Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shaarei

WYPOWIEDZENIE NAJMU POKOJU - KTO MA RACJE

Polecane posty

Mam podpisaną umowę z właścicielka pokoju na czas nieokreslony. W umowie jest punkt odnosnie wypowiedzenia najmu, ze jest miesieczne wypowiedzenie ze skutkiem na koniec miesiaca kalendarzowego. Wypowiedziałwynajem dzisiaj tj 22 lutego ze wynajmuje pokoj do konca lutego. Wlascicielka powiedziala ze wypowiedziec powinnam w takim wypadku pod koniec stycznia. Powiedzialam ze inni lokatorzy wyprowadzali sie jak chcieli a ja to chcve zalatwic ugodowo bo znalazlam nowa prace 150 kilomatrow stad. Zaczela krzyczec i starszyc mnie sadem. Zapytalam czy w takim razie mam jej za marzec zaplacic 600 zl, nie odpowiedziala tylko rzucla sluchawka mowiac ze dwie pary ktore u niej mieszkaly i tak zrobily maja sprawe w sadzie. co jest nieprawda bo mam konakt z tymi osobami. Ja jednak zamierzam juz dzisiaj opuscic pokoj i nie obchodzi mnie jej straszenie. Kilka razy w miesiacu nie było ciep łej wody ani ogrzewania ki dób pod rząd, gniazdko elektryczne wystaje ze sciany co zagraza bezpieczenstwu, dom jest niezamykany i ciagle babka oszukuje ze wstawi zamek ale tego nie robi, dodatkowo nie zglosila nas lokatorów do US jako najemcow, ani nie płaci podatku od dochodu który uzyskuje od nas . Po czyjej stronie bedzie sąd i co w takim wypadku grozi mi a co jej??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg. mnie
jeśli chcesz sie wyprowadzic teraz to ok, ale powinnas zaplacic za marzec. Z miesiecznym wyprzedzeniem- to z miesiecznym wyprzedzeniem a nie 6dni przed koncem miesaca. Mysle, ze racje ma wlascicielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o miesieczne wypowiedzenie, to zeby wyprowadzic sie z koncem lutego, musialabys zlozyc jej wypowiedzenie do 31 stycznia. W tej sytuacji wlascicielka ma racje i mysle, ze powinnas jej zaplacic za marzec. W sadzie po prostu mialabys zasadzone zeby zaplacic za marzec plus koszty rozprawy, wiec lepiej nie ryzykuj, skoro podpisalas umowe to musisz sie z niej wywiazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wyprzedzeniem ale wypowiedzeniem a to róznica. NIech mnie poda do sądu, tylko ciekawa jestem co mi sąd za to zrobi, bo ani za marzec jej nie zapłace ani nie zamierzam z nią już na ten temat rozmawiać. Zostawie jej czysty pokój, klucze na stole i wysle esemesa z pozdrowieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miesieczne wypowiedzenie ze skutkiem na koniec miesiaca oznacza, ze termin wypowiedzenia zaczyna biec z poczatkiem miesiaca nastepujacego po miesiacu, w ktorym wypowiedzialas umowe najmu. Zapytalas, to Ci napisalam, jak to jest od strony prawnej. Ale rob jak uwazasz, w razie czego masz przegrana sprawe w sadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebzonek
Kobieta nic ci nie zrobi, bo skoro umowa nie została nigdzie zgłoszona i nie płaci babsko podatku od tego dochodu to może ci naskoczyć. Umowa jest nielegalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli umowa zostala zawarta zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego, to niestety, ale ale w kwestii niewywiazania sie z umowy Autorka moze poniesc konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak to sprawdziś czy babsztyl na 100% nie płaci podatków, bo z tego co wiemy ona nie płaci na 90% ale można to gdzieś sprawdzić by mieć 100% pewności??? Bo sucz zawsze chodziła po 10 żeby jej dawać do łapy i bulwersowała sie że chce jej płacic na konto a ja zawsze przelewalam kase i podpisywałam "za wynajem pokoju przy ulicy *** za osoby *** i ***" żeby w razie co mieć dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorka może ponieść konsekwencje jeśli właścicielka poniesie konsekwencje za okradanie skarbu panstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w razie czego w sadzie bedzie rozpatrywana kwestia niewywiazania sie z umowy. A co do placenia podatkow, od tego jest urzad skarbowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniutka ma rację. Shaarei, Twoja umowa jest ważna niezależnie od tego czy właścicielka opłacała podatek od wynajmu, czy nie. Może Cię podać do sądu za niewywiązanie się z mowy i sprawę masz z góry przegraną, a do tego zostaniesz obciążona kosztami sprawy. A właścicielka, jeśli nie opłacała podatku od wynajmu to wisi nad nią Urząd Skarbowy, ale to zupełnie inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o co chodzi w tym
topicu?shaarei sama zadaje pytania i na nie odpowiada autorce?ma cos z glowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włascicielka pokoju ma rację
opuszczająca pokój musi jej zapłacić do końca marca autorko, po co zawierasz umowy, których treści nie rozumiesz?? Jakby ci właścicielka teraz wymówiła pokój to wg ciebie musiałabyś się wyprowadzić teraz czy dopiero w marcu :-O Boże, strzeż nas od takich napastliwych osóbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SHAAREI z góry masz przegraną sprawe po wniesieniu pozwu do sądu przez właścicielke nawet nie będą Cię wzywać na rozprawe, sąd nakarze ci zapłacić czynsz za marzec + ustawowe odsetki naliczane każdego dnia do dnia zapłaty + koszty sądowe. oczywiście możesz się odwołać ale to Ci nic nie da w 100% (mam z troche z prawem do czynienia właśnie w takich kwestiach) tylko powiększy znacznie koszty sądowe + odsetki. Propo urzędu skarbowego to nawet jeśli znajdziesz się w Sądzie to nie wywlekaj tam tego bo Sąd Cię wyśmieje, umowa dla sądu ma skutek prawny (nawet jeśli jest ustna) a należność podatków to sprawa Urzędu Skarbowego a nie Sądu. Propo jakiś tam gniazdek itd. to były to widoczne wady kiedy brałaś i wynajmowałaś mieszkanie więc jest równoznaczne z tym, że się na to świadomie godziłaś. POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeee
WŁASCICIELKA MA RACJE - POWINNAS DAC WYPOWIEDZENIE DO 31 MARCA JESLI CHCESZ SIE WYPROWADZIC DO KONCA LUTEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×