Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lokatorka

dwudziestolatki do boju! 10-15kg w dół

Polecane posty

Witam, witam 🌻 :) Niestety wczoraj nie zajrzałam na topik, bo miałam gości przez cały dzień. Ale dziś nadrobiłam zaległości w czytaniu i tak ... Jestem bardzo dumna z kobietek, którym waga już poszła w dół ! Brawo kochane i oby tak dalej 🌻 Mała Mi ... życzę szybkiego powrotu do zdrowia i podziwiam, że mimo złego samopoczucia nie rezygnujesz z ćwiczeń ... Buziak na zdrowie 👄 Witam nowe \"topowiczki\" :) 🌻 A u mnie nic nowego jeżeli chodzi o dietkę ... Dziś wszamałam 5 wafli kukurydzianych (takich cieniutkich), 200ml \"Jogobelli\" i ... 2 kostki białej czekolady (organizm domagał się cukru :o) Teraz pewnie długo nic nie zjem, bo po 14.00 lecę z ukochanym na zakupy i wygrzać się trochę w solarium :) U mnie słoneczko świeci aż miło ... i na termometrze aż 11 stopni ... :) ... WIOSNA IDZIE :):):) Ja za tydzień postarzeję się o kolejny rok :o ... a dwa dni póżniej moja córeczka skończy 2 latka ... więc czeka mnie zrobienie małej imprezki dla rodziny :) ... mam nadzieję, że wypijecie moje zdrowie. W końcu 24 lata to już sędziwy wiek ;) Lecę robić obiadek (dziś bigos) a potem spadam na zakupy :) Miłego dnia Wam życzę, bo pewnie dziś już nie będę miała siły po zakupach. Buziaki dla Was kochane 👄 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po błyskawicznych zakupach, zgrzałam się w zimowej kurtce, ze szok. Ale cieszę się, że już wiosna, bo nie dawno kupiłam super czarne szpilki i aż nie mogę się doczekać okazji do noszenia ich:) Kupiłam dzisiaj super spódniczkę, wprzecenione ze 139 na ...29 zł! Niestety troszkę na mnie opięta, ale stwierdziłam, zę przecież się odchudzam, a za jakieś 3 kg będzie już super się układać. Jakby nie patrzeć cena mnie szalenie skusiła. Ale i krój jest absolutnie w moim typie. Lubią takie dziewczęce spódniczki. Lecę rozpakować zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z jedne jstrony dieta extra rzecz ... gorzej co z tymi rzeczami ktore wisza jak na worku a byly ulubione:( albo spodniczki spadajace z tylka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj glamour fajnie, że wpadłas:) viss- kurka wodna faktycznie swietna okazja! zazdroszcze:D mój facet zawsze lubiał jak chodzilam w spodniczkach, bo przez siatkowke mam dość długie nogi, a z racji mojej figury- jabłko- są naprawde fajne:D jedyne co mi w zyciu wyszlo:D mała mi- lepiej jak wszystko wisi niz jak jest opiete, zawsze mozna wymienic garderobe:D moj jadłospis na dzisiaj: sn:jogobella200g, kawałek twarogu i dżemik snII: jabłko obiad: łosos z grilla i warzywa na parze- byłam z facetem w pasażu grunwaldzkim i kupiłam w North Fish po obiadku miałam ochote na slodkie jakos tak dziwnie wiec kupilam sobie 3 suszone ananasy:) na kolacje kolo 18-19 zjem jogurcik:D wiec w 1200 sie zamkne:) jakby mnie złapal głod to mam jeszcze w lodowce 2 marchewki to zjem:) i oczywiscie wieczorne cwiczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dziewczyny :) ja juz po szkole, przez cały dzien zjadłam dzisiaj 2 bułki :( od paru dni znowu nie cwicze (kurde) ale dzisiaj miałam wazenie i jest kilo mniej ale je jestem w stanie sie tak zapomniec ze pare dni moze byc znowu plus 2 kg, bardzo mie waha waga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nie dam rady dzisiaj zaliczyc jeszcze 30 minut orbiego bo bardzo bola mnie kolana:( dzisiaj zjadlam kolo 1300 kcal takze nie jest zle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś z jedzeniem zaszalałam, ale w 1000 kcal się zmieściłam, zaraz ćwiczyć ... boję się jutro ważenia ... coś się obawiam że nic nie zeszło, albo więcej ;/ i sie załamie i zostawie to w piz** ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała Mi- zobaczymy jutro nie kracz!!:) ja chce chydnac 1kg na tydzien wiec teoretycznie powinnam miec w przyszła niedziele 75,5.. watpie, bo czuje przyrost miesni juz.. ale mam nadzieje, ze cokolwiek spadło.. mała Mi spokojnie zobaczymy jak sie jutro wszystko potoczy spokojnie kochanie:):* a jak zaszalas z jedzonkiem, ja w sumie tez bo az 1300 kcal dzisiaj:) a tak w ogole od 3 dni sie nie wyproznialam cholera..