Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wieczorne rozmyślania

Kocham Cię

Polecane posty

Gość wieczorne rozmyślania

Co to jest miłość Co to jest miłość Nie wiem Ale to miłe Że chcę go mieć Dla siebie Na nie wiem Ile Gdzie mieszka miłość Nie wiem Może w uśmiechu Czasem ją słychać W śpiewie A czasem W echu Co to jest miłość Powiedz Albo nic nie mów Ja chcę cię mieć Przy sobie I nie wiem Czemu Jonasz Kofta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
Fiołkami Ci drogę uścielę Fiołkami ci drogę uścielę, Kwiaty rzucę pod stopy pachnące, Wonne lasów i pól naszych ziele I storczyki, co rosną na łące... Fiołkami ci drogę uścielę, Że nie dotknie się stopa twa ziemi, I powiodę cię, biały aniele, I powiodę szlakami jasnemi... W marzeń cichym klękniemy kościele Gdzieś od ludzi daleko i światła, Mój ty biały, serdeczny aniele, Moja duszo ty jasna, skrzydlata!... Zdzisław Dębicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
Jak ogień trawi Jak ogień trawi lekkie drzewo tak ja oplatam twoje ciało miękka i zwinna jak płomień kochając ciebie delikatnie rozniecam twoje myśli w płomień mój żar ich zimną formę kradnie dotknięcie moje jasne niebo twych oczu zwęża w ciemny płomień tak kocham cię kochając siebie płomień powtarzam płomień płomień kaleczy usta rani dłonie i wszelki kształt pod złotem grzebie Halina Poświatowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
Jeżeli A jeżeli nic ? A jeżeli nie ? Trułem ja się myślą złudną, Tobą jasną, tobą cudną, I zatruty śnię: A jeżeli nie ? No to... trudno. A jeżeli coś ? A jeżeli tak ? Rozgołębią mi się zorze, Ogniem cały świat zagorze Jak czerwony mak, Bo jeżeli tak, Bo to... - Boże ! Julian Tuwim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
O tamtej Z tamtą było kapryśnie i było niepewnie, Gdy prosiłeś o serce, drwiła z ciebie płocha, A gdy chciałeś porzucić, wzywała cię rzewnie, Trudno ją było lubić, trzeba było kochać. Ta nigdy nie jest zmienna i nie jest powiewna, Ma uśmiech pogodniejszy i słowa łaskawsze, Możesz jej ufać wiernie, nie zdradzi -- rzecz pewna, A kiedy powie słowo, dotrzymuje zawsze. Tamta mnie opuściła, tamtej nie ma ze mną, Ta przyszła i uściskiem objęła serdecznie, I chociaż mi z nią dobrze i chociaż bezpiecznie, Za tamtą mi jest smutno, za tamtą mi ciemno... Stanisław Baliński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
Między nami nic nie było Między nami nic nie było Między nami nic nie było! Żadnych zwierzeń, wyznań żadnych. nic nas z sobą nie łączył - Prócz wiosennych marzeń zdradnych; Prócz tych woni, barw i blasków Unoszących się w przestrzeni, Prócz szumiących śpiewem lasków I tej świeżej łąk zieleni! Prócz tych kaskad i potoków Zraszających każdy parów, Prócz girlandy tęcz, obłoków, Prócz natury słodkich czarów; Prócz tych wspólnych, jasnych zdrojów, Z których serce zachwyt piło, Prócz pirwiosnków i powojów, Między nami nic nie było! Adam Asnyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarny kotekPP
moje ulubione wiersze, dziekuje za przypomnienie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarny kotekPP
szczególnie "o tamtej"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
A kiedy będziesz .... A kiedy będziesz moją żoną A kiedy będziesz moją żoną, umiłowaną, poślubioną, wówczas się ogród nam otworzy, ogród świetlisty, pełen zorzy. Rozwonią nam się kwietne sady, pachnąć nam będą winogrady, i róże śliczne, i powoje całować będą włosy twoje. Pójdziemy cisi, zamyśleni, Wsród złotych przymgleń i promieni, pójdziemy wolno alejami, pomiędzy drzewa, cisi, sami. Gałązki ku nam zwisać będą, narcyzy piąć się srebrną grzędą i padnie biały kwiat lipowy na rozkochane nasze głowy. Ubiorę ciebie w błękit kwiatów, niezopominek i bławatów, ustroję ciebie w paproć młodą i świat rozświetlę twa urodą. Pójdziemy cisi, zamysleni, wśród złotych przymgleń i promieni, pójdziemy w ogród pełen zorzy, kędy drzwi miłość nam otworzy Kazimierz Przerwa-Tetmajer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
Gdzie jesteś? Gdybym mógł to przeżyć jeszcze raz, od nowa Nie mogłam zostać, to zbyt szybko przyszło Nie powiedziała ani słowa Tak mało było czasu do namysłu Miała rację, ale tak się nie odchodzi Nie mogłam, nie mogłam inaczej Widać nigdy mnie naprawdę nie kochała Nic nie zrobił, żebym mogła wybaczyć Gdzie jesteś? Gdzie jesteś? Czy spotkam cię kiedyś? Czy droga ma przetnie się z twoją? Idziemy ku sobie Idziemy od siebie Tęsknoty się dwoją i troją Gdzie jesteś? Gdzie jesteś? Daleko odeszłaś Daleko odszedłeś ode mnie Idziemy ku sobie Idziemy od siebie Nie wiemy, czy nie nadaremnie Powinienem pobiec za nią w dół po schodach Dlaczego nie zostałam mimo wszystko Jak mogła odejść tak bez słowa Tak mało było czasu do namysłu Przecież wie, że jest jedyną, którą kocham Czy mogłam, czy mogłam inaczej Gdyby można zacząć jeszcze raz, od nowa Gdyby można było wszystko wytłumaczyć Janusz Kofta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
