Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość zastanawiam się.....

zawód stomatolog

Polecane posty

Gość zastanawiam się.....

Zastanawiam sie dlaczego ludzie wybieraja ten zawód, bo mnie wydaje sie ze chyba tylko ze wzgledu na kase, bo czy mozna mówic tu o powołaniu? I czy rzeczywiscie to takie duze pieniądze (chodzi mi o tych młodych stomatologów co pracuja w prywatnych klinikach) Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasa,kasa,kasa to najwazniesjzy powod, poza tym prestiz no i jakby nie bylo to medycyna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fimbria hippocampi
kasa misu, kasa. a tak poza tym to chęć przejęcia gabineciku po rodzicach, bo żeby to było powołanie to wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zarabiam ponad 20 tys
i nie zaluje ze skonczylem stomatologie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiam się.....
dlatego tak nie cierpie dentystów, a poza tym kojarzą mi sie tylko z bólem ,niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak ktoś chce zostać kosmetyczką, to dla kasy czy z powołania? taki stomatolog ze specjalizacją z zachowawczej wielkich kokosów nie zarabia. ortodonta, chirurg implantolog - być może. a obecnie można ludziom zrobić takie cuda w buzi z kompletnej ruiny, że aż przyjemnie popatrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stomatologia
jest fuuuj. Nie grzebalabym ludziom w zebach hehe :) Raczej nie ma tu powolania :P A prestiz - czy ja wiem?? To nie ma za wiele wspolnego z prawdziwa medycyna, ktora zreszta studiuje sie dluzej a i zajecia wygladaja inaczej :P Wiem bo mam znajomych na stomatologii a ze ja jestem na ogolnej i w koncze to sie orientuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiam się.....
to mam jeszcze pytanie do pana doktora. Dlaczego leczenie dentystyczne jest takie drogie? Czy materiały tyle kosztują? Rozumiem ze sprzet jest drogi, ale zeby az tyle zdzierac z ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może odpowiem zamiast pana doktora. wszystko co ma w nazwie - "stomatologiczne" jest straszliwie drogie. pewno, że w niektórych gabinetach przesadzają ale koszty są bardzo wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzzdeka
kasa, tylko kasa - bo co to za prestiż dłubać komuś w gębie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wydaje mi sięże
stomatolog to nie zawód tylko specjalizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stomatologia- co to znaczy, ze jestes na \"ogolnym\"? o lekarski Ci chodzi? ja koncze juz studia i watpie, by bylo tak malo nauki jak opowiadasz. mam znajomych na lekarskim- na 4 roku- ktorzy maja tyle wolnego, ze sie w glowie nie miesci. my w tym roku zajecia od 8 czesto do 18, w tym mnostwo praktycznych dzieki Bogu i naprawde nie narzekam na brak nauki. wiekszosc przedmiotow \"lekarskich\" rowniez mamy i z nich rowniez sa egzaminy, w koncu konczac stomatologie jestesmy jednak lekarzami stomatologami. poza tym, pytacie o powody wyboru tych studiow... prawda jest taka, ze po studiach jestesmy lekarzami specjalistami w swojej waskiej dziedzinie i mozemy od razu isc pracowac za w miare normalna stawke- oczywiscie po jakims czasie, bo na stazu jak wiadomo, zarabia sie minimalnie. lekarz medycyny musi sie ksztalcic jeszcze wiele lat po studiach, co odbija sie na jego zyciu rodzinnym i osobistym. musi miec kogos, kto przez ten czas go utrzyma, bo samemu raczej trudno sobie poradzic od razu po studiach- pensja w jakiejkolwiek placowce publiczej wynosi jakies 1300zl brutto. tak naprawde lekarz medycyny zaczyna dorosle, samodzielne zycie w wieku okolo 35 lat, kiedy ma w miare stabilna sytuacje rozwojowa i finansowa. lekarz stomatolog zaraz po studiach moze sie usamodzielnic i zaczac zyc na wlasny koszt. oczywiscie wszelkie kursy, ktore sa obowiazkowe dla lekarzy, stomatologow kosztuja o wiele wiecej niz lekarzy medycyny, co po jakims czasie dopiero zaczyna przynosic wymierne korzysci. smieszy mnie stwierdzenie, jakie to obrzydliwe grzebac komus w zebach :) otoz, dla mnie np. rownie obrzydliwe jest grzebac komus bez zadnych rekawiczek w brudnych wlosach, czy tez w odbycie :) a jednak takie zawody istnieja i maja sie dobrze :) gdyby wiekszosc naszego spoleczenstwa dbala o swoje uzebienie tak, jak to robia w Szwecji, byloby duzo przyjemniej i dla pacjentow i dla lekarzy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wydaje mi sięże
