Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zupełny laik w tym fachu

jak ominać agencję nieruchomości przy kupnie mieszkania?

Polecane posty

Gość gość
Uwierz mi, ze nie ominiesz, bo gdy współpracujesz z biurem to podpisujesz tzw adresowke, a jak pozniej mieszkanie się przeda to biuro sprawdza kto je kupil no i pozniej możesz odpowiadac za to karnie jeżeli nie zaplacisz naleznej i tak prowizji . Wiem, bo mówiła mi pani z tego biura www.nieruchomoscilubin.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak wyzej, nie ominiesz. Jezeli juz ogladalas mieszkanie przez dane biuro to podpisujesz umowe, ze przy zakupie ta transakcja przechodzi tylko przez biuro. Ale sa biura gdzie masz oferty z 0% od kupujacego np www.indomo.info.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy sposób to kupno nowego mieszkania prosto od developera. Nie ma żadnych opłat, pewnie i bez stresu. ja sama sprzedawałam stare mieszkania to już po kilku minutach od wystawienia na Gumtree agencje nieruchomości dzwonili jak najeci. Odebrałam chyba 100 telefonów od tych hien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na Twoim miejscu jeśli masz możliwość współpracy z agencją nieruchomości to spróbuj, zobaczysz, że dzięki temu znacznie łatwiej jest znaleźć ładne mieszkanie i upierdliwego właściciela, który będzie wchodził Ci na głowę. Wielokrotnie korzystałem z oferty wynajmu mieszkań od agencji nieruchomości - www.a-b-s.pl - i nigdy nie narzekałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednym z rozwiązań jest udział w programie dofinansowania MDM, czyli Mieszkanie dla Młodych. Można otrzymać dofinansowanie nawet w wysokości 100.000 pln. Myślę, że warto się zdecydować, bo każde pieniądze przy tak dużym wydatku jak kupno domu czy mieszkania mają ogromne znaczenie. Zwłaszcza przy późniejszej spłacie kredytu. Warto zajrzeć na stronę programu i poznać warunki: http://mieszkaniedlamlodych.com/limity-w-prog ramie-mieszkanie-dla-mlodych-wymagaja-zmiany/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sprzedawałam a później kupowałam mieszkanie przez olx i bez pośredników,tylko notariusza trzeba opłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Temat stary jak świat, ale moja refleksja: "zupełny laik w tym fachu" ma wypowiedzi jak buntująca się nastolatka. Albo oburzony 12-latek, któremu odebrano konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim kupi się mieszkanie lub dom, warto pomyśleć o dofinansowaniu MDM, dzięki któremu można otrzymać nawet 100.000 dofinansowania. To są spore pieniądze, zwłaszcza przy tak dużym wydatku, kredycie związanym z kupnem domu. Warto zapoznać się z wszystkimi benefitami, jakie oferuje program: http://mieszkaniedlamlodych.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja omijalam kilka razzy i skonczylo sie tym, ze nie zwrocili mi kaucji... rozne akcje wychodzily z wynajmami... wiec teraz postanowilam wspopracowac z agencja www.nieruchomoscilubin.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm czytając te wpisy pomijając reklamy, myślę, że wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy w czym może pomóc DOŚWIADCZONY pośrednik. Pośrednik przede wszystkim wie, więcej od kupujących o właścicielu o jego tzw. "progu bólu". O negocjacjach i delikatnym podejściu do zakupu nieruchomości, które przy tak dużych kwotach wzbudzają sporo emocji. Przy współpracy z doświadczonym pośrednikiem najczęściej wynegocjujesz lepszą cenę niż samemu bo u niego na 2 miejscu jest kasa na 1 miejscu musi spiąć transakcje bo inaczej będzie miał okrągłe zero. Także oszczędzając np 6 tys możesz nie wynegocjować 30tys. Dodatkowo sprawdza dokumenty, żeby nie marnować swojego i Twojego czasu. Jak na końcu okazałoby się, ze i tak nieruchomość nie jest na sprzedaż. Próbowałam samemu w końcu kupiłam przez pośrednika i zaoszczędziłam wiele nerwów