Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość niedzielny .

czy noworodek musi nosic dzinsy i bluze?

Polecane posty

Gość gość niedzielny .

zaopatruję sie w pajacyki, kaftaniki+ spioszki.Mysle ze do 3miesięcy jest to normalny strójnoworodka. Nie raczkuje jeszcze i nie brudzisię brudem. zastanawiam sie więcdlaczego tyle mamm zakłada noworodkom dzinsy, bluzy z kapturem i do tegowywija je 3 razy. czy naprawde i ja musze zaopatrzec sie wdzinsy, bluzy i dresy dla takiego maluszka? czy obciachemjest w pajacyku czy spioszku pójsc do lekarza czy na spacer? zastanawiam sie więc nad zakupem jakiegos dresiku małego isweterka abym nie wyszła na smieszna mame która 3 miesięczniaka ubiera ciaglew spioszki. proszewypowiedzcie się jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkapytajka
Myśle, że noworodkowi ma być przedewszystkim wygodnie , a watpie zeby ygodnie bylo mu w jeansac i za duzej bluzie podwijanej. Dlatego mysle, ze leadne pajacyki i kompleciki ja kaj najbardziej oki:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to 3-miesięczne dziecko ubrane w dżinsy jest biedne.Gdzie tu wygoda?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze ja
ale co cie obchodzi jak inne mamy ubierja swoje dzieci?>?ubieraj jak chcesz i po kłopocie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo dżinsy i bluzy się mamom podobają? dlatego zakładają? dresiki są praktyczne a kaftanika w życiu bym nie założyła bo ma guziki i się podwija. Tylko body i półśpioszki lub gatki dresowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie samo podejscie
Mysle identycznie jak ty i mysle ze w pajacyku jest dziecku duzo wygodniej niz z jakas ciasna gumka na brzuszku i do tego w sztywnych dzinsach... Popieram cie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkapytajka
Ja też jak juz doczekam sie mojego dzidziusia to bede go ubierala w pajacyki itp. Moja kuzynka ma dziecko i jak mu ubiera jeansy i np mu sie bluzeczka podwinie to potem ma taki patek odbity na brzusiu. Ale oczywiscie w kazdy ubiera swoja dzidzie w to co mu pasuje i juz:):)Ja stawiam na wygode:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość niedzielny .
ale ja mam tez body wkładaneprzez główke oraz kaftaniki czy tez kaftaniki zapinane na guziczki. Moze i siebędziepodwijało,no ale cos w szafie muszę miec na zmianę.Myslę ze jak kobiety zakładaja kaftaniki to chyba az tak bardzo sie nie podwija.fakt mozei body wygodne, ale jezeli mam spioszka to przeciezpod spód musze dac kaftanikanie body.tak mi sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja urodziłam późną jesienią i podstawą garderoby mojego dziecka były spioszki, pajacyki, bodziaki. Wydaje mi sie, ze małej było najwygodniej. Dresiki, sukieneczki, czy spodenki były tylko na wyjscie. Moja sąsiadka urodziła w maju i śpiochów i pajacyków praktycznie nie używała. Teraz ta sama sąsiadka w zimie urodziła drugie dziecko i też śpioszków pajacyków nie używa - miała dosłownie kilka sztuk w pierwszym tygodniu. Jej sie po prostu strasznie nie podoba dziecko ubrane w śpioszki i pajacyki. Jej wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie rozumiem tego tematu
Autorko, szukasz poparcia dla siebie i oczekujesz krytyki dla innych myslacych inaczej niz ty, bo nie rozumiem po co w ogole ten temat. Ubieraj swoje dziecko jak chcesz i daj innym mamom prawo wyboru. Chyba nie wszyscy musza myslec tak jak ty, a ty nie musisz myslec jak wszyscy. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie od zawsze denerwowalo, jak widzialam noworodki, czy kilkutygodniowe dzieciaczki z dżinsach, bluzach, sweterkach, sukienkach albo co gorsza - butach!! :-0 Ani to ładnie nie wyglada niestety, ani dziecku nie jest wygodnie. Przeciez ono tylko leży na plecach, względnie na brzuszku. Sama swoje dziecko przez wiele miesiecy ubieralam glownie w body, śpiszki, majacyki, a \'normalne\' ubranka zaczelam ubierac gdy dziecko zaczęło sie przemieszczać. Nie wiem czym kierują się osoby, ktore tak po doroslemu stroją noworodki - to że producenci robią takie ubranka, nie znaczy, że trzeba je od razu kupować :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze ja
ale macie problem szok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuyjhtr
gość niedzielny - pod spioszki czy pajacyki mozesz spokojnie zalozyc body

