Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość werinique00

jakiego uczyc sie jezyka ?? wloski, francuski czy hiszpanski ?

Polecane posty

Hiszpański jest naprawdę przyjemnym i łatwym językiem:) Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kurs hiszpańskiego oraz portugalskiego do szkoły Porto Alegre. Uczymy w Krakowie, Katowicach, Gliwicach oraz przez Internet Więcej informacji dla zainteresowanych pod adresem: http://www.portoalegre.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiktakttik.tak
ja osobiście mam styczność tylko z francuskim, w moich okolicach czyli w lubelskim to w zasadzie na rynku pracy z tych trzech to tylko francuski można znaleźć, czasem włoski. Z tego co wiem jest z tych trzech najpopularniejszy w Polsce. Ale z nauką już ciężej, z tego co wiem to z tych trzech języków to właśnie francuski ma najtrudniejszą gramatykę. Poza tym mowa się różni od tego co się pisze i w mowie potoczniej praktycznie wszelkie odmiany niektórych wyrazów brzmią tak samo. a jeszcze biorąc pod uwagę to że Francuzi szybko mówią to ten język staje się na prawdę trudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boczek952
Masz kilka języków do wyboru na kursie językowym www.chatterbox.pl . Tutaj wybierzesz który Ci najbardziej odpowiada i będziesz uczył/a sie w tym kierunku . Jest lektor więc lekcje są miłe i przytemne . Możliwość nauki w grupach max 5 osób albo samemu. Nauka wszędzie gdzeie tylko chcesz elastyczne godziny lekcji . Pierwsza godzina kursu jest za darmo więc sprawdzisz czy Ci pasuje . Jest to nowość na rynku . Polecam sprawdzić co ci szkodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwaT
Ja ostatnio nastawiłam się na hiszpański. Nikt z moich znajomych nie uczy się tego języka, więc nie mogli mi pomóc w wyborze odpowiedniej szkoły. Zaczęłam więc sama szukać czegoś odpowiedniego, pomogła mi w tym fajna platforma: http://langzie.pl/czym-jest-langzie#step-01. Mogłam sobie wszystko dokładnie sprawdzić i wybrałam najlepszą szkołę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika555
Zgadzam się z EwaT. Platforma Langzie jest bardzo pomocna. Zazwyczaj kiedy pytamy znajomych o godną polecenia szkołę językową to każdy mówi co innego. Dobrze czasem znaleźć obiektywne opinie. Na stronie langzie.pl można również porównać ceny kursów. Także warto tam zajrzeć, jeśli mamy kłopot z wybraniem szkoły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba z tych trzech to hiszpański jest najprostszy. Ja uczyłam się w szkole Villablanca. Miałam zajęcia z prawadziwym Hiszpanem i w sumie to nie ma żadnego porównania do języka angielskiego czy niemieckiego. Hiszpański jest po prostu ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie najlepiej hiszpańskiego. Porozumiesz się nim od Hiszpanii po Meksyk i Amerykę Południową. Poza tym jest coraz częściej poszukiwany przez pracodawców. Sama uczyłam się tego języka i bardzo polecam wyjazd na kurs za granicę ze szkołą językową Siesta www.siesta.pl bo wróciłam po nim bardzo zadowolona. Ogólnie nauczyłam się wielu nowych słów i nabrałam większej pewności w jego posługiwaniu się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wloski , francuki a rynek pracy - dobre sobie;-)))))) To sa karje z walaca sie ekonomia obecnie;-) Checsz robic biznes - ucz sie mandarynskiego, to przynajmniej przewaga, bo angielksi to wymog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uczylam sie angielskiego i hiszpanskiego w szkole jezykowej Lincoln. Świetna sprawa, fajnie to ze soba łacze. byłam w wakacje na praktykach w Barcelonie i jestem bardzo zadowolona z efektów nauki jezyka. dogadywalam sie po hiszpansku bez zadnych problemow ;) jest to łatwy a zarazem piekny jezyk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niezbyt trudny i ciekawy jezyk to wg mnie wloski. osobiscie uczylam sie go w www.bestcentrum.pl i ewfekty zauwazylam bardzo szybko. uwazam zse to naprawde bardzo dobry wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do http://www.lincoln.edu.pl/ na Angielski i Hiszpański. Rok i będziesz umiała rozmawiać w dwóch językach. Czytałam, że dobrze jest się uczyć dwóch jezyków naraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
języka francuskiego uczę się w Teddy School w Gliwicach uważam, że to piękny język :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja myślę ze Pi School jest też dobrą szkołą - fajne grupy, na poziomie. niewielkie wiec i nauka idzie lepiej. no i przede wszystkim dobrze są prowadzone zajecia, tłumaczą, zwracają uwagę na ucznia. dla mnie szkoła jest bardzo udana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Wloski , francuki a rynek pracy - dobre sobie;-)))))) To sa karje z walaca sie ekonomia obecnie;-) Checsz robic biznes - ucz sie mandarynskiego, to przynajmniej przewaga, bo angielksi to wymog.

