Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

Gość zafirrka
Hej dziewczyny! PRzyłączam się do Was mam termin na 14 lutego 2010 :))) Jak to możliwe że już niektóre z Was znają przypuszczalną płeć? Ile ma już Wasze maleństwo :)/? moje 46 mm i za 2 tygodnie wybieram sie na usg genetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, tak sobie poczytalam troszke wasz topik a ze tak sympatycznie tu to postanowilam napisac. Tez jestem lutowka, terminy mam 20-22 luty, nie wiem dokladnie bo jeszcze nie mialam obliczanego terminu przez lekarza. Od 2 lat jestem w Londynie ale nie cierpie tego miasta i nie chce mojego dziecia tu wychowywac wiec pod koniec roku wracam do polski, z angielskim macierzynskim bede jakos materialnie zabezpieczona na ladnych kilka miesiecy, bede przy rodzinie i przyjaciolach i bedzie super :) O opiece medycznej tu szkoda gadac, przynajmniej ja do tej pory mialam same zle doswiadczenia. Jak tylko wyszly mi pozytywne testy (juz 10 dni po zaplodnieniu - uzywalam testow owulacyjnych i dokladnie wiem kiedy mialam owu) poszlam do GP a on dal mi ksiazeczke z niczym konkretnym w srodku i powiedzial ze dostane list z zaproszeniem na badanie po 10 tyg. Po miesiacu w koncu przyszlo zaproszenie na usg ale nic tam nie pisze o pobraniu krwi, no rece opadaja :( Mialam tez male plamienia, poszlam do lekarza a on nie skierowal mnie na badanie tylko ppowiedzial ze moze poronie a moze nie i ze on nie jest w stanie mi pomoc :/ No ale nie bede wam marudzic, jestem mega szczesliwa ze jestem w ciazy, dzidzius byl planowany i nie wiedzialam ze dla nas to takie latwe bo od razy w pierszym cyklu sie udalo :) Po cichutku chcialabym dziewczynke, nawet kochalismy sie tak by w nia wcelowac ale najwazniejsze by dzidzius byl zdrowy. Zauwazylam ze niektore z was maja juz okreslana plec dziecka, pewnie nie jest to 100% ale i tak sie zdziwilam ze tak szybko, myslalam ze to dopiero po 16 tyg mozna okreslic? Aha, ja pracuje na nocki, tzn prace mam siedzaca i wiekszosc czasu siedze przed lapciem ale jestem ciekawa co mi polozna powie na pierwszym spokaniu (na poczatku sierpnia), czy to nie szkodzi dziecku? W pracy jeszcze nie wiedza, rodzina tez nie, tylko nasi rodzice wiedza i moje 3 przyjaciolki, chcemy poczekac do pierwszego usg czy wszytsko jest ok i dopiero wtedy sie chwalic :) Pozdrawiam was mamuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zafirrka ;) - to mozemy sobie podac raczki co do terminu:D falbanaaa - Tobie rowniez podaje raczke:) Tez jestem z Londynu Witam was kochane dzisiejszego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Ja wczoraj pracowalam 13 godzin i dzis ledwo zyje. Ja tez chcialabym poznac plec dziecka,za tydzien koncze 13 tydzien i mam tez wtedy usg . Ciekawe czy bedzie cos widac:) Marzy mi sie chlopiec, ale staram sie nie nastawiac za bardzo, zeby nie byc rozczarowana dziewczynka.Bardzo mecza mnie od oczatku zapachy, moja tesciowa mowi ze to na pewno na chlopca. W pracy prawie nikt nie wie, ze jestem w ciazy i juz dwie osoby mi powiedzialy, zebym sie przestala odchudzac bo widac , ze schudlam .Zbywam to na razie milczeniem :D Brzszka niestety tez nie widac poki co. Moj maz przeczytal ostatnio takie slowa dityczace 13 tygodnia \" Już nie rzucasz mężowi kąśliwych uwag. Jesteś bardziej życzliwie nastawiona do otaczającego Cię świata. \" i mowi, ze juz sie tego doczekac nie moze, bo dalam mu sie we znaki ;) Zastanawiam sie czy bedziecie braly jakies witaminy do konca ciazy? Ja koncze juz kwas foliowy, ale musze zapytac gina o zelazo w tabletkach. Nie moge jesc miesa, wedlin - odrzuca mnie i na pewno nie dostarczam sonbie ani dziecku wystarczajaco duzo zelaza.Tak samo naczytalam sie o kwasach DHA , jak wazne sa dla dziecka i kobiet w ciazy . Najlepiej byloby jesc zdrowo,ale widze ze niebardzo mi to wychodzi. Najpierw zapytam lekarza czy warto brac witaminy w postaci tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam zafirka i Falbana ja tez nie jestem zadowolona z uk ale jestem zmuszona tam wrocic i urodzic...niestety moj kochany nie kwapi sie zeby wracac narazie.:(.jest na kontrakcie ma dobra prace...no niestety w Angli wszystko olwaja ..ja nie wiem jak to wszystko dalej bedzie ale zobaczymy dopiszcie sie do tabeli buziaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu napewo warto tez jestem w 13 tygodniu i 2 ginekologow polecilo mi Calibra mami naprzyklad zapytaj swojego gina o nie..sa nie drogie a maja super sklad ,,pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ja przeciez jestem w Polsce :) teraz mozna ale nie ma ich w aptekach raczej sa nowe , mi pani je zamowila z hurtowni jak poprosilam sa takie rozowe 120 tabletek na 2 miesiace bierzesz po dwie okolo 25 zloty kosztuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane! i ja się witam! 