Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani ktora potrzebuje pomocy

FInanse domowe- jak ludzie oszczedzacie ile wydajecie?

Polecane posty

Gość Pani ktora potrzebuje pomocy

Witam! Mam pytanie odnosnie ile wydajecie na jedzenie?Jak duza macie rodzine i czy macie jakies sprawdzone sposoby aby troche zaoszczedzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani ktora potrzebuje pomocy
Nikt nie ma nic do napisania?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszabeeeelaa
heeej ! też chciałabym wiedzieć na czym i jak można zaoszczędzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani ktora potrzebuje pomocy
Moze znajdzie sie ktos kto ma jakies dobre sprawdzone sposoby.?Ja obecnie robie zakupy raz w tygodniu w markecie a w tygodniu to tylko pieczywo.Pozatym robie sobie dokladna liste zakupow i kupuje tylko to co ma na niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
Dlaczego uwazasz ze ta kobieta jest glupia?Glupie to jest takie pisanie byle czego bez chwili namyslu:( Ja robie zakupy raz w tygodniu takie wieksze w markecie.Staram sie wszystko sobie spisywac na liste i z nia wybieram sie na zakupy bo bez listy niestetey kupie mase roznych niepotrzebnych mi produktow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ostatnio przerzuciłam sie
na tańsza wode mineralna , do tej pory kupowałam 1,5 litra w cenie 1,89zł. teraz kupuje za 0,79zł .dużo wody pijemy a tym sposobem miesięcznie ok stowy zostaje w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi mała: To dużo wydajecie na 2 osoby. Ja na 4 osobową rodzine wydaję jakieś 2 000, czasem jakieś 2 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na 3 osoby mamy na miesiąc na jedzenie ok.500, czasem troszke mniej, jak są wieksze rachunki. Kupujemy w Lidlu lub w Biedronce, raz w tygodniu, zadnych słodyczy, najtańsze napoje, głownie mielone i kurczak, oraz filety z ryb białych, tania pizza, paluszki rybne, makarony, ryż, ziemniaki..gotuje sporo zup, bo tanio wychodzą i z\awsze na zakupach trzymam się listy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze jednak bardziej oplaca mi sie kupic calego kurczaka, bo mam z niego kilka obiadów--rosół, potem te piersi obsmazone, udka , skrzydełka...a zupkę taką znam, pyszna jest...dzieki za radę,wiesz, swego czasu mialam dylemat apropos kurczaka, wygodniej byloby kupic same piersi i prae razy tak zrobilam, ale po przekalkulowaniu wybieram juz jednak calego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
Ja bardzo lubie Lidla wbrew powszechnej opinii ze to zly sklp- bardzo lubie kupowac tam mrozonki- np fasolka szparagowa zielona kosztuje tylko 1, 69zl a w innym osiedlowym sklepie trzeba zaplacic ok 4,5 zl wiec mysle ze roznica jest.Np szpinak mrozony ze smietana ktory uwielbiam w Lidlu kosztuje 1.99 a w innym sklepie ok 5 zl.U nas w domu corka uwielbia ryby i moglaby je jesc codziennie pod kazda postacia:)Maz twierdzi ze zdrowiej niz drob i pewnie to racja:)Nie kupuje najtanszych napojow, mies bo to raczej sama chemia- wiem wiem wszedzie jest chemia ale tam to chyba jaz na maxa.Oszczedzam na jedzeniu ale nie tak aby zaraz cala rodzina chorowala- jemy normalnie duzo owocow , warzyw, jogurtow tylko zauwazylam ze jak robie cotygodniowe zakupy w Lidlu place tam max 300zl i mam PELNA lodowke wszystkiego a jak wczesniej robilam zakupy w osiedlowym za 200zl w sobote przynioslam 2 nie zaduze reklamowki i we srode nie bylo juz nic w lodowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
