Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mushellka

Miejsce zamieszkania - Niemcy

Polecane posty

Widzialam kiedys w tv podobne zestawienie ale im wyszlo kolo 160tys :o Dzieci to drogi interes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Srednia renty okolo 1200€ ,srednia domu starcow 3000 € miesiecznie,utrzymanie rodzicow tez kosztuje a z doswiadczenia wiem ze lzej sie placi na dzieci. Lintka bede kukac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogel-packungen,najbardziej odczuwalne przy kupnie proszku do prania ,ceny np proszek do prania 10kg placilam na \"Angebocie\" 16,99DM za ten sam proszek 4.5 kg place teraz 8,99€ po otwarciu pudelka jest jeszcze miejsca na przynajmniej 1 kg no i podobno nic nie drozeje. Tu pare przykladow jak nas robia w \"balona\" http://www.bild.de/BTO/tipps-trends/geld-job/aktuell/2006/10/10/mogel-alarm-supermarkt/grossklick.html Niektore podrozaly o 50% a to tylko pare przykladow ale same napewno zauwazylyscie co sie dzieje ,o benzynie juz nie wspomne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy pijecie kranówę
? ponoc w DE jest czysta i bezpieczna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sie w glowie nie miesci.... ale patrzac na to wszystko z perspektywy czasu to wychodzi na to, ze wszystko poszlo w gore i to bardzo. Jeszcze kilka lat temu jezdzilismy 2 razy w roku na urlop, teraz jezdzimy tylko raz a przed zakupem maz spedza cale dnie z nosem w kompie i szuka najlepszych ofert. Ale i tak we wschodnich niemcach jest znacznie taniej, przykladem moze byc zwykla bulka z piekarni - u nas ( centrum DE ) kosztuje0,25 € a w Dreznie tylko 0,19 € zakladajac, ze co dziennie na sniadanie jemy cala rodzina 6 bulek to roznica w ciagu roku wyniesie ponad 130 € !!! Przykladow mozna by bylo mnozyc ... niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 108364 JAK DLA CIEBIE KOCHANA
tak, an tych proszkach i plynach do prania nas najbardziej rzna, jeszcze 2-3 lata temu kupowalam Lenor za 0,99€; a teraz ejst w promocji za 1,39€ :/.. tak samo za 10 kg zawartosc, czyli 100 pran Omo placilam 9,99€, a teraz za 45+5 chca , a waga tylko 3,98 chca 8,99€.. no niech no mnie dunder swisnie.. skonczylo sie wysylanie proszkow do Polski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale i tak najlepsze numery sa z tymi % gratis. Na opakowaniu jest napisane, ze dodatkow jest 30% gratis - ludziska sie rzucaja co jest rzecza normalna a jak sobie przeliczysz to wychodzi, ze np w opakowaniu pampersow w ktorym jest np 10 % gratis - sa to raptem 2 pampersy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za czasow DM pizza Margherita u wlocha kosztowala 4 do 6 DM teraz ta sama pizza kosztuje co najmniej 6€ .... ostatnio bylismy w dosc porzadnej pizzerii, 4 doroslych i dwojka dzieci. Dorosli zjedli carpaccio i pizze tylko ja wzielam cos miesnego, dzieciaki jakies nudle, do tego dwie lampki wina i 4 apfelschorle ... rachunek 180€ !!!! Az mi cisnienie skoczylo ... 360 DM !!!! Toz to bym miala tydzien na Majorce z przelotem w dwie strony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko prosze nie zapominac, ze i zarobki we \"wschodnich niemcach\" wieeeeeeeeeeeeeeelokrotnie nizsze niz na Zachodzie. Znacie kogos, kto pracuje (jako dorosla osoba, nie student, nie emeryt, nie matka z dzieckiem i zarabiajacym mezem) za 400€? A tu sa takich ludzi tysiace. Mysle, ze zarobki ponad polowy zatrudnionych (a stopa bezrobocia szalenczo wysoka a bedzie jeszcze wyzsza) na pelnym etacie nie przekracza 1000 € netto (kobiety) i 1200-1300€ netto (mezczyzni). No i roznica w zarzadzaniu - szef na wschodzie a szef na zachodzie.... - moglabym eseje pisac, bo trafialam i na jednych i na drugich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak masz racje mozna by eseje pisac pisalam juz o Soli ale jak sie pomysli ze tym wszystkim ludziom trzeba bylo i nadal sie musi swiadczenia Kranken i Renten swiadczyc pomimo ze do kas nie wplacili centa to nie \"dziwota\" ze ciagle brak pieniedzy w kasie panstwa. Insolvenz,Kurzarbeit to to co ostanio sie slyszy i to nie w Mediach w gronie znajomych,rodzinnym czasami az przeraza sa malzenstwa i to czesto sie zdaza pracuja w jednej firmie oglaszaja Insolvenc albo przyklad on 16 lat w firmie Kurzarbeit ona w innej firmie Insolvenz i sa to firmy znane na rynku od 18...roku i nie sa jakies tam produkty za czasow \"Willusia\" porostu wschodnia tania sila robocza ,materialy,ceny sa nie do przebicia.Niestety my tu zyjemy z tymi cenami co nam narzuca No to sobie krwi upuscilam ide cos upichcic:)🖐️ No i nici z wysylaniem proszkow do rodziny w Polsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy pijecie kranówę
