Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etera

18 tydzień ciąży - czy ktoś do mnie dołączy?

Polecane posty

niezle Maya to pizzerinka z Ciebie:) powiem wam szczerze ze moim wymarzonym zawodem jest kucharz- ja poprostu kocham gotowac, jakbym mogła cofnac czas to wybrałabym ten zawod teraz troche załuje. niby fryzjerstwo tez jest ok chociaz nie czuje sie dokonca spełniona w tym co robie... no to super ze w koncu znalazłas butelke, u nas Avent jak najbardziej jest ok ale to moze tez moja zasługa bo on kiedys wogole nie chciał butli a ja dawałam dawałam byłam uoarta i wygrałam:) teraz jak widzi z daleka butelke to az sam sie trzesie z tego zeby mu ja dac hehe takie to słodkie:) moj Dawidek lezy na macie ostatnio bardzo ja polubiał, kopie sobie sam w pałaki hehe juz myslałam ze nigdy sie ta mata nie przyda ajak widac to musiał do niej dorosnac:) Maya to czeka Cie rundka po lekarzach- nachodzisz sie:) ale to dobrze,po co masz czuc dyskomfort jak ktos moze Ci poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas herbatka jest pochłaniana w kazdej ilosci o kazdym smaku hehe ja robie rano 200ml na cały dzien i to jest o wiele za mało bo wypił by wiecej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie maluszki powinny byc przyjmowane poza kolejnoscia.ale najwazniejsze,ze macie dobra lekarke-a to podstawa . Nunusia-ja tez walczyłam z dawaniem butelki aventu ale Patryk za kazdym razem sie krztusil,az mnie zimny pot oblewał i dałam spokoj.Widocznie avent nie dla niego.Teraz przynajmniej bez strachu daje mu herbatke:) Mój syn tez polubil mate:) nauczył sie przektecac misia tak ze gra muzyka i non stop to robi,tylko,ze on po 30min i tak sie nudzi-no ale dobrze ze choc tyle polezy. No niestety nachodze sie po lekarzach,ale jak mus to mus.Własnie lece sie zbierac bo za pol godz jedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo ale sie rozpisalyscie :) Iza badz dobrej mysli, przeciez to NIE MOZE byc nic powaznego !!!!!!! zobaczysz bedzie wszystko dobrze !!!!!! U nas dzis nocka super, jak na moje dziecko to jestem w szoku, zasnal standardowo po 18, ale tak szybko padl ze nie zdazylismy sie wykapac i nawet flaszki nie zjadl, obudzil sie o 22 na flaszke , a potem.... uwaga uwaga o 4 :D wczesniej co prawda raz dalam smoka , ale to ledwie pamietam. Wlasnie apropo smokow, dajecie na noc smoka? bo czesio zasypia przy flaszce ale czesto zdarza sie ze nad ranem daje, jak nie jest pora jedzenia, a sie przebudza i zaczyna spiewac. A herbatke polubil jakis miesiac temu, jak nie chcial wcale to teraz nawet 500 ml wypija w ciagu dnia, tylko ze ja robie po 100-120 ml w malych butelkach bo maly musi wypic do konca, ma jakas taka maniere ze wypija zawsze wszystko co jest w butelce, a jak zabiore to sie denerwuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mango mysle ze moj mały tez by tyle pochłonał jakbym mu dała, ale ja mu daje duzo cyca wiec nie chce go tak pic herbatkami, ale cała butle daje rade bez problemu. gdzies czytałam ze takie dziecko nie powinno pic wiecej niz 150ml dziennie na piersi ale czy to prawda? to niewiem. ale Czesio juz dyktuje swoje warunki,no ładnie! super Ci spał- kurde tak kładziesz Czesia spac po 18- wczesnie u nas to srodek dnia jest:) ja nie daje smoka na noc i tak by zaraz wypluł. nasze nocne zasypianie wyglada tak ze daje mu butle i przy niej zasypia zazwyczaj, musze go nawet rozbudzac zeby zjadł, bo mu ciezko to idzie. kłade go do łóżeczka i mam spokoj. ta kaszka go porzadnie syci. jak zasypia to sie długo nawet nie ruszy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak jest na piersi , ale moze podobnie, zaklada sie ze dziecko powinno wypic przynajmniej tyle co jedna pocja mleka, tj jak maly je teraz w ciagu dnia po 150 ml mleka, to tyle powinien wypic minimum przez cala dobe. Czesiowi tak teraz posmakowala herbatka