Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JaMajka w Krakowie

Krav maga - samoobrona dla kobiet. Czy ktoś z Was trenuje?

Polecane posty

Gość trenuj_KM :)
Zapraszam do nowej grupy na warszawskiej Ochocie przy ul. Barskiej 32. Komfortowe warunki i profesjonalne szkolenie. Możliwość trenowania od 1 do 3 razy w tygodniu (w połączeniu z grupą na Mokotowie) www.kravmaga-system.pl, tel 505 103 123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bard'ika
To nie jest dobre dla kobiet. Mogą CIę nieźle obić. To jest po prostu izraelska sztuka zabijania, a na treningach bardzo biją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
[zgłoś do usunięcia] *Bimbałek* - ja sie z toba zgadzam. Sztuki walki sa w porzadku, ale zeby kogos rozlozyc, jak na filmach, to musicie trenowac je sportowo, i to latami. Ja chodzilam przez 1,5 roku na TAE Kwon Do. Jest to fajna sztuka, znacznie lepsza do obrony niz karate, bo ma duzo technik noznych i one sa ssilne. ZAczelam jednak od typowego kursu samoobrony, i po 3 miechach zrobili nam eegzamin. Szlismy piwnica i instruktorzy po kolei ns napadali i oceniali. Nno i pierwszy gosc wczepil mi sie z calej sily w kimono. Mialam zastosowac na nim chwyt ktorego sie uczyla, probuje jednego - nic, drugiego - to samo, w koncu zasadzilam mu porzadnego kopa w brzuch. Od razu puscil.... Jak myslicie, ze pochodzicie na kurs i sie bedziecie mogly obronic to jestescie w bledzie. Za to sa odpowiednie zeby polepszyc ogolna kondycje fizyczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ćwiczyłam 7 lat Taekwon-do. Doszłam do czerwonego pasa i przez kontuzje musiałam przerwać treningi, czego oczywiście bardzo żałowałam. Od małego miałam zawsze wszczepiane sztuki walki i systemy walk.Więc czułam potrzebę zapisania się na coś nie zważając na kontuzję nadgarstków. Teraz od kwietnia chodzę na kravkę ...krótko bo krótko ale poszłam od razu do grupy zaawansowanej.mogę jedno powiedzieć jest to system walki z którego każdy może korzystać na ulicy i może sobie poradzić. Nie jestem wysoka (a wręcz niska) więc wiem co mogą dziewczyny przeżywać jak 2m koleś je zaatakuje a Kravka właśnie uczy jak naszą naturalną reakcję można wykorzystać do samoobrony. Po za tym w Taekwon-do jest nacisk na nogi...mało pracują ręce, mało jest nauki uników przed prostymi, sierpami, a przede wszystkim przed nożem. Dopiero w Kravce to opanowałam. Uważam więc że Krav Maga jest jednym (ale nie jedynym) z najlepszych systemów samoobrony dla kobiet...pod warunkiem że idziesz i nie boisz się, że oberwiesz od kolesia..jeżeli oberwiesz to znaczy że popełniłaś błąd a on nie powinien Cię przepraszać (co niestety naturalnie robią). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzm
faceci prawie zawsze dają fory kobietą na treningach,o wiele ostrzej sparują z kumplami,a z kobietami tak nie potrafią,nawet jak zdarzy się taki przypadek,jak koleżanka pisała,że złamał jej kolega zęba,to był to po prostu właśnie tylko przypadek,a siniaki u dziewczyn to nie trudno nabić,bo kobiety maja cieńszą skórę i delikatne naczynka krwionośne,wcale mocno nie trzeba uderzyć dziewczyny aby nabic jej siniaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałaaDuża
Aikido polecam... Jako kobietka wątła i maleńka musiałam zacząć nadrabiać braki w posturze :) Kumple polecili mi właśnie tę sztukę samoobrony. Sprawdza się o tyle, że nabrałam pewności siebie i chodzę z podniesioną głową środkiem chodnika, a nie przemykam ukradkiem pod ścianami... Ale gaz w kieszeni jest... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzm
Aikido jest ciężką w opanowaniu sztuką samoobrony i moim zdaniem nie bardzo nadaje się na ulicę ,no chyba,że dziewczyna trenuje przynajmniej z 10 lat,ale i tak kobiety powinny trenować kravkę,po prostu jest ona stworzona do tego,na drugim miejscu wymieniłbym wing tsung ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałaaDuża
