Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

koda

Jak zrzucić kilogramy po porodzie?

Polecane posty

No właśnie...Jak to zrobić? Jak pozbyć się tych kilku zbędnych kilogramów nabytych w czasie ciąży? I co ze skórą na brzuchu? Co robić żeby się ,,wchłonęła\'\'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie pomogła dieta, którą wprowadziłam jak mała miała ze 3 mce. Karmiłam ją piersią a miała okropną alergię... - zero jaj i nabiału, zadnych serów - zero kupowanych słodyczy - eliminacja jak najwiekszej ilosci konserwantów - tylko pieczone swoje wędliny i męso - tylko naturalne przyprawy, zero kostek rosołowych, wegety, gotowych mieszanek z przyprawami, gorących kubków, zupek chińskich, soków w kartonie - potrawa nie mogła zawierać grama smietany, mleka, jajka - żadnych owoców (nawet jabłek, marchewki), wykluczenie alergennych warzyw, czyli min pomidory, papryka, - zero ryb, czekolady, orzechów - dżemy tylko domowe ze znanego źródła - z czasem mogłam jeść nabiał kozi, mleko sojowe. czytanie etykiet i eliminacja wszystkiego co mogło powyzsze skłądniki w minimalnych ilosciach zawierać. Nie mogłam wprowadzać sztucznego mleka, bo małą sypało - nawet po mleku dla alergików. Więc zostało karmienie piersią i drastyczna dieta. Chudłam w zastraszającym tempie;) wchłonęło mi sie wszystko:) Wiec śmieszą mnie te które mówią, ze nie można diety stosować przy karmieniu piersią. Moja mama zastanawiała sie na czym to moje dziecko rosnie - a poliki miała jak nadmuchane;) Lekarka nie mogła wyjsć z podziwu, że skóra dziecka z tak zaawansowaną alergią tak pięknie wygląda. Wtedy najważniejsze było dobro dziecka, teraz już nie mam siły sie aż tak zmobilizować, mimo, ze jeszcze wielu rzeczy nie mogę jeść - cały czas karmię, ale juz końcówka. Mała też z alergii trochę wyrosła. więc mozna zrzucić te kg. ale tylko przy silnej woli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vgbhmnj
popieram poprzedniczkę !!! Ja w ciąży przytyłam -o zgrozo- 25 kg !!!! Stosowałam podobną "dietę" do koleżanki powyżej i zgubiłam wszystko w ciągu 5 miesięcy karmiąc piersią !!! Dziś minęło 8 miesięcy od porodu, nadal karmię piersią i mam już 5 kg mniej niż przed ciążą :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko!!! To co Wy jadłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie mnie tez to ciekawi
poza mam pare pytan: 1. Co w takim razie jadlyscie? 2. Skad mialyscie czas na robienie domowej roboty dzemow, wedlin itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie...
to co wy jadlyscie? dajcie jakis przyklad!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też stosuję dietę eliminacyjną. mały ma uczulenie na mleko, ryby, soję, cytrusy. jem: - buraki - marchew gotowana lub surowa - pietruszka - ziemniaki - ryż - gotowana pierś z kurczaka - schab gotowany bądź pieczony - makaron - jabłko gotowane badź surowe - banan (nie więcej niż 1 dziennie co 2 dzien) - jajko (nie więcej niż 2 razy w tygodniu po 1) - dżem brzoskwiniowy - kisiel brzoskwiniowy - galaretka malinowa - sok jabłkowy (ale tylko riviva z biedronki, po innych typu garden, tymbark, fortuna mały ma krostki) mieszany pół na pół z wodą - bo bardzo dużo piję i nie chcę samego soku pić - sok marchewkowy (z reguły własnej roboty) - sok porzeczkowy (też z biedronki innych nie trawi) - wafle ryżowe - miód (ostatnio już mogę) - paluszki - gotowe ciastka, ale czytam dokładnie skład i staram się nie za dużo, wolę sama sobie jakieś ciasto raz na jakiś czas upiec - herbata głównie owocowa (dzika róża, malina), ziołowa (majerankowa, mięta - czasem) - chleb tostowy z lidla (tylko po tym nie ma przebojów z brzuszkiem, ale to symbolicznie max 2 kromki dziennie) - z przypraw używam sól (odrobinę). pieprz (odrobinę), majeranek (bez ograniczeń), bazylię (bez ograniczeń), kminek (bez ograniczeń), zioła prowansalskie (nie za dużo). całkiem dużo tego jest, ale jak przychodzi co do czego to trudno coś smacznego ugotować, zwłaszcza ze czasu często nie ma :) ja chudnę ciągle. do 3 mies po porodzie średnio 1 kg na 1,5-2 tyg. obecnie 1 kg na 3 tygodnie. jak dla mnie optymalna utrata wagi. w ciąży przytyłm 12 go obecnie od czasu porodu schudłam 21 więc jest nieźle. jeszcze ze 4 kg i będzie suuuuper! już teraz wchodzę w spodnie w ktore od 3 lat wejść nie moglam :) co prawda brzuszek nie jest idealny, nie jest nawet zbliżony do ideału,ale wierzę ze ćwiczeniami, balsamami i masażami zdzialam coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotinn
Ciekawa jest ta dieta eliminacyjna. chociaż nie wiem czy byłabym w stanie ją przestrzegać. Ja ostatnio czytałam o diecie metabolicznej. Wydaje się być sensowna. Czy ktoś ją stosował? jak działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dukan
Ja ostatnio słyszałam o diecie proteinowej, jak to działa? U mnie dzieci już całkiem spore (młodsze 3 i pół roku) ale jak przytyłam w ciąży tak nie udaje się nic zrzucić :( . Wiem, że karmienie piersią dużo daje, niestety ten sposób na odchudzanie nie był mi dany. Więc ciągle szukam czegoś dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość convali
Według mnie dukan to nie jest najlepsze rozwiązanie po porodzie. Lepiej skonsultować ze specjalistą taką dietę. Ja się zastanawiam na taką dietą strukturalną http://www.primaveraspa.pl/odchudzanie.html Wydaje się być ta terapia w miarę zgodna z naturalnym żywieniem. Przy diecie najgorsze jest rozregulowanie organizmu, do czego nie chciałabym nigdy dopuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci, że to strasznie ciężka sprawa jest... ja np. aż do teraz nie umiem zrzucić wszystkich kilogramów :/ i nie wyglądam już tak jak kiedyś. Faktem jest, że też nie mam czasu o to zabiegać. Może kiedyś uda się wrócić do wagi sprzed ciąży... Może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×