czy soczek ze chetniej pije niz mleko z kaszka. a przez to ze tak duzo pije zauwazylam ze mniej je, na poczatku myslalam ze to moze zęby nie daj boze (jestem przerazona tym ze moze niedlugo to nastapic), ale to raczej wynik tego ze tak duzo pije. A powiem wam ze skonczylam pampersy i w sumie bylam zadowolona, ale z radoscia wrocilam do huggissow, bo pampek nie starczal na noc, wiec uzywalam w dzien a noc jednak hugis. Ale pampki sa fajne bo cieniutkie, hugisy jednak bardziej masywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz Nunusia chetnie bym go przetrzymala chociaz do 20, moze dluzej spalby rano, ale nic z tego, juz probowalam cudowalam, i zdazylam sie odwrocic a on juz spal, na kanapie, na podlodze, czy w bujaku, potem byl problem zeby go zamotac w spiworek. A dzis mi dziecko zmarzlo w nocy, moze nawet pozniej by wstal niz o 4, ale jak dotknelam karczku to byl chlodny, zaraz go wzielam pod koldre i zasnal jeszcze na 2 godz., musze jednak przykrywac go cienkim kocykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem dobrej myśli. tylko poraża mnie brak jakiejkolwiek wiedzy lekarzy. bo pytałam kilku przed tą wizytą u kardiologa co to może być i każdy mówił to samo. że to dziurka w sercu a gówno prawda wrrrr. kolejki są takie bo i dużo małych pacjentów w końcu kardiolog dziecięcy, pani doktor ma 10 pacjentów takich w przychodni,kilku umówionych na echo. a jest jeszcze jedynym lekarzem na oddziale, więc w nagłych przypadkach też jest wzywana. więc rozumiem. rozwija się dobrze, ekg wyszło dobrze i osłuchowo szmer jest bardzo cichy, więc musi być ok. wczoraj jeszcze przygoda z Kacprem była przyszedł z przedszkola i mówi że go ucho boli. mówił że tylko trochę. potem widziałam że jest coś nie tak no i do lekarza pojechałam. myślałam że może sobie coś w ucho włożył w przedszkolu. ale okazało się że ma ostre zapalenie ucha :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze Iza masz co dobrego, ale to sie musi skonczyc przeciez !!! dzieciaki wyzdrowieja to i ty odsapniesz :) U nas dzi znowu super nocka :) zasnal o 18, o 22 flaszka o 4 sie przebudzil - flaszka, a potem do 6 spal, a do 7 lezal i sobie rozmawial :) zaraz ide do pediatry z tymi wynikami, zobaczymy co powie, no i czas robic zakupy na swieta, a jest tego troche... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Nie wchodziłam wczoraj na cafe,bo my od rana wczoraj cały dzien na dworze-pogoda była piekna! Kupiłam sobie tunike i legginsy na świeta i upatrzyłam bytu na kotutnie-dzis polece i kupie.No i do tego małe zakupki na swieta:)no i ciuchland zaliczylismy-za 17zl nakupiłam Patrykowi mnóstwo ubranek...w tym 3 pajace do spania w wiekszym rozmiarze,bo ja juz zaczynam kłasc go spac w pajacach a rano przebieram w inne ciuszki.U nas zawsze po wstaniu jest rytuał-daje mu wit.D,odciagam "katarek" ,zmieniam pieluszke i przebieram, Załuje tylko,ze pajace nie sa produkowane w takich duuuzych rozmiarach,albo ja jeszcze takich nie trafiłam... Dzis nocka z 2 pobudkami,jedna po 2 na cyca a druga przed 5 na pierdy:D:D Teraz zabrałam sie za porzadki świateczne koncowe-tak,aby na sobote tylko zmiana poscieli i kurze mi zostały.Dziecko mam teraz grzeczne i zauwazyłam ze potrafi zajac sie soba na dłuzej :)wogóle Patryk taki wesoły i rozumny sie zrobił. U neurologa wszystko wyszło ok,mam przwdopodobnie cos z kregosłupem i dzis ide jeszcze raz ze zdjeciem i wtedy doktor dobierze mi leczenie-mam nie dzwigac(ciekawe jak przy tajkim 8.5kg klocu:P) i byc moze dostane skierowanie na masaze i zabiegi... U naczyniowca badanie wyszło super=przepływy krwi i tetno i zyły wporzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza-Ty to sie masz z dzieciaczkami:( Mnie tez ucho boli,wiec wiem co to za bół i współczuje Kacperkowi...Ale teraz jest taki okres,ze dzieci choruja,szczególnie te co chodza do przedszkola,bo tam najłatwiej sie zarazic.Dużo zdrówka dla Twoich dzieciaczków!