🖐️ hello wszystkim nowym mamusiom! laski, ja juz nie mam sily - mam takie mdłości, że normalnie ręce opadają- najgorzej oczywiście rano i... wieczorem... nic mi nie pomaga. właśnie zaczęłam 11 tydzień. Kiedy u Was się te męczące objawy zmniejszyły? Albo zniknęły? :) pocieszcie mnie jakoś, please... :) zazdroszczę strasznie tym, które już miały kolejne usg :) cieszę się bardzo, że dzidzie ślicznie rosną! :) my mamy dopiero 4 sierpnia, bo lekarz na urlopie. to jeszcze 1,5 tygodnia!!!! :D Co do powiedzenia o ciąży - u nas to była ciężka decyzja - już raz jak pamiętacie straciliśmy ciążę w 5-6 tygodniu. teraz nie chcieliśmy zapeszać, więć powiedzieliśmy tylko dziadkom, naszemu rodzeństwu, przyjaciółce i przyjacielowi. znajomi na razie nie wiedzą, i chyba póki co tak chcemy to zostawić. zastanawiamy się czy nie powiedzieć babci mojego męża - bo w nd ma imieniny - byłby ładny prezent :) ona jest nam bardzo przychylna, więc na pewno bardzo się ucieszy. z drugiej strony, ja to panikuję strasznie i boję się mówić przed usg. majóweczko--- czasem trzeba sobie popłakać, nie martw się, głowa do góry! wszytsko się ułoży! założę się, że dzisiaj masz już lepszy humor, prawda? a zdjęcie prześliczne!!! duża dzidzia! Niukunia --- boże jak by mi zaczęły wypadać włosy to kaplica- ja i tak mam mało. jak wymyślisz coś ciekawego, daj znać :) ania25lat --- ja na pewno będę barćjakieś witaminy, ale to po 12 tygodniu. mi też ze zdrowym odżywaianiem nie wychodzi - zmuszam się do mięsa, ale niezbyt mi to idzie! generalnie nie mam na nic ochoty i jestem taka stracznie powolnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, jak nie ja :) tylko bym spała, a jedzenia to broń boże! wczoraj mąż specjalnie zabrał mnie do ulubionej knajpy, gdzie zawsze dużo jadłam. tym razems kubnęłąm jak ptaszek. i już nie miałam ochoty... masakra z tym marudzeniem... :) karol_ina- gratuluję synka! fajnie, że znasz już płeć... :) Kasia W. --- skąd Ty masz siłę na łażenie?? ja bym spała i spała... :) Pozdrawiam resztę!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ice blue napewno bedzie duza poprawa w 4 miesiac u mnie mdlilo sporadyznie najbardziej w 7-9 tygodniu chyba ale nadAL JAK BEZSENSOWNIE SIE OBEZRE mam takie chwilowki dam ci dobry sposob ok? kup sobie kukurydziane chrupki i wode mineralna wkroplij do niej cytryny zjedz kilkanascied chrupek popijajac ta woda zmus sie nawet zobaczysz jaka ulga chrupki musza byc bez smakowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz polecę po te chrupki. wodę z cytryną piję cały czas - nic mi nie daje, mam wrażenie :D ale spróbuję... dzięki majóweczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszytkie :) Chciałam serdecznie powitać dwie noe mamuśki :) Dopisujcie się do naszej tabelki Majóweczko witaj spowrotem, dzidzia jest śliczna i jaka juz duza. Z tym płaczem to ja mam podobnie, wiec się nie przejmuj, to poprostu pewnie kolejna dolegliwośc kobiet w ciąży :) Mi kolezanki mówiły, że jak będę oglądac reklamy to będę beczeć wiec się tym nie przejmuje i ty tez nie :) karol_ina super, że już poznałaś płec, garyluje syneczka, ja już nie moge się doczekać płci mojego maleństwa :) Ania 25 mi lekarz przepisał witaminy jak byłam w 5 tygodniu, przepisał mi prenatal kompleks, nawet jestem z nich zadowolona, maja bardzo dobry skład :) Ice blue ja mam tak samo jak Ty tylko bym spała i spała, nawet w pracy czasami mi się same oczy zamykają, więc cieszę się, że już dzis piątek i że bedę mogła spac przez weekend :) Kaiu W. kurcze Ty chyba w jakims maratonie ciężarnych powinnaś startować, tyle kilometrów w jeden dzień, no nieżle nieżle moja droga :) tilli-tilli Ja też mogę podać Wam rekę, moja dzidza ma termin