tez sadze ze bardziej opaca sie kupic calego kurczaka niz jego poszczegolne czesci:)Pozatym ja zeby nie lazic po sklepach w tygodniu kupuje na zapas kilka tacek mielonego , kurczaka, serduszka drobiowe(dla siebie) bo corka i maz az sie wzdrygaja na sama mysl , ryby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
Freydis -ja rowniez mam 3 osobowa rodzine i napisz jak Ty to robsiz ze postrafisz wyzywic swoja rodzinke za 500zl?Sama chetnie bym tak chciala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie w 100proc. w Lidlu sa pyszne mrozonki,niezle rybki...., warzywa na patelnie, paluszki surimi, do tego ryz i jest pyszny, zdrowy obiad. I baaardzo tanie napoje, a to dla mnie wazne,bo tego tomakurat duzo u nas idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
U nas sie w domu troche zmienilo bo kiedys potrafilismy PRZEŻREĆ NAWET 3 TYS ZLOTYCH:(((wydawalam w warzywniaku prawe codziennie po 50 zl i konczylo sie tak ze duzo rzeczy ladowalo w koszu bo sie albo zepsulo albo nie bylo chetnych na jedzenie.Teraz mam jakas wizje i powiedzmy plan i staram sie robic tak jak wczesniej zaplanowalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
No z tymi paluszkami surimi to dyskutowalabym:)Sama je bardzo lubie ale nie sadze aby byly one zdrowe.Pozatym bardzo lubie soki jablkowe z Lidla ktore sa bez dodatku cukru co jest dla mnie bardzo wazne.Pozatym kupuje tam zgrzewakmi wode - bo ja z mezem pijemy praktycznie tylko wode a corka to jablkowy stwor;)Karto soku 1.99zl i najwazniejsze ze bez cukru.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likto
ja taz chcialabym wiecziec jak ti mozliwe freydis Nas jest dwoje plus 5 letnie dziecko i mamy na jedzenie i chemie miesiecznie 2000zl I ledwo starcza:( No ale lubimy warzywa,owoce,dobre soki i slodydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cóz, duzo głowkowałam na pocżatku, jak tu zwiazac koniec z koncem, by nikt nie chodził głodny...zawsze robie jadlospis na caly tydzien,. pod to zakupy i trzymam sie tego. nie ma takiej sytuacji, zeby mąż wybrzydzał i np jak jest kurczak przygotowany chcial pizze czy mielone..trzeba zjadac co jest i nic nie ma prawa sie wyrzucac. podstawa naszego menu sa makarony, kasze, ryz,ziemniaki,potrawy maczne typu kopytka, pyzy, pierogi, ryby mrozone, paluszki rybne, kurczak, mielone, podroby.czyli najtansze rzeczy. ale i mrozonki, z ktorych robie smaczne zupy. jemy trzy posilki dziennie, nie podjadamy miedzy nimi. w naszym domu nie ma miejsca na slodycze:D. na sniadania zawyczaj kanapki z jakas niedroga wedlina, parowki smazone lub gotowane, chleb zmazony w jajku, jajecznica, sadzone, gotowane...na kolacje podobnie lub mrozona pizza...ogolnie zrecz biorac jemy smacznie i tanio, nikt nie chodzi glodny, tyle ze tzreba pokombinowac troche i trzym,ac sie zasad:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mienta mientowa
dokladnie tak-napisz jesli mozesz jakie mrozonki i miesa kupujesz i lubisz z lidla? podpowiedz cos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość capslock1975
Mieszkam sam a dwa pietra wyzej mieszka sasiadka,poznalismy sie na klatce schodowej i teraz co drugi dzien odwiedzamy siebie nawzajem,w jeden dzien ja jestem u niej w drugi ona u mnie i tak sobie funkcjonujemy. Ona robi obiad i kolacje 4 razy w tygodniu a ja 3 no wiem ze zaraz uslysze glosy oburzenia :D Takim oto sposobem obydwoje sporo zaoszczedzilismy no i istotna sprawa jest taka ze sie zblizylismy do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likto
troche z innej beczki,ale w takim razie czy duzo wydajesz na ciuchy,kosmetyki perfumy? czy tez uwazasz,dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mienta mientowa
