Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytajnik76

Pytanie odnośnie badań ciężarnej

Polecane posty

Gość pytajnik76
No i jak na złość chodzi za mną kiełbasa polska, surowa. ;) Ale wskazań, które znalazłam na ten temat, trzymam się ściśle. Uważam też że lepiej by się przysłużyło zdrowiu naszych maleństw, gdyby lekarze przestrzegali przed niektórymi ogólnodostępnymi produktami żywnościowymi, zamiast na przykład zapewniać że... kapka słabego wina nie zaszkodzi płodowi (a i o takich opiniach lekarzy z ośrodków zdrowia czytałam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za mną ten łosoś chodził chyba z miesiąc... jak nie dłużej. Ale też byłam twarda ;) a o tej cytomegalii podyskutuj jeszcze z ginem. No bo jeśli tego się w ciąży nie leczy, to może rzeczywiście bez sensu jet robić to badanie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nareszcie wiosna
Wg mojego lekarza to standardowe badania, dziwne ze nie zrobiłaś ich przed ciążą, bowiem wtedy pomaga się rozeznać czy chorowałaś, czy należy uważać. Tak samo z toxo. Oba te badania miałam refundowane, tak samo jak badania na tarczycę, które też wykonałam przed planowaną ciążą. Zamiast zastanawiać się, czy możesz się zarazić listeriozą jedząc kiełbasę, warto było zrobić badanie przed ciążą, albo ewentualnie teraz. Czasem dziwię się dorosłym kobietom jak podchodzą do tak ważnej kwestii jak zdrowie własnego dziecka. Rozumiem, że lekarza też zmieniasz, bo chyba do tego nie wrócisz bez wykonania badań, które ci zlecił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×