i myślę, że pieniędzy też bo czas to pieniądz mogę szukać pół roku negocjować 2 miesiące i przez 8 płacić za wynajem i o wszystko dbać samemu, albo zarobić w swojej branży i dać zarobić komuś tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dajcie spokój z tymi pośrednikami. oni nic nie umieją. ja osobiście nigdy nie korzystam z pośredników szkoda czasu i pieniędzy i nerwów! im zależy wyłącznie na prowizji a nie na korzyściach kupującego czy wynajmującego. co ja nie potrafie sprawdzić KW, nie potrafie spisać protokółu zdawczo odbiorczego, nie potrafie umówić notariusza? za to chcecie np 5000/7000 zł (żadna kancelaria prawna za tego typu usługi by tyle kasy nie wzieła. 1000 zł za najem (za pokazanie mieszkania, nawet pożadnej umowy najmu nie mają pośrednicy, byle złapać pierwszego lepszego najemcę bez weryfikacji, by kasa się zgadzała) kogo oni wogóle reprezentują ze biorą kasę od dwóch stron? reprezentują interesy obu stron (przeciez interesy stron są przeciwne) na zachodzie pośrednicy biorą prowizję wyłącznie od jednej strony. a tu sobie wymyslili brać 2% za pokazanie mieszkania. widze pełno ogloszen posredników na necie (zdjęcia fatalne, opis fatalny) widać profesionalizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do powyzej kilka wersów : gość 2016.02.16 człowieku co ty wypisujesz! to co posrednik reprezentuje twoją stronę (kupującego) tak? ze uda się zejść 30.000 zł chyba sprzedający tez zaplacił prawizję i pośrednik go reprezentuje a wiec musi uzyskac jak najlepsza cenę (moze nawet lepszą niż na ogloszeniu) kogo ten posrednik reprezentuje? kupującego (bedzie robił wszystko aby obnizyć cenę mieszkania) a moze sprzedającego (bedzie robił wszystko aby sprzedac mieszkanie jak najdrozej) a moze ma to gdzieś byle sprzedac szybko by była kasa z prowizjii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ci posrednicy to nie mają żadnego pojęcia o swojej branży (chcieli by brać kase za nic) ile czasu poświecają na sprzedaz mieszkania ze biorą kilka tys zł? jaki lekarz prawnik tyle bierze za usługę? umieją przybiec jak pies z kartą do podpisu (spisac dane) i pokazać mieszkanie. bedą negocjować cene ze sprzedającym? jak (przeciez sprzedajacego reprezentują i sprzedający im zaplacił)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posrednik nic nie warty
Kogo właściwie pośrednik reprezentuje? Większość umów przewiduje, że pośrednik może reprezentować obie strony transakcji. Osobiście uważam, że to nieco… dziwne (z braku lepszego słowa). Przecież strony mają sprzeczne interesy – ty chcesz sprzedać drogo, ja chcę kupić tanio. Standardy zawodowe wymagają od pośrednika lojalności wobec klienta (§ 3), a jak być lojalnym wobec dwóch przeciwstawnych interesów jednocześnie? W konsekwencji pośrednik często nie działa w interesie żadnej ze stron – dąży do szybkiego zawarcia umowy po jakiejkolwiek cenie i pobrania prowizji od obu stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek34
umieścić ogłoszenie na portalu ominposrednika.pl, dodatkowo mają tam usługi dodatkowe całkiem ciekawie to wszystko wygląda i jest dodawanie ogłoszeń darmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hugo654
Jeśli jesteśmy zieloni w temacie to rozsądniej byłoby nie omijać agencji - oni naprawdę pomagają w załatwieniu wszystkiego co trzeba. A już na pewno warto sprawdzać oferty kupna na ich stronach bo przykładają się do wykonywania dokładnych zestawień ofert. Mnie interesują nowe mieszkania w Gdyni i regularnie bywam na tyszkiewicz.pl/mieszkania/sprzedaz/gdynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że lepiej kupować mieszkanie z pomocą agencji, przynajmniej masz wszystko dokładnie sprawdzone i nie musisz się bać, że trafisz na nieuczciwego sprzedającego. My jesteśmy bardzo zadowoleni z usług agencji www.mojdomnieruchomosci.pl, bardzo szybko znaleźli idealne dla nas mieszkanie i nie było żadnych problemów z formalnościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja wolałam skorzystać z biura, oszczędność czasu a przy współpracy z dobrym biurem można nawet zaoszczędzić, tylko trzeba robić to z głową! Polecam www.inwestor.com.pl maja dobre oferty, warto zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość543
