Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość arrarra

brzydki kaszel u dwulatka

Polecane posty

Gość arrarra

Mój mały zachorował na Zapalenie oskrzeli. Piąty dzień bierze antybiotyk. gorączki już nie ma, czuje się świetnie. Ale jak zakaszle (choć już nie często) to jakby tonę flegmy mu się zrywało! Cały czas bierze też syrop na kaszel. Jak długo utrzymuje się kaszel po zapaleniu oskrzeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem dosyć długo... mój bratanek kaszle już drugi tydzień po... wczoraj był na kontroli i lekarz uspokajał, ze wszystko jest ok tylko może trochę potrwać zanim na dobre odkrztusi całą tą wydzielinę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj przechodzil jakis czas temu zapalenie oskrzeli i kaszle do dzis,chyba wybiore sie znowu do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam akurat złe doświadczenie z długim kaszlem po zapaleniu oskrzeli.Mój syn tak miał i niestety okazało się,że to powikłania i złapał śródmiąższowe zapalenie płuc.Nie bagatelizuj tego tylko idz na kontrole. Może zły syrop?Koniecznie powinien dostac cos wykrztuśnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj kobiety no co wy
po pierwsze antybiotyk stosuje sie w tej sytuacji min 10 dni to raz dwa to oklepywanie plecow dziecka i podawanie syropu wyksztusnego flawamed flegamina czy mucosolwan mozna dodatkowo dac acc mini do kupienie bez recepty. Mozna smarowac plecy mascią wygrzewającą np depulol . I przedewszystkim trzeba wiedziec ze taki kaszel moze utrzymywac sie nawet do 6 tyg po przebytej chorobie. Jeszcze sie nie spotkalam z wyleczeniem zapalenia oskrzeli w ciagu 5 dni i to ze dziecko kaszle to bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj kobiety no co wy
"Mniej więcej po tygodniu trwania choroby odnawia się nabłonek rzęskowy oskrzeli. Niestety kaszel nie ustępuje trwa w dalszym ciągu jeszcze przez dwa tygodnie." czyli w zasadzie przez 3 tyg dziecko moze intensywnie kaszlec i nie jest to nic zlego a nastepnie 3 tyg moze to byc niewielki kaszeleek jesli jest on nasilony to sa powiklania ale to dopiero mozna stwierdzic po 3 tyg a nie 5 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja będę podpowiadała Familino Pro z dożywotnią gwarancją. Full opcja czyli inhalator i irygator w komplecie. Można stosować do roztworów soli fizjologicznej ale też z lekarstwami przy poważniejszej terapii np. dolnych dróg oddechowych...co mieliśmy ostatnio okazję przetestować u naszego synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój syn choruje regularnie na oskrzela. Niestety tylko długoterminowa terapia inhalatorem wchodziła w grę. Zależało mi na tym, aby dobrać sprzęt uniwersalny, przy którym dziecko się nie męczy. Wybór padł na Novama Familino Pro i jest naprawdę ok. Przede wszystkim syn oddycha normalnie po nałożeniu maski. Nie musieliśmy się niczego dodatkowo uczyć. Instrukcja bardzo jasna, także w związku z eksploatacją akcesoriów. Nie zauważyłem, aby inhalator był jakiś przesadnie głośny, chociaż to często wskazuje się jako wadę pneumatyczno-tłokowych.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc
Dnia 18.09.2019 o 11:18, Gość Gość napisał:

Mój syn choruje regularnie na oskrzela. Niestety tylko długoterminowa terapia inhalatorem wchodziła w grę. Zależało mi na tym, aby dobrać sprzęt uniwersalny, przy którym dziecko się nie męczy. Wybór padł na Novama Familino Pro i jest naprawdę ok. Przede wszystkim syn oddycha normalnie po nałożeniu maski. Nie musieliśmy się niczego dodatkowo uczyć. Instrukcja bardzo jasna, także w związku z eksploatacją akcesoriów. Nie zauważyłem, aby inhalator był jakiś przesadnie głośny, chociaż to często wskazuje się jako wadę pneumatyczno-tłokowych.


 

Zgadzam się ze wszystkim.Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×