Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kasia_k26

Zapowiedzi

Polecane posty

Jak to jest z zapowiedziami gdy sie ma juz slub cywilny???? Są czy ich nie ma bo rozne slyszalam opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicole mialam ten sam problem w sensie organizacji slubu koscielnego po cywilnym... zapowiedzi musza wyjsc-jesli jestescie z 1 parafii to tylko w 1 parafii jesdli z 2 roznych to niestety musza wyjsc w 2 roznych. po 2). na zapowiedzi daje sie min.3 mce przed planowanym slubem.mozliwe jest wczesniej ale wtedy proboszcz musi uzyskac dyspenzy od biskupa-na ogol nie ma z tym problemu (z decyzja biskupa) chyba ze proboszcz ma jakies ale... po 3).wszytko odbywa sie \'\'normalnie\'\' tyle ze zaznczacie ze jestescie po subie cywilnym wiec nie obejmuje was slub konkordatowy.Potrzebujecie tez wasz akt slubu do przedstawienia dokumentacji (obok dowodow os,swiadectw chrztu,bierzmowania,religii,ukonczonego kursu przedmalzenskiego-mozecie byc w trakcie robienia i czego tam jeszcze sobie wielebny zazyczy). 4).spowiedz w waszym wypadku powinna byc tylko jedna i radze dopytac sie o to konkretnie bo czasami z tym tez sa problemy:) 5).powodzonka,jakby co to pytaj-ja juz to przezylam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapowiedzi wcale nie muszą
być wygłoszone. Ja zapowiedzi nie miałam, bo jesteśmy własnie po ślubie cywilnym i mieszkamy razem. Ksiądz napisał do kurii prośbe o zwolnienie nas z zapowiedzi m.in. z wyżej wymienionych powodów, zapłaciliśmy 20 zł bo podobno takiej opłaty wymaga kuria i zapowiedzi nie mieliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to widocznie wszytko zalezy w jakiej parafii lub u jakiego ksiedza zglasza sie-ja jestem z podkarpacia ale mieszkam za granica i ksiadz kazal nam dac na zapowiedzi nawet tam!nie bylo mowy o zadnym zwolnieniu od biskupa-wiec widac co kosciol to inaczej.swoja droga to chore troche wiec droga autorko pytaj najlepiej w swojej parafii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny a przed koscielnym
slubem ile dawalyscje/dajecie na zapowiedzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na same zapowiedzi dawalismy 50zl,dla ksiedza 350zl.mialam kilka slubow w rodzinie i zrobilam wywiad i wszyscy tak dawali wiec tez nie sypalam wiecej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez slyszalam ze nie ma zapowiedzi ale to sie okaze w ta sobote bo mamy spotkanie z ksiedzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to my tez damy 50
;) na zapowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×