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jem normalnie, zdrowo.. nie wiem co jest grane..:( poczekam jeszcze z 2-3 dni jak nic nie ruszy to moze jakis sok z ogorkow kiszonych, albo ogolnie cos kiszonego:D udało sie 30 minut na orbim jeszcze zrobic..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobaczymy jak się zważymy ... chciałabym żeby chociaż 66.5 bylo ... ja własnie ćwiczę... jeszcze trochę i skończe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko:) ja zaraz ide sie wykapac:) kupiłam sobie dzisiaj w super-pharm garniera żóltego bo byl w promocji za 19,99 a do niego byl jeszcze dodatkowow 250ml taki sam czyli w sumie 650 ml mam za 19.99 wiec fajowo, mam sie czym smarowac:) co prawda narazie sie smaruje eveline3d taki fioletowy do brzucha i posladkow, ale drazni mnie jak tak chlodzi, nie jest to dla mnie przyjemne:P a ty cos uzywasz ja ujedrnianie skory oprocz aktywnosci fizycznej?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie zamówiłam sobie z avonu nowy ujędrniający balsam z masażerem:) a tak to balsamem się smaruję, mam takie fajne z Włoch:) zapachy np. : * bita smietana + truskawki * wata cukrowa;D mniam;) cudnie pachna miłej kapieli;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo, w super-pharm tez byy czekoladowe, waniliowe, truskawkowe, pieknie pachniały, ale wiecie postawilam na sprawdzony balsam bo dziewczyny pisały ze pomagał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe;) ja je używam bo sa świetne, u Nas w Pl ich sie nie dostanie;))) ale ogólem pomyslałam ze ten z Avon'u bedzie spoko, ujedrniajacy, od razu z masazerem:D i cena extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjj mam ochote coś jeśc... to nie głód... a chęć .. ;/ idę do książek i kserówek ... to nie bede o tym myslec, potem kapiel i sen;* do jutra Piękne ... mam nadzieje że ważenie nie zdołuje mnie .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedzie 66 zobaczysz!:) ja uciekam kapu, smaru smaru hehe balsamikiem i spac:) i musze kolana wysmarowac balsamem.. bola jak skurczybyk:( buziak i reszta dziewczyn odezwijcie sie, nie zostawiajcie nas bo bez was nie damy rady ! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu znalazłam gotowe dni po 1000 kcal ... ale można sciągnąć coś ciekawego;) no i policzone co ile :D więc się przyda : Dzień 1 I śniadanie - 250 kcal: Kromkę ciemnego tostu posmarować łyżeczką margaryny, obłożyć liściem sałaty, plasterkiem sera żółtego. Do tego jeden pomidor .Szklanka soku pomarańczowego. II śniadanie - 100 kcal: 10 dag serka homogenizowanego z 10 dag truskawek Obiad - 350 kcal: 10 dag piersi z kurczaka pokroić w kostkę, pokroić cukinię, marchewkę i por. Mięso obsmażyć na łyżce oleju, dodać warzywa i jeszcze 5 min. dusić. Doprawić solą, pieprzem. Podawać z dwoma małymi ziemniakami. Podwieczorek - 100 kcal: 200 g galaretki porzeczkowej, woda mineralna niegazowana. Kolacja - 200 kcal: Kromka ciemnego pieczywa z 50g chudej wędliny i sałatką z papryki, cebuli i pomidora. Dzień 2 I śniadanie - 250 kcal: Małą grahamkę posmarować łyżeczką masła lub margaryny, obłożyć 2 cienkimi plasterkami gotowanej szynki oraz kilkoma plasterkami ogórka. Kawa bez cukru. II śniadanie - 100 kcal: Mały banan Obiad - 350 kcal: 15 dag piersi indyka oraz 20 dag pieczarek opłukać i pokroić. Obsmażyć na łyżce oleju. Dodać 5 dag groszku oraz łyżkę jogurtu. Doprawić ziołami, solą i pieprzem. Podwieczorek - 100 kcal: 2 delicje Kolacja - 200 kcal: Omlet z zielonym groszkiem, herbata bez cukru Dzień 3 I śniadanie - 250 kcal: 4 łyżki płatków kukurydzianych ze szklanką