Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ada której wypada

skubanie skórek palców

Polecane posty

Gość skubaczka
podnoszę temat, choć stary, ja borykam się z tym o dwielu lat, w dzieciństwie kolezanka pokazala mi ze jak się ma zadzior na paznokciu to można go obgryźć i tak się zaczela moja przygoda z obgryzaniem, po wielu latach się tego oduczyłam ale ogarnela mnie MANIA SKUBANIA...NAJGORZEJ MA SIE KCIUK PRAWEJ DLONI, JEST ZMASAKROWANY, LEWY NIE LEPSZY, reszta palców jakos wygląda..nie wiem jak się tego oduczyć,marzec o ladnych paznokciach które już z natury ladne nie są to jeszcze sama pogarszam sytaucje tym skubaniem... :( co robic??już zdarzylo się kilka razy ze nie skubalam, raz nawet 2-3 mce,moje paznokcie i skorki były wtedy cuuuudopwne, paznokcie pomalowane mmm ale teraz znow skubie,nie mogę patrzeć na mój prawy kciuk...ratunku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milkami
Spróbujcie se obkleić naskórki taśmą. Ja tak robiłam i mi przeszło ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebe skórka
ja też to robię i przyznaję paskudna sprawa też mam plasterki na kciukach przypominają mi one o brzydkich naskórkach i nawyku więc tego nie robię na innych palcach ale trzeba non stop pamiętać o nawilżaniu i kremy pomagają bo inaczej katastrofa też z tym walczę i ciężko jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skubacz skorek 18
Ja tez to robie od kiedy tylko pamietam a mam juz prawie 18 lat. Najgorsze jest to ze mam sliczne paznokcie sa dlugie i mocne a na okolo nich brzydkie poobgryzane skorki :( okolo 3 lata temu przestalam obgryzac paznokcie dzieki lakierom ktore mialy nie przyjemny smak i chec obgryzania paznokci przeszla. Probowalam zrobic to samo na skorkaach ale tu nie moge kremy i to wszystko nie podzialalo, przez pewnien czas malowalam je nawet tym lakierem ale tu nie pomoglo bo wtedy dlubie palcami.. jesli ktoras z Was znalazla na to sposob prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domimi
Ja się z tym borykam chyba od urodzenia. Moja córka pół roku po narodzinach zaczęła robić paluszkami takie gesty, jak do skubania - przeraziłam się i robiłam wszystko, żeby to u niej delikatnie usunąć. Są lata, gdy wcale nie skubie, czasem coś skubnie, ale mało. Ja natomiast mam już palce i paznokcie zdeformowane. Do 14-ego r.ż. jeszcze obgryzałam paznokcie, ale kiedyś mnie wstrząsnęło, jak na nie spojrzałam, zaparłam się i przestałam. Ale skórki skubałam i ogryzałam jeszcze gorzej. Miałam przez to też zajady w ustach, bo ciągle brudne łapy tam wędrowały. Jak oczyszczę skórki na gładko pumeksem, to 2 dni jest OK, bo nic nie odstaje i nie mam co skubać, potem skóra zaczyna twardnieć i narastać, swędzi (bo się goi) i znów skubię. W większości chwil nieświadomie. Tzn mówię sobie "Nie skubię" i nie skubię, dopóki pamiętam. Jak się zajmę pracą i skupię - mija pół godziny, patrzę, a ja już oskubana. Próbowałam dziesiątków metod, sposobów i kuracji (prócz leków - tego wolę uniknąć) i najlepiej długofalowo sprawdza się smarowanie na noc palców i paznokci czystą lanoliną - można ją kupić np maści do brodawek karmiących mam. Rano palce są gładkie, podgojone i nawilżone, mniej sterczy suchych zadziorów i dużo mniej skubię. W ciągu dnia, jeśli nie muszę pisać na komputerze (bo klawisze się syfią) też smaruję. Nie jest to żaden cudowny lek, ale w połączeniu z siłą woli, na jaką umiem się zdobyć, daje najlepsze efekty. Spróbujcie. Pozdrawiam wszystkich skubaczy, dobrze wiedzieć, że nie jestem sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może jakiś extra manicure pomoże? I będzie Wam po prostu szkoda skubać? Kupcie sobie hybrydowe lakiery z https://www.neonail.pl/katalog/zele-hybrydowe-uv/ , zainwestujcie w lampę i po prostu same zacznijcie ogarniać paznokcie to zapewne zaczniecie się później pilnować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego faceci mają takie okropne paluchy fuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sikorka95
Mi nie pomagało zupełnie nic. dopiero smarowanie kremem dało efekt. Wszystkie odstające skórki przycięłam, żeby nie kusiły i nasmarowałam palce kremem odżywczym do rąk (wszystko jedno jakim, byle dobrze nawilżał i natłuszczał). Nosiłam krem wszędzie ze sobą i zawsze gdy chciałam obedrzeć palca, smarowałam go. Nie pomagało zaklejanie plastrami i wszystkie inne metody. Kremik największy przyjaciel :) No i jeszcze trzeba chcieć ich nie skubać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sikorka95
Mi nie pomagało zupełnie nic. dopiero smarowanie kremem dało efekt. Wszystkie odstające skórki przycięłam, żeby nie kusiły i nasmarowałam palce kremem odżywczym do rąk (wszystko jedno jakim, byle dobrze nawilżał i natłuszczał). Nosiłam krem wszędzie ze sobą i zawsze gdy chciałam obedrzeć palca, smarowałam go. Nie pomagało zaklejanie plastrami i wszystkie inne metody. Kremik największy przyjaciel :) No i jeszcze trzeba chcieć ich nie skubać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się też często zdarza skubać naskórek palców i nie mogę wytrzymać dnia bez skubania choć bardzo bym chciała mieć ładne palce. Powiedziałam o ty rodzicom choć nie dało to zbytnio rezultatu , choć mówili o konsekwencjach to pomimo tego nie mogę wytrzymać myślę ze to z powodu całego stresu w szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skubaniec69

