Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość saraaaa W

wybór okapu kuchennego

Polecane posty

Gość gość
Polecam sklep okapek.pl gdzie sam kupiłem okapy kuchenne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_3_łobuzów
Franke to zdecydowanie pewna jakośc, ale te ceny.... Polecam globalo, niczego nie można zarzucić jakości i sprawowaniu w kuchni, nają ładnie zaprojektowanie okapy, np. ze szklanymi elementami, cenowo wychodzi dużo lepiej, a jakośc niemiecka jak u Franke. Polecam najpierw zadzwonić albo napisac, tez mialam wiele wątpliwości, wypytałam o najmniejsze d**erele, bardzo cierpliwa pani na infolinii odowiadała skrupulatnie na moje pytania i zasugerowała mi bardzo dobry zakup w kwocie jakiej mogłam przeznaczyć na ten cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolekmaly
z sdolidnych i ciekawych okapów to ja mogę polecić falmeca albo właśnie globalo. tez mielisy problem z doborem odpowiedniego urządzenia ale pani z okapów kuchennych http://www.okapykuchenne.pl/ bardzo fajnie nam tutaj doradziła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a możecie doradzić mi jakiś fajny kominowy okap? mogę dopłacić, byle był naprawdę dobrej jakości i cichy bo na tym bardzo mi zależy. Mielismy wcześniej amikę to chodziła jak kombajn. Potem akpo, bo była jakaś promocja i przejechałem się porządnie - nawet wtyczki akpo nie ma normalnej tylko kabel z wystającymi żyłami ;/ nie wspomnę o jego pracy nawet... też chodzi jak kombajn i w sumie w ogóle nie wciąga oparów, wszystko się po kuchni rozchodzi. Teraz zmieniam i chcę coś dobrego - w końcu. Mądry Polak po szkodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to może taki sobie weź http://www.ceneo.pl/15377067 albo coś innego od tego producenta. Solidna marka więc nie ma obaw że powtórzy Ci sie historia jak ta z poprzednimi okapami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayris
A w jakim stylu masz urządzoną kuchnię? Ja widziałam na http://www.toflesz.com/k,3,okapy_rustykalne.html piękny okap rustykalny. Niestety za grosz nie pasuje do mojej kuchni. Mam jednak nadzieję, że niedługo będę mogła zrobić remont i kupię sobie ten okap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek_D
Mnie się podobają okapy wyspowe marki VDB (ich strona - www.vdbpolska.pl ). Oni mają niebanalne projekty, często dość odważne kolorystycznie. Także jak szukasz okapu, który będzie ważnym elementem dekoracji wnętrz, to to jest dobry adres. Akurat u mnie, gdzie okap jest na wyspie to kwestie estetyczne miały baaardzo duże zaczenie. Jeśli chodzi o samą obsługę to też jestem zadowolony, przede wszystkim – ekspresowa dostawa no i gwarancja na 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja, wybór okapów jest bardzo szeroki, w sumie wszystko zależy jakiego szukasz bo są podszafkowe, kominowe, wyspowe :). Ja u siebie mam wyspowy, ze względu na to, że mam kuchnię połączoną z salonem no i oczywiście wyspę :). Mam ten Satu wyspa - http://www.ciarko.pl/pl/produkty/wyspowe/ i bardzo sobie cenie to rozwiązanie ;) Przyznam, że również wybierałam troszkę pod względem wyglądu, ale to była taka wisienka na torcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybór okapów jest tak duży, że nie wiem czy uda mi się coś wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Ja mam fioła na punkcie nowoczesnych okapów i zapewne taki kupię do Naszego mieszkania. Jakiś czas temu wpadły mi w oko okapy z http://www.nortberg.pl/ i cały czas zastanawiam się nad zakupem jednego z nich. Niestety jeszcze nie wiem jakie będę miała meble kuchenne i wybieranie okapu w ciemno nie ma sensu. Jak już wybiorę kuchnię to wtedy wrócę do okapu. Na pewno będzie nowoczesny i porządny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rkrzysiek77
A ja przyłącze się do zwolenników marki Globalo...posiadam od niedawna model Globalo Lagardio 90.1 Black Max i nie mogę powiedzieć złego słowa o tym produkcie.Przy wyborze kierowałem się głównie cichą pracą połączoną z dużą wydajnością(kuchnia + salon 55m2). Nie słyszałem wcześniej o tej marce,natknąłem się na nią podczas wertowania internetu.Z tego co się dowiedziałem jest to polski produkt,a firma zajmuję się chyba tylko okapami.Sam okap wykonany jest b dobrze(porównuję go do okapu Amici,który miałem wcześniej i prezentuję się o wiele lepiej),wygląda jak wielki tv led(mam 90tkę),sterowanie banalnie proste i co jest wielkim atutem,w zestawie jest pilot,który nie jest tylko niepotrzebnym gadżetem,ogólnie tylko z niego korzystam przy obsłudze okapu.A jeżeli chodzi o sam wyciąg,to także mam tylko pozytywne spostrzeżenia,już na I biegu,który jest naprawdę b cichy,okap radzi sobie dobrze.Hałas staje się uciążliwy dopiero na IV biegu,ale wyciąg pracuję wtedy z naprawdę dużą mocą i jak na rzazie nie było potrzeby używania tego biegu.Przy podłączaniu okapu do komina używamy rury fi 150!! , która gwarantuję,że wyciąg nie będzie się dławił i spełni swoje funkcję.Mam nadzieję,że moja opinia pomoże komuś w wyborze okapu i zaoszczędzi czasu na poszukiwaniach.Dodam jeszcze,że mój kosztował 1750zł i to jest chyba jedyny minus,chociaż na rynku znajdziemy okapy dużo droższe,ale o b słabych parametrach i płacimy chyba tylko za markę,a nie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinkaa234