na 14 lutego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ice blue bo ty masz opracowac przy mdlosciach pol paczki chrupek albo pieczywa chrupkiego i popijac delikatnie ryba ja ostatnio gdyby nie to puscila bym pawia na pol placu zabaw tak mnie zemdlilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bo ice blue u ciebie to jest 10 tygodbi 2 dni od OM czyli 8 i 2 mniej wiecej od zaplodnienia no coz jeszcze z 2 tygodnie i powinno ci odpuscic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chej dziewczynki u nas dzis leje :( przyjedzie do mnie koleżanka i pojedzie ze mna zważyć juniora:P mdlości ja juz mam dużo mneijsze niz miałam, moge już jesc. Mieso caly czas mi nie smakuje ale zmuszam sie do niego od czasu do czasu:P z synkiem w ciazy lubialam mieso tylko pozniej mielone zaczelo mi smierdziec a pod koniec ciazy kurczakow tez nie jadlam :( ta ciaza calkiem inna:):D Senność mi nadal dokucza chociaz juz mniej niz ostatnio, ale czasem jak sie poloze na kanapie to nawet nie wiem ze zasypiam:P Bruszke rosnie ale wszyscy mowia ze od przodu nie widac od boku juz tak ale jak ktos nie wie to sie nie kapnie:) ostatnio sobie czytalam w kalendarzu ciazy(ktory czytam codziennie oczywiscie) ale poszlam troche na przod no i dzidzia za 3 tyg bedzie miala 10 cm. ale wielkolud juz bedzie. Czy wam wszystkim tak samo wolno czas leci??j azawsze jak na cos czekam to tak mam. PAmietam mialam jeszce gorzej w pierwszej ciazy a jak sie urodzil to czas lecial migusiem nawet nie wiedzialam keidy...a teraz znowu w matrixie jestem:P:P co do witamin to juz pisalam ze mam dobrane specjalnie pod moj organizm, pod moje tendencje genetyczne:) jestem z nich bardzo bardzo zadowolona:) wiem ze niczego mi ani dzidzi w brzusiu ani karmiacemu synkowi nie brakuje. mialam zrobiona analize i bylo wiadomo czego mi brakuje a czego mam wystarczajaca ilosc:) ten sposon nie faszeruje sie czyms co juz mam i nie place za to ze to "wydale" tylko za to co sie wchloni do organizmu.Po za tym wit. nie sa syntetyczne i maja leprza wchlanalnosc.:) jak sie dzis czujecie??ja troche ja kapec?? zla pogoda i spac sie chce. juz w poniedzialek bedzie usg nie moge sie doczekac!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja mialam mdlosci okrutne jakos 8,9 tydzien po scianach chodzilam teraz mam tylko jak zjem za duzo ;) szczegolnie wieczorami ;) 2 razy poszlo do kibelka, raz chipsami.... (powinnam dostac po lapach za zjedzenie ich :P ) a raz po salatce z papryka...hmmm...moze skorka mi zaszkodzila? a ja chyba bede oryginalna i powiem ze lubie UK i nie chce wracac do Pl i opieka zdrowotna tez mi sie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus ;) a co do wczorajszej odpowiedzi:D nie, nie czuje sie jakby czas lecial wolniej o tydzien teraz hehe wrecz przeciwnie przecieka mi miedzy palcami mam tyle do zrobienia, tyle planow + opieka nad corcia po prostu tygodnie strzelaja nie wiadomo kiedy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja znam nie wielu ludzi ktorzy lubia uk :P siedza tam tylko dla wiadomo czego i benefitow wiekszosc ale kazdy jest inny..mnie sie tam tylko opieka socjalna podoba pozatym jest jeden wielki kicz...tyle ze o wszystkolatwiej jak w Pl...mnie sie marzy Dania i mam tam rodzine wiec chyba jak szkrab podrosnie to dam sie sciagnac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ---NAJKA---
Czesc przygarniecie jeszcze jedna sierote???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przykro mi...bylas u lekarza majoweczko?? ja naszczescie nie choruje. w uk mi sie jeszcze nie zdazylo tylko jak bylam w pl na u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majóweczko strasznie przykro mi się zrobiło gdy napisałaś ,ze ludzie tu siedza dla benefitów.Sorry,ale nie zgadzam się.Niech każdy wypowiada sie za siebie,bo ja tu mieszkam dla benefitów.Mam inny cel przede wszystkim dzieci.Córka zaczęła tu szkołe i przyjechaliśmy tu dla ich lepszego startu w zyciu,tylko dla nich. Nie korzystamy z benefitów,bo przyjechalismy by pracować i dzięki ciężkiej pracy mamy to co mamy.Nie przez żadne benefity. Nie wiem,ale każdy mysli,ze tu pieniądze na chodniku leża.Przykre,ze inni polacy podsumowuja zaraz wszystkich :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×