Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mushellka

Miejsce zamieszkania - Niemcy

Polecane posty

Witam bardzo serdecznie wszystkich, ktorzy trafili na ten topik.Szukalam na kafe podobnych tematycznie i ze smutkiem musialam stwierdzic, ze kazdy skonczyl sie przepychankami z wrednymi pomaranczkami. Dlatego od razu prosba: jesli i tutaj pojawia sie takowe - nie reagujcie, ich wypowiedzi mozna dac do usuniecia i po smieciach, tfu! klopocie. Chcialam topik, na ktorym mozna by porozmawiac z osobami mieszkajacymi w Niemczech, czy to na stale czy przejsciowo, bo mimo ze jestem tu juz kilka ladnych lat moje kontakty z Polakami ograniczaja sie glownie do rodziny. Jakis pech chyba, ale trafiam przewaznie na Polakow, ktorych wolalabym nie znac (jesli nie wrzucajacy KA co drugi wyraz to nieprzyznajacy sie do pochodzenia i lamanym niemieckim tlumaczacy, ze im wyrazen po polsku brakuje). Mam nadzieje, ze znajdzie sie nas troche z tej strony Odry i bedzie mozna normalnie popisac :) Kto wie - moze nawet poznac sie osobiscie?! :) Ja mieszkam w Kiel, a wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to duze miasto
i jak ci sie tam mieszka? dlugo tu juz jestes i ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszka mi sie dobrze. Miasto nie jest moze b. duze pod wzgledem liczby mieszkancow ale ma spora powierzchnie, bo wchodzi w nie zatoka :) Dla mnie polaczenie niemalze idealne: miasto+morze 10min od domu. Mam 26 lat, przyjechalam tutaj na studia, ktore wlasnie sa na finiszu (po maturze musialam najpierw kursy jezykowe robic). I poki co wyglada na to, ze raczej zostane na stale w DE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi**********
witaj ja tez mieszkam w niemczech ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi**********
mloze moge sie dolaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi**********
och jak fajnie ze sie odezwalas......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi**********
nieuciekaj .....tylko poczekaj juz lece sie zaczernic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi******
jestem w nowej szacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie widziec, ze juz Ktos tu trafil :) Witajcie dziewczyny 🌻 Jak to sie stalo, ze (akurat) Niemcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kochane..chyba jednak jest tutaj przewaga kobiet:) Ja tez mieszkam w Niemczech:) Milo Was poznac i przysiasc na kawke:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana c mieszkasz w HH
?? co tam robisz??!?!? ile masz lat? hh pozdrawia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cayla
Witam wszystkich serdecznie! Mam 26lat, mieszkam w BW, od ponad 5lat. Mam tu rodzinke, meza, dziecko, sporo znajomych ( w tym wielu Polakow) Tak jak i zalozycielka topicu, w kregu Polakow jest sporo - pseudoniemcow, ktorzy juz zapomnieli j.polski, a nie nauczyli sie jeszcze j.niem., hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za pozdrowienia:)) co porabiacie w Hamburgu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do znajomych..zero sztuk tutaj..mieszkam w HH od dwoch miesiecy..:))na razie probuje sie przyzwyczaic do umiarkowanego klimatu..Bawaria o tej porze roku jest zasniezona:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) a w tych dolnosaksonskich stepach to juz klimat imprezowo-weekendowy:))?? bo u mnie kaszana...wino,laptop..takie tam..ciezkie zycie poczatkowej hamburgerki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne,dolaczaj! Wlasnie omawiamy tematy budowlane..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🌻 Ja za to dzis przerabiam infekcje jelitowo-zoladkowa u mojego 1,5 rocznego synka 😠 Mam na dzieje, ze szybko mu przejdzie. Wiec o weekendowej imprezce, tez raczej moge pomarzyc Pozdrawiam Was :) Wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nana, a parapetowa juz byla?:)) Swoja droga super, zazdroszcze wlasnego domu:) Moze i mnie bedzie kiedys dane...ale nie na hamburskiej ziemi..jednak ten klimat..umiarkowany..:)) wole raczej konkrety:) Ale do wspolnej lampki wina zapraszam Was dziewczyny:) Moze dzieki temu te straszne chorobska opuszcza nasze zywe komorki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja studiuje i pracuje :) i tez lubie winko przy laptopie;) to Ala \"swieżynka\" z Ciebie;) a skad z Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mowie Ci ...kurrde swieze miecho:)) Ja jestem ze Slaska..tako dziolcha ze mnie:)) niestety gwara w moim przypadku zanika..chociaz po % lepiej:)) A wy skad jestescie dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z okolic zielonej gory a co porabiasz tutaj? gdzie mieszkasz w hh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej no kurde..ales dowalila kolezance na forum z Hamburga..:)) cytuje "zapomnij,ze ktos Ci mieszkanie wynajmie.....Z TWOIMI DOCHODAMI:))"hehe...a pozniej jeszcze jak zlagodnialas..cytuje:"nie mowie tego zlosliwie"...Jeeezu..ale z Ciebie MILA osobka:))))...P:S: nie mowie tego zlosliwie:)))))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×