Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adddaaa

jakie przyjmujecie witaminy w ciazy ?

Polecane posty

Gość mattuśka23
A czy konieczne jest przyjmowanie innych witamin w ciązy własnie oprócz kwasu foliowego ? Ja słyszałam ze nie koniecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kommornicka8
Mnie kiedys lekarz powiedział ze moze byc tak ze nasze dziecko urodzi sie z dużą masą urodzeniową. Wiec moze rzeczywiscie nie ma co ryzykowac i pozostać tylko przy samym kwasie foliowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość errteeeee
mój lekarz powiedział, że sama mam sobie coś wybrać no i na pierwszy trymestr wzięłam prenatal complex z imbirem przeciwko nudnościom przez następne 3mie s będę brała doppel herz dla kobiet w ciąży i elevit ja stawiam na różnorodność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, staramy się z mężem o dziecko teraz biorę folik ale chciałabym zacząć brać jakieś witaminy ponieważ wiem, że moja dieta nie jest idealna staram sie odżywiać zdrowo jeść różnorodnie ale nie sądzę abym aby w jedzeniu były wszystkie niezbędne witaminy, kiedyś też miałam problemy z anemią. Proszę was dziewczyny te starające, te w ciąży jak też mamy polećcie jakie witaminy brałyście i jakie macie o nich opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się że przed zajściem w ciążę wystarczy folik. Witaminy dopiero od 12 t.c. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość errteeeee
jak kobita wymiotuje to nie jest w stanie zapewnić wszystkiego co dziecku jest potrzebne! Powinna wtedy łykać witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniowaa
Biorę witaminę C , Ladee Vit i żelazo w tabletkach ascoffer 19 tydz ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tylko kwas foliowy i nic wiecej. Na pewno to wystarczy jesli jeszcze do tego stosujemy bardzo zdrową dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kwasy omega-3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościwita
Podstawą jest branie kwasu foliowego, ale w aptekach mamy do dyspozycji mase tabletek zawierającyh cały zestaw witamin i minerałów. Ja biorę Vita Miner Prenatal. A od 5 m-ca zaczęłam dodatkowo brać magnez z wit. B, ze wgledu na rozpoczynające sie skórcze łydek w nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka899
Ja tylko brałam Folik. Mój lekarz stwierdził ze nie ma sensu przyjmować nic innego wiec ja go posłuchałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tutaj na pewno jest najważniejsze zdrowie i to jak podchodzimy do macierzyństwa. To taka podstawa i pokazanie naszej odpowiedzialności za maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze powinnas pomyslec o przyjmowaniu kwasu foliowego. Mysle ze to też moze miec znaczenie jesli chodzi o takie objawy które opisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę jedną tabetkę witamin w tygodniu i 2x w tygodniu DHA. W pierwszych miesiącach brałam witaminy i foliany, ale sobie odpuścilam już. Jesteśmy tak nawitaminizowani, że nie ma potrzeby faszerowania się sztucznymi preparatami. Zresztą - nie wiadomo jak one wpływają na płód - może przez te cuda wianki - sztuczne witaminki - hojnie wypisywane przez lekarzy są przyczyną późniejszych kłopotów z uczuleniami i innymi alergiami? Jeść wszystkiego po troszku i będzie dobrze. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do powyższego,miało być slowo "H O J N I E",co to za jakieś poprawki na "ch z gwiazdką ":/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda jest taka ze nie ma co przesadzać dziewczyny. Na pewno kwas foliowy na pierwszym miejscu, ale równiez powinniśmy skonsultować z lekarzem to czy mozemy przyjmowac inne witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli juz teraz kiedy jest wiosna najlepiej jest prowadzić zdrową diete, bogatą w owoce i warzywa.I tyle. DLatego ja nie szalałabym ze zbędnymi witaminami i jesli już sięgnęłabym po Folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folik z pewnością jest bardziej znany, ma większe zaufanie mam- tak mi sie przynajmniej wydaje. A do tego jeszcze lekarze czesciej polecaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chodzi o to, zeby brać to co jest znane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w ciązy przyjmowałam tylko kwas foliowy. Mysle ze to w zupełności wystarczy i nie ma potrzeby przyjmowania już niczego wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vickova
ja brałam tylko i wyłącznie folik i lekarz nie kazał mi przyjmować niczego dodatkowego, do tego wprowadziłam zdrową dietę, trochę się ruszałam, nie paliłam i nie brałam żadnych używek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sumie jest najważniejsze. Jednak nie zawsze tez mozemy przewidzieć to ze w danym miesiącu zajdziemy w ciąże ;) Dlatego bierzmy go przez cały czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeczka
tak naprawdę każda kobieta w wieku rozrodczym i taka, która ciążę planuje powinna łykać kwas foliowy, to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeczka
a jaki skład ma ten twój produkt? ja brałam folik przez całą ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymeczka mnie przeraża jak dużo kobiet, zwłaszcza tu na forum nie wie o tym iż kwas foliowy to podstawa przy planowaniu dziecka. Wiadomo jak jest wpadka to zaczynamy łykać go od dnia kiedy coś zaczynamy podejrzewać, ale jeśli świadomie planujemy dziecko powinnyśmy go brać od pierwszego dnia starań. Przecież nie od dziś wiadomo, że kwas foliowy zapobiega wystąpieniu wad wrodzonych. Ja od początku starań brałam Folik, później zmieniłam na Folik Mama, bo prócz kwasu foliowego zawiera inne niezbędne składniki dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeczka
no ja właśnie świadomie podeszłam do kwestii macierzyństwa i folik zaczynałam już brać na 3 miesiące prze planowanym zajściem w ciążę tak było najbezpieczniej bo nie obawiałam się że niewłaściwie przygotowałam organizm na ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×