Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pudełko13

nie pocę sie na siłowni nawet jak dłuuugo ćwiczę!/

Polecane posty

nie wiem jak to jest, ale bardzo mało się pocę, wiem, że to nie bardzo dobrze. Ale co ja mam robić? Czasem jestem ponad dwie godziny i ćwiczę intensywnie, tylko na tyłku i na twarzy jestem lekko spocona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaaaa
moze za maly wysilek,spubuj szybciej wykonywac cwiczenia,ja zawsze jestem mokra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też tak mam, co prawda siłowni nie lubię i na nią nie chodzę, ale nawet podczas aerobów jeśli się pocę, to bardzo mało. Owszem, jestem zmęczona, mam przyspieszone tętno i jestem czerwona na twarzy, ale poza tym jestem niespocona;) jak zaczynałąm ćwiczyć parę lat temu, to pociłam się bardziej, ale teraz to już rzadko kiedy:) Może po prostu masz dobrą kondycję i dlatego się nie pocisz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój trening wygląda tak, że jakieś 15minut ćwiczę na orbitreku, na bieżni pół godziny, na wiośle z 5minut, na rowerku z 15. później przechodzę na ćwiczenia siłowe, takie na nogi, robię brzuszki i takie wiecie... no siłowe:) i zauważyłam, że dopiero jak biegam na bieżni to się pocę. dzisiaj się ze mnie lało, ale to chyba przez tą bieżnię. słyszałam, że trzeba jeść przed treningiem jakieś węglowodany. ale jak wolno wykonuje jakieś ćwiczenia siłowe to w ogóle się nie pocę. tylko na tej bieżni, na orbitreku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pudełko...po pierwsze, pewnie zależy Ci na redukcji i rzeźbie, więc proponuje zmodyfikowac trening. Po rozgrzewce (ok10-15 min) zrób trening siłowy a pozniej aeroby (bieżnia, orbitrek, rowerek itd). Odwrotny trening czyli aeroby a poźniej trening siłowy...spalają \"mięśnie\" a nie tłuszcz i byc może dlatego się mało pocisz. Trening aerobowy powinien byc średni umiarkowany (redukcja tłuszczu) - szybsze tempo na poprawienie kondycji. Pamiętaj jednak, że nie każdy poci się \"litrami\" :) liczą się efekty a nie ilość utraconych płynów!!! Pij dużo wody mineralnej podczas treningu. Ćwiczenia siłowe wykonuj seriami (np. 3x12-15 powtórzeń z przerwami między seriami nie większymi niz min). Ćwiczenia na rzeźbę z małym obciążeniem :) Węglowodany przed treningiem - zdecydowanie tak...ok 2 h przed :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha...to, że znacznie się nie pocisz przy ćwiczeniach siłowych...to normalne :) i częste zjawisko... :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedni sie poca mniej inni
wiecej ;) Osoby ktore mocniej sie poca szybciej przybieraja na wadze, w razie jakby przestali cwiczyc kiedys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybacz, ale ta teoria to straszna bzdura :/ to, ze ktos sie mocno poci, nie znaczy, ze szybko przytyje...:/ Pocenie to swoiste chłodzenie sie organizmu, a nie wyznacznik tendencji (czy jej braku) do tycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję bardzo za wypowiedzi. ja jak ćwiczę w ogóle nie mam pragnienia.. robię właśnie seriami te ćwiczenia siłowe. może poradzicie mi co jeść jeszcze po treningu, ok godziny 21:/ bo nie chce przytyć przez to noce prawie jedzenie..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po treningi chapnij twarożek :) bez soli, najlepiej ten wiejski piątnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie pragnienia: zmuszaj się do picia wody, jesli mało pijesz ogranizm magazynuje wode i dlatego się nie pocisz. A jak zaczniesz jej dostarczac dostatecznie duzo Twoj organizm " stwierdzi" :), że już nie musi kumulowac zapasów i zacznie wydalac płyny również w postaci potu. W ciągu dnia wypijaj chociaż 1,5 l wody, w dni treningowe więcej i zmuszaj się do picia w czasie treningu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fitbabko, dziękuję:* na siłownię chodzę codziennie, czasem 2razy dziennie, oprócz sobót. zaczęłam 8marca, bardzo mi zależy na wyszczupleniu szczególnie ud. ogólnie wszystkiego, ale na nogach najbardziej mi zależy. czy do połowy kwietnia chociaż mi się zmniejszą wymiary...? chociaż troszkę...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze antyperspiranty
hej nie przyszly Ci do glowy antyperspirany? ja pamietam ze jak zaczelam inetnsywnie biegac tez sie dziwilam ze sie nie poce az "odstawilam" anitperspirany i po jakims 1-2tygodni zaczelam sie pocic, one blokuja zwyczajnie, pzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś używałam Antidralu.. nie wiem, może to też jest jedną z przyczyn.. Drogie Panie, a czy takie intensywne treningi mogą mieć wpływ na okres? mam bolesne miesiączki, baaaardzo. Nie wiem, czy powinnam ćwiczyć w te dni. I czy dostanę okres później czy wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez antyperspiranty blokują pory pod pachami - no chyba, że ktoś się cały smaruje :) pudełko: Co do treningów w trakcie miesiączki - to zależy jak się czujesz - jeśli jesteś słaba możesz sobie odpucić albo zrobić jakis lekki trening, np tylko aeroby w umiarkowanym tempie. co do bolesnych miesiączek - może powinnaś zapisac się na zajęcia typu PILATES, relaksują a jednocześnie wzmacniają brzuch i plecy - mogą ulzyć bólowi podczas miesiączki :) stretching też pomoże :) ale napewno się nie forsuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tym poceniem
