Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jhasdysgjfbxncbmn

**** o co pytaĆ kucharkę *****

Polecane posty

Gość jhasdysgjfbxncbmn

mamy już kucharkę, w przyszłym tygodniu jedziemy na spotkanie z nią w sprawie ustalania menu. O co można ją pytać? Bo nie chciałabym czegoś przegapić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucharka29
o wszystko musisz ja zapytac i niech cie nie zbywa .powinnas uslyszec konkretne odpowiedzi. pytaj o cene ,obsluge ,powinna ci dac wybor dan goracych ,salatek i przystawek.powinnyscie ustalic wstepne menu,ktore bedzie odpowiadalo tobie nie jej .A swoja droga to upewnij sie czy ludzie chwala te kucharke,bo to roznie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhasdysgjfbxncbmn
bylismy na jednym weseleu, na którym przygotowywała jedzenie i było rewelacyjne, dlatego ją wybralismy.. A terminy ma zajęte do 2012 r więc jest dobra :) Tylko prosiłabym kilka rad o co można zapytać, może macie pomysły na jakies niestandardowe, ciekawe dania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapytaj o to kto kupuje wcześniej jedzenie- niektórzy robią sami zakupy żywieniowe, niektórzy zostawiają to kucharkom. Dokładnie zapytaj co jest wliczone w cenę- tzn. posiłki, zastawa, obsługa (do tej pory na co niektórych weselach w remizach np. wypożycza się zastawę). Dokładne menu, tzn. ilość posiłków i ich rozmiary- jak duże są porcje (np. 300 ml. zupy czy 500 ml.). Przy swojej kucharce płacicie za ilość jedzenia i upewnij się że resztę weźmiesz do domu, przemyśl też kwestię częstowania obsługi (kelnerów i kucharki). Uzgodnijcie obie menu, tzn. posłuchaj też jej rad. Wiadomo że menu ma być takie jakie Ty chcesz, ale warto zapytać co jeszcze by proponowała- bo są np. wędliny, sałatki i jakieś jajka czy pomidorki, to może jeszcze śledzie do tego. Jeśli wędliny, to też- jakie, jeśli sałatka np. jarzynowa- z jakich jarzyn. Upewnij się czy w cenę wliczone są ciasta, owoce i napoje, w jakiej ilości będzie pieczywo, czy wszystko na stołach będzie regularnie wymieniane- a jeśli tak, to czy są warunki do przechowywania, czy jedzenie będzie stało na stołach w ciepłej kuchni. Jeśli resztę bierzecie do domu, upewnij się kiedy to będzie (po weselu, czy może następnego dnia), czy i jak będzie zapakowane. Co do alkoholu- czy pobierają korkowe, gdzie będzie stał alkohol i kto będzie miał klucze (chociaż nie wiem czy to jest w kwestii kucharki). Nie wiem co jeszcze można, kierowałam się tym nad czy myślałam ja sama. Co do menu, najlepiej wpisz w google \"menu weselne\" po prostu, bo każde, wiadomo, jest kwestią gustu. Bierz też pod uwagę gości (u mnie teściowa, narzeczony, świadek i jeszcze kilka osób to wegetarianie więc musiałam o nich zadbać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×