Też tak uważam. W Europie postawiłbym na inne języki + mandaryński, ale tutaj sama znajomość języka (jakiegokolwiek zresztą) nie wystarczy. 

A zamiast reklamować bez sensu jakieś szkoły, to lepiej odnoście się do tematu. 

 

Z języków romańskich postawiłbym na hiszpański. Jest dość prosty, lecz mnogość jego wariantów może odstraszyć. Tak jak w przypadku angielskiego radziłbym skupić się na jednej wersji i jej się trzymać do końca. Mamy hiszpański kastylijski, argentyński, meksykański, z Chile, Kuby itd. Jest w czym wybierać, ale ja zalecam jednak trzymać się wersji kastylijskiej.

Francuski wydaje się być najbardziej rozpowszechniony z tych trzech w Europie. Niewątpliwie jest najtrudniejszy, lecz z tego co słyszałem to gramatyka jest prostsza niż w hiszpańskim, ponieważ jest bardziej uporządkowana niźli chaotyczna. Trudna wymowa, ale jak nauczysz się zasad to nic Cię już nie zaskoczy jak np. w angielskim, gdzie czyta się każdy wyraz na inny sposób (okropność!). Zauważyłem, że do tego języka trzeba mieć pewne wyczucie. Sądzę jednak, że wymowa dla Polaka nie jest aż tak trudna, ponieważ my też mamy głoski nosowe, i możemy dowolnie manipulować naszym ą, ę, by tworzyć dźwięki bliższe francuskiemu. 

 

Włoski zdaje się mieć najprostszą wymowę, i dla Polaka akcent jest dość przystępny do ogarnięcia. Niestety, ale z tych trzech jest najmniej użytecznym. Z jednej strony to dobrze, z drugiej nie. To typowy język dla pasjonatów. Jego zasięg jest praktycznie ograniczony głównie do Włoch i chyba jednego-dwóch kantorów w Szwajcarii. Zastanów się czy kultura tych państw Cię interesuje.

 

Zauważyłem, że ci, którym nie podszedł francuski przerzucają się na włoski. Z kolei ci, którym włoski się nie podoba uważają, że francuski...jest prostszy(!). 

Decyzja należy do Ciebie. Jeśli nie możesz się zdecydować pod kątem języka, to spójrz na kulturę. Która Cię najbardziej przyciąga? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2015 o 11:07, Gość gość napisał:

Wloski , francuki a rynek pracy - dobre sobie;-)))))) To sa karje z walaca sie ekonomia obecnie;-) Checsz robic biznes - ucz sie mandarynskiego, to przynajmniej przewaga, bo angielksi to wymog.

Chyba żartujesz. 

To właśnie francuski jest z tych trzech najbardziej przydatny w UE turystyczne czy do pracy. Włoski to język głównie dla pasjonatów, a hiszpański bardziej w Ameryce przydatny. 

Wnioski nasuwają się same. 

Osobiście właśnie z tego powodu skłaniam się ku francuskiemu. Już nie wspominając o tym, że Francja na tle Włoch i Hiszpanii jest najbardziej rozwinięta. Sam język francuski również brzmi najlepiej z tych trzech. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×