mleka 0,5 %. Kawa z odrobiną mleka i kostką cukru II śniadanie - 100 kcal: 2 brzoskwinie Obiad - 350 kcal: Ryba gotowana na parze (50 g), 2 małe ziemniaki, 100 g jarzyny Podwieczorek - 100 kcal: 2 pomarańcze Kolacja - 200 kcal: Kromka pieczywa i sałatka z pora, ogórka kiszonego, 3 łyżek groszku konserwowego. Dzień 4 I śniadanie - 250 kcal: Małą bułeczkę przekroić i posmarować łyżeczką masła oraz 2 łyżeczkami dżemu. Kawa z odrobiną mleka II śniadanie - 100 kcal: Grejpfrut Obiad - 350 kcal: 220 ml barszczu czerwonego czystego, 150 g piersi kurczaka bez skóry, gotowanej w jarzynach, 2 małe ziemniaki, Podwieczorek - 100 kcal: Szklanka kompotu, 2 herbatniki Kolacja - 200 kcal: Zapiekanka z ryżu (50 g suchego) i jabłka (150 g), Dzień 5 I śniadanie - 250 kcal: Omlet z trzech białek z dżemem niskosłodzonym wiśniowym (25 g), szklanka mleka 0,5%, II śniadanie - 100 kcal: 1 delicja i 1 jabłko. Obiad - 350 kcal: 100 g piersi z kurczaka obsypać przyprawami i usmażyć na łyżeczce oliwy. Ugotować 200 g kalafiora i jednego małego ziemniaka. Zielona herbata. Podwieczorek - 100 kcal: Pieczone jabłko z łyżeczką cukru Kolacja - 200 kcal: Sałatka z tuńczykiem (120g tuńczyka w sosie własnym, 2 łyżki kukurydzy, 2 łyżki ugotowanego ryżu, 2 liście kapusty pekińskiej) Dzień 6 I śniadanie - 250 kcal: Kromkę chleba z pełnego przemiału posmarować 5 dag twarożku, plaster pomidora. Szklanka soku pomarańczowego II śniadanie - 100 kcal: Jogurt jagodowy (150 ml) z łyżką otrąb pszennych. Obiad - 350 kcal: Bulion posypany natką pietruszki, pieczone udko kurczaka (bez skóry), gotowane warzywa.. Podwieczorek - 100 kcal: 200 ml kisielu wiśniowego Kolacja - 200 kcal: Sałatka z 100 g chudej wędliny, 1 cykorii, 1 ogórka kiszonego, 1 kwaśnego jabłka, 100 ml jogurtu naturalnego. Dzień 7 I śniadanie - 250 kcal: Dwie kanapki z chleba żytniego pełnoziarnistego z dwiema łyżeczkami margaryny, plasterkiem szynki z indyka, pomidor, herbata z cytryną bez cukru II śniadanie - 100 kcal: Starta marchewka z jabłkiem i z sokiem cytrynowym Obiad - 350 kcal: 100 g soli usmażonej na oliwie, 1 mały ziemniak, surówka z kiszonej kapusty Podwieczorek - 100 kcal: 100 g budyniu waniliowego Kolacja - 200 kcal: Sałatka owocowa z kiwi, grejpfruta, plastra ananasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu przeszperałam net ... i parę przepisów fajnych , dań dietetycznych:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEPISY Z PŁATKÓW OWSIANYCH :d PŁATKI OWSIANE : Kotlety z płatków owsianych • 30 dag płatków owsianych, • 2 jaja, • 5 dag cebuli, • 8 dag tłuszczu, • 4-5 dag tartej bułki Płatki owsiane odmierzyć, wlać 2 razy tyle wrzącej wody ile wynosi objętość płatków. Rozkleić na brzegu płyty na wolnym ogniu ciągle mieszając, ostudzić. Masa powinna być bardzo gęstą. Ugotowane płatki utrzeć z jajami, dodać posiekaną cebulę, zrumieniona na 3 dag tłuszczu, osolić, wymieszać. Formować w bułce tartej nieduże grube kotlety. Smażyć na silnie rozgrzanym tłuszczu na złoty kolor. Kluski z płatków owsianych • 1250 ml mleka, • 10 dag płatków owsianych, • 1 łyżka mąki, • 1 jajo, • 1/4 kostki masła, • sól Zagotować 1/2 l mleka, zalać płatki i pozostawić, aby napęczniały. Następnie dodać 2-3 łyżki zimnego mleka, mąkę, jajo, sól, tłuszcz i dobrze wyrobić. Zagotować wodę w rondlu, zanurzając łyżeczkę we wrzątku formować małe kluski i kłaść do gotującej się osolonej wody. Kluski zagotować pod przykryciem na wolnym ogniu. Zdjąć z ognia i wybierać łyżką cedzakową na talerze. Zalać kluski pozostałą ilością zagotowanego, gorącego mleka i zaraz podawać Placek owsiany • ok. 100g płatków owsianych • 2 jaja • 3 białka z jaj • ok. 20g dżemu (np.: truskawkowego) Jajka + płatki miksujemy kilkanaście sekund, powstałą mase wlewamy na rozgrzany teflon, przykrywamy i po kilku minutach obracamy na 2 stronę, gotowego placka smarujemy dżemem Placek z płatków owsianych Składniki