Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Joelogichetch

!!!!!pralka!!!!!

Polecane posty

Gość Joelogichetch

Witam Przymierzam sie do zakupu pierwszej w zyciu automatycznej pralki. Cena jaka chcialabym przeznaczyc to max 1500zł Funkcje ktore bym chciala by posiadala to - opozniony start - energooszczedna - dobor wody do wielkosci wsadu - wsad ok 5-6 kg - szybkie pranie - wyswietlacz ile pozostalo czasu do konca - dodatkowe plukanie - drzwiczki z boku a nie od gory - wolnostojaca Chyba to najwazniejsze punkty, choc ja sie nie znam bo cale zycie pralam we franii. Czekam na Wasze porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dam Ci radę....
Nie kupuj żadnej pralki Beko! Ja już mam trzecią tej firmy i nigdy więcej! Kupiłam ją pół roku temu i nie była tania. Niby ma krótkie pranie a to "krótkie" pierze się ponad godzinę. Każda pralka jaką miałam z Beko miała sporo wad. W dodatku ubrania się nie dopierają mimo że używam najlepszych proszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam candy
i jestem naprawdę zadowolona od 4 lat bez zarzutu wszystko ładnie dopiera, nic nie niszczy i ma wiele funkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja polecam pralki LG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko i wylacznie BOSH. W tej cenie znajdziesz taka, poszukaj na euro rtv agd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala2
nie amica wszystko inne z tej firmy ale nie pralki,a propo wyświetlacza za to trzeba dodatkowo zapłacić a pierwsze co to to wysiada,reszta ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam candy
własnie BOSCH nie ! Może elektronarzędzia robią świetne, ale nie pralki. kiedy zepsuła mi ise poprzednia boscha, pan z serwisu powiedział, ze nie ma czego naprawiać, wszystko było do wymiany :(, dlatego kupiłam Candy.. i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam od roku "Whirpool 6 zmysl"i jestem naprawde bardzo zadowolona,ma bardzo duzo programow,nawet taki odswiezenie ubran trwa 30 min.pranie reczne,pranie welny,itp.jest tego mase. Wczesniej mialam Bosh przez 10 lat mi chodzila bez najmniejszego szwanku.tez miala mnustwo programow,bylam bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joelogichetch
No wlasnie słyszalam duzo opini na temat Amiki. W gronie znajomych dwie Amiki klekly na programatorach. Wiec wiemy juz napewno ze tego nie kupimy. Zastanawiamy sie wlasnie nad Whirpoolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszalała żona
Właśnie jestem świeżo po zakupie pralki. Generalnie kryteria obrałam te same co Ty + cena części. I powiem Ci tak, po pierwszym rekonesansie myślałam że tylk Bosch. I to model za 1700. Kieyd posżłam do sklepu sprzedawcy praktycznie wyśmiali (w kilku sklepach) że chcę płacić tyle pieniędzy, skoro pralka za 1000-1200 zrobi dok ladnie to samo. Ponadto z Boscha zrezygnowałam, bo części okazały się dosyć drogie. Znajomym padł bosch po 3 latach, narawa ok. 700zł więc kupili nową pralkę innej firmy... Poza tym, nie licz że jak teraz kupisz pralkę to będziesz jej używac przez 15 lat (jak to było ze starszym sprzetem). Po prostu nowoczesny sprzęt ma okresloną żywotność 5 max 7 lat, w końcu ktoś musi kupowac nowy sprzęt prawda? Jużnie liczy się jakość, ważne że klient za 5 lat p[rzyjdzie po nową pralkę i interes się będzie kręcił... Ja ostatecznie zdecydowałam się na whirlpoola model awo 4520 coś tam coś tam... Jak narazie jestem b. zadowolona. 6kg bęben pomieści naprawdę duuuużo, a dzięki 1200 obrotow pranie jest prawie suche. Aha, i nie licz że jeśli producent wpisał w karcie sprzętu pranie krótkie 15 min(bosch) lub 30min(mój whirpool) to własnie tyle takie pranie trwa. Natknęłam się na sporo opinii że zegary oszukują i tak jest rzeczywiście. Moje 30min pranie pierze się ok 45. I przepraszam za literówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie liczcie na to że pralka będzie wam działała 20 lat teraz są produkowane tak, żeby szybko kupić następną jeśli pralka bez zarzutu chodzi 8 lat to znaczy że jest dobrym sprzętem nie polecam sprzętu włoskiego typu candy - może wizualnie bajersko sie reprazentuje ale dla mnie to szajs 3 znajomych wyrzucało ją po 2 do 3 latach użytkowania oczywiście tylko Bosch lub Siemens ale zaznaczam że przy praniu trzeba stosować się do instrukcji i szanować sprzęt , niektórzy robią błędy , dobrowadzają do tego że pralka jest cała w kamieniu, gumka okalająca jest skamieniała, ładują więcej prania niż przepisy pozwalają itp niemiecki sprzęt jest najlepszy tak samo jak samochody i maszyny do szycia jak sprzedawca może wyśmiać zakupu sprzętu bosch ? jak ktoś napisał, chyba dlatego że w swoim sklepie tego sprzętu nie posiada tylko wciska ludziom tanie z niższej półki lepiej załacić troszkę więcej i mieć wzorowe pranie niż zaoszczędzić i remontować po 2 latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dffsgfa
ja mam 5 lat pralke ariston z wyśiwetlaczem tą cicho piorącą, nie słychać, ze pierze. Jestem z nij bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wściekła rozwódka
