Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lady_F

Żałoba Narodowa... znowu

Polecane posty

Gość miałam rodzicow
ike-to co działo sie po smierci JPII to takze było w wiekszosci na pokaz. Po smierci Stalina,Bieruta tez była niesamowita załoba narodowa i ludzie tez przezywali niesamowicie ich utrate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuraiko ale to już zupełnie co innego;) mówię o pochodach, świecach, światłach, płaczach, modlitwach- nikt tłumów po śmierci papieża nie gonił- sami szli... a dziwacznej żałoby pana prezydenta nie widać, oj nie widać wtedy wyjątki "nie żałowały" a dziś wyjątki "żałują'- to pokazuje sztuczność owej żałoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuraiko wszem opaski i pewne pomysły czasem szły za daleko....każdy wie sam jak powinien obchodzić żałobę- ale mimo wszystko skala nieporównywalnie większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam rodzicow
ike,tłumy szły,mbo tak wypadało czynic.No bo co powie sasiadka jak jeden z drugim nie poszedłby.Cio powiedzieli by w szkole jak jeden z drugim by nie posdzedł.Ike,czy Ty zycia nei znasz,ze wiele rzeczy robi sie przeciw sobie,bo tak wypada,bo nie chce sie eic kłopotow,dogadywan.NIe trzeba sie tłumaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
mnie rozwaliło to, że "prezydent zapowiada śledztwo" :o nosz kurde przecież zawsze taki przypadek jest badany przez policję. nawet jeśli to "rotak" i tam nawet jakieś pijaki rezydowały, to tak czy owak by policja sprawdziła przyczyny :o ale nie, Kacze musi pokazać że jest taki dobry dla plebsu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ike-to co działo sie po smierci JPII to takze było w wiekszosci na pokaz. nam strzelać nie kazano- to nie czasy komuny list obecności nie było wielu płakało prawdziwymi łzami- sama ryczałam- teraz mało kto uronił łzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ike,tłumy szły,mbo tak wypadało czynic bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam rodzicow
ike,jednak sie mylisz,wielku i to bardzio wielu ludzi płakało na pokaz.No bo jak mozna by było nie płakac po JPII.Ja sama nie płakałam i ogolnie dla mnei ten JPII to zaden autorytet i wiem jak ludzie mnie przyjmowali. Ludzie to takie dziwne istoty,podporzadkow\uja sie tłumowi,wiec wielu "płakało" po JPII i nie przekonasz mnie,ze było innaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam rodzicow
mi mała--nie trzeba było nikogo przymuszac.Ludzie wiedzieli,ze jezeli nie pojda to inni będa patrzyli na nich źle,bo jak mozna było nie szanowac JPII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczo to czemu dziś "nie płaczą" ??\ przecież też wypadałoby:P pewnie że część szła bo szła ale uwierz wielu szło bo chcieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"setki ludzi codziennie giną na drogach... T\" w polsce? :O pomyliło ci się o jedno 0 🖐️ w 2007 było śmiertelnych wypadjków drogowych ponad 5000 zabitych to około... to będzie powiedzmy 15 dziennie a nie setki :O więc tak naprawdęz takiego punktu widzenia pomysł żałoby z powodu 20 ofiar, nie jest to tragedia odbiegająca od codzienności, jest chyba lekko przesadzony. ogólnie to mi wygląd na następną rundę przepychanek między prezydentem i premierem :O \"Nikt Ci nie każe stosować się do przestrzegania żałoby. A\" a czy przypadkiem prawo w ramach żałoby nie odnosi się tylko do urzędów? za wiki \"W okresie obowiązywania żałoby narodowej flagi państwowe na gmachach publicznych zostają opuszczone do połowy masztu lub przepasane kirem. Do uczczenia pamięci zobowiązane są też media, poprzez ograniczenie nadawania programów rozrywkowych.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi mała--nie trzeba było nikogo przymuszac.Ludzie wiedzieli,ze jezeli nie pojda to inni będa patrzyli na nich źle, masz manie prześladowczą??:D i ci co niby dlatego szli ??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam rodzicow
