś ci trzeba pisz dowiozę ci z mężem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dorka,Małgoś----->ale numer ,fajnie wyszło:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgosiu🌼 - ja też na początku tak długo małą trzymałam na cycku, a teraz staram się ją karmić co 2-3 godziny. Mała je ok. 10 min i tak jak pisała Renatinka słychac przełykanie, jak przysypia to też ją głaszczę po nosku lub pod bródką. A jak przysypia, to odstawiam cycka, bo jest wg mnie najedzona. Często odruch ssania jest też u dziecka objawem stresu związanego z wybudzeniem przy cycu lub chęcią poprostu ssania. A jak leży cały czas przy cycu to sobie podjada i za chwilkę znów jest głodny. Małgosiu i jak masz tyle pokarmu to nie dokarmiaj, bo sobie wszystko zaburzysz kochanie. Ja mam laktator Aventa ręczny i jestem z niego bardzo zadowolona, bardzo fajnie ściąga pokarm. Dorka🌼 mam taki sam leżaczek:) Dziewczyny, moja córcia ma problem z zaśnięciem wieczorem. Męczę się z nią od 20 do 23-24 w nocy. Co ja robię źle?:( Ma któraś z Was to samo? I jak zasypiają Wasze pociechy? Pomóżcie, bo normalnie oszaleję!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalune🌼 dzidzia pewnie przesypia ci w dzień-moja smerfeta jak w dzień spi to w nocy ma ochote na zabawe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeżyłam szczepienie i po. Mała wczoraj dostała i niepotrzebnie się stresowałam bo była nawet mniej rozkapryszona niż zazwyczaj. Wieczorem nigdy mi nie spała, a wczoraj spała niemal cały dzień z przerwami, zasnęła o23 i pobudka dopiero o 4, a następna o 7.30. Nie miała jak dotąd gorączki ani innych objawów. Chyba już ich nie powinna mieć. Brzusiowa---mnie lekarka dała paracetamol w czopkach jakby Małą bolały nóżki po szczepieniu lub ogólnie gorączkowała. Podaje się co 6 godzin. Ja na szczęście nie zastosowałam chociaż minęło już 26 godzin od szczepienia. Renatinka---ja też mam tak z piersiami, może nie zawsze jak pomyślę, ale jak minie już ze dwie godzinki od ostatniego karmienia to cyce same sie upominają. A jak zacznie jednego doić to drugi automatycznie cyc zaczyna przez chwilę strasznie boleć-takie właśnie kucia.... Dorka572----moja córcia nie ma bóli po witaminie K, alle zauważyłam, że bardzo ją lubi-w przeciwieństwie do witaminy D, po której zawsze się krzywi. mazia-mnie przeszło takie intensywne krwawienie a potem z tydzień, może z 1,5 samego plamienia. Myślę jednak, że to zależy od organizmu. Ja nawet @ miałam skąpe-jeden dzień, ze dwa dni plamienia i wszystko. rainforest???chyba jestem do tyłu i to sporo bo nawet nie wiem co to jest :-( K_Z_Kasia----znam uczucie samotności. Dzień jak dzień, ale jak już zbliża się wieczór i nie ma M to ech, szkoda pisać. Ja wczoraj zaczęłam brać Azalia więc Ci nie pomogę Ja już pogodzona z M. Podejrzewałam go nawet o kochankę, a wszystko się zmieniło jak tylko wróciłam od ginia z tabsami - wcześniej z pracy, mniej zmęczony, zainteresowany i mną i dzieckiem. wrócił mój wcześniejszy M i powiem wam, że dzięki temu mam dziś super nastrój. Mogę też powiedzieć, że seks jest super po takiej przerwie....:-) Małgorzata39----ja nigdy nie patrze ile karmię, jak chce to daje, nie to sama mi córcia wypluwa. W dzień to pije 10-15 minut, trochę przerwy i znowu, a jest że dwie godziny nic. Za to przed nocą doi dłużej bez przerw i śpi około 4-5 godzin, w nocy pobudka i też sporo pije...Córcia z wagą mieści się w górnych granicach przybierania więc prawdę mówiąc nie zwracam zbytnio uwagi ile pije...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka - jestem jeszcze gorsza- kupi;am monitor oddechu za 270 a odsprzedalam za 300 ;) Agatek - dzieki za odpowiedz 🌼 Kasiu- moze akurat przed wazeniem zrobil megakupke? ;) Lalune- akurat po kapieli to zasypia ladnie, gorzej jest w nocy Nie wiem ile dzieci powinny spac w dzien, ale na pewno mniej niz w nocy JoG - mata rainforest Fisher price. wpisz na allegro I nie ma to jak dobry bzyczek na zgode;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k_z_kasia🌼 tak ty jesteś wredniejsza odemnie:) ładnego gamonia znalazłaś...:) no ale zawsze to trzy dyszki do przodu..na pampersy:) lalune🌼 -dzieci powinny spać około 16 godzin (książkowo) ale ja na to nie patrze jak mała sie rozbudzi na karmienie to ją jeszcze