Pocalunki Hillar Małgorzata Pocalunki ukryte w granatowym krzaku w koszu deszczu Cicho Ktos idzie Serce Ciemnej Bramy Zmiluj sie nad nimi Pocalunki krople slonca nieskonczonosc pachnie macierzanka Pocalunki gorace skrzydlo ognia im ulegle powietrze noc dzien Poza nimi nie ma ani ziemi ani nieba ani samotnosci Pocalunki puch topoli spij spokojnie jestem z toba Bede z toba gdy odejdzie mrok Pocalunki srebrne siadajace na wlosach jak szron Pocalunki daremne Zaciskasz powieki Nie oszukasz Pocalunki czarne oplatane ciasno sznurkami lotow nietoperzy zeby nie uciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
Umrzeć z miłości Chociaż raz warto umrzeć z miłości. Chociaż raz. A to choćby po to, żeby później chwalić się znajomym, że to bywa. Że to jest. ...Umrzeć. Leżeć na cmentarzu czyjejś szuflady obok innych nieboszczyków listów i nieboszczek pamiątek i cierpieć... Cierpieć tak bosko i z takim patosem, jakby się było Toscą lub Witosem. ...I nie mieć już żadnych spraw i do nikogo złości. I tylko błagać Boga, by choć raz, choć jeszcze jeden raz umrzeć z miłości. Agnieszka Osiecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
Preludium Nie kocham jeszcze, a już mi jest drogi, Nie kocham jeszcze, a już drżę i płonę I duszę pełną o niego mam trwogi I myśli moje już tam, w jego progi Lecą stęsknione... I ponad dachem jego się trzepocą Miesięczną nocą... Nie kocham jeszcze, a ranki już moje O snach mych dziwnie wstają zadumane, Już chodzą za mną jakieś niepokoje, Już czegoś pragnę i czegoś się boję W noce niespane... I już na ustach noszę ślad płomienia Jego imienia. Nie kocham jeszcze, a już mi się zdaje, Że nam gdzieś lecieć, rozpłynąć się trzeba, W jakieś czarowne dziedziny i kraje... Już mi się marzą słowicze wyraje Do tego nieba, Które gdzieś czeka, aż nas ukołysze W błękitną ciszę. Maria Konopnicka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
ONLY YOU❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupa Jachu
jjeszcze ci nie przeszlo:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaaaaaa
Kocham mojego chlopaka :) KOnrada :D i jestem szczesliwa :D Dobranoc wam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
Mów do mnie jeszcze Mów do mnie jeszcze... Za taką rozmową tęskniłem lata... Każde twoje słowo w mym sercu wywołuje dreszcze - mów do mnie jeszcze... Mów do mnie jeszcze... Ludzie nas nie słyszą, słowa twe dziwnie poją i kołyszą jak kwiatem, każdym słowem twym się pieszczę - mów do mnie jeszcze... Kazimierz Przerwa-Tetmajer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
Do oddalonej A więc naprawdę już odeszłaś? Zniknęłaś, piękna, z moich dni? Twe każde słowo we mnie mieszka, Wciąż jeszcze w uszach moich brzmi. I jak wędrowiec wzrok o świcie Na próżno w przestwór nieba śle, Skowronka ujrzeć chcąc w błękicie, Co z dzwonną pieśnią nad nim mknie: Tak ja lękliwe oczy wznoszę Na pola, łąki, borów gąszcz I każdą pieśnią moją proszę: O, wróć, kochana, czekam wciąż! Johann Wolfgang Goethe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
Fotografia Gdy się miało szczęście, które się nie trafia: czyjeś ciało i ziemię całą, a zostanie tylko fotografia, to - to jest bardzo mało... Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
Wtóry list zakochanej I czemuż znowu list piszę w udręce? Nie pytaj, miły, jaka w tym przyczyna, Bo cóż ci powiem, nieszczęsna dziewczyna... Ach, wiem, że tych kart dotkną twoje ręce. Gdym sama, w dali - niech list przypomina, Że w moim sercu płoną najgoręcej Zachwyty, smutki, nadzieje dziewczęce. To się nie kończy - ani nie zaczyna. I cóż ci powiem? Że o twych ramionach W snach i marzeniach, i w myśli, i w mowie Me wierne serce roi potajemnie... Tak kiedyś stałam w ciebie zapatrzona, Nie rzekłszy słowa... Cóż rzecz miałam - powiedz - Gdy cała istność spełniła się we mnie. Johann Wolfgang Goethe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noc gwiażdzista
Jeśliś jest prawdą przyjdż do mnie bez słów i weż w Twe ręce wszystko co dać mogę lecz jeśliś snem jest pośród innych snów och! to samotną puść mnie w dalszą drogę. Czy wiesz co znaczy być jak biały bez który ku słońcu wypręża się cały i tak już za nic nie chcieć więcej łez? patrz na me oczy -one już płakały. M.Pawlikowska-Jasnorzewska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spij Gadzie slodko
ehhh.piekne te wiersze..tylko budza to czego budzic nie powinny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
Piękne dziewczęta Piękne dziewczęta! Potrzebuję was, aby narodził się we mnie zdumiony mężczyzna, którego pragniecie. Czy znacie swoją siłę? Złociste owoc dla moich wysuszonych ust. Pociągacie mnie ku tajemniczemu, dzie posiadacie skarb nienaruszony. Przecież wiecie, że przeskoczę najważsze ogrodzenie, aby uchwycić was wreszcie położyć was w zielonym zbożu gniotąc ziarno, które miało dojrzeć na chlen. Co zrobiłyście ze mną? Posiadacie szaloną iskrę, którą podpalacie moje marzenia. Co zostaje z wypalonego ogniska? Gorzki smak popiołu w naszyh ustach. Potrzebowałem, wyznaję to, żeście mi powiedziały "nie", kiedy będę usilnie się starał usłyszeć "tak". A potrzebowałem "nie" uśmiechniętego, które mi daje delikatną zachętę... ...do szacunku dla was, ...do uwierzenia, że miłość jest zbyt pięknym kwiatem żeby go podeptać Michel Quoist