i zaleznoscia od przybierania wagi to byly prowadzone badania, wiec to nie zadna teoria ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fitbabka nie uwazasz
ze zachowujesz sie jakbys wszystkie rozumy pozjadala? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilates... byłam raz kiedyś i ... że tak powiem czuję się jakbym miała adhd, dla mnie te ćwiczenia były jakoś za wolne. Ale nie powiem, że mi się trochę podobało. właśnie też tak myślałam, że pomimo okresu będę chodzić, ale ćwiczyć tylko aeroby i wolno. co do pocenia.... zawsze miałam trochę mokre gacie z tyłu;) a teraz już mam cały tyłek mokry;) serio.... na ale robię dłużej aeroby, na bieżni po 45min. Oczywiście nie biegam ciągle, raz chodzę pod górkę, raz chodzę szybko, biegam. Co jakiś czas sobie przestawiam. Tylko jak już naprawdę łapie mnie kolka to wolno chodzę sobie. Ale zawsze staram się dodać coś trudniejszego, górkę czy prędkość. W końcu od tego to wszystko jest... No i .... Więcej piłam:) Jak to dobrze, że jesteście:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli wszystko wporządku z Tobą ;)...pij, pij i jeszcze raz pij podczas treningów :) pozdr :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jakoś nie mogę się przemóc do picia podczas treningów, po prostu nie chce mi się pić, nie ważne ile bym ćwiczyła. Może to dlatego tak mało się pocę, jak myślicie? a może jestem za chuda, żeby się pocić?:-D sama nie wiem.... tyle się czyta o tym że poprzez pot tracimy z organizmu toksyny i inne dziady podczas treningu, a we mnie to chyba ten cały syf zostaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura : Myślę, że brak dostarczanych płynów odgrywa tu kluczową rolę. Organizm magazynuje wode i jej nie wydala...a to niestety niezdrowe. Proponuję naprawdę ale to NAPRAWDĘ się zmuszać do picia, wydalisz zalegające toksyny...a cera...jak marzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbohdan
Chodzenie na siłownię codziennie lub dwa razy dziennie mija się z celem. Organizm musi mieć czas na regenerację i odbudowę mieśni, inaczej zacznie je spalać. Syndrom przetrenowania sprawia, że efektywność treningu znacznie spada. Podobnie jak motywacja, bo ciągle jest poddawany wysilkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motywacja spada u osób, które mają słabą, ja jestem silna. nie jest nudna, chyba tylko dla tych, którzy nie wiedzą co na niej robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze raz ja, wczoraj miałam na siłowni baaardzo mocne i bolesne skurcze jednej ręki, całej, dosłownie tak mnie bolała, że nie mogłam oddychać, aż mi się jakoś chwilowo wykrzywiła. Czy może to być spowodowane tym, że np mało zjadłam( nie miałam czasu akurat, tak to jem normalnie), czy tym, że dzień wcześniej podnosiłam pierwszy raz ciężary, dosyć długo. Nie podnoszę oczywiście, tylko wczoraj chciałam się pochwalić, że mam siłę:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy ludzie mają ten komfort, że nie pocą się nadmiernie podczas ćwiczeń, ale pocenie wcale nie jest niepokojąca sprawą - to oznaka, że organizm naprawdę pracuje i spala kalorie. Jeżeli ktoś ma jednak duży problem z poceniem się np[ na siłowni, to powinien zainwestować w ubrania termoaktywne takie jak np Under Armour, które pochłaniają pot. Komfort ćwiczeń na pewno się zwiększy, jak założymy coś takiego - skóra będzie sucha, bo ubrania wszystko wchłoną. Można coś takiego dostać na fa-pol.pl - zdaje się, że maja przystępne ceny. Myślę, ze warto na coś takiego wydać kilka groszy i czuć się dobrze podczas ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazdroszczę ci...
ja sie strasznie pocę, zwłaszcza jak bardzo sie staram... Ale ja chodzę na fitness nie na siłownię. A może za długo już wykonujesz ten sam trening?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszkaj ma dużo racji, ta odzież naprawdę pomaga opanować potliwość, Under Armour używa przy produkcji tej odzieży technologii Anti Odor, czyli specjalny materiał pochłaniający nie tylko pot, ale i jego brzydki zapach. Skóra nie tylko będzie sucha, ale i lepiej dotleniona, nie dojdzie do tzw "zakiszenia się" podczas biegania, różnego rodzaju podrażnień itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O i tu się zgodzę. Ja też się dosyć mocno pocę podczas ćwiczeń i z polecenia kupiłam sobie koszulkę tej firmy. Teraz jest już lepiej. wiadomo nadal się pocę, ale już nie tak intensywnie jak kiedyś. Komfort ćwiczeń jest znacznie lepszy. Ja jestem zadowolona z zakupu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×