Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ona z opola

________STYCZEŃ 2010_______

Polecane posty

Cześć dziewczyny, kurcze dziewczyny czytałam zaległe wypowiedzi z przerażeniem-uważajcie na siebie!!! U mnie trochę lepiej, nie wymiotuje już 5 dni:) może wreszcie mi przeszło-oby. Tyle, że nadal najlepiej mi się poruszać na dwóch nogach zamiast autem.Co do apetytu to czuje głód w nocy, a w dzień nie za bardzo. Jem, bo trzeba, ale bez większej przyjemności.No i nadal omijam szerokim łukiem palaczy:)))niestety wszędzie ich pełno. Co do liczenia tych tygodni to ja też nie wiem dokładnie jak z tym jest, według kalkulatorów jestem w 14 i jeden dzień czyli jestem w 14 czy w 15 tygodniu, miesiąc 4? Muszę się rozejrzeć za spodniami ciążowymi, bo ciasno mi się zrobiło w pasie:))) buziaki, 3 majcie się i jak najwięcej odpoczywajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje wam bardzo ! 3mam kciuki za was wszystkie !! Spokojnej ciąży życzę wam wszystkim :) Damy rade wspolnie ! W koncu jestesmy na ty samym etapie wszystkie :) Co do obliczen - to naprawde zakrecone :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki :) Upał mnie wykańcza :O Co do miesięcy do to dla mnie wyglada to tak że 16 tydzień to ostatni tydzień 4 miesiąca Liduchna >>>biegusiem do łóżka i to bez jaj!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rózne schematy rozliczania tygodni ciazy. 1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko" 1 miesiąc - 1-4 tydzień, 2 miesiąc - 5-8 tydzień, 3 miesiąc - 9-13 tydzień, 4 miesiąc - 14-17 tydzień, 5 miesiąc - 18-22 tydzień, 6 miesiąc - 23-27 tydzień, 7 miesiąc - 28-31 tydzień, 8 miesiąc - 32-35 tydzień, 9 miesiąc - 36-40 tydzień. 2. Sposób ściągnięty z innego forum 1 miesiąc - 0-4,5 tyg. 2 miesiąc - 4,5-9 tyg. 3 miesiąc - 9-13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5-18 tyg. 5 miesiąc - 18-22,5 tyg. 6 miesiąc - 22,5-27 tyg. 7 miesiąc - 27-31,5 tyg. 8 miesiąc - 31,5-36 tyg. 9 miesiąc - 36-40 tyg. 3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża": 1 m-c : 1 - 4 tydzień 2 m-c : 5 - 8 tydzień 3 m-c : 9 - 12 tydzień 4 m-c : 13 - 16 tydzień 5 m-c : 17 - 20 tydzień 6 m-c : 21 - 24 tydzień 7 m-c : 25 - 28 tydzień 8 m-c : 29 - 32 tydzień 9 m-c : 33 - 38 tydzień 4. Wg encyklopedii Larousse: 1mc - 1-4tyg 2mc - 5-8tyg 3mc - 9-13tydz 4mc - 14-18tydz 5mc - 19-23tydz 6mc - 24-27tydz 7mc - 28-31tydz 8mc - 32-35tydz 9mc - 36-39tydz a teraz możecie sobie wybierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i na koniec mądra wypowiedź z innego forum :D A ja liczę jeszcze inaczej. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałam 4 stycznia, więc 5-go każdego miesiąca rozpoczynam nowy miesiąc ciąży :) Wydaje mi się, że takie liczenie najbardziej jest zbliżone do definicji "miesiąca", bo przecież nie ma miesiąca, który trwałby 6 tygodni ;) Nawet przeliczanie 4,5 tygodnia na miesiąc wg mnie nie jest dobre, bo miesiąc mający 30 dni to 4 tygodnie i 2 dni, a skoro tydzień ma 7 dni to nie można tych 2 dni uznać za 0,5 tygodnia. A z resztą my (przyszłe mamusie i nasi lekarze) posługujemy się tygodniami ciąży, to sztuczne przeliczanie na miesiące jest chyba tylko dla znajomych-laików, dla których stwierdzenie że ktoś jest np. w 27tc nie znaczy kompletnie nic, pada wtedy pytanie a który to jest miesiąc. Mało kto wie, że ciąża trwa 40 tyg. ::) ;D Pani profesor Tafta się znalazła z wykładem ..hahah hhaha hhah a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dzisiaj poszalalam, o 5 rano w sklepie na wyprzedazy - oczywiscie na dzieciecym (ciuszki)!! Wydalam mase kasy, ale Wam mowie, jakie cudenka!!! Normalnie, caly czas na nie patrze takie pieknosci :) Warto bylo... :):):):) A Wy jak radzicie sobie z zakupami dla bobaskow? Ja niby nic nie mialam kupowac do 20tyg, ale jak widac, to mi nie wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izia mama zuzi to przykre że tak Cię potraktowały te dziewczyny na Tym forum,ale co zrobić. Ale nie zrażaj się tak od razu do forum tylko może podchodź do tego z trochę przymrużonym okiem. u nas na pewno nikt Cię nie wywali, ani nie skasuje tego topiku, bo to forum puliczne a nie prywatne ,także nie masz co się bać :) Ja miałam przyjaciółkę, taką najlepszą przez jakieś 6 lat, a znałyśmy się jakieś 10 i po 10 latach znajomości, a 6 przyjaźni wywaliła taki nr, że w życiu bym się nie