na 1 porcję •1/2 szklanki płatków owsianych, najzwyklejszych na świecie •1/4 szklanki białego sera typu "wiejski", albo tofu •1-2 jajka •1 łyżeczka ekstraktu waniliowego •1/4 łyżeczki mielonego cynamonu •1/4 łyżeczki mielonej gałki muszkatołowej •Szczypta soli .Wszystkie podane składniki proszę dokładnie zmiksować na jednolitą masę. Następnie na małej patelni rozgrzać należy odrobinę oliwy i masła albo margaryny i całą powstałą papkę wylać na gorący tluszcz formując placek o średnicy okolo 12 centymetrów. Smażyć trzeba na średnim ogniu aż do lekkiego zbrązowienia, oczywiście z każdej strony . Podawać sobie od razu, najlepiej z dodatkiem dżemu własnej roboty i ze szklanką mleka . Omlet z płatków • 2 filiżanki płatków owsianych, • 2 cebule, 2 marchewki, • 4 łyżki prażonego siemienia lnianego lub ziarenek sezamowych, • sól, pieprz, do smaku takie ziołowe przyprawy, • oliwa lub olej do smażenia, ewentualnie troszkę mąki Płatki zalewamy małą ilością wody i namaczamy je przez 2 godzinki. Cebulę obieramy i drobno siekamy. Obraną, umytą marchewkę kroimy w drobne paseczki, lub ścieramy na tarce o dużych oczkach. Siemię lub ziarna sezamu prażymy na suchej patelni. Wszystkie przygotowane składniki łączymy z płatkami. Jeśli "ciasto" byłoby zbyt rzadkie zagęszczamy je mąką. Doprawiamy do smaku. Smażymy omlety na rozgrzanym tłuszczu i podajemy je z suróweczką. Placki z pieczarek i płatków owsianych •50 dkg pieczarek •20 dkg mąki •2 łyżki płatków owsianych •4 jajka •2 cebule •ząbek czosnku •0,5 litra mleka •olej do smażenia •pieprz, sól Grzyby pokroić w plasterki, cebulę i czosnek drobno posiekać. Cebulę podsmażyć na złoty kolor, dodać grzyby i czosnek, posypać solą i pieprzem. Mąkę wymieszać z płatkami owsianymi, jajami, mlekiem, dodać do grzybów. Smażyć spore cienkie placki. Podawać z ogórkami, pomidorami i papryką. Do masy na placuszki można dodać wędzony, podsmażony boczek, pokrojony w kosteczkę. Zdrowe ciasteczka 2 szklanki płatków owsianych 0.5 szklanki cukru 0,5 szklanki mąki 0.5 szklanki roztopionego masła pół łyżeczki soli 1 łyżka gęstej śmietany (niekoniecznie) 1 jajko dowolna ilość orzechów migdałów lub różnych ziaren Suche składniki wymieszać. Dodać roztopione masło, jajka, śmietanę. Dokładnie połączyć składniki. Ma być lepka, gęsta masa. Wyłożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia warstwę max 1 cm grubości. Piec na złoto w około 180 stopniach (czas na oko, zależy od piekarnika). Po upieczeniu pokroić gorące (później się nie da ) i zostawić na blasze do ostygnięcia. Można podzielić masę na pół i do jednej częscie dodać kakao. Jest jeszcze inna wersja z rodzynkami, otrębami i sokiem jabłkowym i cynamonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
INNE : Racuszki serowe Składniki na 4 porcje •40 dag białego sera, •2-3 jajka, •czubata łyżka mąki ziemniaczanej, •olej(nie uzywam, u mnie tylko patelnia teflonowa), sól Ser zemleć w maszynce. Żółtka oddzielić od białek. Dodać ser do żółtek, utrzeć na gładką masę. Z białek ubić sztywną pianę, po łyżce dodawać do masy serowej razem z mąką ziemniaczaną i szczyptą soli, delikatnie mieszając. Uformować dość grube racuchy. Olej rozgrzać na patelni, wkładać racuchy, smażyć z obu stron na złoto- u mnie bez oleju. Podawać na gorąco, ewentualnie polane jogurtem. tu wiadomo ze 40dag sera to już dużo, wiec lepiej wziaśc 20dag + 1 jajko całe i jedno same białko (tak często robie) i wychodzi ok. 400kcal (200kcal twaróg+100kcal jajka+ "100kcal" mąka- w cudzyszłowiu bo to jest duzo mniej ale zawsze lepiej troszku posmarowac patelnie margaryną (posmarować, nie roztapiac np. łyżki ) placki twarogowe 250 g twarogu, 2 jaja, sól, 100 g płatków owsianych lub otrąb, pół szkl. mleka, szczypiorek, natka pietruchy, olej Przetarty twaróg utrzeć z jajami i solą, dodać na przemian płatki i mleko, wsypać posiekane zioła i wymieszać. Rozgrzać tłuszcz