Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Splath

Lalka Kafki

Polecane posty

Gość et_cetera
Splath, Ty zakochany w Kafce "o Kafce można cały rok " ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nji
Ech, Splath, ja też bym chciała się zakochać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vini
Kafkę powinno się czytać tylko zimą bo on jest taki depresyjny, że szkoda na niego wiosny (oczywiście, w niczym mu nie umniejszając). Poza tym, uważam, że Kafka w ciepłym słońcu, przy dodatniej temperaturze i śpiewie ptaków robi się mało wiarygodny ;) A jeśli chodzi o wiosnę, to ostatnio spełniłam refleksję, że światło już się zmieniło na wiosenne więc - jak to mówią - byle do wiosny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość et_cetera
Ale z drugiej strony - zima i tak jest już wystarczająco przygnębiająca, więc wiosną może przyjść to czytanie łatwiej. Ale ta książka jest O KAFCE, a nie Kafki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nji
Eee, ja sie nie zgadzam. Kafke mozna czytac o kazdej porze roku. A "Lalke Kafki" o kazdej porze dnia i nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vini
jak ktoś cierpi na bezsenność to niech czyta o każdej porze dnia i nocy, ja nie zamierzem;) A wracając, to rzeczywiście nie jest książka Kafki, a i Kafce też właściwie nie. Moim zdaniem, Kafka jest w tej książce tylko pretekstem, a idąc dalej, można się pokusić o stwietrdzenie, że występuje tam tylko bohater, który nazywa się Kafka. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nji
Nie, nie i jeszcze raz nie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burda
vini? i zupełnie przez przypadek, ma na imię Franz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość et_cetera
Jakim pretekstem jest Kafka, niby do czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vini skąd taka śmiała teoria? Książka pisana o czasach w których żył Kafka. Z tego co gdzieś usłyszałam przez przyjaciela Kafki O imieniu i nazwisku Kafki. I to niby nie jest TEN Kafka?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burda
oj, ale vini tylko podsunęła propozycję. a raczej wyszła z pytaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nie krzyczę przecież tylko się pytam skąd taki wniosek wyszedł. A nawet nie wniosek a pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nji
oj,jak sie ciesze:) wszyscy mamy podobne zdanie w tym temacie:) (za wyjatkiem vini:( - chyba, ze ona nas tak prowokuje). zycze wszystkim milych snow... (nawet vini) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj vini się naraził/a ;) Ale z drugiej strony jest to ciekawy pomysł. Bo dlaczego nie? Przecież Kafka w tej ksiażce przedstawiony jest tak ciepło i czasem wzruszająco że praktycznie nie przypomina nam tego którego znamy z jego książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burda
E tam, naraziła. Przecież nie będziemy jej teraz szukać po całym świecie, tylko dlatego, że miała inne zdanie od naszego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym forum od tego jest żeby nie wszyscy mieli takie samo zdanie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burda
Dokładnie. Inaczej byłoby strasznie nudno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nji
A czemu nie? poszukajmy jej po swiecie? (albo jego?). vini? gdzie cie mozna znalezc? he?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burda
Przecież nie zjemy? :P ja tam jestem pokojowo nastawiona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie dyskusja z kimś kto ma inne zdanie - na żywo dyskusja - musi być cholernie interesująca :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vini
jestem, jestem (i proszę mi nie jegować);)) Na marginesie: miło być osobą pożądaną (zróbcie mi przyjemność i nie zaprzeczajcie):)) A jeśli chodzi o Kafkę, to oczywiście nie przez przypadek ma na imię Franz itd. Chodziło mi tylko o to, że mógłby mieć na imię jakkolwiek inaczej i książka nie straciłaby nic ze swojej wartości, czyli, to nie jest opowieść o Kafce tylko o chorym mężczyźnie żyjącym w Berlinie i nawiązującym przyjaźń z pewną dziewczynką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hakone
Jeśli książka nie byłaby o Kafce to myślę że z wartości swojej własnej nie straciłaby nic ale nie miałaby tego chwytu powiedzmy marketingowego jakim jest nazwisko Kafki na okładce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vini, miło JEJMość znów \"usłyszeć\" :).Pożądana tu byłaś bardzo. ;) Ja uważam, że to nie tylko chwyt marketingowy. Jeśli Schneider faktycznie znał Kafkę, mógł mieć misję- chciał, by ludzie poznali Kafkę- człowieka. Chorowitego, ale z krwi i kości, nie mrocznego, ale dobrego, wrażliwego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vini
gdyby tak było w rzeczywistości to autor większą uwagę przywiązywałby do faktów biograficznych. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem zawarł ich dużo jak na tak krótki incydent z lalką i jej właścicielką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hakone
A ja uważam że wcale nie chciał pisać kolejnej biografii Kafki. Chciał pokazać epizod. A raczej inaczej: chciał pokazać pewne rzeczy na przykładzie - akurat Kafki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vini
zgadzam się, hakone. Właśnie o to mi chodziło gdy mówiłam, że postać Kafki była tylko pretekstem do napisania tej książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No coz, kazdy ma swoje zdanie:) I dlatego w zyciu jest tak ciekawie i cudownie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×