Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sabiiia

zwolnienie w ciaży

Polecane posty

Gość sabiiia

dziewczyny powiedzcie mi od kiedy mozna wziąsc zwolnienie w pracy jestem w 4 tyg ciązy i pracuje fizycznie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka sobie dziewczyna.......
Możesz od razu tylko mówisz musdisz zagadać z ginekologiem najlepiej prywatnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiiia
własnie dzis była u lekarza i mi powiedział ze nie da mi zwolnienia bo nie widzi problemu i moge pracowac do konca ciązy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiiia
PRZECIEZ TO NIE CHOROBA TAK MI POWIEDZIAŁ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
haha głupi jest do końca ciąży przez duże SZ bez przesady,by kobieta zapiep...do konca ciąży,moja koleżanka poszła już od 3 miesiąca,bo powiedział,że od 3 może jej wypisać już L4 Ale 4 tyg to dopiero wczesna ciąża-ledwo co dopiero została potwierdzona ;) więc też bym nie dała zwolnienia,sama pracowałam fizycznie,jak się dowiedziałam o ciąży to było to już 7tyg maleństwo. Mozesz poprosić,a raczej masz prawo do zaproponowania innej posady-na lżejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
znając lekarzy i moim zdaniem sugerując się opinią lekarzy to jeśli ciąża nie jest zagrożona i nie poroniłaś wcześniej bynajmniej 2 razy to musisz pracować do 12 tyg-bo wtedy dopiero brzusio się powiększa :) Pomyśl sobie ile by się zwolniło miejsc pracy gdyby każda po zobaczeniu 2 kresek poszła już na L4 -oni sobie już to dobrze wycwaniakowali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
sabiiia przy czym pracujesz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiiia
PRACUJE W WIEKSZYM SKLEPIE SPORZYWCZYM I NA MOIM STANOWISKU MAM WSZYTKO DZWIGANIE STANIE KASOWANIE NIE JEST ZLE TYLKO MI DOKUCZA BÓL BRZUCHA DZIEWCZYNY ODEMNIE Z PRACY MÓWIĄ ZEBYM POSZŁA NA TO ZWOLNIENIE ALE PO TYM CO MI MÓWISZ TO JESZCZE POCZEKAM AZ BEDE MIEC NAPRAWDE DOLEGLIWOSCI. A JAK MAM TO POWIEDZIEC SZEFOWI TO AZ SIE BOJE GO TO NIE BEDZIE OBCHODZIC CZY JESTES WCIĄZY WYZUCI MNIE I TYLE. ALE WIEM ZE TEGO NIE MOZE ZROBIC WIEC SOBIE PORADZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porażka... jakiś szalony ten Twój gin... radzę zmienić go póki czas!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
graminis lekarz ma czasami rację jak powie,że ciąża to nie choroba. Bo znam osobę któa poszła na L4 już w 3 miesiącu-a prace ma taką,że spokojnie gdybym była na jej miejscu to bym pracowała do 7nawet jeśli by mi pozwolili ;) Sabiiia idź do innego lekarza i powiedz,że pracujesz fizycznie i np.czy dźwiganie ciężkich rzeczy zaszkodzi dzidzi ? :) Ja w poprzedniej ciąży,gdy dzidzia miała 5 tyg,bo to było trochę po terminie spodziewanego okresu dźwigałam pudła 16kg i to nie jedno czy 2 ,a z 40 :( ale o dzidzi nie wiedziałam,jednak to nie zaszkodziło,moja koleżanka mówiła mi że też o swojej ciąży nie wiedziała i dźwigała produkty typu mleko-całe kartony,ale dzidzi nie zaszkodziło,ale lepiej dmuchać na zimne i nie ryzykować. Nie powinnaś też pracować w dziale gdzie są lodówki :P ja bym Ci zakazała :) Aha ,nie wiem jak długo pracujesz,ale radzę nie mówić,że jesteś w ciąży-może to chamskie,ale jak zamiast Ciebie w pracy zobaczy L4 to nie może Cie zwolnić,a tak może wykombinować skrócenie umowy,nie wiem to zależy od pracodawcy. Mojej koleżance pracodawca miał dać umowe na stałe,a dostała wyypowiedzenie i jak się okazało mógł to zrobić,bo ona mu o ciąży nie powiedziała i nie dała L4 bo jeszcze pracowała,a szef usłyszał od innej osoby o dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saleminka mój gin tez mówi, że ciąża to nie choroba... zależy w jakim sensie ci to mówi i jakim tonem... jeżeli w sytuacji kiedy źle się czujesz a masz pracę związaną z podnoszeniem ciężarów lub po prostu strasznie stresującą to każdy normalny gin powinien bez wahania wypisać L4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colibra
na zwolniemiu mozesz przebywac 6 miesiecy bez problemu jesli chcesz dluzszy czas to musi miec lekaz podstawe do wystawienia zwolnienia np. musisz polozyc sie na oddzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colibra
a co do twojej pracy to faktycznie dzwiganie szkodzi ale moze uprzedz pracodawce i zleci ci lzejsze zadania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colibra
