Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie? *

Polecane posty

Przezylem i wcale nie bylo tak zle.. :D Czy znacie/lubicie ogorki malosolne? Kiedys wcale ich nie jadlem, dopiero odkad zaczalem pracowac tam gdzie pracuje.. i w dodatku dzisiaj mi nadzwyczajnie smakowaly. :D Nie ma takiej parowki jak w okolicach AC, chociaz jest cieplo i slonecznie. Rano przed szosta nawet mgla byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochani... w weekend troche poszalelismy, bylismy na kampingu, zolnierz z Maja tylko na dzien a ja zostalam na cala noc. na 4 lipca mielismy grilla u nas, sporo znajomych, kazdy z paka fajerwerkow i tak strzelalismy az do rana...copsy 2 razy przyjezdzali lol cala radosc tylko zacmily bardzo zle nowiny z domu...moj 6 letni bratanek wyladowal w szpitalu, ma bardzo zozleglego raka ulokowanego w nosie,zatokach i w drodze do mozgu...w ciagu dnia potwierdzono diagnoze i zaczeto intensywna chemioterapie. prosze was wszystkich- pomodlcie sie za niego, bo w tym momencie tylko w Bogu nadzieja... wybaczcie ze juz wiecej nie napiszeale rozklejam sie za kazdym razem jak o nim mysle, malutkim przestraszonym chlopczyku ktory uwuelbia judo i polke nozna...jeszcze miesiac temu gralismy mecz i mnie niezle okiwal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc xoxoxo, my sie nie znamy - jestem z Francji a Ty pewnie ze Stanow ? Ogorki malosolne- cudooooo! tutaj cholerka nie ma , niby moznaby zrobic ale z kolei ogorkow kiszenia tez tu nie ma( a mowia ze "kulinarny" kraj !!) niedawno jadlam swietne w NYC- odrazu czlowiekowi swojsko sie zrobilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102-trzymam kciuki za bratanka, pewnie jest w rekach dobrych lekarzy, a swoja droga ta choroba okropnie sie ostatnio rozpanoszyla wiec mam nadzieje ze leczenie " idzie do przodu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102, przesylam pozytywna energie. nie ma nic bardziej tragicznego jak, niewinne, cierpiace dziecko. arnusia, moze francuzkie podniebienie za bardzo wyrafinowane na zwykle ogory:) to ich nie spopularyzowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pobijamy rekordy goraca! wczoraj w dzien-102F o godz.21:30-96F o godz. 3 nad ranem-84F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochani widze ze tu cos o nas z zagranicy,mieszkam we wloszech czy moge do was dolaczyc? pozdrawiam z upalnej sycyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, Dopiero dzisiaj mam troche czasu na siedzenie przy kompie, ostatnie dni byly wypelnione intensywna praca. Trzy dni byl u mnie kolega ze studiow, zrobilismy mnostwo roboty, w sobote jeszcze trzy osoby z rodziny oraz kolega z forum poszukiwaczy skarbow - zupelnie obcy czlowiek napisal, ze przyjedzie, zeby mu dokladnie wskazac miejsce.. jest zawodowym wojskowym w Poznaniu ale ma urlop i jest niedaleko w swoim rodzinnym domu. Jeszcze we wtorek przyjedzie po poludniu, jak wroce z pracy.. 102 - trzeba miec nadzieje, ze zdrowie Twojego bratanka sie poprawi. Bardzo mi przykro, ze to go spotkalo.. Pozdrawiam serdecznie z upalnej Polski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.. ja rozumiem, ze sa wakacje, ale zeby tak kompletnie nic nie pisac? Zapytam w takim razie jakie jest wasze zdanie na temat odmowy ekstradycji Romana Polanskiego do USA.. Decyzje o odmowie podjal szwajcarski sad chyba w poniedzialek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawlochy
