Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

Gość kama123
Wielkie DZIEKI Majoweczko :-D To bedzie moja lektura na dzisiejszy wieczor ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nidzia
Witajcie ja tez jestem lutówką, termin mam na 26 lutego 2010. wykryto u mnie w moczu bakterie e-coli w ogromnych ilościach, dostałam od lekarza furaginum 3x po 2 tabl. mam nadzieję że bedzie wszystko dobrze. na przeziernośc karkową z oceną ryzyka Downa mam iść miedzy 18-21 sierpnia czyli to bedzie 14 tydzień ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nidzia - witaj i nie przejmuj się bakteriami. Cała ciąże wcześniejszą miałam. Przeszłam 2 kuracje Furaginem i 1 Duomoxen i nic niedały. Miałam nawet robiony ambiogram i też zero efektów. Polecam Ci żurawinę bo zakwasza mocz co niepozwala namnażać się bakteriom, dużo pij i często chodź do wc. W ciąży bardzo często pojawiają się bakterie - taki urok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusia30
Nidzia, ja dzisiaj skonczyłam antybiotyk, właśnie na bakterie witam wszystkie nowe koleżanki :-) :-) też kiedyś myślałam o wyjeździe do UK, u nas nawet becikowe chcą uciąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak tili -tili ale ta stronka jest po Angielsku a nie kazdy taki biegly:P :P ajaki benefit trzeba pobierac zeby dostac te 500 funtow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jeszcze dopisze,ze po 20tc trzeba od poloznej wziac jakis dokument i wypelnic i dostaje sie 190L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama123
Dzieki dziewuszki. Poczytalam juz troche o tym becikowym w uk (z linka od Majoweczki)i rzeczywiscie trzeba pobierac jeden z pieciu wymienionych tam zasilkow. I z tego co widze - jedyny na jaki moze mam szanse to Child Tax Credit, o ktory niestety moge sie starac dopiero po porodzie. Pewnie bylyby to grosze (o ile w ogole go dostane), ale majac go mozna wystapic o to becikowe. Hmmm, no jeszcze duzo czasu, wiec mam nadzieje, ze sie zdaze wgryzc w temat. Dzieki Tilli za linka, przejrze go wieczorem ze slownikiem, bo zawsze sa jakies nieznane mi slowa na stronach rzadowych. Chociaz i tak sa bardziej jasno napisane niz te w Polsce, hehe. Tam to apogeum biurokracji ;-) O Statutory Mat Pay juz czytalam na stronach firmy, w ktorej pracuje. Bede to pobierac po 3 m-cach na Maternity (te 3 m-ce placi mi pracodawca). Hmm, nie wiem, co jeszcze... ale jak sie dowiem cos nowego, to Wam napisze :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majoweczko zeby dostac becikowe w uk trzeba pobierac np. Working tax credit, child tax credit, incom supprot i chyba jeszce jakies ale nie pamietam jakie. Wkazdym razie my przed porodem nic nie pobieralismy ale wysylajac aplikacje o becikowe zaznaczasz ze czekasz na odpowiedz np. child tax credit,working tax credit itd. Wtedy jak dostniesz juz ten zasilek to wysylasz do nich ze dostalas i wtedy daja ci te becikowe. Jesli nie pobierasz zasilku a czekasz to musisz wyslac o becikowe bo na to masz 3 miesiace po porodzie a mozesz tez wyslac chyba 11 tyg (nie pamietam) przed porodem i jak bedziesz juz pobierac jakis zailek to dostaniesz nawet przed porodem becikowe. mam nadzieje ze rozumiesz co napisalam:P Podsumowujac. Wysylasz o becikowe nie pozniej niz 3 miesiace po porodzie i zaznaczasz wlasnie ze czekasz na zasilek albo ze juz go pobierasz. przyznaja bez problemu, ale nie czekaj az dostaniesz zasilek bo to czasem trwa 3 miesiace roznie to bywa. Dla tego wysylaj ajk najszybciej. Ja napewno wysle przed porodem bo jak dziaddkowie wyjada to nie wiem czy przy dwujce znajde czas zeby aplikacje pisac:) pisalyscie ze ludzie przyjezdzaja po benefity. Ja przyjechalam tu zarobic:) ale benefty tez pobieram bo na nie zasluguje. Skoro panstwo uwaza ze tzreba pomuc takim co zarabiaja za malo to czemu nie. Pewnie jak bym zarabiala 20 funtow na godz to byn nie dostala mimo ze podatki wysokie bym placila. AJ uwazam ze lepiej zarobic mniej i miec zasilek niz robic nadgodziny miec 2 tysiace wiecej rocznie a tyle ci tez z zasilkow zabiora:( czyli natyrasz sie za 2 a w domu cie nie ma. Nie wiem czy wroce po proodzie do pracy, jak kryzys minei do konca mojego macierzynskiego to pewnie nie wroce bo M ma dobra prace wiec ja pojde sie krztalcic w uk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laski z Uk po 25 tygodniu mozna sie starac o pregnacy grant-jednorazowy zasilek w wys.190 funtow mam numer tel jesli chcialybyscie aplikacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama123