na patelni (albo i nie ) i kłaść porcje ciasta, smażyć z obu stron na złocistobrązowy kolor. Podawać gorące z sosem pomidorowym. tu myślę, ze jak zrobimy z 1/2 porcji będzie o.k. placki warzywne z twarozkiem •2 marchewki, •1/2 selera, •ogórek świeży • 1 mała cukinia, •ziemniaki 2 szt, •jajko, •tarta bulka olej do smażenia , •serek bieluch, •szczypiorek i natka pietruszki, • sól pieprz do smaku Wszystkie warzywa trzemy na tarce( niezbyt drobno) łączymy z jajkiem, solą , pieprzem i odrobina bulki tartej. smażymy na oleju po pare minut z dwóch stron. jeśli się rozlatują dodać trochę maki, jeżeli są zbyt gęste, jeszcze jedno jajko. Przygotowujemy twarożek bieluch mieszamy z natka i szczypiorkiem , solą i pieprzem. Na usmażone placki nakładamy twarożek i gotowe są do jedzenia. to będzie wieksza porcja ale mało kaloryczna, no i zdrowa , zeby ja odchudzic jeszcze bardziej mozna zrezygnować z ziemniaków Gołe pierożki •25 dag. sera białego •1/2 kg. szpinaku •1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej •jajko •1 łyżka mąki •sól •pieprz Ser rozkruszyć, dodać jajko, mąkę i przyprawy. Szpinak dokładnie umyć, ugotować i drobno posiekać a następnie wymieszać z serem. Stolnice wysypać mąką i z sera formować kulki lub wałki i obtaczać w mące. Wrzucać na wrzącą osoloną wodę i czekać, aż wypłyną. Podawać z 200g twarogu - porcja, ok.400kcal Kluski leniwe Proporcje podane dla 2 osób. •25 dag chudego białego sera •1 jajko •3 łyżki mąki •1/2 łyżeczki cynamonu •łyżka tartej bułki Ser przepuścić przez maszynkę, dodać jajko, cynamon, mąkę i dokładnie wyrobić. Z ciasta uformować kluski w kształcie kopytek, ugotować, osączyć na sitku. Najlepsze z surówką z jabłka i marchewki. tu: 200g twarogu + 2 łyżki mąki + reszta tak samo Cukinia+kalafior+cebulka+czosnek Kroimy cukinie w plasterki (cienkie) i wrzucamy na patelnie. Obsmazamy az nabierze kolorku. Następnie wrzucamy pokrojony kalafior, cebulkę(moze bć już wcześniej zrumieniona), posiekany czosnek i przyprawy. Smażymy chwilkę i zajadamy sie płatki suzanny: -płatki owsiane: łyżka 23 kcal (100g- 366 kcal) - 1 jajko- ok. 90kcal (można jedno całe jajko i jedno białko- mniej wyjdzie) - mleko 100ml 36-56 kcal (zależy od procentów) Zupa serowa z żółtkami Składniki na 4 porcje •1 1/2 l bulionu drobiowego •2 żółtka, 4 łyżki startego sera gouda •natka pietruszki, sół, pieprz Zagotowujemy bulion - odlewamy szklankę, w której mieszamy dokładnie żółtka z serem. Wlewamy stopniowo mieszaninę do gotującego się bulionu. Podajemy na gorąco posypaną natką pietruszki. owsiankę zalewasz mlekiem, żeby napęczniała (chyba, że wolisz wodą ) Dodajesz starte jabłko, cynamon. Ja ostatnio wrzuciłam parę orzechów. Jak dla mnie pyszne. NA RUSZT Składniki(na 4 osoby):30dag filetów z ryby,zielona papryka,20dag koktajlowych pomidorków,2 łyżki oliwy,sól. Wykonanie:Rybe pokrój,posyp solą i pieprzem,skrop oliwą i sokiem z cytryny,odstaw w chłodne miejsce.zpo 15min.odsącz.Nadziewaj na ruszt rybę,pomidorki i papryke.Grilluj ok.15 min. ZIELONA RÓŻA Składniki(na 4 osoby):brokuły,czerwona papryka,2 łyżki kiełków,np.słonecznika,20 dag pieczonego mięsa z piersi kurczaka,2 ząbki czosnku,łyzka oliwy i soku z cytryny,sól,pieprz. Wykonanie:Brokuły wrzuć na 5 min do osolonego wrzątku,przestudź,podziel na różyczki.Paprykę i mięso pokrój na kawałki.kiełki wymieszaj z pozostałymi warzy7wami.Czosnek utrzyj z solą,połącz z oliwą i sokiem z cytryny.polej sałatke sosem i wymieszaj. W GRONIE WINOGRON Składniki(na 4 osoby):0,4l jogurtu nat.,30dag winogron,2 łyżki kukurydzianych chrupek,łyżeczka siemienia lnianego,listki mięty do dekoracji Wykonanie;Siemie wsyp na patelnię,upraż,poczejkaj, aż wystygnie.Do miseczek wlej jogurt,dodaj chrupki,siemię i winogrona,wymieszaj.Udeko ruj listakmi mięty. POLENTA 1 litr wody, sól, 2 szklanki kaszki kukurydzianej... Gotujesz wodę z solą... Powoli wsypujesz kaszkę, uwazając