Vilpe - zgadzam się z Tobą w 100 % zrobiłam tak w u siebie i jestem bardzo zadowolona. Nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Korzystam z http://www.wentylatorysklep.pl/wentylatory-dachowe,27.html świetne wentylatory dachowe, które sprawdzają się w 100 % Korzystam już od dobrych dwóch lat i nie narzekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, poszukuje pochłaniacza teleskopoowego - nie mam komina więc z tego co wiem to ma być sam pochłaniacz z odpowiednimi filtrami. Ktoś mi pomoże wybrać. Okap ma być montowany pod szafką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajemnicekuchnipl
Okap – jego wybór nie jest wcale taki prosty, więc dobrze o nim pomyśleć już w momencie planowanie kuchennej zabudowy. Odpowiada on za oczyszczanie powietrza z oparów, wilgoci i zapachów, które powstały podczas gotowania. Podstawowy podział okapów determinuje czynność jaką ma on spełniać. A więc zastanówmy się najpierw czy mamy zainstalować wyciąg, który podłączony będzie do kanału wentylacyjnego, czy raczej wystarczający będzie pochłaniacz wyposażony w filtry – oczyszczający zasysane powietrze. Oba okapy potrzebują wcześniejszego rozplanowania zabudowy meblowej, gdyż to właśnie ona narzuca podporządkowane jej rozwiązania. Więcej informacji na blogu tajemnicekuchni.pl. Zachęcamy do odwiedzenia strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MelinaZ
A ja polecam okapy Polskiej marki ciarko... Sama posiadam w kuchni okap tego producenta i jestem bardzo zadowolona. Tu http://www.sklep.ciarkodesign.pl/ znajdziesz ich najnowsza kolekcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście wybór okapów jest bardzo duży - już sam fakt, że są ich różne rodzaje ( podszafkowe, teleskopowe, kominkowe) komplikuje sprawę i przyprawia o ból głowy. Dla mnie wybór był prosty, potrzebowałam coś w rodzaju zwykłego pochłaniacza do max. 300zł. W miarę tanie okapy są - https://www.maxelektro.pl/agd-do-zabudowy/okapy/ i tam też znalazłam mój - firma Amica, jest to typowy okap, nie rzucający się w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz zerknąć na http://www.gort.pl/okapy.html, mają bardzo dobrej jakości sprzęt :) to już nie jakieś tam byle co tylko serio porządne urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam okap Amici, ale nie uniwersalny tylko kominowy in900 z aluminiowymi filtrami tłuszczu i halogenowym oświetleniem. Ma kilka poziomów prędkości a przy tym jest całkiem cichy w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amica w ogóle robi fajne i ładne te okap, a ten kominowy o którym piszesz to już całkiem. Gdybym miała możliwości zamontowania czegoś podobnego, to pewnie bym go brała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam okap panelowy z Amici, rzadko go włączam, bo huczy jak kołujący odrzutowiec;) a ponoć miał być super-hiper-ekstra-cichy:( żeby tak calkiem się nei marnował, włączam sobie światełko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe a jaki masz konkretnie model tego okapu:D? Ja mam zwykłego OTC i nic mi nie kołuje w kuchni:D. chyba ze perspektywa ma znaczenei:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra kupiła okap z firmy www.gort.pl. Kuchnię urządziła bardzo w nowoczesnym stylu. Z tego co wiem to firma również projektuje sprzęt, więc można zasugerować według własnego uznania rozmiar i dostosować wyposażenie do kuchni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że nie ma co za bardzo przepłacać po 800-1000 zł jak można kupić dobre okapy za 400-500 zł na przykład Amici. My taki mamy podszawkowy i super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hehe jeśli chcecie coś od Amici to oblookajcie sobie kominowy okap IN 900. To jest dopiero cacko z aluminiowymi, łatwo czyszczącymi flitrami tłuszczu i mega wydajnym oświetleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A widziałeś ten In 900?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatawoj
Kernau to firma produkująca i sprzedająca wyposazenie AGD. Od wielu lat istnieje na rynku i gwarantuje satysfakcję klientów. Jej sprzęt charakteryzuje się wysoką jakością w połączeniu z niską ceną. Okapy kuchenne podszafkowe to najlepszy wybór dla osób co posiadają kuchnię o niewielkich wymiarach i nie tylko. Prosto i bez utrudnień mozna je montować oraz używać. Jeżeli jesteś zainteresowany więcej informacji możesz się dowiedzieć tutaj. Serdecznie polecam i pozdrawiam http://www.kernau.com/kategoria/okapy-kuchenne/okapy-podszafkowe.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×