Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majeczka555

nowa pościel - pranie

Polecane posty

Gość majeczka555

Kupiłam dzisiaj pościel - poszewki + prześcieradło - wszystko z kory. Chcę wyprać ale nie wiem czy mogę wrzucić do pralki :( pościel jest kremowo bordowa a prześcieradło bordowe. wrzucać do automatu czy próbować ręcznie i zobaczyć czy nie farbuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuj osobno
ręcznie w letniej wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka555
a jak zacznie farbować to co wtedy? moja mama zawsze dolewała octu ale nie mam w domu akurat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to będziesz musiała prać
osobno,niestety.Po jakimś czasie ten barwnik się spierze-jeśli będzie farować.Zamiast octu można spróbować z kwaskiem cytrynowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka555
pranie osobno to nie problem, na poszwie mam dwa koloru i boję się że bordo zafarbuje kremowy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakamaja
A co masz na wszywce od pościeli? Nie ma znaczków jak ją prać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka555
mam że w pralce na 40stopni ale zamoczyłam wczoraj prześcieradło woda różowiutka, czyli poszwy będę miała całe takie jak wsadzę do automatu. Spróbuję w rękach, napiszcie mi jeszcze tylko proszę w jakim proszku: do kolorów czy do białych ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w perwoolu do koloru
i nic nie zafarbuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem dlaczego tak jest, ale czesto, gdy sie cos zamacza, to tkanina farbuje a w pralce \"zachowuje sie\" normalnie ja na twoim miejscu wrzucilabym posciel i przescieradlo do pralki na 40 stopni, powinno byc dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jooojj
ja tak kiedyś wrzuciłam zieloną pościel z kory to pościel się wyprała a wszystko inne co było w pralce czyli np. ręczniki zrobiły się zielone :/ a przy bawełnie piore wszystko razem i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka555
podnoszę do góry bo pościel jak leżała tak leży niewyprana. ponawiam pytanie, w jakim proszku: do kolorów czy do białych? wiem że któryś z nich powoduje że kolor farbuje bardziej ale nie mam pojęcia który. pomóżcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozna kupić specjalne ściereczki, wrzuca się taką jedną ściereczkę do pralki i zbiera ona cały barwnik. Nic nie zafarbuje. Ściereczki sa jednorazowe pakowane chyba po 24 szt. Można kupić na targach u tych co sprzedają niemieckie środki czystości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmh
Proponuje namoczyc w wodzie z octem na 2 godz jw oraz przy praniu tak na wszelki wypadek użyć husteczek wyłapujących barwniki. Wg mnie powinno byc ok. Też mam nowe kolorowe pościele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są takie chusteczki które wkłądasz do pralki podczas prania i one mają wyłapać ten kolor co by zafarbował, może to działa... A na następny raz kip pościel która nie farbuje, jakiejś dobrej firmy np. Elway http://www.elway.biz/30-posciel-satyna-bawelniana mają super wzory i nigdy mi nie zafarbowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×