Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość proszę o opinie

haft krzyżykowy jako prezent

Polecane posty

Gość proszę o opinie

chcialabym wyhaftować obraz dla koleżanki jako prezent ślubny. co myślicie o takim prezencie? i jaki motyw wybrać. oczywiście chodzi o religijny ale jaką postać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabama01
ale to ma byc do powieszenia?? powiem ci szczerze,ze nie wiedzialabym co z takim czyms zrobic, chyba dalabym babci pod choinke w prezencie..nie znosze takich religijnych prezentow.Jestem wierzaca, ale dla mnie kosciol jest od tego, aby wieszac w nim obrazki religijne a nie dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o opinie
tak do powieszenia. koleżanka jest religijna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabama01
ale jestes pewna, ze znajdzie sie miejsce na takie cos w jej domu??Ja tez mam mnostwo religijnych kolezanek, ale nie maja swietych na scianach w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o opinie
kurcze no nie wiem. wydawało mi sie że to bedzie taki prezent od serca, bo zrobiony przeze mnie. moze inny motyw? nie religijny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabama01
sluchaj...moze wychaftuj jej bieznik na lawe, albo jakis obrusik..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabama01
ups..wyhaftuj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli już decydujesz się na scenę religijną- chociaż można zrobić coś pięknego bez tego- to proponuję jakieś nawiązanie do ślubu, czyli zakochaną parę, ewentualnie sceny z Raju raczej Adam i Ewa a nie kiczowaty baranek z lwem, Jezus klęczący w Ogrojcu czy Matka Boska z dzieciątkiem. I zadbaj o ładną oprawkę, proponuję też sztywną kanwę bo efekt końcowy jest bardziej estetyczny niż ten jaki daje miękka. Własnoręcznie wykonany prezent to świetny pomysł, o ile czujesz się na siłach :) Z tym ze ja osobiście wolałabym ręcznie haftowany obrus albo narzutkę na łóżko, obraz może po prostu nie przypaść młodym do gustu, a wtedy będzie kurzył się za szafą, dość już potworków straszy po mieszkaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o opinie
za te wzory dziękuje. przydadzą się bo lubię to. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o opinie
Historynka, tylko sztywna kanwa. :) a co myślisz o innym motywie? krajobraz albo kwiaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabama01
sluchaj, a moze kup ladna jedno -kolorowa posciel i wyhaftuj jakis ladny drobny detal na poduszkach i poszwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o opinie
wiem że to dość nietypowy prezent dlatego pytam Was. mam nadzieję że więcej ludzi się wypowie. a ta margaretka taka nowoczesna się wydaje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepiękne...jak najbardziej na prezent. sama kiedys haftowałam i zaprzestałam...teraz trochę mi tego brak Tak przy okazji na prezent nadają się takze własnoręczne malunki na szkle :)- wiem jaką to przyjemność sprawia innym :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haftowany obraz: jak dla mnie cudny prezent. Sama wyszywam i wiem ile to kosztuje pracy. ciężko mi oddać taki obraz jak już go zrobię, wolałabym dać komuś kasę albo coś kupić:D Moja mama na ślub dostała maki na płótnie, śliczne, ja też bym chciała takie! święty motyw: nieeee:/ w większości to są kicze, które aż odstraszają i pasują do domu moherowej babci.Widziałam wiele wzorów takich obrazów i tylko 3 z nich mi się podobały. Krajobraz czy kwiaty to uniwersalny motyw i wszędzie pasuje. Możesz kupić gazetę Hafty Polskie, możesz ściągnąć program Abakan i w nim przerobić dowolne zdjęcie na wzór do haftu, wreszcie możesz kupić gotową kanwę z nadrukiem. zobacz tutaj: http://coricamo.com/?iLang=1 albo wrzuć maila to ci podesle pare wzorów, które ściagnełam z netu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o opinie
może ktoś jeszcze ma pomysł? bo juz nie wiem nic. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważm, że to piękny prezent. Bardzo bym się cieszyła jak bym taki dostała. Co do motywu to uważam , że Anioł Stróż to dobry pomysł może byc np z dziećmi. Taki obraz można powiesić np w pokoju dziecięcym ale nie tylko. Ale oczywiście zależy to od gustu jedną osobę ucieszy krajobraz czy kwiatki a inną motyw religijny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia o.
Upewnij sie, że te osoby w takich rzeczach gustują. Jakbym ja dostała jakiś haftowany obraz religijny, to ozdobiłby on piwnicę. Nie cierpię takich rzeczy, mam chałupe urządzoną po spartańsku i takie bajery mi w ogóle nie pasuja ani mi sie nie podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziu o
jaki to jest dom urzadzony po spartańsku? wiem kto to spartanin itd, a jak taki dom wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomysł mi sie ogolnie bardzo podoba. Zwlaszcza ze chcesz to zrobic od serca i poswiecisz duzo czau. Mlodzi na pewno docenią taki prezent (ja bym docenila na pewno), bo to ze ktos chcial się trochę wyslic, wlozyc sporo swojej pracy jest naprawdę bardzo cenne. Ale zastanow sie czy faktycznie mieliby co zrobic z takim obrazem. czy gustują w takiej stylistyce. Czy chetnie powiesili by obraz religijny na scianie? Moze juz razem mieszkają albo szykują mieszkanko, zastanow się czy bedzie tam pasowac twoj obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i aniol to chyba lepszy pomysl niz świeta rodzina anioly pasują zwykle wszędzie, nawet do nowoczesnego mieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka77
hmm...ja jakos nie wyobrazam sobie powiesic aniola stroza w noowczesnym mieszkaniu...ani tez innych swietych obrazkow.Ja tez nie lubie scian w mieszaniu obwieszonych swietymi...od tego jest kosciol!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi się pomysł podoba :) Nie ważne czy to kwiaty, czy anioły. Ważne, że włożysz w ten prezent swoją pracę i serce.I myślę, że cokolwiek wyhaftujesz będą zadowoleni - nawet gdyby nie byli bardzo religijni. Aniołka można powiesić przecież w sypialni dziecka, a kwiaty są uniwersalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę o opinie: dostalam maila, dzis po pracy ci odpisze z domu. Mysle ze jednak kwiaty beda najlepsze, moze nawet daj je zamiast bukietu?? albo jedna roze zywa i jedna wyhaftowana? wyszywalas juz cos kiedys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×