🌻 Mango-mój syn to bez smoka teraz nie usnie...ale zwykle jest tak,ze on wypluje jakos przez sen,,,bardzo rzadko zdarza sie tak ze spi ze smokiem cała noc. Patryk teraz herbatki wypija około 100ml raz dziennie.Daje mu niedługo po zjedzeniu obiadku i chetnie wypija:) jest na cycu wiec daje tylko raz i nie dopija tej 100ml do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nunusia jak tam nocka? A wracajac do pieluch to dla nas nr 1 sa active baby-ale teraz mieszam z huggis(ale tymi z pomaranczowego opakowania) .Na noc tylko activ baby bo był czas ze miałam tylko huggisy i przesikiwal..ja teraz zreszta w nocy nie zmieniam pieluszki,chyba ze kupa,ale od 3 tyg w nocy kupy nie było. No nic-ide sprzatac dalej póki maluszek spi:)bo potem jeszcze spacer musimy zaliczyc:) ajak tam u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dien dobry! nasze nocki juz sie unormowały- tylko jedna pobudka w nocy o 5 na jedzonko i pozniej wstajemy o 9 i tak jzu jest od kilku dni- takze sie wysypiam :) cyce mnie tylko bola jak wstaje hehe ale nie narzekam. Maya gratuluje zakupów ja tez wczoraj kupiłam tunike i spodnie, i moja siostra ma urodziny w niedziele i jej tez kupiłam dwie bluzeczki. Maya moj Dawidek to sie w sumie zawsze potrafił zajac sam soba, na macie to smiga, wczoraj mu rozłozyłam kocyk na podłodze rzuciłam mu tam kilka misków i wiesz jaka była zabawa?? hehe jeszcze miał gole stópki to szalał strasznie :) super ze wyniki badan ok! aha Dawidek wczoraj skonczył pół roczku- na ta czesc wsiedlismy w nowy wozek- wiecie jak mu sie podobało? wogole spac nie chcial i taki grzeczny był ogladajac swiat:) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie ja mysle ze czesio tyle pije bo jednak za kazdym razem do mleka dosypuje 2-3-4 lyzki kaszki, wiec stad to wzmozone pragnienie. u nas dzis nocka calkiem niezla, o 18 spac, ale zjadl wczesniej flaszke, o 22 zaczal sie przebudzac myslalam ze glodny, ale nie chcial wiec spal dalej , obudzil sie o 1 na jedzenie, a potem o 4, i spal jeszcze do 6 albo 7 juz nie pamietam. A teraz wlasnie przebralismy kupe, i jak to zwykle bywa teraz bedzie sie godzine wsciekal, no jak dupka lzejsza o 2 kilo to sie nie dziwie ze ma ochote na zabawe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe wlasnie mialam tez o kocu napisac, mata jest ok ale tam sie zaczyna denerwowac na zabawki, a na kocu !! o matko , to najlepszy wynalazek chyba, wlasnie ide zaraz mlodego rzucam na koc, a sama najpierw musze zapalic bo mi zaraz zoladek skreci a potem lece na rynek na zakupy. Odzywam sie pozniej kochane moje :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z Kacperkiem już o niebo lepiej :) Dominisia nie chce pić ani soków ani herbatki tylko wodę zwykłą mineralną przez cały dzień to ok 100-150 ml wypije ja młodej nie mogę położyć na kocu na podłodze bo mamy panele a ona wydaje mi się zaczynie raczkować, bo staje na czworaka i tak śmiesznie się buja i zdarza się że zaryje głową w podłoże :) sprytna jest bo jak nie może dosięgnąć a raczkować jeszcze nie umie to się turla. i zawsze jakoś tak się przekręca że zmienia kierunki turlania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza a nie masz jakiegos takiego duzego koca? jakiegos waszego? na takim ja połoz i dochodz raz na jakis czas patrz na nia. ja jestem w pokoju, siedze sobie na łóżku a on lezy na kocu albo cos robie. to naprawde jest fajne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe no mam i to taki bardzo gruby. tylko ona tak niespodziewanie robi bęc głową w podłogę :O nie chce żeby zrobiła sobie krzywdę. zresztą młoda w minutę się z niego sturla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki:* Nunusia-spóznione zyczenia dla Dawidka na te pół roczku!