ike-nie przekonasz mnie ,ze wszyscy ktorzy brali udział w tych modłach i załobie po JPII robili to serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczo czytaj co piszę- nigdzie nie napisałam, że wszyscy więc i przekonywać cię nie będę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
heh a ja nie płakałam o ile pamiętam, ale było mi smutno. nie byłam na żadnej mszy, nie czuwałam pod "oknem papieskim". tego wieczoru kiedy umarł papież siedziałam na tyłku i zakuwałam na jakiś egzamin. i pewnie część osób wówczas taka postawa oburzała "bo jak to nie poszłaś na franciszkańską" tak samo te mohery, które napadły na biedne studentki PATu, które przecież musiały iść na zajęcia, a nie dla własnej przyjemności właziły między tłum. rozumiecie - ludzie niby w żałobie, niby ich autorytetem był papież, a napadający bez skrupułów na osoby, które pozornie nie przeżywały tej żałoby :o a tak poza tym, to nie znam osoby, która okazywała wtedy żałobę, bo tak wypadało. ale nie wątpię, że np religijne matki kazały swoim dzieciom chodzić wtedy na msze czy czuwania itp. u nas w parafii był kiedyś jakiś tam obraz i przez 3 dni codziennie sąsiadka kazała nastoletniej córce chodzić do kościoła :o albo jak było przyjmowanie obrazu po domach to moi rodzice przyjęli bo "co sąsiedzi powiedzą", a to parodia, bo połowa sąsiadów jest kompletnie niereligijna, a wszyscy przyjęli ten obraz i odprawiali modły, porażka :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
" Do uczczenia pamięci zobowiązane są też media, poprzez ograniczenie nadawania programów rozrywkowych." to ciekawa jestem z jakiej paki ograniczają już dzisiaj jak żałoba jest od JUTRA 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuraiko- bo wiedzą dobrze, że juz dziś nam koszmarnie smutno:D ide! do miłego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynkowa pomarańczka
mnie najbardziej wkurzylo jak jakis przedstawiciel kosciola powiedzial (procz tego ze mu przykro z powodu tragedii) iz ofiary teraz wsrod aniolow,z chrystusem i inne takie bleeeh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ike -----> :D jak ludziom smutno to trzeba im humor poprawić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vffv
dpbrzy nie byli bo to byl socjalny pewnie jakies zule i margines, w zasadzie to natura oddala nam przysluge bo oni pewnie zyli z opieki spolecznej, mnozyli sie i nie placili podatkow, wiec ginac odciazyli panstwo, alleluja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To też powód do
żałoby Narodowej ?Od piątku na polskich drogach doszło do 294 wypadków. Zginęło 25 osób, 406 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 1444 nietrzeźwych kierowców .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez tak
zblizaja sie wybory i prezydent chcial zaistniec jako ten dobry. ale zaloba mogla dotyczyc tylko jednego wojewodztwa. odwolano wiele imprez ktore juz byly oplacone. z tego powodu beda duze straty finansowe. zal mi tych ludzi ktorzy zgineli w meczarniach. oprocz zuli byli tam niczemu winne dzieci i inni ludzie pokrzywdzeni przez los.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka 00
tez tak uwazam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis z wiadomości dowiedziałam się, że naród jest pełen zadumy, zszokowany, nie cieszył się świętami itd że wszyscy pytamy siebie dlaczego i czy musiało dojść do tragedii szczerze powiedziawszy w realnym życiu- a dziś akurat wyjątkowo sporo byłam poza domem- nie odczułam niczego o czym trąbili w mediach przypomina mi to czasy komuny i słynne programy propagandowe w telewizji nie mówią o niczym innym i walkują wałkują wałkują tak , że cholera juz człowieka bierze zamiast żalu i współczucia czuję dzięki kochanym mediom jedynie frustrację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadarka1l
zycie w naszym kraju to juz wielka zaloba narodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×