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
Jak ogień trawi Jak ogień trawi lekkie drzewo tak ja oplatam twoje ciało miękka i zwinna jak płomień kochając ciebie delikatnie rozniecam twoje myśli w płomień mój żar ich zimną formę kradnie dotknięcie moje jasne niebo twych oczu zwęża w ciemny płomień tak kocham cię kochając siebie płomień powtarzam płomień płomień kaleczy usta rani dłonie i wszelki kształt pod złotem grzebie Halina Poświatowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
O nim Hillar Małgorzata Jest dla niej bardzo dobry W pociągu pełnym ludzi zawsze znajdzie miejsce przy oknie Sam w korytarzu stoi nad gazetą się kołysze Kiedy deszcz pada swój płaszcz jej oddaje Mówi Nic mi nie będzie Oddałby jej swój sen swoje oczy Jest dla niej bardzo dobry mówią Czego ona jeszcze chce A ona nic nie chce Uśmiecha się do niego i płacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten topik przypomina
mi pewien inny topik z bajkami i przypowieściami. Autorka też z wielkim zapałem wyszukiwała i wklejała teksty o miłości.Ty wklejasz wiersze. Jesteś może tą samą osobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
"Kiedy się czuje pociąg fizyczny, nieczystą namiętność fizycznych kształtów, to nie jest miłość. Miłość jest pożądaniem czyjejś duszy." Stanisław Dygat "Z miłością jest jak z masłem. Od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje je w świeżości." Marcel Achard "Miłość przekształca duszę na podobieństwo osoby ukochanej." Samuel Taylor Coleridge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczorne rozmyślania
"Każda kochana kobieta jest księżniczką w oczach tego, kto się o nią ubiega, i w swoich własnych." Karel Čapek "Miłość zaczyna się rozwijać dopiero wówczas, gdy kochamy tych, którzy nie mogą się nam na nic przydać." Erich Fromm "Kto nie umie kochać, musi się uczyć pochlebstwa, inaczej nic nie zwojuje." Johan Wolfgang Goethe "Kto mniema, że kocha swą ukochaną dla niej samej, bardzo się myli." François de La Rochefoucauld "Każdy zakochany jest poetą." Platon "Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci; jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze. Oto jedna z zagadek." Tom T. Hall "Nikt nie wydaje się bardziej obcy niż ktoś, kogo się kiedyś kochało" Erich Maria Remarque

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×