Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona*****

WYBACZYMY,LECZ NIE ZAPOMNIMY!!NIEMCY STWORZYLI OBOZY!!

Polecane posty

Gość dziwne uczucie
pewnie, lepiej byłoby dla nas gdybyśmy oddali wszystko za darmo, po co walczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne uczucie
gdybyśmy uciekli wtedy bylibyście dumni z polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a z czego niby mamy być dumni.
Nie tylko Polska była pod okupacją hitlerowską... Ale nigdzie nie było tylu zabitych i tylu zniszczeń... Z motyka na księżyc tylko polak jest gotów się wybrać!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a z czego niby mamy być dumni.
oddać za darmo???? Toć poddaliśmy się polubownie - wstąpiliśmy do Unii. Prawo unijne jest ważniejsze w hierarchii... Hitler to samo kombinował ... szkoda, że wdał się w romans z Rosją... Gdyby tak z nami pokojowo, kto wie co by było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne uczucie
ale z hitklerem nie było pokojowo... o co mieliśmy oddam im wszystko? Ci którzy umarli, umarli za własny kraj, a Ty byś bys nie bronił/a swojego kraju? co mieli zrobić? Twoim zdaniem lepiej żeby nas zagazowali? lepiej rozmawiać po nuemiecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne uczucie
z motyka na księżyc cy też nie, ale daliśmy rade, naród Polski przetrwał, o to chodzi, rozumiesz? nie poddaliśmy się bez walki!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a z czego niby mamy być dumni.
i jeszcze coś... dziwne uczucie gdybyśmy uciekli wtedy bylibyście dumni z polski? a co było??? nasze władze do Rumunii nie uciekły??? Prostaczki i duraczki zostały aby bronić kraju. Chwała im za to, byli mężni! Ale to nie oni powinni ginąć, ale Ci idioci, którzy do tego dopuścili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne uczucie
dlaczego my polacy jesteśmy tak mało rozumni???????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a z czego niby mamy być dumni.
nie zapominaj, że pierwsze komory gazowe nie były budowane z myślą o Polakach. Pierwsze komory gazowe były budowane dla Niemców, Tam lądowali wszyscy przeciwnicy władzy hitlerowskiej, czyli Niemcy i Żydzi... A polakom też się dostało... Tylko nie rozumiem jednego, pól Europy było pod okupacja hitlerowską, m,in. Czechy, Francja... Tam wszystko ostało się w prawie nienaruszonym stanie, a Polskę prawie zmietli z powierzchni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne uczucie
a z czego, oczywiście masz racje... ale jak widać nie wszyscy Polacy są ćwokami.. a tych którzy uciekli, powinni pójśc na odstrzał pierwsi, powinniśmy być dumni za tych którzy nie z tchórzyli. dlaczego nie potrafimy się zjednoczyć? to jest bez sensu... non stop się o coś kłócimy, zamiast działać razem... tak jak i w tym przypadku... pomyślcie jaka Polska mogłaby być mocna, gdyby wszyscy byli razem, tak jak Ci którzy walczyli za nasz kraj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a z czego niby mamy być dumni.
dziwne uczucie dlaczego my polacy jesteśmy tak mało rozumni???????????/ no właśnie - dlaczego???? też czasami nad tym się zastanawiam... Byłam w Paryżu, Pradze - tam niczego nie trzeba było odbudowywać z gruzów... A nasz Warszawa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne uczucie
no właśnie dlaczego tą Polskę chcieli zmieść doszczętnie? mimo wszystko coś się ostało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a z czego niby mamy być dumni.
oczywiście mamy mądrych ludzi, ale czy są w stanie przebić się... Czy ich, często stonowane zdanie liczy się w naszym społeczeństwie? jakoś zawsze wolimy słuchać krzykaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a z czego niby mamy być dumni.
