Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mala1972

Nordic walking- czy codzicie z kijkami?

Polecane posty

Witam , bardzo spodobało mi się to jak byłam nad morzem . Mam ochote kupić kijki i uprawiać ten sport . Może podpowiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubbbaśna
ja też mam ochote na ten sporcik , więc niech ktoś się wypowie . Przede wszystkim ,czy można zaryzykować takie kijki do 50zł na allegro . Mam ograniczony budżet. No i jakie wrażenia , efekty macie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marian-kaaa
Ja kupiłam mamie pod choinkę kijki za 48zł na allegro i są bardzo fajne. Trzeba tylko zwrócić uwagę na długość kijków (najlepiej jak najdłuższe czyli 150cm). Mama jest zadowolona, choć efektów jak na razie nie widać, ale to u niej jest spowodowane innymi czynnikami - nie zależy od kijków i uprawianego sportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie się do takich przymierzam około 50zł. Z tego co słyszałam to lepsze niż bieganie, większe efekty i większa przyjemność . Biegać nie cierpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ładną literówke walnęłam w temacie , tak to jest jak się pisze po ciemku. Teraz dopiero zauważyłam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubbbaśna
nikt nie biega ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marian-kaaa
no i warto mieć dodatkowe osłonki aerodynamiczne na rękojeści. Można je sobie z drewna wystrugać, albo ulepić z plasteliny. Tężeją na mrozie i swietnie sie trzymają. No i dobrze jeszcze sobie zaostrzyć końcówkę kijka, żeby sie wbijała w podłoże. Najlepiej na szlifierce, ale jak nie masz szlifierki to można zwykłą temperówką do ołówków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mala, też się przymierzam, ale - nikogo jeszcze nie widziałam w moim mieście z kijkami i nie wiem, szczerze mowiąc jak przełamać ściąganie spojrzeń innych na siebie. Wiem, może to głupie. Też macie/mieliście takie obawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie troche babek chodzi wieczorami, Czekam na kijki , dzisiaj powinny dojść . Jak dojdą to wieczorem wyruszam. A głupie spojrzenia mam gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pudelcza natura
ja miałam kijki z lidla chyba ze 30zł wysokośc regulowana ze wszystkimi końcówkami bardzo fajne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra wieść, że z lidla tanio, hm, zacznę sie rozglądać. Mala, podaje mail: mannaem@wp.pl, jeśli chcesz napisz, bo jak sie zagubi topik, to nie będzie kontaktu, a mi zależy na sporcie i zdrowym życiu, a najmłodsza nie jestem, w każdym razie wsparcie i mobilizacja mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok. napisze później . Ja zamówiłam na allegro po 39 zł . plus przesyłka 14zł. Mam nadzieje ,że dojdą dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cena, jak myślę, niewygórowana, mam znajomego, który będąc po 50. odzyskał siły witalne dzięki kijkom, a wcześniej schorowany, mieszka blisko lasu, więc pomyka mnóstwo kilometrów, czuje się fitt, sprawny, ba, na takiego wygląda i fajnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja widziałam nad morzem jak śmigają babki i to dobrze po 60-ce. A niektóre figury miały naprawde super , jak na ten wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już drugi dzień po NW. SUper sprawa . Samopoczucie świetne i czas bardzo szybko płynie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nw
Mala1972 Dzięki wielkie ,TO JEST BOSKI SPORT! Jak napisałaś przypomniałam sobie jak babki chodziły nad morzem , zaraz poleciałam do sportowego i kupiłam kijki . jestem już po 3 wyprawach , jutro koleżanka będzie miała kijki więc chodzimy razem. Próbowałam ćwiczeń, bieganie , nawet zwykłego marszu . Zniechęcałam się po pierwszej próbie . NW bardzo mi się podoba , na pierwszy raz dałam sobie pół godz. wróciłam po dwóch nawet nie wiedziałam ,że tyle czsu minęło. Zero zakwasów , kuż nie moge się doczekać popołudnia , o 16 wyruszam . Wszystkim którym nie chce się ćwiczyć polecam NW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez chodze z kijkami. Pierwszy trening był z instruktorem,który zaprezentował poprawne chodzenie. Kijki zakupiłam w sklepie sportowym,oryginalne,trwałe. Kijki dobiera się do wzrostu,to bardzo ważne! Jeżeli ktoś na poważnie chce uprawiać ten sport,to powinien zainwestować w dobrej jakości sprzęt.Ten wystawiany na allegro,z regulowaną wysokościa jest nieodpowiedni. Trzeba zwrócić uwagę na wagę kijków,długość,rękojeść,pasek na nadgarstek i kciuk. Takie kijki są niestety drogie,ja zainwestowałam w sprzęt i nie żałuję,bo komfort chodzenia ma duże znaczenie,zwłaszcza,że chodzę nie mniej niż 10km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodze dalej coraz bardziej mi się podoba, spotykam wielu ludzi na kijkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubania
a gdzie kupuje się kijki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanesa1
ja nie umiem chodzić z tymi kijkami. Poradźcie jak to się robi. Obserwuje ludzi którzy chodzą i różnie te kijki trzymają , jedni odpychają się jakby z przodu inni kijki mają z tyłu . Jestem zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W mojej okolicy chyba swa razy widziałam ludzi z kijkami, ale to i tak wieczorem, laski szły sobie chodnikiem, odgłos był taki jakby szły na obcasach: stuk stuk:) a te spojrzenia ludzi - bezcenne. Ale dobrze że coraz więcej ludzi "nordicuje", może dzięki temu przestaną się tak wszyscy gapić jak na ufo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kiedy są swieta
moja ciotka z przyjaciółkami chodiz, moja babcia z kolezanka tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja bardzo chcę! ale zamierzam mnajpierw wykupic sobie godzinę z instruktorem, już czuję w kościach że pokocham ten sport! u mnie czasami widzę na osiedlu spacerowiczów, kiedyś się przełamę i ich zaczepię, w grupie raźniej, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynaxxxxxxx
ja kupilam kijki za 40zl na all bylam juz pare razy i jest spoko :) ja tez nie lubie biegac wiec wole spacerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×