zajmuje rozmową:) staram sie jak najdłużej ją przetrzymać jak ma już ,,zmęczone oczka,, to ją kłade spać po kąpieli -a kąpie o19.30 mała bawi sie tak do 21.00 i później ja usypiam przed ,,kolką ,,przesypiała całe noce choć odpukać w tę noc budziła sie tylko na karmienie co 3 godzinki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieznajoma-dzieki,niczego mi nie trzeba.na szczescie ja mieszkam na wzgorzu daleko od centrum miasta wiec jest ok bo centrum zalane.wejdz na strone eveningecho i tam po prawej stronie jest zdjecie ratownikow z pontonem po pas w wodzie-tak wlasnie teraz wyglada cork. pytanie-czy to normalne ze dziecko robi kupe raz na dzien albo raz na dwa dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz zapisuję wszystko w notesie, kiedy małą karmię, kiedy i ile śpi, postaram się wszystko jakoś ułożyć, żeby było troszkę łatwiej. I znów zaczynam walkę, żeby zasypiała w swoim łóżeczku. Mam nadzieję, że wytrwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalune🌼 moja smerfeta śpi u siebie w łóżeczku w ciągu dnia W nocy zabieram ją do siebie-często jej sie ulewa i bałabym sie ją zostawić samą .Jeszcze pare dni temu w ,,dzień dobry tvn,,mówili o śmierci łóżeczkowej-to dopiero sie wystraszyłam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka ale kładziesz ją do łóżeczka i sama zasypia, czy najpierw musisz ją lulać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K Z Kasia - ty spryciulo!!!! Dorka ma rację masz za to pampersiochy:) Moja Nadia nawet po kąpieli nie zasypia. Ale teraz godzinę sie przewalała w łóżeczku i chyba zasnęła. Boję się zaglądnąć żeby mnie nie zczapiła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jastro - to chyba normalne- Kuba tez jest na butli i tez tak robil. Mowilam o tym lekarzowi. Teraz cos sie rozkrecil i robi nawet 2-3. Probuj czesciej przepajac Lalune - Kuba jak jest zmeczony to sam zasypia, trzeba mu tylko smoka wtykac jak wypada. A jak nie ma ochoty na spanie to nic go nie uspi. W nocy po karmieniu trzymam go dluzej na rekach bo chce zeby szybciej zasnal. W dzien spi na lezaczku i na lozku, a w nocy w lozeczku. Jeszcze nigdy nie spal z nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ale ktos musi mnie klac ;) Teraz kupilam inny, jak bedzie tez taki badziewny to znowu odsprzedam :) Tez sie boje smierci lozeczkowej zwlaszcza ze sie Kubie czesto ulewa. Dlatego zawsze go klade na boku. No i mam zamiar zainstalowac na lozeczku ten monitor. Nie ogladalam tego programu. Co sprzyja smierci lozeczkowej? Ja tez znikam czasem z pola widzenia Kuby. Dzisiaj lezal sobie spokojnie a ja chcialam sie do niego poprzytulac wiec wzielam go na rece. No i przypomnial sobie ze mama=jedzonko i sie rozwrzeszczal. Od razu pozalowalam ze go wzielam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja akurat ogladalm wtedy TVN , ogolnie strasznie sie rozczarowalam bo zapowiedzieli ze odkryli przyczyne SIDS (ŚMIERĆ ŁÓŻECZKOWA) wiec czekalam i czekalam a w koncu przyszla jakaś Pani i nie powiedziala nic nowego - czyli przyczyny nadal nie znane- nie klasc na poduszce, nie przykrywac kołdrą. do tego podala rzeczy ktore sa sprzeczne z radami udzielanymi np w szpitalu - czyli zeby nie klasc dziecko na boku, albo ze wiecej przypadkow śmierci jest gdy dziecko spi z rodzicami - tutaj akurat literatura mowi czesto wrecz odwrotnie. w ogole duzo sie na ten temat naczytalam i najbardziej dla mnie pradwopodobne wytlumaczenie mowi iż jest to wada genetyczna ktora powoduje ze organizm dziecka nie ma odruchu dzialania-alarmowania w momencie kiedy dziecko traci oddech - czesto w takim przypadku organizm w penym momencie ma odruch -cos sie dzieje i wtedy bierze sie gwałtowniejszy wdech - np. mozna czasem posłuchać przy chrapiacych mezach, a takie maleństwo tego nie ma. dla mnie za tym wytłumaczeniem przemawia fakt ze podczas sekcji nie mozna znaleźć przyczyny i wyższe prawdopodobienstwo SIDS w rodzinach gdzie się już pojawiło. moj maluszek sie wlasnie budzi wiec idziemy sie kapac ( tzn on :-) ) a potem zabawa żeby się troszkę zmęczył przed nocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno , macie jakieś linki do dobrych nawilzaczy powietrza? albo do niani elektronicznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×