Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mala1972

Nordic walking- czy codzicie z kijkami?

Polecane posty

WItam widze ,że z wiosną przybywa chodzących z kijkami. Ja chodze i bardzo to lubie.Osttnio ograniczała mnie troche pogoda bo albo deszcz, śnieg albo za silny wiatr. Z moich obserwacji wynika ,że to sport dla każdego , u mnie chodzą dziewczyny z gimnazjum i 70-letnie kobiety również. Pozdrwim wszystkie miłośniczki NW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mari cruz 33
Dziewczyny, NW da efekty, jeśli chodzi się prawidłowo. Kijki skaładane to kijko do trekkingu anie do NW. Ich długość=wzrost-50 cm (np przy wzroscie 160 cm kijki powinny mieć długość 110 cm). Polecam kije Exel. Oczywiście powinny zanleźć sie przy chodzeniu z tyłu - tu chidzi o wypchnięcie się z kija anie o chodzenie o lasce. Ważna jest rekawica, bo kiedy już odepchniesz się, trzeba otworzyć dłoń. Obserwuje, ze niestety gro osób nie ma zielonego pojecia a kije to tylko gadżet do spaceru. Jerżeli macie mozliwość to korzystajcie z porad instruktorów, ale pod warunkiem, ze maja certyfikat INWA, bo znam nauczycieli wf, którzy biorą się za instruktaż a tak naprawdę uczą od samego początku źle. W internecie są fajne strony - ważne jest aby kij był z tyłu i ważna jest praca ramion - całe ciało w ruchu rotacyjnym -prawa ręka i lewa noga z przodu - ruch ramienia i ruch miednicy. NW daje efekty, ale trzeba chodzić właąściwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie zaczynam, kupiłam sobie kijki, na razie takie tanie na wasserman.pl - jak będę bardziej wprawiona, to pomyśle o czymś innym, na razie dobrze mi się chodzi, nawet namówiłam koleżankę na to żeby mi towarzyszyła. Świetna zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sądzę,że
NW jest jednak dla, za przeproszeniem, "staruchów", którzy nie mają już, ze wzgl. zdrowotnych, szans na duży wysiłek. Owszem, spacer z NW jest lepszy niż leżenie z paierosem w zębach na kanapie, ale za mały dla pełnych przemian fizjologicznych w organiźmie. Zatem proponuję NW ale na nartorolkach, łyżworolkach, a najlepiej na nartach biegowych; a najlepszą formą wysiłku nieobciążającą stawów jest rower górski na "ostrym trybie". Oprócz świadomego wysiłku proponuję wziąć pod uwagę: prawidłowe odżywianie, higienę, nastawienie psychiczne, oczyszczanie organizmu z toksyn. Szczegóły dot. zdrowego trybu życia można znaleźć w necie pod hasłami: Cud terapii Gersona, Vademecum zdrowia- jak żyć żeby żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodziłabym się, że NW jest, jak to powiedziałaś dla staruchów. No chyba, że uważasz, że staruchami są osoby około 50, czy po 40. Mnie się wydaje, że najwięcej osób w tym przedziale wiekowym uprawia ten sport. Ale młodzi ludzie też uprawiają ten sport. Sama się zastanawiałam, czy nie kupić sobie takich kijków, bo widziałam że na wasserman.pl kijki są dość tanie. I chciałabym wypróbować ten rodzaj sportu;) W końcu na pewno mnie to nie zaszkodzi, a wiele mogę zyskać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te kijki w sklepie w którym piszesz nie są takie tanie. I jak najbardziej są dobre. Ja widziałam już kijki na aukcjach w internecie za 15 złotych. I w takie pewnie nie warto inwestować. Ale te tutaj są jak najbardziej okej według mnie. Każdemu początkującemu powinny wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne- na początek powinny wystarczyć, ale jeśli intensywnie myśli się o bardziej regularnym uprawianiu tego sportu to warto wtedy pójść do sklepu i profesjonalnie dobrać sprzęt pod siebie. Nie można zapomnieć o odpowiednich butach i odzieży - dobrej jakości obuwie i stroje do uprawiania też innych dyscyplin sportowych możecie dostać na tanisport.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same spamy
co za bzdury, jakoś sprzętu liczy się wyłącznie technika codzenia oraz to czy kijki są dobrane do wzrostu a cała reszta to mydlenie oczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Chodze juz 5 lat, ale musze sprostowac , z kijkami sie nie spaceruje, tylko uprawia sie tak zwany "szybki marsz" naprawde szybki!!Polecam. dla starszych i mlodych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow, 5 lat - jestem pod wrażeniem :) Naprawdę Cię wciągnęło :) Fajnie, fajnie - zwłaszcza, że NW rozwija wiele partii ciała - z czym wiąże się oczywiście dobra kondycja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przydatne są takie informacje :) Zwłaszcza gdy zaczyna się swoją przygodę z kijkami - ja powoli zaczynam się przekonywac do tego sportu :) Złwaszcza, że bez problemu można uprawiać go w towarzystwie innych osób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Dziewczyny tu macie całą esencje najważniejszych informacji na temat techniki i wpływu tego sportu na zdrowie i odchudzanie" Od siebie polecam też poradnik dotyczący butów. Może się przydać, zwłaszcza początkującym: http://fitness.sport.pl/fitness/1,107705,10363648,Jak_wybrac_buty_do_Nordic_Walking_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdallina
Ja chodzę z kijkami jakoś od pół roku i jestem bardzo zadowolona! Wiadomo nie schudłam od razu 10 kg ale powolutku waga spada i kondycja się poprawia. Kijki do Nordic Walking kupowałam tutaj http://www.snowshop.pl/kije-nordic-walking i dalej świetnie się sprawdzają. Polecam wszystkim tą dyscyplinę sportu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, serdecznie proszę o pomoc Panie w wieku 35+!!! W ramach pisanej przeze mnie pracy magisterskiej prowadzę badanie dotyczące aktywności fizycznej wśród kobiet 35+ oraz stosowanych przez nie suplementów diety. Zachęcam do udziału w badaniu! :) Liczy się każda ankieta, dlatego serdecznie dziękuje za jakąkolwiek pomoc! :) Link do ankiety: http://www.ankietka.pl/ankieta/220791/suplementacja-diety-kobiet-aktywnych-fizycznie-35.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trenowałam 2dni pozostały mi kijki i nowe buty sznurowane za kostki butki czyściutkie chętnie oddam za pare groszy skórzane bardzo lekkie do chodzenia na codzień przyślij maila wyślę fotki a cenę ustalisz ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od ponad roku uprawiam nordic walking. Na początku pożyczałam sprzęt od córki, ale mocno się tym zainteresowałam i zamówiłam 2 miesiące temu swój ze sklepu www.nordicsklep.pl. W ciągu tego roku schudłam ponad 6 kilo i czuję się o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×