O, Majoweczka, chyba pisalysmy w tym samym momencie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena**
Dziewczyny pomóżcie, jestem w 10 tc (od OM). Byłam dziś na USG i widziałam bijące serduszko - nawet słyszałam, ale dziecko wcale się intensywnie nie ruszało. Badanie trwało jakieś 5 minut i przez ten czas tylko 1 raz podskoczyło. Czytałam ze w tym okresie dziecko podskakuje, macha rączkami i nóżkami... Zaczynam się denerować ze coś jest nie tak jak powinno. Jak to wyglądało u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus ja jak wroce tez pociagne zapierdzielalam po 100 i wiecej podatku nie raz wiec sie nalzey wkoncu my murzynimy za 5.73 jak beduini nie Angole, Angola to sie wiele benefitow nie nalezy ze wzg.na dochody a ubozszych to oni do tych zasilkow szczerze namawiaja naprzyklad tak-Don't forget claim...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczka a wiesz moze czy to prawda ze zmienilo sie co do macierzynskiego?? kolezanka mowila ze teraz jest 12 miesiecy platne = 3 nie paltne, a kiedys bylo 9 platne=3 nieplatne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus ja bede miec Maternity Allowence a nie statuory Maternity pay i bedzie ono moglo byc wyplacane na 2 miesiace przed data porodu przez 9 miesiecy ja zalatwiam sobie zasilki przez firme daje dokumenty i o nic nie musze sie martwic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monique10
Hej mamuśki. Piszę bo jestem podekscytowana ponieważ przed sekundą kupiłam DETEKTOR TĘTNA PŁODU! Teraz czekam tylko na przesyłkę. Czytałam wiele opini kobiet które już mają i 90 % to pozytywy. Kupiłam go bo na naszą 4 rocznicę ślubu jeszcze nic sobie nie zafundowaliśmy. A mąż obecnie jest w delegacji w Grecji i jak przyjedzie to bedzie bardzo zaskoczony :). Ostatnio na wizycie u gina narzekał że za krótko słyszał serduszko naszej pociechy. U mnie rozpoczął się 13 tydz. 1 dzień. Ja też mam wizytę na 27.07. Pozdrawiam.... http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monika&year=2010&month=1&day=28&babycount=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem potwornie zmęczona całym dniem w samochodzie więc piszę ostatkiem sił Dzidziuś jest w brzuszku i czuje się dobrze.Nie ma syndromu Downa, ma zamknięty piękny kręgosłup, 2 nóżki, 2 rączki, wszystkie paluszki i bijące serduszko. Na początku spał i nie chciał się obudzić ale pani dktor zrobiła mu małe trzęsienie ziemi i w końcu zaczął wierzgać na wszystkie strony, machać rączkami a nawet ssać kciuka Niesamowite uczucie. Co do płci to lekarka miała podejrzenie ale powiedziała że na razie nie będzie mi mówić bo nie jest na 100% pewna. Powiedziała też że chłopca łatwiej rozpoznać????? Czyżby więc miała być dziewuszka???? Dostałam kilkuminutowy filmik z USG więc siedzę sobie teraz i go oglądam... już chyba widziałam go z 50 razy Nie mogę się napatrzeć. Nie uroniłam nawet łezki... nie byłam jakoś szczególnie wzruszona... razczej strasznie szczęśliwa. Poczułam wielką ulgę widząc że robaczek ma się dobrze i na dobre zadomowił się w brzuszku. Za tydzień pozostałe badania ale o nie się już nie martwię To najważniejsze mam za sobą W nagrodę zabraliśmy dzidzię na objad i zjadła wielkiego steka Unikałam wołowiny od kilku tygodni a weszła mi super. Źadnego problemu. Poprawiłam wszystko tryskawkami z bitą śmietana a teraz odpoczywam w domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milena, Nic się nie martw. Moje dziecko też nie chciało się dzisiaj początkowo ruszać. Mi lekarka powiedziała że ono po prostu spi. Powiedziała też że w 3-4 miesiącu dziecko spi po 20 godzin na dobę. Musiała kilkanaście razy potrząsnąć moim brzuchem zanim malec zaczął się ruszać. Najpeir wolno i leniwie a potem w końcu się rozbrykał. Nie ma czym się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×