ot, choćby nasz Polak - Papież... Wszyscy sobie nim gębę wycieramy, szczycimy się Nim... Ale tak naprawdę kto pamięta co On głosił, a jak nawet coś niecoś pamięta to i tak nie słucha już Jego głosu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne uczucie
wiesz, wydaje mi się że po prostu sami tratujemy się nie najlepiej, nikt nikomu nie ufa... i koło się zamyka, a powinniśmy to koło odwrócić, najlepiej zacząć od siebie, starać się pomóc drugiej osobie, a nie przejść obojętnie koło bezdomnego, przecież nie każdy bezdomny to pijak, tak samo jak powiem:Ja wszystkich facetów z wąsem traktuję jak zło konieczne chodzące po ziemi. Słusznie? Oczywiście, że niesłusznie. tak samo jest z bezdomnymi czy innymi ludźmi potrzebujących pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne uczucie
a co do Jana Pawła II, to fakt, każdy Polak się z tym obnosi... nie wszyscy na to zasługują... przez chwile byliśmy razem, na jak długo? szkoda gadać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a z czego niby mamy być dumni.
Ja też mam podobne zdanie... Trzeba wyciągać wnioski z naszej historii... My tez nie jesteśmy bez winy... Ale chyba lepiej podać sobie ręce i wspólnie walczyć o lepszy świat - już bez zawiści, wypominania sobie błędów... Pozdrawiam Cię... i dobranoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne uczucie
musi się znaleźć osoba, podobna do hitlera (z taką samą siła przebicia, tylko w dobrej mierze) i zjednoczyć nas wszystkich... musi nam ktoś pokazać że tak będzie lepiej, inaczej nie damy rady, będzie jeszcze gorzej niż jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne uczucie
dokładnie tak ja mówisz... tylko jak to zrobić... heh... :( kolorowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość QUBA_M
prawda!!!!!!!!!!! niemcy sie panosza!!! bylismy pod zaborami , traktowali nas zle, i mysla, ze tak bed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niemcy i polaki nigdy
przyjaciolmi nie beda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *samika*
faktycznie to dobry temat a Ci ktorzy pisali tu ze to wstyd np w powstaniu warszawskim bo nie mielismy szans, niech spieprzaja do szwabow i nie przynaja sie do polskiej narodowosci bo na to nie zasluguja!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no coz jak napisal QUBA
niemcom zostalo jeszcze z czasow zaborow, jak nas mieli za popychadla. mysla, ze im polaczki beda daslej uslugiwac. ale koniec ztym!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *samika*
a tak nie jest? dalej jezdzimy na ogorki... albo ze szamta ganiac po tych smierdzialach sprzatac... zreszta... kazdy robi jak uwaza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *samika*
napisalam to wszystko jakos dziwnie, wszystko na raz... sorka, to pewnie przez te kilka drinkow... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale macie problemy. Najsmieszniejsze jest to, ze wypowiadaja sie osoby, ktore wojny na oczy nie widzialy i nie maja kompletnie pojecia o tamtych czasach. Uczcie sie dalej polskiej historii i gadajcie glupoty o odwadze i bohaterstwie. Dla mnie postawa Polakow w wiekszosci byla zwyczajna porazka, kosztowala zycie wielu niewinnych ludzi. Nazisci byli bestiami, Hitler to wcielone zlo ( zreszta byl chory psychicznie), ale jak mozna klasc znak rownosci miedzy obywatelami niemieckimi i nazistami? To tak chore, ze nie moge w to uwierzyc. Szczytem wszystkiego jest obwinianie wspolczesnie zyjacych Niemcow o cos, co mialo miejsce, zanim wiekszosc z nich przyszla na swiat. W sumie to czego ja oczekuje po narodzie, w ktorym tolerancja i szerokie horyzonty myslowe nie maja zadnej wartosci.... Z duza przyjemnoscia przeczytalam posty Polakow, ktorych stac na trzezwy osad sprawy. Brawo Panowie i Panie. PS/ A "Polaczki" nadal "sluza" Niemcom, bo zbijaja na tym kase. Nie wiem, jak ktos moze to negowac. Jakos ani marka, ani euro Polakom nie smierdzialo, gdy wyjezdzali za chlebem do Niemiec, ale na temat zamierzchlej przeszlosci kazdy sie wypowiadac potrafi. Zenada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieprzyszl glupoty