🌻 ❤️🌻 dostałam skierowanie na rehabilitacje i masaze na ten mój kregosłup.ale musze czekac około pól roku..jak zdecyduje sie przestac karmic cycem to mam przyjsc to lekarz dobierze mi leczenie. Mam jakas dyskopatie czy dysplazje juz niepamietam... Kupiłam sobie wczoraj ekstra butki na koturnie:) takie ciemne kremowe-beda na swieta:D Mój synus grzeczny-chetnie zostaje z babcia czy mojego emka siostra wiec moge wychodzic bez obaw.wczoraj 2 razy bylismy na spacerze takze duuuzo swierzego powietrza zazyl Patryczek:D Koc i zabawki to rzeczywiscie wybawienie!własnie Patryk bawi sie na kocu obłozony zabawkami. No i wkoncu próbuje sie turlac,a juz sie martwiłam ze sie nie przewraca. Ide zaraz troche posprzatac .Spacre dzis odpuszczamy bo zgnilizna ;/ mam marzenie zeby swieta były ciepłe,to wybralibysmy sie z Patrykiem do koscioła... A dzis jak tam u was dziewczynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki:* Nunusia-spóznione zyczenia dla Dawidka na te pół roczku!🌻 ❤️🌻 dostałam skierowanie na rehabilitacje i masaze na ten mój kregosłup.ale musze czekac około pól roku..jak zdecyduje sie przestac karmic cycem to mam przyjsc to lekarz dobierze mi leczenie. Mam jakas dyskopatie czy dysplazje juz niepamietam... Kupiłam sobie wczoraj ekstra butki na koturnie:) takie ciemne kremowe-beda na swieta:D Mój synus grzeczny-chetnie zostaje z babcia czy mojego emka siostra wiec moge wychodzic bez obaw.wczoraj 2 razy bylismy na spacerze takze duuuzo swierzego powietrza zazyl Patryczek:D Koc i zabawki to rzeczywiscie wybawienie!własnie Patryk bawi sie na kocu obłozony zabawkami. No i wkoncu próbuje sie turlac,a juz sie martwiłam ze sie nie przewraca. Ide zaraz troche posprzatac .Spacre dzis odpuszczamy bo zgnilizna ;/ mam marzenie zeby swieta były ciepłe,to wybralibysmy sie z Patrykiem do koscioła... A dzis jak tam u was dziewczynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane, wlasnie polozylam malego to mam chwilke, dzis caly dzien u nas latanie, najpierw zakupy, potem tesciowa i tak mi zlecial dzien ze nie wiem kiedy. dzis super nocka, standardowo 18 kimonko, 22 flaszka do 4 spanie, flaszka i spal do 7 :00 !!!!!!!!!!!! potem gadal do 7:30, dzis bylam tak wyspana ze szok ! I chyba juz wiem dlaczego moje dziecko tak ladnie spi, bedzie wychodzila dolna prawa jedynka, na razie ledwie sie przebija przez dziaslo, ale nawet bym nie zauwazyla, gdyby nie to ze daje czasem malemu palca tak zgietego do gryzienia, i tak dziamoli dziamoli a tu masz, az podskoczylam, patrze zagladam niewiele widac, ale jak palcem przesune dziaselko to czuje ostrego zebicha, ale zeby az tak ostry to bym sie nie spodziewala! U nas pogoda tez dzis do bani, ale chociaz nie padalo, wiec jeszcze dalo sie wyjsc. Nunusia oczywiscie tez przylaczam sie do zyczonek dla Dawidka!! W koncu to juz pol roku, boze jak to zlecialo! dopiero gadalysmy o wizytach u ginekologow, o plci bobasow o imionach a tu masz! juz pol roku!! Maya a to powazna choroba ta dyskopatia? mozesz czekac z leczeniem? tzn chodzi mi o to czy kregoslup moze sie obyc na razie bez lekow? a tez szukam dla siebie butow i tym razem zamierzam kupic szpilki na platformie, choc nie nosilam szpilek od liceum :D bedzie ubaw jak zlece po schodach, ale na razie dopiero szukam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co jeszcze mialam napisac, kupilam dzis sobie takie plastry na stopy ktore niby jakies toksyny wyciagaja, ciekawe... tym bardziej ze takie plastry w tv mango kosztuja 10 zł za jedna pare na jedna noc, a kupilam u takiej ruskiej co stoi z majtkami kolo stokrotki cale pudelko na 5 dni za dyche, hehehehe pewnie zrobilam interes zycia, ale nie moglam sie powstrzymac :D kupilam sobie tez wczoraj w rossmanie takie nakladki z zelem do wybielania zebow, tez sie uzywa przez 5 dni, zobaczymy czy cos to da, kawy nie pije ale od fajek nie ma sie co oszukiwac zeby nie