Sęk w tym, że jestem NAPRAWDĘ SŁABĄ KOBIETKĄ. Trening siłowy odpada z przyczyn oczywistych. Poza tym sama świadomość, że w razie czego POTRAFIĘ się obronić też robi swoje... Inna sprawa, że najlepszy w extremalnych sytuacjach jest chwyt KIU- Krzycz I Uciekaj... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzm
rozumiem,najlepszy to jest kopniak w jajca i dopiero w długą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trenuje od roku. Poszlam pierwszy raz i przepadlam, ciezko bylo na poczatku, bo mam prace siedzaca i przez kilka lat sie prawie nie ruszalam. Poszlam zgubic troche kg, a zapragnelam byc sprawna. Bardzo mi sie podoba, czuje sie sprawniejsza, pewniejsza siebie, dobre na stres. Dwa tygodnie temu mialam 4 godzinny test na II stopien - przezylam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trenujKM
Warsztaty Krav Maga dla Kobiet. Dziewczyny, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z Krav Maga, zapraszamy na warsztaty, które przybliżą im tę formę samoobrony. Jeśli nie masz czasu na regularne treningi, lub nie jesteś gotowa do ćwiczenia w grupie z facetami - ta oferta jest właśnie dla Ciebie. Kiedy i gdzie? 24 września 2011 (sobota), godz. 11:00 - 14:00 Warszawa, ul. Warchałowskiego 4, Sz.P. nr 323 im. Polskich Olimpijczyków Jak się zapisać? Wyśli zgłoszenie mailem: poczta@kravmaga-system.pl, w odpowiedzi otrzymasz wszystkie informacje. Koszt: 50 zł. Zajęcia prowadzą instruktorzy Instytutu Krav Maga: Anna Krupska i Jacek Walczak więcej na stronie: www.kravmaga-system.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trenuj_KM
8 marca 2013 rysza kolejna edycja miesięcznego kursu Krav Maga dla kobiet - Sprawność i Samoobrona. Mogą w nim uczestniczyć zarówno nowicjuszki, jak i dziewczyny, które już coś trenowały. Więcej informacji znajdziesz na stonie: www.kravmaga-system.pl. Masz pytania - napisz do nas: poczta@kravmaga-system.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamara
Ja jestem kobietą i przyznam, że to bardzo wymagająca technika walki. Wolę chyba karate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahalololol
Hah, krav maga jest systemem typowo siłowym i szybkościowym, nie wciskajcie jej kitów że jest to idealna sztuka walki dla kobiet. Krav Maga to wojskowa sztuka walki i nie daje efektów po miesiącu :) Po miesiącu nauczysz sie (MOŻE!) wyprowadzać prawidłowy cios prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogóle nie jestem zwolennikiem wysyłania kobiet na kursy samoobrony, często to zwykłe wyłudzanie pieniędzy, gdzie ktoś, kto kupił pas ju-jitsu na bazarze pokazuje kilka dźwigni, których i tak nie da się wykonać w ferworze walki. Kravmaga to co innego, można się przejść i zrobić kondycję, która przyda się do uciekania :) Najlepiej moim zdaniem kupić gaz pieprzowy czy pistolet gazowy (są nawet takie specjalne gazy w kształcie perfum, widziałem na bron.pl) i tym się bronić w beznadziejnej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ~Agata
Hej, znacie może jakieś miejsce w Krakowie z krav magą dla grupy kobiet? Byłam na treningu z facetami i nie miałam z kim ćwiczyć, bo jestem drobna. Będę wdzięczna za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja osobiście nie wierzę, że kobieta, nawet po latach treningu krav magi, będzie w stanie obronić się przed rosłym facetem. Kondycja owszem, pewność siebie także, ale bądźmy realistami. Oczywiście jestem zwolennikiem treningu, bo to zawsze zwiększa jej szansę na obronę, ale warto mieć ze sobą gaz czy paralizator, to koszt 20-200 złotych, a może uratować życie. Taki gaz np. http://www.bron.pl/bron-bez-zezwolenia/gazy-pieprzowe/gaz-obronny-umarex-perfecta-police-15ml to nie majątek, a skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weźcie przestańcie pieprzyć wszyscy Ci co są przeciwni tego typu rzeczom, jeśli ktoś zechce chodzić na takie coś to i tak będzie chodził, zwykła samoobrona, taekwondo, karate, jiu-jitsu, kung-fu itp. itd. ja osobiście trenuję