spodziewała. bolało mnie to bardzo, ale co mam teraz zrobić, przestać ufać ludziom ?? zarzekać się ,ze nigdy nie nazwę nikogo moim przyjacielem?? Nie ,bo nie wszyscy ludzie są tacy :) Ja akurat miałam pecha i nic na to nie poradzę. Bywa. annbar Ty chyba w UK mieszkasz jak dobrze pamiętam?? gdzie Tytakie wyprzedaże dorwałaś co?? I jakie sklepy o 5 rano otwierają ?? :) no chyba,że Ty kolejkę sobie już o 5 zajmowałaś:) Ja jak na razie jeszcze niekupiłam żadnego dziecięcego ciuszka i dla siebie tez jeszcze nic ciążowego. jakoś mnie nie ciągnie na razie. Tafta no wykład nam walnęłaś że ho ho :) Poczułam się przez chwilę jakbym na studia wróciła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będe babcią
dziewczyny uważajcie na siebie wszystko w życziu można odtworzyć a tej ciąży nigdy egzamin praca to zawsze może być ale dzidzia jest wyjątkowa i tej samej już nie będzie pozdrawiam radosne mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mieszkam w UK, wyprzedaz w NEXT, jest dwa razy do roku - polecam!! Jak zaczyna sie wyprzedaz, to sklepy pierwszego dnia otwieraja o 5 rano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa....
Tyle sie spisalam i wszystko mi wymazalo niechcacy:((((((( dziewczynki powiedzcie mi czy napewno nikt obcy nie dostanie sie na naszego meila???boje sie troche po ostatnich przejsciach z jednym pseudo przyjacielem osoba ktora mnie naprawde skrzywdzila nie wiem dlaczego ,ja jestem bardzo ufna i mam wielu przyjaciol prawdziwych przyjaciol i mysklalam ze ta osoba tez jest godna zaufania o jak ja sie pomylilam.Iza wiem co czujesz ale nie przejmuj sie zabardzo raczej podejdz z dystansem do tego,ja tez nie przespalam kilka nocy ale teraz wiem ze nie warto sie denerwowac bo przecierz jest tyle zyczkliwych i szcerych ludzi ktorzy naprawde cie kochaja i nigdy cie nie zdradza.Uwierz mi...... kasiad-s ty tez jeste instruktorka fitness??????Ja jestem tez instruktorka pilatessa i teraz raczej te cwiczenia mi odpowiadaja spokojne i lzejsze.Bo ja prowadzilam dosyc intensywny aerobik teraz to dla mnie odpada. A jesli chodzi o liczenie miesiecy to tafla napisala fajnie,pomyslcie kiedy mialyscie pierwszy dzien ostatniej miesiaczki np. ja 10 kwietnia wiec 11 dnia bedzie sie zaczyna kolejny miesiac teraz 11 sierpnia zaczne 5 miesiac wiec jestem gdzies w polowie 4 miesiaca. Ciaza ma 40 tygodni liczac od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki a jesli by liczyc od dnia zaplodnienia to ma 38 tygodni.Zakladajac oczywiscie ze kobieta ma regularne cykle 28 dniowe:)))))))) Wiec jak widzicie roznie to moze byc z dokladnoscia co do dnia nigdy nie podacie wieku ciazy.Mam nadzieje ze nie zamieszalam wam zbytnio.Buziaczki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo szukalam dla ciebie takiego wozka z nakladanym krzeselkiem na allegro bo tam kupilam moj, ale niestety nie znalazlam, wiesz ja kupilam od kogos uzywany ale w dobrym stanie i dosc tanio.Wiec jeszcze moze sie pokazac a jak nie znajdziesz to kup sobie taki co jest jeden z drugim a nie obok siebie bo taki praktyczniejszy,przynajmniej ja tak uwazam nie wszedzie wjedziesz takim szerokim:))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izia mama Zuzi bardzo mi przykro że tak Cię potraktowano, naprawdę! Wiem o czym piszesz bo sama się udzielam na zamknietym forum. Najpierw pisałyśmy tutaj na kafe a potem po wielu przykrych sytuacjach z \"pomarańczówkami\" czyli tymi osobami bez zaczernionego nicku postanowiłyśmy się przenieść na prywatne. I co się okazało? Miałyśmy konia trojańskiego wsród nas. Jedna z dziewczyn okazała się tą pomarańczówką i po krótkiej i wcale nie nie przyjemnej wymianie zdań z inna się zdemaskowała niechcący. Potem większość dziewczyn zwyzywała od krów i sobie poszła. Potem druga okazała się straszną plotkarą, ale mi to nie przeszkadzało tylko, ze okazało się, że ona obmawia nasze dzieci...jakie ona przykre rzeczy mówiła o naszych maleństwach, masakra. Na pewno straciałm trochę zaufania do nich, ale sa też dziewczyny naprawdę fajne. Z jedną z nich pojechałam w tym roku na wakacje do jednego domku! Ja ze ślaska, ona z nad morza ;) Nie zrażaj się, bo są osoby fałszywe ale są też naprawdę wspaniałe :) szczęśliwa dzięki za poświęcony czas! Może jeszcze taki wózek się pojawi, będę przeglądać. Ten wózek co dałaś linka odpada. Nie poradze sobie z dwójką dzieci w zimie z