Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZlotaAnia

6 latek do szkoły

Polecane posty

Gość
dziecko siostry - siedmiolatek - uwielbia siedzieć w świetlicy - bawi się z kolegami, odrabia lekcje... Wydaje mi się, że wy chciałybyście te swoje dzieci jak najdłużej mieć tylko dla siebie i dlatego tak drżycie nad nimi :) wyluzujcie trochę - nikt im krzywdy nie zrobi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem ***
Nie dla siebie. Moje dziecko, w tej chwili czteroletnie chodzi do przedszkola i chcę zeby do niego chodziło dopóki nie dorośnie do swojego wieku szkolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandzia z gdańska
Ja tez sobie nie przypominam, żeby babka w swietlicy miała jakos huk roboty. Część dzieci oglądała jakieś bajki na video, część czyms tam sie bawiła, cześć odrabiała zadania, jakiegoś wiekszego młynu nie było nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guma balonowa
W tej chwili jest przeciazony program nauki dla dzieci, wymagaja od nich za dużo. Zdolniejsze dzieci sobie radza ale reszcie potrzeba jest wiecej czasu na przecwiczenie materiału. Jak dla mnie powinno wygladać to tak: -dla 5 latków obowiązkowe przedszkole (juz praca w książkach-zreszta tak już maja) -6latki zerówka - no i 7 latki do I klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
daj spokój - dla mniej zdolnych dzieci są niższe oceny :o wcale tak wiele nie wymagają i zdecydowanie nie powinno się dostosowywać poziomu nauczania do najsłabszych uczniów bo na tym cierpią dzieci zdolne, które na lekcjach się po prostu nudzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem ***
Guma balonowa...o to właśnie chodzi. Ja jestem przerażona, kiedy patrzę na program, który mój syn przerabia w czwartej klasie. Uczy się dobrze, ale widzę ile go to kosztuje. a co z dziećmi mniej zdolnymi?. I co, kiedy ten sam materiał będzie musiało przerabiać dziecko o rok młodsze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem ***
Neurosa...w jakim wieku masz dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandzia z gdańska
Nie róbie ze swoich dzieci debili. Dzieko jest w stanie zrozumieć o wiele wiecej niz siedorosłym wydaje. A jak neurosa napisała - jak ktos jest mniej zdolny, to nie opanuje materiału w stopniu celujacym czy bardzo dobrym, ale npo. w dostatecznym. Jak sama nazwa wskazuje - jest to wiedza wystarczająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdsffsdf
"Bo 6 latek i 7 to jednak roznica. Dziecko 7 letnie moze samo wrocic do domu" Trzymajcie mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem za dzieci w domu czesto nie sa odpowiednio stymulowane, nie maja szerokiego kontaktu z rowiesnikami zreszta niech rodzice tez maja cos z zycia wg mnie bardzo dobry pomysl tylko wymaga dopracowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem ***
"zreszta niech rodzice tez maja cos z zycia" No to mnie wobec tego też trzymajcie:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja nie mam dzieci ale mieszkam z bardzo miłym siedmiolatkiem ;) Co do programu czwartoklasisty, niestety - orientuję się tylko z polskiego i z tego przedmiotu wcale nie jest jakiś arcytrudny... co więcej - patrząc na różnego rodzaju testy i sprawdziany dla starszych klas podstawówki zauważam, że podstawowym wymaganiem jest czytanie tekstu ze zrozumieniem a to już pierwszy krok do uwtecznienia. No i jeszcze co drugie dziecko ma dysleksję, dysgrafię, dysortografię i różne inne "szkolne" choroby. Zaznaczam - mówię tylko o polskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam 7 lat i chodzilam
i wracalam sama. Malo tego. Sama bylam w domu dopoki rodzice nie wrocili z pracy... Co w tym dziwnego? :O Zreszta nie bylo swietlicy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem ***
Proponuję podstawówkę z internatem:D:D:F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka733
dokladnie -mój syn chodzi do piatej klasy ,i czesto maja 3 sprawdziany w ciągu jednego dnia -czasami nie wyrabia zeby sie wszystkiego nauczyc i zeby pały nie dostał to go nie puszczam w tym dniu do szkoly tylko siedzimy i sie uczymy by mógł w innym dniu zdać material na ocene dobrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandzia z gdańska