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość niedzielny .
moje dziecko urodzi sie na wczesną bardzo jesień. Dlatego myslę o body z dł. rekawkami tylko, pajacykach do spania i śpioszkach z kaftanikami tez do spania. W związku z tym ze lada dzień potem bedzie zima, zaopatrze się w jakis dresik, sweterek własnie na wyjścia.Czy pod te sweterki dresiki tez trzeba body ubrać? bo zakładam ze spioszki to raczej nie. A moze jezeli juz zaopatrzę się w dresiki ,sweterek to i jakąs bluzeczkę do tego trzeba by kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A dlaczego ma nie nosic
Kurcze ale wy ograniczone jesteście. Przecież jest tyle ciuchów dla bobasów - każdy moze wybierać. Co do spodni czy sukienek to wystarczy jedynie zwrócić uwagę czy sa miękkie i wygodne - nieprawda jest ze wszystkie dżinsy sa niewygodne. Sukienki tez sa super dla malej jak jest 30 stopni bo wtedy zakłada sie pampersa i lekka sukieneczkę i dziecku jest chłodno a jednocześnie nie leży gole i ładnie wygląda. Kobieto chcesz to ubieraj tylko w pajace i śpiochy ale po to sa rożne ubrania żeby kazdy mogl wybrac cos dla siebie. Czy Ty dla siebie tez kupujesz tylko wygodne piżamy zeby w nich sie szlajać 24h na dobe. Owszem do spania czy leżenia bodziak/ pajac wystarczy ale na pewno wygodne dżinsy (100% bawełny i odpowiednio uszyte - np. bez gumki i miękkie - rozne sa rodzaje dżinsu) sa jak najbardziej ok a dziecko tez ma prawo ładnie wyglądać. Przecież wystarczy zwrocic uwage czy dane ubranie jest wygoden, miękkie, z naturalnych tkanin czy nie ma uwierajacych guzikow, zatrzasków itp. a czy to beda dzinsy czy spiochy to nie ma znaczenia. Niejedne śpiochy czy kaftaniki z odstsajacymi czesciami czy kołnierzykami albo haftami (czesto te nici od haftu na lewej stronie drapią ciałko) moga byc 2x bardziej niewygodne niz dobre jakościowo dzinsy czy dresy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość niedzielny .
wiesz małe dziecko tylko lezy a nie sie szlaja dlatego je planujęubierac jak to piszeszw wygodne pizamy. jakjuz bedzie raczkował, siadał to wtedy rajstopy, spodenki, bluzki a owszem, ale skoro tylko lezy to poco mu w sumie wciskac dzinsy i bluzy z kapturem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram A dlaczego ma nie nosić wygodne mięciutkie jeansy są czasem o wiele lepsze niż sztywne polskie szmaty które po pierwszym praniu są tak zdefasonowane że dziecku zaczyna być niewygodnie Każdy ubiera jak lubi więc w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno ale tu jestes
mega upierdliwa. Co sie tak uparals, ze pod spioszki nie mozna zakladac body tylko kaftaniki!!?? Kto ci takich glupot nagadal?? Powiem ci z doswiadczenia, ze body czy to z dlugim czy z krotkim rekawkiem jest milion razy wygodniejsze niz jakiekolwkie kaftaniki. Body nadaje sie i pod spiochy i spodenki i spodniczki i co tam chcesz. Kaftaniki sie podciagaja, nawet jak maluszek ma spiochy, natomiast body sa sto razy wygodniejsze, do tego trzymaja pieluszke, malenstwu jest cieplo w plecki i nic mu sie nie "kotlasi" pod spiochami, takze ja ci radze lepiej body, niz kaftaniki. Zreszta kup jedno i drugie, a z czasem sama sie przekonasz, ze mialam racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja absolutnie zaluje ze mam tyle pajacyków i spioszków zamiast spodenek i polspiochów Moja Mala jest tak ruchliwa w 3 tygodniu zycia ze zawsze po spaniu znajduje 2 nozki w jednej nogawce Takze ubieram malucha w spodenki dresowe albo polspiochy bo tak jest jej wygodniej a tez sie kiedys zarzekalam ze przeciez ta gumka musi uciskac Wystarczy zalozyc pod spod body i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zly link
Jak moj synek byl maly to lubilam mu zakladac dresiki,dzinsy, bluzy .Taki maly dorosly facet :) spiochy w domu i do spania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bnghhtfg
ja tez uwazam ze nie tylko pajace i body ale tez inne ubranka są potrzebne,jak bedzie zimno na dworze to co mu załozysz pajaca?Jesli tak koniecznie chcesz to kup pajacyka np z welurku czy frotki na jesien w sam raz a juz inaczej wygląda.Moj synek tez od tesciów dostał spioszki z polarku i były syuper na spacerki.A nie wiem skąd przekonanie ze dzinsy czy bluzy są nie wygodne,chyba ze na bazarach kupujesz bo jak w porzadnych sklepach to napewno są wygodne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość niedzielny .
a ile sztuk nalezy mieć kaftanów ze śpioszkami?czy 6 kompletówstarczy? do tego z 6 body z dł rękawem do tegoz6 pajaców no i te dresiki czy sweterek na wyjście i jakies dzinsy ogrodniczki. Czy to starczy na 4 misiące chociaz? oczywiście w rozmiarze 62 kupuję. aha i jeszcze pytaniemam polarowo welurowepajace i takie cienkie .Czy pod te cienkie tez śpiocha z kaftanem trzeba zkładac czy niekoniecznie juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pomogę ci na.l
widziałam kilka fotek znajomych na Nk. To straszne ze mały dzieciaczek ma założona koszulę taka męska na guziki i rekawy ma popodwijane z kilka razy (pewnierozmiar ma o 4 numery za duze) wyłozona na spodnie, no aspodnie- o zgrozo, rozumiem raz czy dwa podwinąc, ale aby zrobic z podwijania rulon? chyba z 5 razy popodwijała. Rozumiem aby kupowac na wyrost ale jezeli dziecko ma rozmiar powiedzmy 74 to chyba mozna załozyć mu tak do 90 a nie na 130 :) a tak własnie to wyglądało. Koszula popodwijana i spodnie tez. Nic tylko iśc na pole sadzić ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja szukam
Noworodek to przesada ,ale juz 2 mieisecznemu dziecku to bym zakladala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnietez to dzowne
a jakim powodzeniem sie aukcje z takimi ciuszkami im vbbardziej wydziwiaste tym wieksz a kasa ludzie śa beznadziejni mysla ze jak angielskie spodnie nałoża to noworodek bedzie i d razu po ang.gadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lethal...
kompletnie nie podobają mi się takie ubrania.stawiam na pajacyki,jakieś fajne śpioszki.bluza z kapturem i dżinsy znacznie lepiej wyglądają na 2-3 letnim dzieciaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×