takimi kółkami. Wiem, bo mam taką pojedyncza spacerówkę i była masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki, mam problem i liczę na Wasza pomoc...A mianowicie jakiś czas temu(środa) wyczulam gulkę pod prawa pachą, bolała mnie, ale rano jak się obudziłam to nic już nie miałam z kolei to samo pojawiło sie pod lewa pacha....Nie wiem co to możne być, czy to może być związane z ciąża, możne z laktacja???Kurcze nie wiem , to moja pierwsza ciąża i nie wiem czy to normalne....Dodam,z e robiłam w środę morfologie i wyniki są bardzo dobre. LICZĘ NA WAS!!!!:* POZDRAWIAM SERDECZNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alka87 niestety nie wiem co to mogło być. Ja czegos takiego nie miałam w poprzedniej ciąży ani teraz. Jedyne co moge poradzić to jeśli się martwisz to zadzwoń lub idź do lekarza. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od czasu jak biore tą luteine to non stop boli mnie głowa:0tez tak miałyscie(macie)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liiduchna, a moze to od tych ostatnich upalow i lezenia? Ja bylam teraz kilka dni w Elblagu, akurat kiedy tak grzało i po prostu umieralam :-) Bol glowy, jakiego jeszcze nigdy nie mialam...Co ciekawe lezenie nic nie pomagalo, dopiero jak wieczorem wyszlam sie ochlodzic - przeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liduchan ja też myslę, ze to może z upałów. Też mnie dwa razy bolała głowa, ale jak się ochłodziło to mi przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis nawet nie ma jak na spacer wyjsc, bo pogoda okropna :( . Mieszkam nad morzem, a nawet nie bardzo jest okazja \'plażować\'... :/ Chociaz w sumie nie wiadomo, co lepsze, upaly czy ulewy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alka87 a może to gruczoły ci się powiększyły. przecież nie musi to być związane zaraz z ciążą... pozdrawiam was wszystkie, jutro raniutko jadę do kumpeli do berlina więc mnie nie będzie przez tydzień.pozdrawiam i udanej pogody:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Ja liczę podobnie jak tafta napisałam, miesiączka zaczęła sie 29 w nd to w każdą nd zaczynam kolejny tydzień - dzisiaj 17, a miesiące zaokrągliłam do pełnego bo 29 to już właściwie koniec miesiaca więc pierwszy miesiąc kwiecień, drugi maj itd :) bylam na dzialce, wczorajszy upał też mnie wymeczył. buzka Izia nie przejmuj się, my cię nie skrzywdzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki ❤️ dziekuje za dobre slowa! widze ze nie tylko ja poczulam sie skrzywdzona w ten sposob! :( przykre to!!! :( serce sie kraja, dochodze powoli do siebie ale wciaz mi tak zle ze szok !!! :( macie racje chyba najlepiej sobie liczyc te miesiace od dnia OM jak ja dostalam 4 kwietnia to 4 sierpnia zaczne 5 miesiac :) chyba najlpepsze wyliczenie i sensowne :) bylam na cudownym forum i jestem do dzis na majoweczkach (bo emilka miala sie w maju urodzic) cudowne maja tam towarzystwo ! juz wsytskie zostaly mamusiami i udzielaja sie jak prawdziwe przyjaciolki PO NARODZINACH! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izia przykro mi, ze zostałaś w ten sposób potraktowana:( Dziś na 12 idziemy na USG trzymajcie za nas kciuki!!!!Buziaczki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do izy mamy zuzi
przepraszam ze sie wtracam, ale isa przedstawilas to wszystko troche w innym swietle!!!!!! nie powinnas tego robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie masz odwagi zalogowac sie ? domyslam kto pisze!!!! a moze by tak wyjasnienie na meila co ???? lepiej wchodzic tu jako pomaranczowa i sie wpier... zegnam Cie bez slowa ... spadaj i nie zasmiecaj !!! wlazla ciekawska i czyta! a co ? zyc teraz beze mnie nie umiesz ???? miej odwage na meila sie odezwac! i nie zycze sobie tu uwag !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ze jestescie swiadkami! tak czulam ze jak sie Wam wyzale to bedzie mi lzej ale jednoczesnie narazam sie na komentarze osob ktore uwazalam za bliskie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do izy mamy zuzi
nie mam loginy, nie mam twojego maila ani gg, napisalabym ci chetnie ale niestety nie mam kontaktu. a tu gosia pisze, i isa prosze cie, nie mieszaj osob trzecich, przedstawiasz wszystko inaczej, nie rpzekrecaj, mi jest jeszcze bardizej przykro niz tobie. niebede wiecej sie ozdywac i mieszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×