aby nie powstały grudki... Cały czas mieszasz! Gotujesz ją mieszając na małym ogniu aż zgęstnieje. Możesz do niej dodać co tylko chcesz i lubisz... Polenta lubi eksperymenty Można ją pożniej piec w blaszce i w piecu, ale ja tego nie polecam bo aby ją upiec trzeba blachę tłuszczem wysmarowac... Ja ją smażę na patelni teflonowej. Polentę wyjmuje się z garnka... Taka gęsta dosc łatwo sie kroi i formuje. Jednak tzreba to robic delikatnie... Kroje i wrzucam na patelnię... Ot cała filozofia. OMLET Z BIAŁEK Składniki: 3 białka, łyżeczka mąki(5g), łyżeczka oleju kujawskiego lub uniwersalnego, sól. Jaj umyc dokładnie pod bieżącą wodą, wybić oddzielając od żółtek. Białka ubić na sztywną pianę. Do ubitej piany z białek jaj dodać przesianą przez sitko mąkę, delikatnie wymieszać. Mały, płaski rondelek posmarować tłuszczem. Wlać do niego masę jajeczną, włozyć do piekarnika nagrzanego do 150* i zapiec. Wartość odżywcza: energia:103,0 kcal, białko 10,1g, tłuszcz 5,1g, węglowodany 4,5g Müsli czerwcowe z truskawkami 50 g otrąb owsianych 50 g siemienia lnianego rozdrobnionego w młynku do kawy 1 paczka płatków jęczmiennych 1 opakowanie suszonych moreli 125 g pestek dyni 100 g orzechów laskowych 100 g kiełków pszenicy 2 szklanki świeżych truskawek 1 l mleka odtłuszczonego lub jogurtu naturalnego Orzechy laskowe i pestki dyni pokruszyć na kawałki. W misce zmieszać sypkie składniki tzn. otręby, siemię lniane, pestki dyni, orzechy laskowe, kiełki pszenicy. Pokroić suszone morele i również dodać do sypkich składników. Na pół godziny przed podaniem zalać muesli mlekiem lub jogurtem. Rozłożyć do 4 miseczek, na wierzchu każdej porcji położyć 0,5 szklanki umytych, odszypułkowanych i pokrojonych na połówki truskawek. Podawać. Czas przygotowania: 10 minut + 30 minut na macerowanie suchych składników Sałatka z kurczaka z brokułami 100 g pieczonego kurczaka bez skóry 100 g groszku z marchewką 50 g kiełków sojowych (z puszki) 2-3 liście sałaty lodowej 150 g brokułów 50 g jogurtu naturalnego 0% łyżeczka majonezu niskotłuszczowego pół łyżeczki miodu łyżeczka suszonej bazylii pół łyżeczki curry Brokuły ugotuj na półtwardo (4-5 minut). Groszek z marchewką odcedź, jeżeli jest z puszki, lub ugotuj na półtwardo, jeżeli to mrożonka. Umytą sałatę porwij na duże kawałki, wrzuć do miski, dodaj groszek z marchewką, mięso pokrojone w dość dużą kostkę, kiełki i brokuły. Wymieszaj. Zrób sos z jogurtu, majonezu, miodu, bazylii i curry. Tym sosem polej sałatkę. Sałatka warzywno-serowa Główka sałaty, 2 pomidory, ogórek, cebula, słoik pieczarek, 20 dag sera Gouda, 10 dag szynki, jogurt naturalny, sok pomidorowy, przyprawy. Sposób przyrządzenia: Sałatę porwać na małe kawałki, pomidory pokroić w ósemki, ogórki w grube półplastry. Cebulę drobno posiekać. Szynkę i ser pokroić w kostkę. Wszystkie składniki delikatnie wymieszać, na wierzchu ułożyć pieczarki. Do jogurtu dodać nieco soku pomidorowego i przyprawy do smaku. Sałatkę zalać sosem tuż przed podaniem na stół. Banany i cynamon mleko - najlepiej 1% lub 0,5% tł. - pół szklanki woda - pół szklanki - przegotowana i ciepła 2 łyżki płatków kukurydzianych bez dodatków (miodu, cukru, orzechów) banan - 1/2 małego banana jabłko - 1/2 kwaśnego ze skórką cynamon - 2 szczypty Mieszamy mleko z wodą. Jabłko i banana ścieramy na tarce o dużych oczkach, mieszamy z mlekiem i płatkami, podsypujemy cynamonem. Niskokaloryczne ( 22 kcal płatki + 50kcal mleko + 35 kcal owoce = 105 kcal ) i smaczne śniadanko lub przegryzka MAKARON Z TWAROGIEM I OWOCAMI (danie białkowo-węglowodanowe) Składniki: 60g brązowy makaronu- najlepiej z pszenicy twardej durum z mielonymi otrębami 150g chudego twarogu 2g ( łyżka) oleju lnianego lub oliwy z oliwek 20g jogurtu naturalnego bez tłuszczu 100 -150g owoców odtłuszczone mleko słodzik sypki Do wrzącej wody wkładamy 60 gramów brązowego makaronu i gotujemy go 8-10 minut. Możemy