Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciotkaaaaaklotka

--------2 kreska przed terminem okresu------

Polecane posty

Gość ciotkaaaaaklotka

czy moze ktoras z Was tak miała? dzisiaj mam 25 dc (cykle 30-dniowe), zrobilam test z porannego moczu. Wynik po 3 min - 1 kreska. Rano sie spieszylam i zapomnialam wyrzucic test i jak wrocilam z pracy (po 8h) byla slaba, ale dosc widoczna 2-ga kreska.... czy taka sytuacja moze swiadczyc o ciazy czy o jej braku? Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No nie prosze WAS
Wiadomo ze test max po kilku minutach sie odczytuje pozniej zachodza reakcje i nie nienalezy odczytywac wyniku. Dla spokojnosci powtorz ale wg mnie negatywny to negatywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotkaaaaaklotka
dzieki :) tak, tak, wiem, co jest napisane na ulotce. Tylko zastanawiam sie czy ktos mial taką sytuację i co sie okazało w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielokrotnie pojawiała się u mnie II kreska po czasie wskazanym na ulotce. Nie brałam jej pod uwagę i prawidłowo, bo ciaży nie było.A nawet, jakby była, to i tak nie znaczyłoby o tym, że można odczytywać (uznałabym to za przypadek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotkaaaaaklotka
no ok.. rozumiem, ale.... czasami robilam testy i nigdy wczesniej nie zdarzyla mi sie taka sytuacja. Zastanowilo mnie jednak to, ze skoro po kilku godzinach zachodza reakcje chem.(mowie tu tylko o faszywie dodatnich testach), na tescie, to dlaczego nie zachodzą one na wszystkich testach, ktoych wynik jest odczytywany po kilku godzinach?? Czyzby plynal z tego "wniosek" ze na jednych testach zachodza reakcje chem. a na innych juz nie?? (dodam ze testy robilam zawsze testami tej samej firmy) jak to naprawde jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego, że poziom hcg jest różny zależnie od dnia cyklu, jego poziom się zmienia, dlatego norma nie wynosi 0,1 mIU tylko aż 5 jednostek poniżej których każda wartość wyklucza ciązę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawowa zasada, ze test nalezy wykonywac po terminie spodziewanej miesiaczki wynika z tego, że wcześniej mogą byc wyniki fałszywie dodatnie. Połowa poczatkowych ciązy się nie \"utrzymuje\" i krwawienie występuje w prawidłowym czasie, wiec nie ma co robić sobie fałszywych nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale temat nie tego dotyczy - tylko odczytania wyniku po czasie, co nie ma w ogóle związku z ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotkaaaaaklotka
czyli jesli dobrze rozumiem, to jesli np. mam stezenie hcg 3 ml/U (a nawet max. 5 ml) to test nie pokaze mi tej drugiej kreski ani po 3 min., ani nawet po kilku godzinach? Bo rozumiem, ze jesli test ma czulosc 10ml (lub 25ml) to nijak nie pokze nawet drugiej kreski jesli bede miala nawet stezenie hcg 5 lub 7ml.... Ta druga kreska pojawi sie w momencie gdy test wykryje min. 10ml (jesli jest testem o czulosci 10ml). Czyli, jesli nasikam na test i mam stezenie 5 ml to po uplywie czasu (nawet kilku godzin) nie ma opcji ze, test po kilku godzinach pokazal te drugą kreskę? bo przeciez ilosc mojego hormonu bedzie taka sama nawet po kilku godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×