pozdrowienia z Wloch, tu goraco strasznie plus mega wysoka wilgotnosc, przez to wydeje sie jakby temperatura byla przynajmiej 10 stopni wyzsza, od rana do nocy czlowiek mokry chodzi, a w pracy klima sie popsula :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez.. wprawdzie kara mu sie nalezala, ale nie po 30 latach.. Mysle, ze amerykanski wymiar karny bardziej bolala jego ucieczka niz sam gwalt na nieletniej. W kraju tez goraco, na szczescie w pracy panuje umiarkowana temp. ze wzgledu na grube mury i polozenie nad sama woda, wysoka, zadrzewiona skarpa od poludnia.. Takie miejsce, ze zasieg komorki jest dopiero na zewnatrz budynkow albo przy samym oknie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie goraca para i nadchodzi jeszcze wiecej goracej pary. jest lato polezalby sobie czlowiek na trawie i poogladal chmury, a tu sie nie da, juz chce zeby byla jesien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba bardziej w europie ekscytuja sie cala sprawa niz tutaj... mimo wszystko uwazam ze powinien poniesc kare...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba padne......z wrazenia!!! arnusia wrocila..... prawie rok cie nie bylo. albo i 2?????????? ja tez uwazam, ze polanski powinien byc do konca ukarany.... przeciez on uciekl z USA w trakcie procesu. i strasnie mnie denerwuja nasi politycy i dyplomaci, ktorzy go tak bronia....tlumacza i sie dziwia...ze ktos cos od niego chce... gwalt to powazne przestepstwo i w takiej sytuacji--- nie poklepuje sie goscia po plecach mowiac: nie martw sie stary.... zalatwimy ci niewinnosc.... to kpina z nas wszystkich!!!! 102---mam nadzieje, ze chemioterapia pomoze dziecku... mlody organizm ma duze szanse zeby zwalczyc taka chorobe-- bedzie dobrze.. kokus!!!! ciesze sie, ze ma ci kto pomagac--to bardzo podnosi na duchu. odezwe sie z polski. ciao, ciao juz sie roztopilam z goraca--mozna mnie zbierac lyzeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 lat stresu i nadszarpnieta opinia- to chyba wystarczajaca kara. ta dziewczyna od poczatku miala niedobre intencje, co w rezultacie ja zniszczylo. myslala, ze jak nadstawi sie komus z biznesu to ulatwi jej to zrobienie kariery. plan nie wypalil, to sie na niego zezloscila. ten typ tak ma. podejmujesz decyzje, musisz sie liczyc z konsekwencjami. z reszta, w jej rodzinie byla jakas patologia, jej matka wystawiala corke jak alfons, gdy tylko widziala okazje. moim zdaniem to jej nalezy sie najwieksza kara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patologia czy nie, gwalt jest gwaltem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwalt to co innego. ona poszla tam, bo sama tego chciala, rozlozyla nogi, bo myslala, ze jej to przyniesie korzysc w przyszlej karierze. nieoplacilo sie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miala 13 lat i swojego chlopaka z ktorym wspolzyla seksualnie, co nie przeszkadzalo jej w lazeniu za starszymi facetami, bo wiedziala juz, ze seksem mozna duzo zdzialac. gwalt to jest w tedy gdy przykladowo idziesz sobie pobiegac do parku i jakis psychopata napada na ciebie w bialy dzien, albo ktos napada cie w domu i gwalci na oczach twoich blskich, lub gdy pozno wracasz z pracy dopada cie w metrze lub na parkingu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) xoxoxo - Twoja definicja gwaltu wydaje mi sie dosyc uproszczona. :o Tak czy siak seks z 13-latka (zepsuta czy nie) wedlug prawa jest przestepstwem. I w tym wypadku zwalanie prawie calej winy na dziewczyne wydaje mi sie zupelnie nie na miejscu. Uwazam Polanskiego za wybitnego rezysera, niemniej jednak uciekl on w trakcie procesu... nie ponoszac kary. Gdyby byl to zwykly Kowalski, to za cos takiego poszedlby siedziec na dlugie lata, a