bieleja... zobaczymy za pare dni jaki efekt :D kurde moj maz musi czesciej przyjezdzac, to przynajmniej chce mi sie zrobic cos dla siebie.... no dobra dobra wlasciwie to dla niego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski! my dzis siedzielismy w domu bo pogoda bez sensu. a miałam w planach dzis jechac na cmentarz porobic porzadki na grobach przed swietami, ale niestety. Dawidek lezy na kocyku a wokoło ma miski- i jest pełny szczescia:) Maya mam nadzieje ze rehabilitacje pomoga, i juz Ci bedzie lepiej. swieta chyba beda zimne, z reszta u nas swieta sa bez sensu w tym roku, hujowa atmosfera jest wsród rodziny-szkoda ze nie kazdy potrafi zachowywac sie jak normalny człowiek tylko jak zjeb... Mango no to gratuluje zabka! nasz pierwszy forumowy zabek hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:* Nunusia-lekarz mowil,ze nie jest az tak zle i ze jesli az tak mocno mnie nie boli to leczenie i rehabilitacja moze poczekac...problem jest w tym ze jak zaczne leczenie to musze odstawic Patryka od cyca,a tego jak narazie sobie nie wyobrazam...jak mi masaze nie pomoga to wróce po leki.wczoraj był eMek w tym osrodku i rehabilitacja na poczatek pazdziernika:P Mango-idzie wiosna i tez mam ochote zrobic cos dla siebie:) juz zapowiedziałam swojemu,ze jutro godzine potrzebuje na zabiegi(golonko,jakies peelingi,maseczki:D)juz nie moge sie doczekac :) Nasza nocka super-jedna pobudka na szybkiego cyca o 5ej a wstalismy o 7;30.Teraz synek znowu spi,jak wstanie,nakarmie i jak sie zabawi to ja bede sprzatac dalej-juz mi nie duzo zostało.Mango daj znac czy te naklejki na zeby pomogły:) Iza jak tam Twoje maluchy? Dziewczyny ciesze sie ze waswze nocki sa coraz lepsze:* Pogoda znowu szara...bleeee....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nasza noc tez super:) jak podł wczoraj po kapieli tak sie obudził dzis dopiero o 6! jeszcze nigdy tak długo nie spał to jego rekord. szybki cyc i spanie do 9:) teraz jeszcze lezy w łóżeczku i sobie gada:) pasowałoby na jakies zakupy swiateczne isc ale nie ma kiedy bo Dominik w pracy chyba bede musiała isc sama... oho juz koniec grzecznego lezenia, napisze pozniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,chciałam Wam zyczyc zdrowych,pogodnych Świąt Wielkanocnych🌻🌻🌻:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też chciałabym złożyć Wam życzenia : Smacznej szynki i jajeczka w ten świąteczny ranek, a w koszyczku wielkanocnym wiele niespodzianek :P mokrego Dyngusa :) U nas jako tako :) tylko malutka wczoraj zaczęła brzydko kaszleć- szczekający kaszel. byliśmy w poradni całodobowej u nas pełni ona rolę IP. do szpitala to tylko w razie porodu albo nagłego wypadku. myślę że tak jest lepiej bo nie trzeba w kolejkach czekać. dostała leki i jak będzie gorzej to do szpitala. uratowało Nas to że wiem co robić w przypadku nagłej duszności (przechodziliśmy to z Kacprem) inaczej święta spędzilibyśmy w szpitalu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski! ja tez wam składam zyczenia-spóznione ale szczere! mam nadzieje ze siwta spokojnie Wam mineły! ja sie rochorowałam bardzo... juz w sobote strasznie bolały mnie krzyze i głowa a wczoraj to juz była masakra... pojechalismy do mojej babci bo bylismy jzu dawno umowieni i mnie tam rozłożyło. goraczka prawie 40 stopni ktora nie chciała sie zbic, ból głowy taki ze oczu otworzyc nie mogłam. jednym słowem katastrofa- cały dien przelezałam w łóżku prawie nie zywa. Dominik sie zajmował małym dawał mi go tylko do karmienia. na szczescie dziecko było grzeczne, ledwo co do domu dojechalismy. Dawidek chyba czuł ze mama sie zle czuje bo jak go wczoraj D ululał do spania wieczorem to obudził sie dopiero o 6 rano, zjadł i poszedł spac dalej. dzis sie troche lepiej czuje ale wczoraj myslałam ze umieram. Iza jak Dominisia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×