Chow Gar (styl Kung Fu z południowych Chin) i już nauczyłem się dobrze zakładać dźwignie, uderzać szybko i mocno pięściami, kopać, znam podstawowe uderzenia kijem i są tam i dziewczyny i najmłodsze chłopaki, rówieśnicy i panowie po 50tce, dzięki tym treningom wyrobiłem sobie coś takiego, że patrzę badawczo i nikt mi nie podskakuje, raz poprosiłem 2 skejtów o papierosa i dali mi bez wahania, a jestem zwykłym normalnym człowiekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepszytrener.pl tu masz kilka sportów walki i wielu trenerów z tych dziedzin. Warto wybrać sport, który interesuje Ciebie, polecam jiu-jitsu. Poprawisz i swoją kondycję fizyczną i psychicznie lepiej się poczujesz i pewniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olafflao
"Ja osobiście nie wierzę, że kobieta, nawet po latach treningu krav magi, będzie w stanie obronić się przed rosłym facetem. Kondycja owszem, pewność siebie także, ale bądźmy realistami. Oczywiście jestem zwolennikiem treningu, bo to zawsze zwiększa jej szansę na obronę, ale warto mieć ze sobą gaz czy paralizator, to koszt 20-200 złotych" najwyrażniej jeszcze Ci nigdy kobieta po treningu nie dokopała ,skoro tak uważasz.. dziekuję postoję gaz za 20zł ? na co on jest na komary>? gaz tylko policyjny a najlepiej to trenować chwyty,rzuty,uderzenia,ale równiez jak takim gazem piskać,bo to tez można źle zrobić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z olafflao, taka kobieta z zacięciem, po treningach, wdrożona i znająca się na rzeczy, to może spuścić większe manto niż nie jeden facet. A gaz jak najbardziej przydatny, i owszem policyjny najlepszy. , takim za 20 zł to możemy sobie tylko krzywdę zrobić a napastnik będzie miał dodatkowy fun. Znam nie jeden przypadek, gdzie taki gaz tyłek uratował. Zawsze warto mieć przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też uważąm że gaz jednak jest bardzo potzrebny, nie umniejszam roli treningu ale jednak łatwiej jest obezwładniać osobę która staje się porażona gaze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się, użycie gazu a potem dodatkowe obezwładnienie zawodnika poprzez chwyty wyniesione z jakiegoś kursu samoobrony to duet doskonały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maczeta99
Poszłam kiedyś na samo obronę to nie miałam siły żeby przewrócić kolegi nawet z koleżanką miałam problem. Siłownia też jest potrzebna wiem bo od prawie roku trenuję siłowo na siłowni w Saturn Fitness na Bielanach i zapisałam się na zumbe żeby poprawić kondycje i szykuję się do wielkiego powrotu do samoobrony :) potem będę trenować i siłowo i samo obronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 151
ja nie wierze ze kursy samoobrony są skuteczne . W wiekszosci to jest wyciąganie kasy od idiotów.. To trzeba trenować latami sporty walki zeby sie czegoś nauczyć .. Ide o zaklad ze paralizator jest o wiele skuteczniejszy niż te wszystkie kursy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trenowałam! Kurs odbyłam razem z przyjaciółką, która z resztą wpadła na ten pomysł, a ja przyznam ze z początku spojrzałam na nią jakby z nieba spadła i zaczęłam się śmiać i mówie : gdzie my na kurs samoobrony. Ale jednak mnie przekonała i okazało sie ze to naprawde spoko sprawa. Wiele mozna sie nauczyc i poprawic przy tym kondycje :D My chodziłyśmy do krav magi w Warszawie www.kravmaga.mazowsze.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"krav maga" hahaha myslalem ze chodzi o krew maga przelewana przez maga podczas rytuału :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KRAVVTRENING.PL
Dnia 13.02.2009 o 19:10, Gość JaMajka w Krakowie napisał:

chciałabym się dowiedzieć po jakim czasie widaac efekty treningów. Ogólnie jeśli możecie wyraźcie swoją opinię.

https://www.facebook.com/events/387836735354357/

KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET 

PŁOCK/GOSTYNIN/KUTNO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×