Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plałak zapałka

Ile kasy na wesele?????/

Polecane posty

Gość ewq9333mój
no tak ale ludzie wlasnie tak myslą i licza pieniadze -mysla ze zarobią jak zrobia wesele. a to trzeba tez patrzyc jaka ma sie rodzine i znajomych -wiekszosc sporo kasy zbiorą ,ale są tez tacy ludzie ze malo uzbieraja jeszcze sie zadłuzą a pozniej placz i zgrzytanie zębów bo trzeba splacac wesele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesia_lesia
Wódka Zawisza Czarny. Tak jak pisałam odkupiłam od kumpla, który miał wesele tuż przed nami (zresztą ogromne) i nie stawiło mu się ok. 100 osób. A że u nas było małe przyjęcie to odkupiliśmy, tak jak pisałam wiem że to okazyjna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooo
a co do zwracania sie kasy za wesele to moim zdanie nie chodzi tak do konca własnie o to ale logiczne jest że jak idziesz na wesele to miej wiecej wiesz ile co kosztuje i po prostu za to dajesz w koperte zeby młodzi mieli z czego żyć jak juz uporaja sie z opłatami wiec myśle ze jak sie da 400 w kopertę to i wilk syty i owca cała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a finlandia to droga wodka
jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeenergia
a przypomina mi sie jak 2 lata temu byłam swiadkiem na slubie kolezanki,jej facet(pan młody) jak tylko po kosciele wsiedlismy do limuzyny odrazu wyjał koperty z kieszeni i zaczał przeliczac. Hehe zero buziaczków itp do nowej zony tylko przeliczanie kopert. No myslałam ze padne wtedy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ergesg
i przez tą kase nie byłam na weselu kuzynki - bo dwudniowe z noclegiem w hotelu, a ja nie zarabiam, studiuję i nawet 300 zł to było dla mnie za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dina27
za dwa tyg ide na wesele kuzynki razem z narzeczonym dajemy 500 zl i uwazam że to wystarczy w zupełności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazeruchy
a jak ide na sam slub bez wesela to ile mam dać, cwaniaki i bogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesia_lesia
Finlandia jest jedną z droższych wódek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Extensa
Finlandia i Orkisz najdrozsze o i jeszcze jest jakas z drobinkami złota ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja9333
jak idziesz na sam slub a nie na wesele to nie musisz duzo dawac -200zł wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bylam druhna u dziewczyny ktora drugi raz na oczy widzialam to po pierwsze panstwo mlodzi przed slubem i po darli sie na siebie bo kazde sie martwilo jak to wszystko sie uda itd. a po drugie jak dojechalismy na sale to oni z kopert wyciagneli i doplacili za sale. Ciekawe jakby kazdy im dal po prezencie zamiast kasy jakby doplacili :D prosze tu bedzie 5 zestawow poscieli i 3 miksery - starczy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dina27
jak idziesz sam na sam ślub to 100 - 200 zl będzie w sam raz, ale to zalezy do kogo idziesz i czy bliskie są ci te osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja9333
finlandia jest bardzo droga --najlepsza to chyba z tych wszystkich wódek to jest wyborowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazeruchy
do kolezanki. a to wetedy ma byc zwrot dla nich za to co ksiedzu musieli zaplacic? podzielone przez liczbe gosci, hmm ciezkie wyliczenia bede miala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ko
to faktycznie okazja a co do tych co piszą ze niektórzy mysla ze wesele sie zwroci i ze czesc ludzi ktorzy planuja wesele mysla ze sie im zwróci WESELE NIE JEST BIZNASEM I SIE NIE ZARABIA NA NIM TYLKO SIE DO NIEGO DOKLADA choc mam przyjaciela ktory robil skromne wesele na 50 osób dodam ze były same osoby dorosłe 0 dzieci i wesele mu sie zwróciło i jeszcze zostało wiec niektorym z tego bajzlu zostaje ale toi jest 1 wesele na 1 000 000 ktore sie zwraca ( nie mial kapeli tylko DJ, fotograf i kamarzysta - wuj z rodziny sie tym specjalizował) wie c bardzo dużo kosdztów odpadło . Kosztem było wynajescie tego DJ sali i 4 pokoji dla gości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a finlandia to droga wodka
