Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kira777

wysoka krotkowzrocznosc-pomocy!!

Polecane posty

Gość kjoopoo
Uważajcie na siatkówkę. Radzę zalaserować obwód. Mam b. dużą wadę. Podobno była ustabilizowana, siatkówka w świetnym stanie-jak twierdzil okuliści i trach odklekona siatkówka-operacja Po 10 latach drugie oko to samo A wada od 25 lat taka sama....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WeronikaS.
Jeżeli masz takie poważne problemy to proponuje zapisać się do dobrego specjalisty. -10 nadaje się jeszcze na laserowa korekcję więc warto spróbować. We Wrocławiu nikogo nie znam, ale mogę polecić prof Szaflika z Warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butcher
--> mamatrojga dobra okulistka we Wrocławiu - dr Halina Królikowska, poza tym okuliści z ośrodka przy ul. Stawowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slepy
ja mam -11 na lewe oko na prawe -10 i jestem zalamany .NIE WIEM CO MAM ROBIC MAM 32 LATA .Jestem z Białegostoku.Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do slepy
jesli dopuszczą cie do lasera to idź ,zalezy od siatkówki ja mam retinopatie no i nie mogę.No i trzeba dbac o oczy , oszczędzać się .nie dzwigać , nie schylac gwałtownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja mam pytanie gdzie można przeprowadzić korekcje laserową w Warszawie. Znalazłam kilka klinik, ale nie wiem którą wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfl;fd
przy tak dużej wadzie to wyrzucanie kasy. Nawet jak siatkówka będzie ok. Przyczyna jest długa gałka oczna, a przecież korekcta polega na modelwaniu rogówki. To ma sens przy małych wadach. Za jakiś czas wada znowu powróci, a Ty zostaniesz ze ścichana rogówką. Mam paru takich znajomych po korekcie z wadami -7 -9 i wady stopniowo powracają. Jeżeli już to lepiej zainwestuj w soczewki fakijne, przynajmniej to odwracalna procedura. Ja pozostałabym przy kontaktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-13,5 na oboje oczu :P Straszna sprawa :( Mam 19 lat. Jeszcze conajmniej 2 lata musze czekać na możliwość operacji :( Na szczęście medycyna idzie w góre cały czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biannnnka
a ja mam - 6,5 jedno i - 7,5 drugie oko... mam 24 lata i od 16 roku zycia nosze soczewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfl;fd
Soczewki to b. dobre rozwiązanie. Jednak dajcie tez troche oczom odpocząć i nie rezygnujcie całkowicie z okularów. Soczewki noszone non stop mogą powodować wrastanie naczyń krwionośnych. Wszystko z rozsądkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sądzę że korekcja jest najlepszych rozwiązaniem bo przecież jest na całe życie. A poza tym leczy wady w zakresie od - 10 do +6. no i nie trzeba nosić ani okularów ani soczewek. A Tobie bianka radzę iść na konsultację do dr Szaflika, to bardzo dobry specjalista, który powinien ci doradzić co będzie najlepsze dla twoich oczu. Ja już byłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdld[e
BZDURA korekta nie jest na całe zycie. Nie bez powodu dobrzy okuliści nie robią jej przy dużych wadach, gdzie powodem jest długa gałka oczna. Wywalona kasa, bo to wraca z powrotem. Jeszcze do tego masz ściachaną rogówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martitta26
Podstawą jest znalezienie dobrego lekarza, nie każdy jest taki, który zrobi zabieg choć wie, że to bez sensu. Na szczęście jeszcze tacy są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stepien
Ja mam 15 lat i w lewym oku mam - 13 dioptrii,a w oku prawym - 16 . Mam grube szkla,jest to straszne. Wiem co Pani czuje,ja rowniez obawiam sie czy wszystko bedzie dobrze,czy bede widziala do konca zycia,czy w ogole bede mogla miec dzieci.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jungberry
Witam Bardzo proszę o radę. Okulista źle dobrał mi szkła dał mi -12 i cylinder -0,5. Czułam się bardzo źle w tych mocach było mi niedobrze, bolała mnie głowa i podłoże mi ,,falowało". Poszłam do innego okulisty i mi powiedział, że nie mam w ogóle astygmatyzmu więc cylinder niepotrzebny a i minusy za wysokie. Wyszłam z nową receptą -11,5 bez cylindra. Musiałam wyrobić nowe szkła, ale one kosztują 1100 złotych! Ten okulista co mi źle dobrał moce umywa ręce, każe się przyzwyczajać do tych co dał i wyprosił mnie z gabinetu. Poradźcie czy wiecie czym jakieś szanse odzyskać pieniądze? Czy lekarz jest bezkarny? Musiałam wydać drugie 1100 złotych W tych -11,5 jest wiele lepiej ale też nie wiem czy nie powinnam mieć -11,25 bo widzę bardzo wyraźnie i wszystko takie małe, a ekran monitora lub drzwi gdy patrzę z bliska tak się wybrzusza... Poprzednie miałam -10,5 lewe i -11 prawe. Bardzo proszę o radę i pozdrawiam wszystkich mój adres e mail: jungberry@gmail.com w razie gdyby znalazł się ktoś jeszcze z takimi minusami chętnie pogadam na prv jak z tym żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sklep.Optilus.pl
