Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaręczynówka

pierscionek zaręczynowy z szafirem, moze być???

Polecane posty

Gość zaręczynówka

Słuchajcie - czy według z Was pierscionek z szafirem, a nie z brylantem jest odpowiedni na taką okazję jak zaręczyny?? Bardzo mi się podoba, no ale mój narzeczony ma wątpliwosci że to nie brylant tylko szafir.... Jest sporo tańszy niż tej samej wielkosci brylanty - mnie to kompletnie nie przeszkadza - i mówię mojemu chłopakowi żeby sie tym nie martwił... Chyba nie wszyscy musza miec brylanty ? :) Brylanty też mi się oczywiście podobają, ale ten pierscioneczek mnie urzekł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No pain No gain
coz ja uwazam ze brylanty maja przesadzaona cene. wiesz ze szafiry sa ponad 50 krotnie zadziej spotykanmi kamieniami slzachetnymi niz diamnety? cene brytlantow utrzymuje lobby ;) ja woalalabym z duzym szafirem niz z malym okruchem ale brytlantowym ;) a najabrdziej chcialabym ze szmaragdem ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie osobiście bardziej
się podobaj a pierścionki z cyrkoniami niż brylatami:) u jubilera jak byłam to nie odrózniłam który to który.:D Moim zdaniem nie wazne co wypada, ważne na co macie ochote:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam z szafirem - moj narzeczony sam wybral i akurat ten go zachwycil i dlugo sie nie zastanawial nad kupnem - jest z duzym szafirem i 2 malymi brylantami po bokach to chyba facewt wybiera i robi niespodzianke kobiecie - nie rozumiem takich co razem kupuja ale to nie moja sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze chcialam pierscionek zareczynowy z rubinem, ale moj narzeczony sie nie posluchal i teraz bardzo sie z tego ciesze :) Mam piekny, klasyczny,elegancki pierscionek a rubin tez dostalam z okazji zareczyn,ale w innej postaci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaręczynówka
wiem że facet wybiera ale mój się trochę tym stresuje - nie chce mi kupic czegos co nie bardzo mi sie nie spodoba - dlatego poszlismy razem do jubilera w celu "sprawdzenia" co mi sie podoba... No i mnie zachwycił ten pierscionek z szafirem. Pani u jubilera była jednak mocno zdziwiona że myslę o takim i dawała mi do zruzumienia że na zaręczyny kupuje się brylanty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaręczynówka
wiecie - faktycznie klasyczne pierscionki z brylantami są ładne i naprawdę ładnie lezą na dłoni (mierzyłam :) ) ale z drugiej strony mam poczucie że są one mało indywidualne... Wiekszość dziewczyn ma pierscionki zaręczynowe bardzo podobne. Marzy mi się pewna oryginalność, ale mimo wszystko czy takie odejscie od klasyki i pierscionek z szafirem nie jest jednak zbyt wielkim odstępstwem... W koncu można pierscionek z szafirem kupic pozniej na inną okazję, a taki z brylantem klasyczny dostać własnie na zareczyny ( w koncu jedyne w zyciu...) :) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czaczacza
jak ci sie taki bardziej podoba, to może byc, nawet jakby był nie z brylantem, nie z szafirem, a z kozim bobkiem to tobie ma sie podobac i ty masz byc z niego dumna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaręczynówka
fajna tradycja, Trzydziestolatko :) Mam jednak nadzieję, że nie wszyscy ją przejmą ;) - bo wtedy mniejsza przyjemność (gdy wszystkie zaręczone zaczną nosić szafiry, tradycja rodzinna niczym się nie wyrózni... :) ) Pozdrawiam *)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaręczynówka
NIECH ŻYJĄ SZAFIRY!!!!! :))) są piękne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaręczynówka
kto się ze mną zgadza, że szafiry są piękne? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też dostałam z szafirem
i też sama wybierałam. Zdecydowałam się na ten: http://jubilersigma.pl/pierÂścionek-zÂłoty-rpvp055sz-p-314.html Uważam, że jest piękny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki topicu
ja mam z tanzanitem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aja To już w ogóle
Ja to w ogóle jestem wyautowana bo mam po prostu srebrny z cyrkonią i wcale mi to nie przeszkadzało no może troszke jak ciągle czytałam że musi być brylant czy diament ;] ale serio nie jest to dla mnie ważne jeśli już rozmawiacie o pierścionku to powinien się kierować twoimi podpowiedziami w końcu ty go będziesz nosić;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie,że może być.jeśli pasuje tobie,twojemu stylowi-wybierz go jak najbardziej.nigdzie nie jest napisane że musi być brylant.szafiry to piękne kamienie,sama mam jeden.mój mąż akurat wybrał klasyczny sprytnie wykorzystując moje zachwycanie się biżuterią-wskazywałam różne rzeczy w tym pierścionki które mi się podobają,wziął pod uwagę i kupił.wspomniano,że klasyczne pierścionki są mało indywidualne-co się komu podoba.dla mnie najważniejsze jest to,że pierścionek jest od męża tylko dla mnie szczerze dany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szafirowi prypisuje sie