szprechaj po niemiecku, to bedzie najleprzym rozwiazaniem dla Ciebie... bo przeciez moglismy oddac wszystko za darmo, po co walczylismi skor nie mielismy szans? po co ludzie oddawali zycie za swoj kraj? po to zeby ich pokolenia na to narzekali, po to zeby inni stwierdzili ze jest zle.... ze powinnismy sie poddac a nie walczyc... to jest zalosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dziwne uczucie
Z tego, co pani pisze, wynika, że ma pani ponad 60 lat... skoro "zaraz" po wojnie się pani urodziła. Ja do Niemców nic nie mam. Zarobiłem punkcik na polskie konto i zaraz napiszę jak. Chcę przedtem dodać, że uważam Niemców za dobry naród (nie można zapominać, że ci Niemcy, to już nie ci sami, co 70 lat temu), aha, tak z ciekawości zapytam: ubolewają nad Gdańskiem a co ze Szczecinem? To też chyba duża strata dla nich była? Początkowo granica miała przebiegać na Odrze w Szczecinie a przecież jest tu port morski (morski, nie rzeczny!), to dla nich mogła być wielka strata. Idąc chodnikiem w Berlinie przede mną jechali na rowerach niemiecki tatuś i niemiecki synuś (na oko 7-8 lat). Jechali, jechali, synusiowi wypadł telefon. Podniosłem go, jak już byli daleko. Wyglądał na naprawdę wypasiony (jakieś 2 lata temu). Po chwili "tatuś" zaczął dzwonić na ten numer a ja nie odebrałem, ze względu na brak solidnej znajomości niemieckiego. Poszedłem dalej, skręciłem za róg i dalej szedłem. Później jakimś cudem się obróciłem i widziałem, jak wracali szukać tego telefonu. Poszedłem, oddałem. Dostałem 10 €, ale nie o pieniądze tu chodzi. Ma się tą satysfakcję, że się pomogło i że zdobyło się punkt na konto Polaków. Bo w wypadku, gdy oni na codzień są faszerowani o tym, że Polacy to złodzieje, oszuści, krętacze, rozbójnicy, pijacy itp., to ci dwaj Niemcy nie będą mogli narzekać na złe doświadczenia z Polakami. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julcia17071
Dla mnie sama wojna to kompletny idotyzmy trzeba było sie dogadac z hitlerem jak proponował nam ultimatum przed wojna i by było po sprawie miej ludzi by zgineło, miej strast materialnych a pod koniec wojny zmienic font i wyjsc z koalicji hitlerowskiej tak jak Rumunia czy Włochy i dzieki temu odniesli małe straty zreszta chyba nawet samej Bługari dzieki ugadaniu sie z hitlerem udało sie nawet uratowac wszystkich swoich zydów...zreszta moze potem dalibysmy rade przeciwstawic sie rosji ale nie my swoj honor mamy i z niemcami sie nie układamy ...buractwo ciekawe czy gdyby historia sie powtorzyła było by tak samo.??..pewnie tak;/ale ogolnie to sytuacja ma sie tak samo do rosji Katyn i zesłania niemcy przynajmiej przyznali sie do popełnionych zbrodni a ciekawe co takim małym rosjana mowia w szkole na histori na temat drugiaj wojny swiatowej... ale nie ma co gadac zawsze bylismy jestesmy i bedzimy ru.hani przez inne kraje jak tylko sie da...nie wiem z czego to wynika moze w naszym kraju nie ma ludzi ktorzy potrafili by sie zajac rzadzeniem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a z czego niby mamy być dumni.
powinniśmy zacząć od siebie i swoich najbliższych sąsiadów... My wśród najbliższego swojego otoczenia, nasz Rząd wśród sąsiadów za granicą... Chyba nie ma nic lepszego jak dobry sąsiad, ale my też musimy na tą dobrą sąsiedzką relację zapracować, a warto wykrzesać z siebie trochę chęci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×