Moim zdaniem nikt tutaj nie doradzi nic więcej,oprócz tego aby odwiedzić dobrego lekarza który stwierdzi co i jak. Daj znać jaka byłą jego diagnoza. www.Sklep.Optilus.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fela11
A ja mam -14,75 i - 16,75, wada gigant, noszę soczewki, mam dwójkę dzieci urodzonych przez cc. To nieprawda, że wysoka krótkowzroczność wyklucza możliwość posiadania dzieci, jak widać. Nie jest lekko z taką wadą, ale nie mam wyboru, musiałam się przyzwyczaić. Dla mnie osobiście tragedią byłoby, gdybym musiała zrezygnować z soczewek. Noszę je od lat i nie wyobrażam sobie życia bez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sklep.Optilus.pl
To tez kwestia przyzwyczajenia,wiem że po jakimś czasie ciężko jest zrezygnować z soczewek,ale też jeżeli sytuacja tego nie wymaga,to nie ma potrzeby tego robić ani zmieniać na inny model. www.Sklep.Optilus.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krotko widze -15
ktoś tu radził,żeby sobie zalaserować obwod siatkowki.to w ogole robią taki zabieg na zyczenie?przeciez siatkowke sie laseruje jesli sa przedarcia,a jak nie ma,to sie nie robi nic. w sumie jesli to ma zapobiec odwarstwieniu,to ja bym zrobila,kwestia co lekarze na to ja chce sobie zrobil ICL czyli wszepianie soczewki fakijnej,bo nie moge nosic juz kontaktowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ale trzeba tez wiedzieć
No tak salicylanka,ale czy nie zdajesz sobie sprawy ze tak wzrok jak i alergie,sa spowodowane tym samym???czyli zatoksycznieniem organizmu,wątroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dunia1976
Ja mam wadę wzroku od ok 8 roku życia, czyli prawie 30 lat! W tym momencie mam -11dioptrii i noszę soczewki -9 i -10 . Soczewki przez większość dnia, ale rano i wieczorem mam okulary,aby oko oddychało, jak zasnę np w podróży w soczewkach to świat się nie zawali -teraz są inne soczewki i płyny , a jak jechałam 20 lat temu na obóz do Francji pod namioty.....co Wy na to? Trzeba było mieć specjalne urządzenie,aby je dezynfekować! Nie mówcie , więc, ze teraz życie z taką wada jest trudne! Ja nie robię operacji, nawet kilka lat temu miałam konsultacje, 3 niezależnych okulistów mi odradziło operacje , jeśli radze sobie w soczewkach i okularach- teraz są takie indeksy w szkłach okularowych , taka możliwość wyboru oprawek, że na prawdę nie ma problemu. Są gorsze choroby! W ciążę można zajść, ale ja wybiorę na pewno CC. Nie myślcie tylko o adopcjach , bo tow Polsce przechlapana sprawa- tyle badań i wywiadów trzeba ,że łatwiej samemu urodzić , jeśli jest taka medyczna możliwość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam -10 w obu oczach i dziecko musiałam rodzić naturalnie!!! Nic złego się nie stało, ale lekarz podważył moje zaświadczenie od okulisty i na żywioł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka 79
Cześć wszystkim mam na imię Anka Mam 37 lat moja wada i tu chyba wszystkich zaskoczę to na jednym i na drugim roku prawie minus 30 dioptrii i wiecie co jeszcze coś tam widzę po skorygowaniu jeszcze coś potrafię sama zrobić i w miarę się sama poruszam natomiast na ręte nie zasługuję jedyne co mi się należy to umiarkowany stopień niepełnosprawności bo żeby mieć pierwszą grupę trzeba zupełnie nic nie widzieć Przynajmniej tak sądzą lekarze orzecznicy którzy wydają Takie decyzje. Nie martwcie się przy takiej wadzie jeszcze da się żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Jeśli ma dolegliwości małe dziecko, oznacza to że rodzic powinien popracować nad sobą. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska111114555
Anka79 ja mam na obu -24 jakie soczewki zamawiasz? Napisz narapie9@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- 24? Jezu, szok, to prawie ślepota. Ja miałąm -7 i -9 ale pomogla operacja. http://www.polandoptical.pl/katalog,Lasery_okulistyczne.html - taki laser zalatwia sprawępraktycznie raz na całe życie. I można zapomnieć o okularach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
drogi kolego 24 d czy 30 d. czyt,wyzej (ja mam tyle) to jeszcze nie slepota :) a operacje na razie w Polsce czy na świecie laserem czy inną metodą przeprowadza sie do ok 12 dioptrii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 38 lat i niedowidzenie obu oczu nosze soczewki oko P -15,50 oko lewe -19 i tak nie daje mi to dobrego widzenia,mój syn ma 12 lat i ma już wade oko P-10,50 oko -12,75 jestem załamana nie wiem już gdzie mama szukac pomocy kazdy lekarz odsyła mnie z kwitkiem,Syn od listopada zeszłego roku nosi soczewki otokorekcyjne i to też nie hamuje mu wady ,A byłam już u wielu lekarzy w Warszawie m,in. u prof Szaflika jestem załamana nie wiem już gdzie mam szukac pomocy,nie mama juz siły i nawet nie stać mnie już na leczenie prywatne,to nie chodzi już o mnie tylko o syna.Już nie wiem do jakiego lekarza mam sie udać ,gdzie go szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×