Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaręczynówka

pierscionek zaręczynowy z szafirem, moze być???

Polecane posty

Gość Jasne że może być
ja nawet znalazłam: białe złoto, diamenty i szafir. Coś takiego widziałam u Kruka: http://farm1.static.flickr.com/83/362752617_d74e4ce976.jpg Fajne są też: http://www.goldsmiths.co.uk/product.asp?cid=&pid=676 http://www.amazon.com/1-48Ct-Oval-Sapphire-Diamond-Engagement/dp/B0005FRHQU http://www.amazon.com/White-Gold-Sapphire-Diamond-Ring/dp/B001CDZMQQ/ref=sr_1_205?ie=UTF8&s=jewelry&qid=1253033521&sr=1-205 I mnóstwo innych! Cany są bardzo zróżnicowane, zależy ile brylantów, bo sam szafir jest tani. Jeśli chodzi o wielkość szafiru, to powinien mieć tak z 1,5 karata. Dla mnie te wszystkie diamentowe-jednokamieniowe wyglądaja identycznie. No i nie daj sobie wcisnąć tanzanitu, może wyglądać podobnie, będą opowiadać bajki jaki to rzadki kamień ale jest nietrwały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafir jest
tani, gdy jest kiepskiej jakości, podobnie jak brylanty i napewno ładny 1,5 karatowy szafir naturalny będzie kosztował ciężkie złotówki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAaaaaaa1987
Ja dostałam mniej więcej taki,platynka i duży diament.Klasyczny,idealny.Nie mógł wybrać lepszego.Tylko boje sie go nosić bo kosztował 14 tys. Mi się wydaje ,że szafir jest ładny,ale nie na zareczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafir jest
może być na zaręczyny, tylko niech ma obok będą brylanty albo, gdy nie stać kogoś to cyrkonie. Mało jest pierścionków z samym szafirem, które powalą na kolana, a jeśli jeszcze jest to ciemny, wręcz czarny to już tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAaaaaaa1987
na pierscionk zaręczynowym nie powinno sie oszczedzac, przeciez to na całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafir jest
powiedz to tym, które mówią, że nie chcą brylantów albo nie odróżniają ich od cyrkonii albo, że nie lubią złota (białego lub żółtego), a lubią srebro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pierścionek z szafirem zaręczynowy. :) Taki chciałam i bardzo sobie chwale. Jest z białego złota, jako główny kamień ma szafir i po bokach małe brylanciki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorisss0904
Jasne,że może być. Słyszałam ostatnio,że właśnie pierścionki z szafirem zyskują na popularności.A nie tylko diamenty, cyrkonie i brylanty...Osobiście marzy mi się taki z żółtego złota z szafirem i brylantami http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=13794146 Muszę jakoś delikatnie zasugerować facetowi,że chcę właśnie taki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morganite
Ja mam z morganitem i mi pasuje, nie tlumacze sie nikomu czemu taki a nie inny. Troche indywidualnosci, dziewczyny! A nie jak owce na pastwisku... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam zaręczynowy pierścionek z rubinem Co do tradycji i kupowania brylantów: czy nasze mamy lub babcie dostawały na zaręczyny klasyczne pierścionki z brylantem? W Polsce tradycyjnie miał to być pierścionek z kamieniem szlachetnym. Mógł to być brylant, ale mógł też być szafir, rubin, szmaragd czy topaz. Moda na brylanty i ich "monopol" na pierścionki zaręczynowe tak naprawdę przyszła z zachodu. Poza tym wychodzę z założenia, że pierścionek ma się podobać i pasować do narzeczonej a nie za wszelką cenę trzymać się określonego kanonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juleczka99
Gość z wczoraj z godz.18.30- pierścionek PRZEPIĘKNY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie się marzy z rubinem. ale pewno będzie z diamentem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
osobiscie wolalabym ametyst lub topaz, szafiry mi sie nie podobaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ballroom_dancing
Nie wydaje wam sie, ze do szafirow bardziej biale zloto pasuje? Zolte to raczej do szmaragdow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam pierścionek z brylantami, mąż sam go wybrał a ja nawet nie wiedziałam, że zamierza się oświadczyć i uwierz, że w tym momencie pierścionek był najmniej istotny :) A co do szafiru to uważam, ze nie ma tu czegoś takiego jak "wypada" itp - oczywiście, że możesz mieć pierścionek z innym kamieniem niż brylant, nie każda dziewczyna w ogóle lubi brylanty :) kiedyś pierścionek zaręczynowy musiał być z żółtego złota a dziś i od tego się odchodzi, więc kamień to też nie problem :) to TOBIE ma sie on podobać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×