no i co z ta woda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tu sie z Toba nie zgodze. Niemcy wschodni nie pracuja za niskie stawki, bo sa bezczelni, tylko dlatego, ze nie maja wyboru. I nie wiem, kto lepiej wyszedl na zjednoczeniu - wschod czy zachod. I jedni i drudza narzekaja ale jednak jakos nikt (ani na wschodzie ani na zachodzie) sobie nie wyobraza, zeby mialy istniec teraz dwa panstwa niemieckie. Soli wymyslil Zachod. Moze ow podatek nie bylby potrzebny, gdyby zachodnie koncerny nie powykupowaly za bezcen majatku wschodniego od niedoswiadzconych i ufnych Niemcow wschodnich i nie doprawowadzily tutaj wiekszosci firm do bankructwa (=usuniecia zachodniej konkurencji). DDR z dnia na dzien mial sie stac kapitalistyczny. Dla ludzi to byl szok. Moze i podatnik zachodnioniemiecki musi placic ale na zjednoczeniu zarobili nie wschodni podatnicy ale zachodnie koncerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swieta racja !!!! Pozatym nalezy dodac, ze zjednoczenie niemiec bylo ogromnym zastrzykiem finansowym dla przemyslu zachodnioniemieckiego - nagle z dnia na dzien pojawila sie kilkudziesieciomilionowa rzesza klientow kupujacych wszystko jak leci - utargi firmy i sklepow w przeciagu pierwszych miesiecy po zjednoczeniu wynosily tyle ile normalnie usaskali przez 10 lat dzialalnosci. Ale oczywiscie zachodni twierdza, ze wygrzabli wschdniakow z bagna i na tym stracili i normalny zachodnioniemiecki zjadacz chcleby nigdy nie wpadnie na to aby rozpatrzyc ta sprawe globalnie lub z innej perspektywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pije
wode z kranu u mnie w regionie wszyscy pija kranowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w jakim regionie mieszkasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anette83
witam jestem w niemczech co prawda niedlugo i nieznam nikogo a moje dziecko nie ma sie z kim bawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anette83
mam pytanie czy któraś z was chodziła na mam kursi jak jest u was z językiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anette83
czy jest ktos koło frankfurtu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mongrana wcale nie musisz sie ze mna zgadzac kazdy powinnien sobie zdanie wyrobic :)Tylko co do dwoch panstw to w moim kregu slysze ze chetnie by za darmo nowy mur postawili Anette co do kursu tak mialam dawno temu i tyle co sie nauczylam to gadac jak \"murzyn\" najlepszy kurs jezyka to przebywac wsrod niemcow, ogladac duzo TV ze slownikiem i chusteczkami do wycierania potu ;) Region nie moj ale jest tu temat o mamuskach w niemczech tam moze ktoras jest z okolic Frankfurtu ,sprubuj tez tam :) Slyszala ktora moze czy w tym roku bedzie lato?? Konkretnie chodzi o slonce 25 bis 30 grad bo ze lato bedzie to jasne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onajpp
Witam Serdecznie :) ja z nietypowa prosba.. sama mieszkam w monachium i szukam pracy dla mojego chlopaka.. wreszcie chce go tu sciagnac.. interesuje nas wszystko.. praca na budowie, stadnina, gospodarstwo, zbiory.. jesli ktoras z Pan ma jakies kontakty w monachium to bardzo prosilabym o pomoc.. bede tu zagladala :) z gory dziekuje.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukaj pracy na
kijijiji .de gut webpage :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hamburgerka__
hej, czy znacie jakies internetowy niemiecki czat? tak jak polska czateria na interii itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anette a gdzie emiszkasz? ja jestem w twojej okolicy a konkretnie w wiesbaden :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co jak co
KRANOWA- w wiekszosci miast niemieckich kranowa nadaje sie do picia. W porownaniu z innymi krajami wypadaja Niemca bardzo pozytywnie. A jesli mieszka ktos w okolicach Essen to moze sie za szcesciarza uwazac: wlasnie rozpoczely sie prace nad budowa najnowoczesniejszym Wasserwerk w Europie. http://www.trinkwasserverbundsystem.de/ Chat- np. http://chatten.bei-spin.de/ anette83- wiem ze pogoda moze nie za bardzo sprzyja ale jak tylko wyjdzie sloneczko pozwiedzajcie Spielplätze. Dzieci szybko nawiazuja znajomosci;-) Na kurs powinnas pojsc, nie wiem jakie masz plany zawodowe ( jesli studia to oczywiscie specjalne kursy) ale pierwsza mozliwosc to VHS ( osobiscie jednak uwazam ze to za malo;-) ) onajp- moze byc ciezko, kryza rowniez branze budownicza dosiegnela:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wir leben lebensmittel
wir leben lebensmittel --co to znaczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze lieben
jestes pewna ze nie LIEBEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wir leben lebensmittel
egal, co znaczy jedno a co drugie w tym zdaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×