freydis ja mam prosbe,napisz w skrocie jakie to kurczkowe wariacje robisz? jestem mloda gospodyni,a z kasa cienko:( doswiadczenie tez mam male poki co..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, ciuchy z lumpa, a cere mam taka, ze jakos mi kosmetykow specjalnie nie trzeba---tylko kredka do oczu, tusz do rzes, blyszczyk--jakas woda toaletowa, szampon, mydlo....nie wykupuje calej perfumerii:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oł dżi
Nie umiem oszczedzac.Na dwojke mamy 9.000 z czego 1400 na mieszkaniae, zadnych kredytów, zadnych wypasionych wakacji, utrzymanie samochodu- tyle co na benzyne, na szczescie sie nie psuje. Studia opłacone, nie, nie z wlasnej kieszeni. Moj facet sie wscieka, ja tez...a cholera zacisnac pasa nie mozemy... Miesiac w miesiac to samo, ledwo do wyplaty...toz to jakas masakra. Mam 24 lata i 0,- oszczednosci w razie gdyby cos sie stało, jakies zapezpieczenie, cokolwiek. Poobserwuję ten wątek, moze w koncu zrozumiem, ze tak dalej nie mozna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość capslock1975
Proponuje wam nalesniki z farszem kapuscianym,wszystkie skladniki sa naprawde tanie a jakie to smaczne :) Moze zrobmy tak ze napiszcie z jakich jestescie miast a moze kilkoro z nas jest z tego samego a wtedy kazdy z nas bedzie mial dyzury w kuchni i okreslona kwote do zagospodarowaia ktora sami ustalimy,pozniej tylko na dwie godziny osoba pelniaca dyzur zamknie sie w kuchni oby cos zrobic i rozwiezie zrobione jedzonko do innych osob . Co wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sprawy:D robie to roznie, ale najczesciej najpierw dziele go na czesci, gotuje rosół, a skrzydełka rozdrabniam i dodaje :)piersi mozesz usmazyc surowe, rozbite i przyprawione, smaza sie szybko i sa puszne z ryzem lub ziemniakami. Albo pokroic w kostke, dodac warzywa mrozone, ugotowany ryz, podsmazyc.,..tez pychota.Uda i podudzia najlepsze sa moim zdnaiem ugotowane i podsmazone albo tylko smazone. Ostatnio opatentowalam pyszny przepis na zupke z kurczaka----opakowane mieszanki warzywnej na zupke, 2 piersi kurzęce:D, ziemniaki, kostka rosołowa, ostre przyprawy typu papryka, pieprz i pol szklanki takiego przecieru pomidorowego w niebieskich kartonikach z Lidla--pycha. sycace, rozgrzewajace danko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likto
ja niestety nalogowo kupuje kosmetyki,perfumy i ciuchy W lumpie tez,ale nie tylko I lubie dobre buty i torebki Maz tez,a dziecku niezaleznie od pory roku kupujemy buty za jakies 250,300 zl:) I potem ledwo starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedno jest pewne---jak sie ma bardzo malo kasy, to tez trzeba za to zyc. i sila woli nauczyc sie gospodarowac tym, co sie ma. ale nie kazdemu to bedzie odpowiadaC, nie kazdy dalby rade i chcial zyc tak, jak ja z Bartkiem i Kasia. zdaje sobie z tego sprawe, tez bym wolala inaczej. ale trzeba byc twardym i korzystac z tego, co sie ma z radoscia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mienta mientowa
bardzo dziekuje,zapisze sobie:) a jutro z mezem do lidla lecimy:) zreszta jak zawsze Mi mala jak znajdziesz czas rowniez poprosze o jakies skroty przepisow na niedrogi obiad Kiedys wykorzystalam twoj przepis na ciasto,pyyycha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolka ta od bolka
Freydis , mi mała i inne dziewczyny mozecie podać przepisy i sposob wykonania tych tanich obiadków? albo ciast?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×