moc leczniczą, pomoc w niedoli, także cechy takie jak mądrość czy rozwaga, dlatego pierścionek zaręczynowy, złoty pierścionek czy srebrna biżuteria z tym minerałem jest tak wysoko ceniona i często wybierana przez zakochanych, którzy chcą aby ich związek stał się mocny i partnerski. Wyroby jubilerskie z szafirem polecane są także dla ludzi wytrwałych w dążeniu do swoich celów, noszona biżuteria dodaje sił ducha, pozwala oczyszczać myśli, przypisuje się jej wiele pozytywnych cech. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szafiry sa piekne, szmaragdy takze, ja dostalam z brylantami ale nie obrazilabym sie gdyby byly polaczone z jakim szafirem badz szmaragdem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do ceny za szafir czy brylant to chodzi tu o twardosc kamienia, diament ma 10 stopni w skali Mohsa czyli najwiecej, a szafir w tej skali ma 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tymczasem
mam taki: http://www.apart.pl/pl/diamenty,c,1,2,375 wilk syty, owca cała, pierścionek piękny, ładnie wygląda nawet na tak nieładnej dłoni jak moja i mogę go nosić równocześnie z obrączką na tym samym palcu. Polecam :D Chociaż czasem marzy mi się taka klasyka z jednym wielkim kamulcem, jak w stanach popularyzują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierścionek zaręczynowy to jest taka rzecz która będzie z tobą przez całe życie więc jesli chcesz żeby był z szafirem to niech będzie z szafirem! fajne biżuteria jest na stronie http://www.yes.pl/ sa tam przeróżne pierścionki w rozsądnych cenach, wiem bo sama sobie tam wybrałam ;] i zadowolona jestem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze marzyłam o pierścionku ze szmaragdem, ale że podoba mi się tylko żółte złoto, to jakoś wszystkie, które przeglądałam to nieza bardzo mi sie podobały. Potem szukałam z szafirem, też nic. A będę miała (właśnie za pół godz. mój kawaler jedzie po odbiór) ze spinelem :D może szału nie ma, ale najważniejsze, że się podoba :classic_cool: http://www.sklepjubilerski.com/sklep/d/2312?PHPSESSID=0daa3af5ee91fac6df1daf6ae1667bb7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violet sky
A ja dostałam pierścionek z ametystem, z wianuszkiem maleńskich brylancików naokoło i nie mogę się na niego napatrzeć do dziś. Skoro jest choćby najmniejszy brylancik, to tradycja zaliczona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wybierz taki jaki ci sie podob
ja dostalam pieroscionek z biaego zlota z blekitnym topazem otoczonym malenkimi brylancikiami i powiem ci ze bardziej ten topaz mnie zachwyca i jego barwa niz te brylanciki. Wogole to zakochalam sie w tym piercionku inie zamienilabym go na zadne brylanty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez mam z szafirem
i brylancikami po bokach - taki podobal sie najbardziej nam obojgu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość projektantka pierscionka
http://www.sklepjubilerski.com/sklep/d/1183_pro?PHPSESSID=0daa3af5ee91fac6df1daf6ae1667bb7 a ja bym odwróciła ten kwadrat.. w karo... I juz nie dawała niczego po bokach.. ale ramę kwadratu ładnie wygraberowała... np w kreski.. iiii wyłoczyła bo za pusta.. zauważyłam, że projektanci biżuterii są mało pomysłowi:) Może byc pierscionek w kształcie motyla.. w koncu motylku w brzuchu;) to Miłosc. No ale wypełniony tyloma okragłymi brylantami byłby drogi, wiec opcja nie dla kazdego. Widziałam łądny wzór.. w zwykłym sklepie po 4 zł..i miałam sobie kupic.. biały .. No, ale gdzie nie pasuje w tym wiekuD:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość projektantka pierscionka
jak masz nosic zawsze to musi byc biały bo do kazdego stroju pasuje. Szafir niebieski jest sliczny, ale do zielonego ubrania juz nie załozysz. Taki mieszany z czerwonym szafirem czy rubinem i brylancikami.. fakt, ze z czerwonym kamieniem dostała moja kuzynka od meza na 1 rocznice slubu:) http://www.sklepjubilerski.com/sklep/d/b20025_Si_G_pro?PHPSESSID=0daa3af5ee91fac6df1daf6ae1667bb7 ten tez jest ładny. Te kuleczki wokół pierscionka dodają mu uroku.. Takie małe kropeczki jedna przy drugiej mogły byc jako ramka. Do karo. Widzę, że fajnie być projektantem biżuterii- kolczyków, wisiorków, pierscionków. Super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×