Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość saraaaa W

wybór okapu kuchennego

Polecane posty

czy moglibyście polecić jakiś funkcjonalny i nie drogi okap kuchenny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Burbiska
Hej, to może jeszcze mi ktoś coś doradzi :) Dodam, że do wydania mam maks 1000 zł. Okap by się przydał, żeby choćby w niewielkim stopniu zneutralizować zapachy i gorąc w kuchni podczas gotowania. Mam nadzieję, że coś efektywnego da się znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ugraffi
Powyższy jest ciekawy. Moi znajomi mają taki i nie narzekają, ale nie wiem, czy do niedużej kuchni taki okap nie byłby czasem zbyt wielki. Kuchnia ma 3,5x4m. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie no globalo to nie wiadomo w ogóle co to za marka jest. Ja znam przede wszystkim takie marki jak amica, wiadomo przynajmniej co robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ginnia
O Globalo słyszę już od ponad roku i mają pozytywne opinie, więc raczej nie wydaje mi się, żeby to była aż tak mało znana marka. Poza tym już wystarczy spojrzeć na ilość sklepów, w których pojawia się sprzęt http://www.globalo.pl/wsparcie/punkty_sprzedazy i widać, że okapy są wszędzie dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś już ma ten okap z czarnego szkła ? bo podobno słyszałam ale chciałabym sie przekonać od użytkowników ,ze para sie skrapla i opada w dół :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj kupiliśmy okap wyspowy firmy Berdsen 610i, mam nadzieję, że będzie dobrze służył, bo czytałam o nim pozytywne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blegist
Jak będę kupować, a niedługo będę, to będę jednak starał się kupić coś możliwie tańszego. Kiedyś mieliśmy niedrogi okap i całkiem dobrze się sprawował. Najlepiej, żeby był teleskopowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko nie kupuj globalo, to jest jakaś marka widmo, kup coś co ma osadzenie na rynku, nie wiem nawet amikę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blegist
O amice myśleliśmy, tylko w sumie nie wiemy do końca czy brać jakiś teleskopowy. Ale do niedużej kuchni chyba powinien wystarczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym wzięła okap Whirlpoola. W przypadku okapów ważna jest nie tylko cena, ale też wydajność i głośność -nikt nie chce hałasu w kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vilpe
A ja bym poszla w kierunku tzw. cichej kuchni czyli kupilabym okap bez silnika i podlaczyla do wentylatora dachowego. Koszt nieco wiekszy ale komfort w kuchni i sila wyciagu takiego systemu nieporownywalna do zadnego nowoczesnego okapu. To rozwiazanie wlasnie wchodzi na polski rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co z tą firmą globalo, naprawdę jest dobra czy pracownicy sami sobie opinie piszą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szalanka
Czy teraz każdy okap posiada filtry antytłuszczowe? Czy czymś się między sobą różnią i czy za kilkaset zł kupię okap z dobrymi filtrami antytłuszczowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agga88
tylko nie amica! przerost formy nad trescią. ja wlaśnie mam okap globalo o ktorym byla mowa w powyzszych wypowiedziach i ciesze sie z niego jak dziecko :) jest bardzo cichy i wydajny. wlasciwie od momentu jego montazu nie mam problemu z tluszczem ktory z czasem gromadzi sie na zaluzjach, garnkach, frontach mebli itp. ja osobiscie jestem bardzo zadowolona i nie moge zlego slowa powiedziec. może nie są na tyle znani jak bosch, siemens czy aeg, ale zarowno ja jak i znajoma z pracy ktorej polecilam tez ten okap (model Altara) jestemy zadowolone. Jakby inne sprzety agd dorównywały jakoscia tym okapom byloby cudownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam nietani okap podłączany do komina, okazało się że nie mogę go używać, bo wszystkie 'smrody' wbijają do sąsiada na dole okazało się że komin ma za mały przekrój i nie wyciąga wszystkiego do góry, a myślałam że będzie tak pięknie więc moja rada- przed zakupem takiego okapu wyciągowego warto się dowiedzieć, czy będzie mógł pracować ( a ja muszę kupić jakiś filtr do środka okapu- jeszcze się nie orientowałam czy to możliwe, ale taką radę dostałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli bedziesz mogła/mógł kozrsyatć z okapu wyłącznie jako pochłaniacza. Oznacza to, że musisz kupić filtr węglowy który będzie pochłaniał zapachy. Filtr wymienia się co kilka miesięcy. Ja w moim okapie mam filtr węglowy, ale mam okap podłączony do wentylacji wiec u mnie wszytsko działa. Co to za okap kupiłaś/eś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam u siebie okap Amica. Ma już swoje lata, ale problemów z nim nie miałam. Nie trzeba wydawać krocie, aby cieszyć się wydajnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fenekt
Nie trzeba wydawać dużej kwoty? Czyli za ile można mieć dobry okap, twoim zdaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kriskos
Teleskopówkę amiki to już za kilkaset zł dostaniesz, kominowy trochę drożej, ale jest bardziej estetyczny. Co kto woli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chica_mala
ja ma mbardzo fajny okap i nie narzekam :) też nie wydawałam na niego nie wiadomo ile kasy, a sprawdza się jak złoto i jest chichy :) zdecydowalismy sie z mężem na globalo, dokładnie ten model http://www.globalo.pl/produkty/okapy_do_zabudowy/perio/perio_60_1_inox_max i naprawde jestem mega zadowolona :) tez poczatkowo rozważalismy amice, ale konsultant ze sklepu AGD odradził nam. czasem lepiej dołozyc stówkę lub dwie i mieć gwarancję na dłuuuuugie lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iggy_pop
tutaj też fajnie doradzają co do wyboru okapów :) mozna sobie zerknąć bo masz w sumie wszystko w jednym miejscu http://www.okapykuchenne.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia923
Hej, ktoś tam wyżej pytał o okap z czarnego szkła - mamy taki http://www.okapykuchenne.pl/okap-przyscienny-skosny-nowoczesny-globalo-merto-60-1-czarny-max.html już jakiś czas (pół roku - rok, jakoś tak) i wszystko jest ok :) nic tam na nim nie osiada, wszystko jest porządnie wciągane i co najważniejsze - jest cichy jak na taką wydajność, wręcz bardzo cichy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×