a co do twojej pracy to faktycznie dzwiganie szkodzi ale moze uprzedz pracodawce i zleci ci lzejsze zadania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem na zwolnieniu od 5 tygodnia i gin mi dała bez problemu. Idz do innego lekarza, żebyś się w pracy nie zajezdziła. I też żadnym kobietom nie radzę się zbytnio chwalić w pracy, bo szef Cię może jeszcze załatwić kochana..... Życzę, by wszystko dobrze się ułożyło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadzwon do zusu i dopytaj... z tego co wiem to spokojnie całą ciążę możesz leniuchować... w zusie mi podali ilość dni za którą zus płaci w ciąży bez żadnego ale... i to daje w przeliczeniu na miesiące coś ok 8 miechów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colibra co ty pierdzielisz...
jakie 6 miesiecy???? powaliło cie...poczytaj troche dziewczynko głupia a potem sie wypowiadaj...wedlug nowelizacji przepisow od 2009 kobieta w ciazy moze przebywac na L4 270 dni czyli cala ciaze...i otrzymuje 100 procent swojego wynagrodzenia....spokojnie autorko idz do innego gina i bierz L4 i tyle...dziecko najwazniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
Co do ostatniej wypowiedzi ja tak samo słyszałam,6 miesięcy to tj od 3 miesiąca,a potem to macierzyńskie. Jest gdzieś w necie o tym napisane ???? bo to jest ciekawe ... aha a jak jest z kobietą którą przyjęto do pracy i pracuje tam załóżmy 2 miesiące i pójdzie na L4 a praca nie jest na czas nieokreślony tylko np.najpierw na 3 misiące próby I idzie sobie na L4 to może dostać wypowiedzenia wraz z końcem umowy czasu próbnego,czy nie mogę zwolnić takiej osoby będącej na L4 ?? Kiedyś zastanawiałyśmy się z koleżanką nad tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiiia
Wszysto jest dziwne u mnie mój lekarz u którego byłam nic mi nie powiedział tylko to ze jestem wciazy ani nic czy mnie cos boli czy cos wydaje mi sie ze powienien zapytac o to prawda. na szczescie kolezanka poleciła mi dobrego gin i ide w wtorek i mam nadzieje ze dostane zwolnienie. bo sie naprawde boje tym bardziej ze ja nie mam lekkiej pracy dzwiganie bieganie itd. Fakt faktem mogłabym pracowac dłuzej ale jak bym miała spokoją prace w biurze czy gdzies ale nie w sklepie i w takich warunkach tym bardziej gdyby do nas sanepid wleciał to odrazu sklep zamkniety... mam nadzieje ze wszytko bedzie dobrze i tamten lekarz wszytko mi powie bo ten mi tylko powiedział ze takie bóle to normalne... no ok moze i normalne ale moja kolezanka w 4 tyg poszła na l4 bo miała zagrozoną bolał ja tak brzuch i miała krwawienie i w zadnym wypadku u nas nie mogła juz pracować a ja sie tego obawiam ze bede dalej pracowac przemeczas sie o 4 wstawac o 22 konczyc to moge....:( wiecie co...:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiiia
Dziewczyny fakt faktem możne to za wcześnie żebym szła na L4 ale wole iść szybciej niż później bym miała tego żałować do końca życia. Dziecko teraz jest chyba najważniejsze prawda???tym bardziej ze Jest to moja pierwsza ciąża i chciałabym żeby było wszytko ok:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
sabiiia rozumiemy cię,też bym chetnie poszła,ale nie mogę bo nie mam umowy na długi termin,mam zamiar jeszcze lecieć na staż jakiś zanim urodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbhhh
a ja tam pracowałam do dnia terminu nawet.tez w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
bbhhh no widzisz:) to też zależy od organizmu kobiety i od dzidzi,moja siostra pracowała do 2 tygodni przed terminem,ale u moich rodziców wiec ciężkiej pracy nie miała. Ja sporo się napracowałam w poprzedniej ciąży zanim się o niej dowiedziałam,akurat w firmie nie było zleceń i byliśmy skazani na oklejanie produktów spożywczych,a to się łączyło z przekładaniem dziennie z 40 palet ,a niektóre kartony było cholernie ciężki i dzidzi nic się nie stało,ale poroniłam z niewiadomych przyczyn :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbhhh
kazdy organizm jest inny.ja zadnych problemow nie mialam w ciazy a dzieci rodzilam w 15 min. liczac o 1 skorczu 4 h. ciach pach i dwaj faceci sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm2
ale nie rozumiem dlaczego nie mozesz pracowac?? nie chce ci sie i jeses leniwa i tylko na gotowe czekasz a ciaza to choroba ze do pracy zdolna bnie jestes??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiia
nie ale jezeli ja sie zle czuje cały czas to mam pracowac. Jesli zemdleje albo cos mi sie stanie to nikogo nie bedzie wtedy ... a mam bardzo słaby ogranizm!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×