Whirpool albo Indesit. Nie do zdarcia. C prawda zdarzają sie usterki ale tylko w wybrakowanych modelach i własciwie wychodza od razu, serwis wymienia na nowe i sprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indesit nie polecam - mają słabą opinię i mieszkam koło tej fabryki więc wiem, nie zatrudniają tam specjalistów, sprzęt jak najtańszym kosztem produkowany, maszyny do produkcji stare, kilka lat temu nawet pracownikowi głowę maszyna zmiażdżyła i była tragedia moja mama kupiła tam pralkę bo mnie nie posłuchała ,po 3 latach naprawa 550 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawda jest taka że nie ma
nie ma ideału pralki. Wg mnie najlepsze to miele no ale ta cena. A co do Indesitu to nie polecam - nie wierzę, że akurat trzem moim znajomym padła indesit w przeciągu roku. Miały od 4 do 6 lat. W sklepie dowiedziałam się że uchodzą już za dobry sprzęt pralki które działają ponad 7 lat. Sama mam Wirpoola 6cio kilowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakręcona mała mi
zdecydowanie indesit :) ostatnio sobie taka sprawilam :P wszystko automatyczne, pieknie podswietlana na niebiesko, syg przed i po zakonczeniu prania, zegar odmierzajacy czas pozostaly do konca prania.poprostu cudo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o mojego kuzyna
aliksandra co do tego boscha, owszem, niemalże wyśmiali, ale nie samego boscha, co fakt że 1700 zł za pralkę to po prostu przepłacanie, bo pralka 500 zł tańsza wypierze i odwiruje tak samo. A co do wytrzymałości, to sama sobie odpowiedziałaś, że pralki już nie są tak trwałe żeby funkcjonować 20 lat. A boscha to akurat mieli spory wybór w tych sklepach więc ta teroia spiskowa raczej nie ma sensu bytu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o mojego kuzyna
no i ponadto ten stary niemiecki bosch to już nie to samo co te nowe, składane w polsce lub turcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie polecam indesit , najpierw kupiłam lodówkę która była wadliwa, źle chodziła i wymienili mi na nową a teraz mam pralkę też z indesit która bez przerwy nabiera wodę i z 15 minut do konca przeskakuje na 50, czasem nawet po dwa razy w ciągu jednego prania. Także ja się zawiodłam na tej firmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak ,zachwyt nad wizualną urodą, niektóre kobiety tak mają. W końcu muszą być ludzie, którzy kupują to ,inni co innego inaczej fabryka by padła a tak zarabiają. Ja mam alergię na Indesit - bajerstwo przyciągnie kupca ale sprzęt jest krótkotrwały. Pozatym w Fabryce Indesit u nas w Łodzi bardzo wykorzystują pracowników i traktują ich źle, pracują za 1000zł zatrudnieni przez firmy pośredniczące. Teraz im obniżyli pensję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lapy z daleka od ardo
lozyska sie rozsypuja, rdzewieje..jeden wielki horror!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to że kiedyś bosch był lepszy to wiadomo, wszystko kiedyś było lepsze , ameryki nie odkryłaś. ale jak wybierać to tylko bosch i siemens bosch jest składany też w Łodzi i sprzęt wysokiej klasy, mój bosch chodzi już 9 lat a wygląda jak nowa pralka.Nawet ręki nie przyłożyłam żeby coś naprawiać.Znam około 10 rodzin, którzy też się zaopatrzyli w boscha, u jednej z rodzin pralka chodzi 15 lat bez wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam pralki ładowane od góry - bardziej wytrwałe. ale nic nie mam do pralek z kołem z boku jak ktoś lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmierdź frajerom
płaćą ci za reklamę czy co?:):) Bronisz tej firmy rękami i nogami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to samo mogę powiedzieć o ludziach zachwalających słaby sprzęt candy, indesit, ardo itp dostajecie prowizje za zachwalanie badziewia ? mam wiedzę na ten temat i mogę doradzić bosch do indesita to jak volkswagen do fiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llukie
ja mam amice i nie polecam - po ok 3 latach zepsulo sie jej łożysko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o mojego kuzyna
aliksandra chwalisz się że twój bosch chodzi 10 lat, a czyjś tam 15. No widzisz, to jest jeszcze ten stary niemiecki bosch... A teraz bosch jest na tej samej półce co np. elecrolux. Poza tym niezgodziłabym się z tym że pralki ładowane od góry są bardziej wytrzymałe. Po pierwsze częściej w nich smierdzi Po drugie są tak skonstruowane że żeby dostać się do uszkodzonej części trzeba rozbebrać całą pralkę. Wszystko jest ładnie pięknie, do pierwszej awarii. Teraz każdy sprzęt robią z "terminem przydatności" ok 5 lat, więc czy to electr. czy bosch czy whirlpool, praktycznie nie ma różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmierdź frajerom
ja Ci poradzę Autorko Zadzwoń, albo idź do kilku serwisów sprzętu agd, gdzie naprawia się pralki i zapytaj, które są najmniej awaryjne Myślę, że to będzie najbardziej wiarygodne źródło, a nie odpowiedzi użytkowników na forum, kórzy mają doczynienia z2 -3 modelami pralki w życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz producenci pralek w UE wyliczają żywotność pralki na 5 lat (to nie są moje słowa) To może być szok i wywołać bunt u gospodyni, która miała pralkę polar u siebie w domu przez 18 lat teraz ma kupic coś na min 5 lat. Kiedyś pralki były droższe, za komuny to było kilka pensji a teraz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AAAAAAAAAAAA
a ja kupiłam bosha i już się leje z drzwiczek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×