Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zupełny laik w tym fachu

jak ominać agencję nieruchomości przy kupnie mieszkania?

Polecane posty

Gość marianna

Ilona34 zależy wszystko od biura. Ja też najpierw chciałąm sama kupić mmieszkanie, ale nie jest to takie proste. Znalazłam dobre biuro, na dużo lepszych warunkach niż te co Ty opisujesz i oszło bardzo sprawnie. W kupnie pomógł mi agent PAn Jakub Boroński z sdp nieruchomości, zajął się formalnościami, negocjował cenę z właścicielem mieszkania, więc kompleksowo mnie obsłużył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wybieram

napisz wiadomości na biuro@wybieramkredyt.pl, tam podpowiedzą jak ją ominąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 4.07.2018 o 20:46, Gość Ilona 34 napisał:

Agencja nieruchomości chce ode mnie 4% wartości domu, który umieścili na stronie Allegro. Jak pytam co za to dostanę, to słyszę,że pokażą mi nieruchomość i dalej mogę się dogadywać z właścicielem jak chcę. Pytam o kredyty, zadłużenie , czy przygotowują umowę przedwstępną, czy prowadzą do aktu notarialnego ? Otóż nie, chociaż notariusza chętnie oczywiście polecą. Policzyłam i prowizja od tzw. wizji lokalnej będzie mnie kosztować 25 tys. Na pewno nie skorzystam i nie sądzę aby ktoś się zdecydował. Dodam jeszcze,że o obniżeniu prowizji mogę zapomnieć, twierdzą ,że mają na wyłączność. Ale wyślę koleżankę. Zobaczy gdzie to jest i potem popytam sąsiadów o telefon do właściciela. Prowizją , którą ma zapłacić Agentowi podzielimy się na pół. I tyle w temacie.

typowa Grażyna, brawo się należą za pomysłowość 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 5.07.2016 o 03:35, Gość posrednik nic nie warty napisał:

Kogo właściwie pośrednik reprezentuje? Większość umów przewiduje, że pośrednik może reprezentować obie strony transakcji. Osobiście uważam, że to nieco… dziwne (z braku lepszego słowa). Przecież strony mają sprzeczne interesy – ty chcesz sprzedać drogo, ja chcę kupić tanio. Standardy zawodowe wymagają od pośrednika lojalności wobec klienta (§ 3), a jak być lojalnym wobec dwóch przeciwstawnych interesów jednocześnie? W konsekwencji pośrednik często nie działa w interesie żadnej ze stron – dąży do szybkiego zawarcia umowy po jakiejkolwiek cenie i pobrania prowizji od obu stron.

Zapoznaj sie z definicją pośrednika A potem wypisuj takie bzdury ...ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Porozmawiaj z Mirosławem Pomorskim, mój doradca ds. nieruchomości z Białego, ekipa em5.pl. Z mężem postanowiliśmy się przeprowadzić do Białegostoku, jak wróciliśmy z emigracji. Mamy teraz zabezpieczony prawnie apartament w centrum. Część wynajmujemy i praktycznie kredyt hipoteczny się zwraca. Cały układ przemyślany. Formalności pan Mirosław załatwił super i jestem bardzo zadowolona z nowego miejsca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no można u dewelopera bezpośrednio - myślę ze to całkiem dobry jest sposób. ja tak zrobiłam kupując mieszkanie na osiedlu na górnej  w Kielcach. Bardzo fajne lokum, niezle zlokalizowane, fajna okolica. mysle ze warto było bo rozmowy z deweloperem rewelacyjne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×