wykorzystać biały makaron, ale należy zwrócić szczególną uwagę aby był ugotowany na wpół twardo. Zanim ugotuje się makaron przygotowujemy twaróg i owoce. Do twarogu dodajemy łyżeczkę oleju lnianego i rozdrabniamy go. Jeśli twaróg nadal jest zbyt suchy, można dodać odtłuszczone mleko lub jogurt. Zwolennicy słodkości, mogą dodać 1 łyżeczkę słodzika. Następnie do twarogu dodajemy ugotowany makaron i około 100 -150 gramów owoców. Całość polewamy naturalnym, odtłuszczonym jogurtem. LECZO Z INDYKA LUB KURCZAKA (danie białkowo-węglowodanowe) Leczo to danie wysokobiałkowe z ograniczoną ilością węglowodanów. Do lecza można wykorzystać gotową mrożonkę lub świeże warzywa. Ograniczona kaloryczność wiąże się z zastosowaniem chudego mięsa w postaci piersi z kurczaka lub indyka. Zastosowany na koniec olej lniany podnosi walory smakowe dania. Leczo może być częścią posiłku obiadowego, czyli można go zjeść z kaszą, ryżem czy ciemnym pieczywem. Składniki: 120g piersi kurczaka lub indyka 200g mrożonki warzywnej leczo (1/2 opakowania) lub świeże warzywa 15g koncentratu pomidorowego sól niskosodowa, pieprz 2 g (1 łyżka) oleju lnianego lub oliwy z oliwek Podgrzewamy patelnię, wkładamy pokrojone w kostkę mięso z piersi kurczaka lub indyka i przykrywamy pokrywkę aby mięso uzyskało jasny kolor i lekko poddusiło się. Następnie dodajemy mrożone warzywa, koncentrat pomidorowy, sól i pieprz. Ponownie przykrywamy patelnię i dusimy na małym ogniu około 15-20 minut. Po uduszeniu i wyłożeniu na talerz dodajemy do 1 łyżkę oleju lnianego. SAŁATKA Z TUŃCZYKIEM (danie białkowe) Sałatka z tuńczykiem może być przekąską w ciągu dnia lub ostatnim posiłkiem, który powinien być spożywany na 2 godziny przed snem. Najlepiej jeśli wykorzystamy tuńczyka w sosie własnym, ponieważ zawiera mniej kalorii aniżeli taki sam ale w oleju. Aby poprawić smak sałatki dodamy olej lniany i tym samym dostarczymy tłuszcz w lepszej postaci. Składniki puszka tuńczyka (120-130g) w sosie własnym w kawałkach lub rozdrobniony warzywa (papryka , pomidor, kukurydza z puszki, sałata lodowa, ogórek kiszony, natka pietruszki ) 2g (1 łyżka) oleju lnianego lub oliwy z oliwek Warzywa kroimy w kostkę, łączymy z sałatą i kukurydzą, dodajemy odsączonego tuńczyka i 1 łyżkę oleju lnianego ewentualnie oliwy z oliwek. Na koniec posypujemy sałatkę natką pietruszki i mamy gotowy niskokaloryczny posiłek. KOTLETY Z PIERSI KURCZAKA (danie białkowe) 200g piersi kurczaka pół małego ziemniaka pół małej cebuli białko z 1 jajka brązowa mąka sól Magdi, biały pieprz Zmielone mięso łączymy z ziemniakiem, cebulą i białkiem, mieszamy. Całość dzielimy na 8 równych części i formujemy kotlety. Obtaczamy kotlety w brązowej mące i smażymy na patelni teflonowej lub lekko natartej oliwą, pod przykryciem. Po usmażeniu mamy 8 kotletów. Na jednym posiłku zjadamy 4. NALEŚNIKI Z MĄKI BRĄZOWEJ (danie węglowodanowe) CIASTO 100g mąki żytniej razowej mleko 0% tłuszczu 1 jajko woda gazowana NADZIENIE 125g twarogu chudego 50g truskawek (świeże lub mrożone) 1 łyżeczka oleju lnianego lub oliwy z oliwek Do mąki dodajemy jajko, wodę gazowaną i odrobinę mleka. Naleśniki smażymy na teflonowej patelni. Z chudego twarogu, truskawek i oleju przygotowujemy farsz do naleśników. Zupa jarzynowa Julienne z wędzoną piersią indyka (6-8 porcji)- (danie białkowe) 6-8 porcji 1 litr wywaru wołowego lub z kurczaka 450 g selera 150 g pora 1 kalarepka 200 g marchwi 100 g zielonego groszku zielonego może być z puszki 2 ząbki czosnku 100 g wędzonej piersi z indyka 1 łyżka posiekanej natki pietruszki sól, pieprz Wszystkie warzywa myjemy i kroimy wzdłuż w paski na bardzo cienką zapałkę o długości 4cm. Czosnek zgniatamy i kroimy na płatki. Wędzoną pierś z indyka kroimy jak warzywa. Podgrzewamy wywar i dodajemy do niego wszystkie warzywa i mięso i gotujemy około 10 min. Doprawiamy solą pieprzem i natką pietruszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miłej lektury życzę;) mam nadzieję że się komus przyda, jutro robię placek z płatków owsianych:) z dżemikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem :) a raczej nocą :) Kurcze byłam na zakupach i prócz tego co potrzebne do domu, nic nie kupiłam :( A tak bardzo chciałam kupić sobie jeansy :(:(:( Ale wszędzie są te cholerne rurki lub szwedy ... a ja chcę dzwony !!! :o Kochane nie wiecie gdzie można kupić dzwony ???? Zauważyłam, że od tych nowych tabletek anty nie mam wcale apetytu ... dziś zjadłam tylko to co na śniadanie i drugie śniadanie i 3 małe kluseczki z mięsem ... i koniec :o Pewnie to nie za dobrze :( Laski, jeśli mogę coś Wam poradzić to świetna dla ciała jest oliwka dla dzieci Hipp ... skóra jest po niej cudnie miękka i gładka ... a w ciąży oliwka uratowała mnie od rozstępów :) A jeśli chodzi o coś ujędrniającego to szczerze polecam balsam Nivea Q10 ...dla mnie jest rewelacyjny :) Byłam dziś na solarium i chyba wymienili lampy, bo opalałam się tyle min. co zawsze a ramiona mnie pieką :( i mam za ciemną opaleniznę :( Mam nadzieję, że niebawem skóra trochę się rozjaśni. Dobrze, że przyciemniłam włosy, bo w jasnym blondzie wyglądałabym jak typowa \"solara Doda\" :P Ok...lecę zmyć z twarzy maseczkę i może powybielam jeszcze zęby ... albo dam sobie dziś spokój ... zobaczymy :) A Wam chudzinki życzę kolorowych snów :) Do jutra !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry- mała Mi- wielkie dzieki za przepisy, jak bede miala pusto w glowie to na pewno skorzystam:d podoba mi sie sałatka z kurczaka z brokułami i banany z mlekiem i płatkami:D hehe:) glamour- faktycznie malutko zjadłas.. pilnuj sie z kaloriami! ja bym musiala zaczac chodzic na solarium:( zabki bede wybielala od przyszłego poniedziałku, bo musze wrocic do domu po paski wybielajace a na solarium tez sie wybiore w koncu bo czuje sie jak albinos!:( a jak człowiek opalony to lepsze samopoczucie i samoocena:) dzisiaj mam straszliwa ochote na owoce hehe:) ale sniadanie juz wiem jakie bedzie:) 3 albo 4 krazki ryzowe ze szprotami w sosie pomidorkowym:) narazie glodna nie jestem wiec sobie odpuszczam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tysia2525
Witam Dziewczynki, moge dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wieczorem pochłonełam ogromną ilość jedzenie, to było po prostu szaleństwo, ale wiadomo zaczął mi sie okres. I tak niby dobrze, bo zawsze przed pochłaniałam tabliczkę czekolady codziennie. A dzisiaj mam taki ogromny brzuch, pewnie przez okres, ale czuje go jak wyrzut sumienia za wczoraj. Chyba się nie ważę jutro, bo się boję. Jak nic nie schudne to mi się popsuje nastrój i stracę zapał;p Ja teraz smaruje się ziają czarną rebulid czy jakoś tak masłó do ud, pośladków i brzucha. Też nie cierpie chłodzących balasamów, bo mi zawsze zimno po prysznicu, a jeszcze chłodzący balasam brrr. Ja muszę sobię kupić jakąś gąbką z chropowatą powierzchnią żeby w ten sposób chcoiaż trochę masować te moje nogi w czasie co wieczornego prysznica. Glamour - już powoli koniec mody na rurki. Powoli w sieciówkach pojawiają się coraz szersze u dołu nogawki u spodni. Rozejrzyj się dobrze w najnowszych kolekcjach w sieciówkach. Wiadomo najpier muszą wypchnąć stare spodnie. Przyznaje, ze w rurkach często nawet te nastoletnie chudzinki wyglądają na grube.... Mała Mi- świetne przepisy, kotleciki mnie kuszą, nitdrogie, dosyć trudne, a zawsze coś nowego w jadłospisie. Napewno wypróbuje. Zdam realcję czy smaczne;] Jeny mam dzisiaj tyle nauki, czytania a tylko myślę o spacerze;] Wczoraj cały dzień zmarnowałam. Obejrzałam Slumdoga, widziałyście? Na tyle oskarów go nie oceniam, ale zachwyca nasyceniem barw, dzieciaki są swietne. I jest kilka fajnych rozwiązań, jeśli chodzi o poprowadzenie fabuły. Generalnie czasu nie straciłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×