obgryzam skórki jestem fanem nawet stopę obgryzłem ostatnio wy duraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuję z tym skończyć od wielu lat, właściwie to od dziecka. Mam 42 lata i skubię tylko 2 palce, wyglądają okropnie, czasem zaczynam z lewej strony paznokcia a kończę z prawej. Boli! Oprócz tego skubię skórę z pięty, potrafię ogołocić ją całą ze skóry, często do krwi. Potem nie mogę chodzić, podpieram się tylko palcami u oskubanej stopy. Cały ciężar ciała spoczywa na jednej stopie. Od takiego chodzenia boli kręgosłup. Nie wiem , co jest ze mną. Mam też już za sobą kilkuletnie obgryzanie policzków od wewnątrz . Jakoś z tego wyszłam i teraz nie wyobrażam sobie , żeby gryźć policzki. Czuję wstyd i obrzydzenie. Każdego wieczoru wmawiam sobie że to koniec, że to już był ostatni raz. Jednak nie wytrzymuję długo...😥 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 00:02, Gość ada której wypada napisał:

odkąd pamiętam skubię skórki palców w rąk, od wczesnego dzieciństwa a mam 24 lata. Nasila się to jeśli intensywnie o czymś myślę albo gdy się czymś denerwuję. Potrafię tak nawet do krwi i nie muszę dodawać jak to wygląda. Czy któraś z was też tak ma? Jak sie tego oduczyć? wiem że np na obgryzanie paznokci jest jakiś tam goszki płyn do smarowania, ale na to to już chyba nie ma lekarstwa:(

Jejku ja obecnie mam 15 lat ale od kiedy urodziłam się byłam skazana na stres i z tego co wiem To co się dzieje jest jedynie związane ze stresem kiedy miałam 4 lata zaczęłam obgryzać paznokcie do 7 roku życia od kiedy poszłam do 1 klasy szkoły podstawowej zaczęłam skubać naskórek na dłoniach do dnia dzisiejszego nawet robię to nieświadomie bo mam bardzo duże problemy ze stresem takie że aż chudnę nic nie jem i mam problemy z organizmem ale wracając do skubania potrafiłam porobić sobie ogromne dziury na dłoniach aż tak że całe mnie piekły i musiałam je bandażować - były do krwi. Obecnie na dłoniach mam pełno blizn i twardy naskórek choć dalej skubię ale przez to nie odczuwam wcale bólu na wewnętrznej stronie dłoni z takim problemem polecam udać się do psychologa ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×