Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość do kobiety przedsiebiorczej

Jest tu jakaś kobieta która prowadzi własny biznes...????

Polecane posty

Gość do kobiety przedsiebiorczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobiety przedsiebiorczej
tak jak w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem--------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobiety przedsiebiorczej
Mam pytanie....chce zalozyc swoj biznes ale tez chce założyć za parę lat(może 2 lata) rodzinę i zastanawiam się co zrobić zeby w razie gdy zajdę w ciąze miec zasiłek wychowawczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobiety przedsiebiorczej
bo z tego co wiem nie przyslyguje on kobiecie ktora prowadzi swoja firmę.Jak wy sobie z tym poradziłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam na pytanie
CHcesz, żeby twoj biznes hoolał? Wybij sobie z głowy rodzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobiety przedsiebiorczej
o bez przesady nie chce rezygnowac z zalozenia rodziny.... myslalam ze pojde na wychowawczy zatrudnie sobie kogoś i wroce po odchowaniu dziecka do pracy a tutaj przeczytalam ze jest to niemozliwe:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobiety przedsiebiorczej
wychodzi na to ze po urodzeniu odrazu mam wracac do pracy bo panstwo gorzej traktuje kobiety pracujace dla siebie niz te ktore pracuja u kogos?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem mała ////
no tego akurat nie wiem bo założyłam działalność jak juz miałam dziecko więc tu ci nie poradze 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam na pytanie
z takim podejściem nigdy nie zrobisz biznesu. Nie wiem, jaka branża, ale w mojej jest teraz taka konkurencja i do tego jeszcze kryzys, że musisz poświęcić swojej firmie 12h ze swojego dnia. Musisz odpuścic sobie macierzyństwo przynajmniej na 5 najbliższych lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem mała ////
ale teoretycznie wydaje mi sie ze tak właśnie jest ....bo ty sama masz dochodowa firme wiec niby powinnas sie zabezpieczyc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobiety przedsiebiorczej
no wiesz ja mam juz 29 lat wiec za duze ryzyko odpuszczac az 5 lat...:PMyslalam ze popracuje samam rok a potem kogos zatrudnie a sama bede na zasiłku w domu z dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam na pytanie
ale odpowiem na Twoje pytanie i nie bede filozofować. Przysługuje Ci taki zasilek, jeśli płacisz obniżony zus to jest to chyba 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem mała ////
zasiłek w 100% odpada ! Zeby go dostac musisz miec zlikwidowaną działalność nie zawieszoną więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem mała ////
bo ja miałam kiedys taka sytuacje ze na 2 lata chciałam zawiesic i iść na kuronia ale nie dało rady musiałam całkowicie wyrejestrowac i dopiero dostałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam na pytanie
do kobiety przedsiębiorczej Ja Cię rozumiem, ale niestety taka jest prawda. A jaka branża to będzie??? Lepiej znajdź jakiś tani żłobek!!! Wydzie taniej, niż zatrudnienie pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem mała ////
tez doradzam żlobek i w tym czasie popracuj a kogos do pomocy to swoją drogą...zależy co to bedzie bo teraz to róznie jest wiele firm 1-2 osobowych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam na pytanie
"Kobiety prowadzące własną działalność gospodarczą mają mniejsze uprawnienia do świadczeń z ubezpieczeń społecznych niż pracownicy. Składkę na ubezpieczenie chorobowe opłacają dobrowolnie. Prawo do zasiłku chorobowego nabywają jednak dopiero po 180-dniowym okresie opłacania składki, czyli czekają sześć razy dłużej niż pracownicy. Przedsiębiorcom nie przysługuje urlop wychowawczy, bo jest to tylko uprawnienie pracownicze. Pracownikowi czas wychowywania dziecka wlicza się do okresu zatrudnienia, od którego zależą uprawnienia emerytalne a urlop wychowawczy jest okresem składkowym. Przedsiębiorcy nie mają takich praw. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem mała ////
tak to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam na pytanie
Acha, jeszcze co do żłobka, najlepiej odwiedzić go jeszcze przed urodzeniem dziecka i zarezerwować miejsce, bo może być później z tym kłopot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobiety przedsiebiorczej
czyli dupa jednym slowem!!kobiety maja niezle przekichane...i jak w tym kraju byc osoba przedsiebiorcza?? Ja bede otwierac kwiaciarnie ale teraz naprawde zaczynam sie zastanawiac czy warto sie w to pakowac. Zlobek???ej no bez przesady, chcialabym sie dzieciatkiem nacieszyc a poza tym pierwsze lata sa najwazniejsze dlatego lciuzylam ze tez mozna korzystac z urlopu macierzynskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobiety przedsiebiorczej
albo może otworzyć lepiej biznes na kogos z rodziny i wtedy sie u niej zatrudniac???sama juz nie weim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnimozzzZ
w ostatnich latach w Polsce sie pogorszyło z różnymi dofinansowaniami, ogólnie z odliczeniami nawet pod koniec roku. Tutaj się robi gorzej niż na Ukrainie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..... popieram
a wy też tak macie że musicie w klepie płacić za jednorazówkę?? u mnie w mieście już w każdym sklepie płaci się za taka jednorazówkę, np kupujesz pieczywo i żeby je zapakować płać za woreczek taki mały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobiety przedsiebiorczej
animozzzz zgadzam sie szczegolnie kobiety sa udupione...wiec co mam zrobic???chyba lepiej zrezygnowac ze swoich marzen bo dzieci sa dla mnie jednak wazniejsze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam na pytanie
kwiaciarnia w dobrym punkcie to świetny interes, ale musisz sama wybrać. Niestety nie można mieć wszystkiego. Ja wybrałam firme, więc macierzyństwo odkladam na pozniej, a jak kiedyś zaczne o tym myśleć, to jeśli dzidzia skończy 3 mies. pójdzie do żłobka. Wiem, że to przykre,ale niestety nic sie nie poradzi. Racja, że kobiety mają troche przerąbane. A może lepiej poczekaj z ta firma. Niech dziecko podrośnie, nacieszysz sie nim, pojdzie do przedszkola, a Ty zaczniesz biznes. Poza tym może już do tego czasu kryzys przeminie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa 30 lat temu VAT-u tez nikt
pobieranie opłat za worki foliowe jest póki ci nie legalne ...chyba ze jest to towar z cena .....ustawa wchodzi w życie dopiero w 2012 r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobiety przedsiebiorczej
jak jestem mloda mozesz jeszcze poczekac z dzieckiem ale ja myslalam ze otworze teraz firmę rozkręce ja rok lub dwa i pojde na urlop macierzynski a pracownica bedzie pracować za mnie przez ten czas...no ale sie przeliczylam.Kobiecie przedsiebiorczej nie nalezy sie NIC w czasie urlopu macierzynskiego a na to pozwolic sobie nie moge zeby nie miec zadnego grosza przez ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobiety przedsiebiorczej
a mozna wiedziec czym ty sie zajmujesz?jaka dzialanosc otwarłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobiety przedsiebiorczej
a moze prowadzic swoj wlasny biznes i rowniez zatrudnic sie u kogos w rodzinie na caly etat?z tego co wiem wtedy taki pracodawca nie musi płacić juz składek za kogoś kto sam sobie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×