śmieszy mnie to że stomatolog, nazywa siebie lekarzem... bez przesady, dentysta to rzemieślnik, fachowiec, a lekarz to już zawód z górnej półki, trzeba miec rozległa wiedzę, ratuje sie zycie ludzkie. dentysta wierci dziury i naciaga biednych ludzi na kasę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm... a wiesz, ze prochnica to tez choroba? ze od martwego, czy zgorzelinowego zeba szerza sie takie zakazenia, o ktorych nawet bys nie pomyslal/ pomyslala, ze to wlasnie zab jest powodem? ze czesto bez leczenia stomatologicznego ludzie kwalifikowani do przeszczepu, nie miliby na niego szans? ze chorzy na bialaczke bez opieki stomatologicznej czesto umieraja od takiego jednego zeba, ktory stanowi zrodlo sepsy? lekarz stomatolog, jak sama nazwa wskazuje- jest lekarzem specjalista. tak jak lekarz endokrynolog, lekarz okulista, czy tez chirurg. owszem, kiedys w sredniowieczu nie bylo lekarzy stomatologow- byli balwierze, ktorzy wyrywali zeby obcegami :) jesli dla Ciebie pojecie "leczenie" dotyczny tylko gardla i zoladka, to trudno. zeby nie sa wcale "mniej wazne" od innych narzadow czlowieka i wierz mi, ze majac do wyboru lekarza stomatologa i balwierza, o ktorym wczesniej wspominalam, wybralabym lekarza. mimo, ze dla Ciebie "wyrwanie" zeba czy tez "zaklejenie" to zadna filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość student stomatologii
"Rzemieślnik" ? :) śmieszycie mnie ludzie takim gadaniem... to idź do technika dentystycznego niech Ci ząb usunie.... powodzenia ... mam nadzieje że nie ma w naszym kraju wielu takich niekumatych ludzi jak osobniki z tego forum.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunniaa
widac zawisc tych osob ktorzy krytykuja ten zawod, zreszta nie tylko na forach to czuc ale i w zyciu tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiele osób idzie na studium medyczne, zeby zostać asystentem stomatologa :) to później wiąże się z tym, że mozna sie wiecej nauczyc, albo po prostu awansowac :) wiele zalezy od tego czy sie ktos stara czy nie. ja jestem wlasnie na pierwszym roku technika stomatologii tutaj www.dental.szczecin.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem stomatologiem i jestem zdziwiona z jaką prostotą można podejść do czyjejś profesji.... Jakby głównym celem w tym zawodzie było osiąganie niesamowitych zarobków to sami straszni dentyści wyzyskiwali by nieświadomych pacjentów i tak się zdarza jeżeli ktoś nie ma sumienia... Jest to jedna ze specjalizacji z zakresu medycyny wymagająca ukończenia oddzielnych studiów ze względu na potrzebę nabycia wielu umiejętności manualnych które uzyskuje się (albo i nie w wielu przypadkach) wielogodzinną praktyką. Trzeba być osoba altruistyczną, zwinną i skłonną do podejmowania szybkich i odpowiedzialnych decyzji w tym zawodzie. Z odorem u pacjentów walczy się zakładając maski i tak zwane przyłbice. Zawsze można polecić wypłukanie buzi płukanką która gabinet ma na stanie co niweluje nieprzyjemny zapach i przez wytworzenie ciśnienia usuwa resztki pokarmowe. "Grzebanie w gębach" ?? Wybaczcie ale proktolog, ginekolog, wenerolog, dermatolog czy nawet internista który ma odczynienia z rozmaitymi szczepami bakterii, pasożytami i grzybami też "grzebią". Jama ustna to narząd którym mówimy, wyrażamy emocje, całujemy, smakujemy posiłków wiec zadbanie o zdrowie buzi jest rzeczą nadrzędną. Ilu z was wyrabia sobie pierwsze wrażenie o osobie na podstawie jej mimiki,sposobu mówienia i uśmiechania? Z niej często rozsiewają się choroby