Płacić prowizję to zdzierstwo. Sam spróbuj sprzedać. Najlepsza do tego jest firma www.bebroker.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe. Niestety prawda jest taka, że mało który pośrednik wkłada jakikolwiek nakład pracy w sprzedaż/kupno mieszkania. Jak obejść, najprościej... Wysłać Przyjaciela, niech podpisze, obejrzy itepede, a pózniej przejść się po sąsiadach, na pewno ktoś ma namiar na właściciela. Najlepiej przy tym zrobić z siebie "blondynkę"-bez obrazy. Sprawdzone wielokrotnie i zawsze działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I rzadko kiedy się zdaża, żeby agencja sprawdzała cokolwiek. O ile zgadzam się, ze jeśli robią za Ciebie robota, czyt.szukają sprzeda/kupujących. Wystawiają banery itepede, ok, prowizja się należy. Natomiast pobieranie 2 proc.za znalezienie ogłoszenia w necie uważam za mocno przesadzone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z posrednikami roznie bywa... to fakt, ale ja trafilam na firme, ktorej zaufalam i ktora moge szczerze polecic ! http://westor.pl/ Duzo opcji do wyboru, na pewno znajdziecie cos korzystnego dla siebie, oni załatwiają wszystko :) polecam z czystym sumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćDDDD
WIDZĘ ŻE "SZARA ADA" DUŻO TUTAJ SIĘ WYPOWIADA JAKI "BEZCENNY JEST POŚREDNIK ZA 10.000 ZŁ".... PANI TO NAPRAWDĘ TAKA "SZARA" CZY MOŻE PANI JEST POŚREDNICZKĄ..... och nie wypowiadam się tutaj dalej, bo ktoś kto uważa jak "pani szara Ada" złapię się za głowę. JACY WY NAIWNI.... wolalłbym wyrzucić te pieniadze niż dać pośrednikowi! dać na kościół, na schronisko, na chore dzieci a nie ZŁODZIEJOWI POŚREDNIKOWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna50000
spam pośredników szkoda czytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miasto Wilanów
Natomiast pobieranie 2 proc.za znalezienie ogłoszenia w necie uważam za mocno przesadzone... BRAWO, KTOŚ MĄDRY TUTAJ NA FORUM SIĘ ZNALAZŁ mam płacić 2% (np. 6.000 + może jeszcze VAT :) ) za to że znalazłem wasze ogłoszenie na necie.... SZALEŃSTWO.... jaką macie stawkę za godzinę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja zamierzam sprzedać swoje mieszkanie a kupić inne i to Was mam za głupków tak szczerze. Bardziej opłaca się kupić z pośrednikiem, nie trzeba płacić 5000 tylko zwykle można się dogadać na 3 i w tym są już ceny notariusza. A poza tym mało który pośrednik zarabia 2% za znalezienie mieszkania w Internecie. Większość z Was nie ma pojęcia o rynku mieszkań i tyle. A ja mam i wolę zapłacić agentowi i na tym zyskać, niż kisić, szczędzić i stracić 🖐️ Ale jak chcecie to sami sprzedawajcie, ja nie zamierzam tracić pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona 34
Agencja nieruchomości chce ode mnie 4% wartości domu, który umieścili na stronie Allegro. Jak pytam co za to dostanę, to słyszę,że pokażą mi nieruchomość i dalej mogę się dogadywać z właścicielem jak chcę. Pytam o kredyty, zadłużenie , czy przygotowują umowę przedwstępną, czy prowadzą do aktu notarialnego ? Otóż nie, chociaż notariusza chętnie oczywiście polecą. Policzyłam i prowizja od tzw. wizji lokalnej będzie mnie kosztować 25 tys. Na pewno nie skorzystam i nie sądzę aby ktoś się zdecydował. Dodam jeszcze,że o obniżeniu prowizji mogę zapomnieć, twierdzą ,że mają na wyłączność. Ale wyślę koleżankę. Zobaczy gdzie to jest i potem popytam sąsiadów o telefon do właściciela. Prowizją , którą ma zapłacić Agentowi podzielimy się na pół. I tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×