Kiedyś 5-latki zasuwały w polu, same je mozna było posłać, krowy pasły, przeprowadzały potem do obory z łąki i jakos dały radę. Dzisiaj te dzieci takie wychuchane i wydmuchane, rodzicom sie wydaje, ze bez ich pomocy dziecko jednego kroku nie zrobi. Dajcie swoim dzieciom jakies zadania, obowiazki i przyjrzyjcie sie, czy onoi faktycznie takie głupie i niezaradne, czy wam sietylko tak wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem ***
Neurosa ja raczej skupiam się na matematyce;):). moje dziecko poza masą materiału przemielonego na lekcji, codziennie ma do odrobienia 5-6 stron zadań w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandzia z gdańska
anka - zapowiedziany sprawdzian moze być tylko 1 w ciagu dnia, wiec niech sobie to dzieci zapamietaja i uwazają na swoje sprawy; nauczyciel nie musi wiedzieć, ze inny nauczyciel zapowiedział klasówke 0 to ucziowie musza o tym powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdsffsdf
anka733 - w liceum też tak będziesz robić? Gratuluję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem ***
Wandzia teoria to jedno, a praktyka to drugie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandzia z gdańska
e tam trzeba znac swoje prawa i egzekwować Jakby nauczyciel miał to w dupie, to sie informuje wychowawce na wywiadówce - i prosi , żeby z tym nauczycielem porozmawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jatymywyoni
Popieram pomysł w 100%. No wreszcie nasz rzad wychodzi z lamusa i duzymi krokami podarza w strone Europy. To poczatek edukacjii ktory 6 latek rozpoczyna i tak jest w calej Europie. Dlaczego nas Polakow zawsze musi wszystko roznic od innych, madrzejszych i bogatszych panst.:( Ale koniec z tym!!!!!!!!!!!! i moze w koncu swiat przestanie nas miec za "ludzi z buszu :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Powtarzałam zerówkę 2 razy, najpierw chodziłam do przedszkola , a później do szkoły. Nie wiecie jak mi było bardzo przykro, że nie zdałam. Dzieci są różne, nie wszystkie mogą uczyć się w tym wieku, znam to z własnego doświadczenia, musiałam chodzić do logopedy, na zajęcia dodatkowe, nie umiałam pisać, czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale gdzie Polska a gdzie reszta Europy!Dlaczego nie można tego zostawić tak jak jest? Czy taki system nauczania jaki jest teraz jest zły???????? Pomyślcie jaka jest różnica dzieci w wieku 6 i 7 lat. Bo w takim wieku moje dzieci pójdą razem do jednej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem ***
Nie w całej Europie;):) W Skandynawii - w tym w Finlandii- której system edukacyjny jest najlepszy w Europie -dzieci zaczynają naukę w wieku lat 7;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dobrze,że moi rodzice nie zapisywali mnie na zajęcia, na które nie miałam ochoty. Niektórzy ludzie popełniają błędy i krzywdzą dzie ci swoimi niespełnionymi ambicjami, potem nie dziwmy się,że nastolatki buntują się, robią swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandzia z gdańska
słowiczko - to trzeba zmienic podejscie do ocen i powtarzania klas, a nie wyrównywać poziom do tych, którzy majaproblemy. Nie ma sieto nazywac - tuman, nieudacznik, bo musiał powtarzać klase - tylko dla lepszego opanowania materiału powtarza klasę. Bardziej indywidualnie, a nie ze ten, kto nie ciagnie razem z grupą, jest gorszy i beznadziejny. Każdy ma swoje tempo i każdy w końcu te szkołę skończy. Mój maż jest inteligentny, zdolny, ale strasznie leniwy. Został raz w podstawówce i raz w liceum (tak mniej wiecej , bo on jest Niemcem i chodzi o inne szkoły) - i co siestało? Nic. Powtórzył i juz, nikt od tego nie umarł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jeszcze wymyślą,że niemowlaki mają chodzić do przedszkola:) Niezłe posunięcie, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem ***
Skandynawii i Finlandii, chciałam napisać:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ale na poważnie - uważacie że poziom w polskich szkołach naprawdę jest wysoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×