na resztę organizmu jeżeli nie dbamy o siebie. Czasami niewielkie procedury zmieniają o niebo samopoczucie, komfort pacjenta, sprawiają, że owa osoba zaczyna się więcej i pełniej uśmiechać, być bardziej kontaktowa i otwarta. Sama wdzięczność pacjenta plus efekt naszych starań jest nieocenioną nagrodą i rekompensatą za wiele lat studiów medycznych, pracy za darmo w celu praktyki i inwestowania w szkolenia. Bujdą są niesamowite zarobki. Trzeba wiele inwestować w swój rozwój zanim wyrobi się fach i renomę a to już każdemu przychodzi indywidualnie. Proszę sprawdzić ceny kursów dentystycznych gdzie nieustanne kształcenie w tym zawodzie jest obowiązkiem oraz sprzętu specjalistycznego, porównać to do cen za usługi i zastanowić się na ile i w jakim czasie to się może w ogóle zwrócić zanim zacznie procentować. Mam nadzieję, że w części rozwiałam wątpliwości o poczuciu powołania w tym zawodzie a uwierzcie że wy, jako pacjenci sami to weryfikujecie najlepiej na podstawie podejścia do was, komfortu jaki wam staramy się stwarzać oraz zaangażowania w wasze problemy, z którymi się do nas zgłaszacie. Docencie tem zawód jak każdy inny. Każdy ma inne predyspozycje. Trzeba się zastanowić, że kadżdy jest inaczej skonstruowany, ma rożny poziom ambicji i potrzeby spełniania się. Dobry lekarz to szczęśliwy i nie męczący się w swoim zawodzie lekarz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzodobry kurs dla stomatologów, mnóstwo praktyki na nim temat: Wkłady koronowo-korzeniowe z włókna szklanego - standardowe i indywidualne" dnia 24.03.2017, godz. 9.30-17.30 w Katowicach, taka wiedz bardzo się przydaje w kazdej pracy. http://www.dentalday.pl/szkolenia/qu...lnequot-2.html tu można uzyskac więcej informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kerraa
o i byłaś na tym szkleniu? właśnie się zastanawiałam czy się nie wybrać, tylko termin mi nie pasował.. ogólnie na kurs do dentalday ostatnio się znajoma zapisała bo mówiła że warto. może też się skusze następnym razem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja skończyłam stomatologię i bardzo się z tego cieszę, zawsze czułam, że tego chcę. Po studiach w znalezieniu pracy pomogła mi firma IRS Poland, za co jestem im bardzo wdzięczna. Mam dobrą pracę, którą po prostu lubię wykonywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdobyłem zawód stomatologa całkiem niedawno. Bardzo chciałem od razu zacząć pracę w zawodzie, niestety to nie było takie łatwe... dopóki nie zgłosiłem się do firmy IRS Poland, która bardzo szybko zadziałała i w pełni mi pomogła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy robi to co lubi i wybiera dla siebie zawód jaki chce.. ja jestem młodym stomatologiem i satysfakcjonuje mnie to. Mam dobrą pracę, którą też znalazłam dzięki irspoland.com, bo zaraz po studiach poszukiwanie samemu jest jednak trochę ciężkie, dlatego jestem im wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja skończyłam stomatologię i przyznaję, że był to dobry wybór. Mam dobrą pracę, zadowalające pieniądze. Udało mi się znaleźć samej pracę, ale od znajomych słyszałam, że oni korzystali z pomocy firmy IRS Poland i też pracują w dobrych miejscach. Także polecam firmę wszystkim, którzy mają problem, żeby znaleźć pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stomatolog to zawód zdecydowanie dla wytrwałych ludzi z pasją do pomocy innym. Nauka nie jest prosta, ale przynosi korzyści całe życie. Planując ścieżkę kariery w stomatologii warto pomyśleć za wczasu o odpowiednim doświadczeniu i dodatkowych kursach co pozwoli w przyszłości podnieść zarobki. Jeśli ktoś myśli poważnie o tym zawodzie warto spojrzeć na Akademia Dawsona Polska - szeroki wybór szkoleń z ofertą dla studentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo dużej wiedzy i doświadczenia warto nadal podwyższać swoje kwalifikacje. Moja żona szkoliła się w Akademii Dawsona Polska, poleca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×