poniewaz za tym stala osoba publiczna... to skonczylo sie jak skonczylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie, ze seks z 13latka weglug prawa to przestepstwo. nie sadze zeby ja tknol gdyby wiedzial ile ma lat. niektore nastolatki wygladaja i pozuja na znacznie starsze. osobiscie znam pare(polska) ona miala13 on byl pelnoletni. nikt nigdy nie powiedzialy, ze dziewczyna ma 13 lat, wygladala na conajmniej 17-18. na szczescie dla nich skonczylo sie happy endem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moga, to fakt. Tyle tylko, ze Polanski wiedzial ile ona miala lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam bardzo ciekawy nowy film dokumantalny: Roman Polanski - wanted and desired (2009). "Intensely examines Polanski's conviction for having unlawful sexual intercourse with a minor, and the chaos that followed. A startling indictment of our legal system and its paradoxical relationship with celebrity culture in contemporary America." Ten proces byl praktycznie nie do przeprowadzenia w zaden normalny sposob (niezaleznie ktora kto obierze strone) ze wzgledu na korupcje i pobudki wlasne sedziego i prawnikow. Bardzo szczegolowo pokazuja tez zapiski ze zwyklego, codziennego zycia osob zamieszanych w sprawe. Ogolnie na ten temat jestem podobnego zdania co xoxoxo, jako ze takie wlasnie sa fakty. Pozostaje jednak konretny dodatek, o ktorym nadmienia Margot, ze seks z nieletnimi jest niezgodny z prawem. Z jednej strony mozna powiedziec, ze Polasnkiemu udalo sie wymknac spod rzemienia kary ze wzgl. na jego slawe, z drugiej strony seks z nieletnimi i kazirodztwo to dosc powazny problem amerykanskiego zadupia, ktore z 'normalnych' ludzi malo kto ma okazje (na szczescie) widziec, wiec wymiar prawa w tej kwestii niewiele moze zdialac. Mowi sie tylko i slyszy duzo o prawach dziecka itd. Takze chyba nie tyle jego slawa, co balagan i zlozonosc sprawy doprowadzily do takiego niekonkretnego zakonczenia. Ta kobieta zreszta nic do niego nie ma. Ciezki orzech do zgryzienia, niemniej wydaje mi sie, ze Romka zycie ukaralo, ze hu-hu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz nie pamietam na 100% szczegolow, ale czy ona nie powiedziala mu, ze ma 17 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez wydaje mi sie, ze powiedziala mu, ze jest starsza. margot, gdyby to byl zwykly kowalski, to wogole nie byloby sprawy sadowej, bo jej chodzilo o kase i rozglos, a co mozna miec z seksu z kowalskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie... przeciez sprawa jest jasna---- jak mozna od 13-latki wymagac doroslosci? nawet prawo---na calym swiecie mowi, ze jest to dziecko i koniec. nigdy w zyciu nie usprawiedliwie zadnego gwaltu. i dziwie sie, temu kto to chocby probuje zrobic. .................................................................... zaluje ,z e nie jestem w warszawie, jutro bym poszla na manifestacje: Wrasaw Gay PRIDE-- nie jestem jedna z nich...ale zawsze staje po stronie dyskryminowanych i przesladowanych za poglady, religie, plec - albo nieplec----zmiane plci... narodowosc itd..itd. kazdy czlowiek, jezeli nie robi tym krzywdy innemu moze i powinien decydowac o swoich sprawach prywatnych..jak mu sie podoba prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W programie, ktory byl emitowany we francuskiej telewizji, podano, ze Polanski przyznal sie do tego, ze wiedzial ile ona miala lat. I tutaj wydaje mi sie, ze pies jest pogrzebany. Chetnie obejrzalabym ten film dokumentalny, o ktorym wspomniala bagatelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×