Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość liluu

brak ubezpieczenia w ciąży...

Polecane posty

Gość a co to
to ubezpiecz się na własną rękę, to nie kosztuje dużo a oszczędzi problemów. ludzie naprawdę nie myślą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do liluu
ja mam dobrowolne (jak nie masz dochodów to koszt niecałe 300zł/m) i nie musisz sie o nic martwic :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Lilu! Jeśli możesz to powiedz mi jak rozwiązała się twoja sytuacja? bo obecnie znajduje sie w indentycznej... takze nie mam ubezpieczenia, mieszkam w innym miescie niz jestem zameldowana i nie zarejestrowalam sie w pup. I powiedz mi jeszcze jak mozesz czy chodzilas do lekarza prywatnie czy tez do poradni i czy za to placilas? z gory dziekuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wiola sz. a jak myslisz za pierwsza wizyte u lekarza powinnam zaplacic i dopiero potem karte pokazywac na rejestracji? bo wlasnie jutro sie wybieram... ale juz wczesniej wole wiedziec jak to wszystko wyglada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pupilopupi
Witam, podnosze temat. Czy cos zmienilo sie w przepisach i prawie ? Jak to wyglada w 2012 roku jesli bym chciala rodzic? Moj "problem" wyglada tak ze na 2 stycznia mam UP tam gdzie jestem zameldowana i bede musiala jechac 8h pociagiem w 7 mc ciazy zeby sie radosnie stawic tam. Teraz mieszkam gdzie indziej. Jesli sie nie stawie dostane kare 120dni zawieszenia i nie bede miala statusu bezrobotnej = swiadczen/refundacji NFZ CZYLI idealnie na czas porodu zostane bez ubezpieczenia. Czy te przepisy ze kobieta w ciazy mimo to ma to ubezpieczenie z tytulu ciazy czy to jest dalej aktualne? W Bielsku-Białej gdzie jest ten nieszczesny urzad UP, i gdzie na poczatku chodzilam do ginekologa, żądali (!) papieru potwierdzającego ubezpieczenie. Inaczej nie chcieli przyjąć. Tylko z papierem. I to bylo testowane w 3 roznych placowkach. Nigdzie bez papieru - nie bylo opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrozby tanie allegro!!!!
ZAPRASZAM NA KORZYSTANIE Z TEJ O TO WROZBY!!!! TAROT 10pytań +analiza problemu+tarot na miesiąc http://allegro.pl/tarot-10pytan-analiza-problemu-tarot-na-miesiac-i1909437393.html TAROT 15 ANALIZ Bardzo Obszernie Moje Podsumowanie http://allegro.pl/tarot-15-analiz-bardzo-obszernie-moje-podsumowanie-i1912906078.html TAROT Konkretna Analiza problemu ODP DO 1 GODZ http://allegro.pl/tarot-konkretna-analiza-problemu-odp-do-1-godz-i1914979317.html TAROT (To Dla Was Kochani) Pyt 1 ZŁ NAJTANIEJ http://allegro.pl/tarot-to-dla-was-kochani-pyt-1-zl-najtaniej-i1915499377.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnoszę temat. czy faktycznie samo to, że jestem w ciąży upoważnia mnie do bezpłatnego porodu? proszę tylko odpowiedzieć na pytanie, nie interesują mnie porady typu "zarejestruj się jako bezrobotna". jeśli któraś z was była w takiej samej sytuacji - proszę powiedzcie jak to było z wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie, że nie musisz płacić- jako ciężarna patologia jesteś niestety prawnie chroniona - nic nie zapłacisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieta w ciazy i potem przez okres pologu ma bezplatna opieke zdrowotna i nie musi byc ubezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, jesteś ubezpieczona z ustawy. Moja szwagierka chodziła do lekarza na nfz, powiedziała, że wizyta potwierdzająca ciążę ( kilka pozytywnych testów) i już pierwszą miała bezpłatną. Ja chodziłam prywatnie, ale poród w państwowym szpitalu - bez problemu. Opieka położnej w połogu również z przychodni na nfz normalnie bezpłatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, no to dobrze. Trochę się bałam. Straciłam pracę miesiąc przed zajściem w ciąże, mam 26 lat ukończone, studia również. Teraz z brzuszkiem ciężko mi znaleźć pracę. Poza tym źle się czuję :( Mam pakiet zdrowotny w Allianz i wizyty pokrywa mi to ubezpieczenie ale niestety porodu już nie obejmuje. Dziękuję za informację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Ty na spokojnie możesz sama się ubezpieczyć, chyba niespełna 300zł msc. Nie chodzi o samą ciąże ale jakiś wypadek później czy cuś :) Jak nie zrobisz tego od razu to później trzeba opłacić to, że nie było się ubezpieczonym. Mi powiedzieli 7 tys "wpisowego" jak chce się teraz sama ubezpieczyć :D :D Dlatego zrezygnowałam 🖐️ Szwagierka była za granicą 2-3 lata i nie miała w tym czasie ubezpieczenia to jej mniej wyszło, ale też nie ubezpieczała się jednak... no nie dziwie się, człowiek chce sam za siebie płacić a Ci takie kwoty wstępne każą płacić :D Jeszcze jakby ten nfz normalnie funkcjonował to rozumiem, a tak wole wszystko prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KlaudiaKrakow
Kobieta w ciąży oczywiście ma ubezpieczenie aż do 6 tygodnia po porodzie. Konsultowałam to ze szpitalem przy ul.Kopernika i im.G.Narutowicza w Krakowie i moja teza została potwierdzona. Nikt w rejestracji nie ma prawa domagać się od nas dowodu ubezpieczenia ani odsyłać do innego szpitala. W takiej sytuacji powinnyśmy zażądać pisemnego potwierdzenia odmowy pomocy i udać się z tym pismem do NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Składka ubezpieczeniowa nie kosztuje 50-80zl tylko koło 200 zł a do tego żadna ale to żadna składka nie pokrywa porodu a wiem to bo jestem w takiej samej sytuacji. Jestem w 13tygodniu ciąży i mam obdzwonione wszystki ubezpieczenia jakie są możliwe i wszędzie jest to samo opieka medyczna lekarz i lwkarz w cenie poród już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×