i przez ta finlandie musze wiecej dac w koperte? :D wg zasady, ze ma sie zwrocic, jak idziesz tylko do kosciolo to nic, w koncu tam sie wchodzi za darmo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesia_lesia
Wypowiadam się z punktu widzenia ex-panny młodej, całkiem na świeżo. Absolutnie nie zależało mi na pieniądzach, choć oczywiście wspaniale było je dotać. Zależało mi na dobrej zabawie z bliskimi, i wiem, że są osoby, które wiedząc, że " wymaga" się od nich 400 czy 500 zł, nie przyszłyby - a to byłoby dla mnie przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesia lesia masz racje
niedlugo jak kolezanke na kawe do domu zaprosisz, to bedzie musiala przyniesc 20 zl w kopercie, a jak z ciastem to 30. I po co wysylac ZAPROSZENIA? ludzie chyba nie rozumieja juz slowa "zapraszac". Bilety i tyle. Fe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ko
finlandia jest okropnie droga moim skromnu=ym zdabniem poza tym u nas mial byc sobieska ale tego cholerstwa nie polecem bo sie nia niedawno zatrułam i to tylko 2 kieliszki wypiłam - nigdy wiecej nikomu nie polecam a yborowa obecnie jest ok i raczej niek na nia nie narzeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja9333
mojej kuzynce sie wesele zwrócilło i jeszcze mnóstwo kasy zostalo - ale z od męza strony sami bogaci -wesele miala super - Giżowska jej spiewała i miala wesele w zamku Radziwiłów w krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak ktos pije kawe z mlekiem i cukrem to 32 zlote :D paranoja jak ktos bierze slub ale caly czas tylko kalkuluje czy mu sie zwroci czy nie itd. to niech lepiej daruje sobie wesele, idzie z nowym malzonkiem/malzonka do restauracji we dwoje i po krzyku. przynajmniej beda wiedziec ze nie wydadza za duzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 200 zł wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajawqxx
no tak ,ale tez nie wypada nic nie dac-- bo obgada cie cala rodzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesia_lesia
A najciekawsze jest to, że od narzeczonej brata dostałam obraz (jest plastykiem) i życzenia od nich (chyba pieniędzy żadnych, ale pokroić się nie dam, bo nie zwracałam uwagi ile od kogo było.To ten prezent jest mi najbliższy - wisi na ścianie i jest po prostu piekny, i na zawsze zostanie w mojej pamięci, że to od niej właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ko
smieszne to wszystko ale niestety do kosciolą tez tak za darmo nie wychodzi po pierwsze opłaty w kosciele za papiory ok 84-100zł papier z chrztu bierzmowania ok 20 zł zapowiedzi kolo 50-100zł x 2 ksiądz ( msza weselna) 300-500zł organista (śpiewak) 100zł kościelna (nasza kochana kwiaciarka:P nota bene trzeba samemu dokupic jeszcze kwiaty przed ołtarz i obraz MB) 150-200zł i niby to satament który chyba powinien byc za darmo jeszcze chwoila szlak mnie trafi od tego załatwiania i podkreślam nie mowie za goscie maja za to mi płacoć ale niech nikt nie mowi ze w kosciele to za darmo dają za darmo to tylko mozna opoirdziel dostać od ksiedza ze sie ludzie kochają :) ale nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe wiecie ,że moja bratowa po weselu zrobiła sobie liste kto ile dał,żeby później nie oddać czasem za dużo wszystkich obgadali,że ten dał tylko garnki a ten nie kupił kwiatków itp a sami też nie potrafią się zachowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesia_lesia
Fakt - ksiądz i ta cała ich klika drą straszliwie. Od mojego męża za zapowiedzi ksiądz zawołał 150 zł - to dla mnie niepojęte! Za trzykrotne odczytanie wiadomości na mszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×