Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

Dzieki dziewczynki za odpowiedzi! Ojej, czyli mozne poznam plec! Emocje rosna ;-) Santicia, Jesli chodzi o wady to ja slyszalam, ze wady genetyczne to jedno, a wady nabyte podczas ciazy to drugie. Te nabyte rzadko sie zdarzaja, wiec chyba nie ma sie co martwic na zapas... Moja kumpelka, co jest po medycynie, mowila, ze najwieksze zagrozenie jest w pierwszym trymestrze, gdy mam zlapie jakies silne przeziebienie czy cos i musi sie leczyc antybiotykami. Nie zaleca sie tez jesc pewnych produktow, np serow plesniowych, bo maja bakterie -chyba listeria- ktora moze uszkodzic plod, albo zakazenie toskoplazmoza moze uszkodzic dzieciaka. No ale to sa wszystko taki standardy, o ktorych wszyscy trabia, wiec pewnie znasz ich pelna liste. A nawet jak sie zje cos 'zakazanego' to nie ma co panikowac, bo przeciez nie kazde surowe jajko moze miec salmonelle itp itd. Takze zdrowe podejscie gora ;-) Moja mama mi mowila, ze w jej czasach nikt nie slyszal o kwasie foliowym, a wsrod znajomych sie urodzily same zdrowe dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania25, Ja tez mam maly brzusio, piersi niewiele wieksze, zadnych ruchow nie czuje, przytylam moze 1kg... Ale i tak mam nadzieje, ze wszystko jest dobrze :-) Kazda ciaza jest podobno inna, wiec nie ma sie co porownywac. Lekarz najlepiej to oceni, wiec uszy do gory :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o moje zwolnienie??to ja mam prace taka ze musze dzwigac pchac wozki:( i caly czas na nogach, praca jest na czas i torche ciezka dla mnie normalnie(bo jestem po 7 operacjach na biodra) a w ciazy to juz wogle. Po za tym nadal mam mdlosci juz duzo mniejesze ale sa. Skoro moge byc na zwolnieniu to kozystam, w domu i tak mam duzo zajec,synek roczny,sprzatnanko gotowanko. Co prawda tesciowa pomaga wiec jest dobrze. Ja najchetniej bym caly czas spala:( i nie wyobrazam sobie teraz wstac o 5 i do pracy dygac:( z brzuchem, jak bede musiala wrocic to beda musieli przeniesc mnie na inny dzial ale jak moge to siedze w domu 100%platne:) zycze wszystkim waszych wymazonych plci. mi w pierwszej ciazy bylo obojetne teraz to juz bym corcie chciala a jak sie nie uda to synek bedzie mial kumpla:P wlasnie sie umowilam na wizyte moje USG bedzie kosztowac 260 zl z nagraniem na filmik itd.ale przerazilam sie jak babka powiedziala ze wizyta trwa 10- 15 minut:( bylam juz u tego lekarza w pierwszej ciazy i ide drugi raz bo bardzo szybko w 12 tyg,c zauwazyl ze chlopiec i jak juz skonczyl nagrywac dal mi zdjecia uz mialam wychodzic a on to jeszce raz sie upewnimy czy to chlopiec. i mam zdjecia siusiaka:):P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem ponownie :P Wlasnie spotkalam kolezanke,ma core w wieku malej mojej ..kupe czasu jej nie widzialam chwale sie jej ze w ciazy jestem a ona mi wypala ze tez jest i ma termin na 22 luty heh..no to sie pochwalilysmy:D...wogole to jakis wysyp dzieci jest chyba z okazji tego pseudo kryzysu :) a tak pozatym to smutek mnie ogarnal bo wszyscy znajomi mi sie rozjechali przyjechalam do PL a tu pusto..faktycznie czas wracac do Angli...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede-mama -- jejku mi adrenalina bardzo skacze :P Tak starsznie czekamy na USG ze szok :) Ja Malenstwo ostatnio widzialam sama 08.07 w 9tc wiec teraz jak pojde w 18tc z narzeczonym to On sie chyba poplacze :):) Cezkamy z wielkim napieciem na plec, mamy nadzieje na corcie ;) Wy wszystkie tak na chlopcow wiec moze mi sie uda przyniesc wiadomosc o dziewczynce...? :D Witania, Ania -- 🖐️ daga, santicia -- mi lekarz mowil ze z dwojga zlego, to lepiej jak sie przytyje bo to dziecku nie zaszkodzi napewno, a zbedne kg zrzucimy przy i po karmieniu :) ja sprite nie lubie, nadal z przyjemnoscia pochlaniam karmi, cole i pepsi :P Ja wczesniej tez nie bralam kwasu i baaardzo szalalam , no ale bardziej liczy sie fakt ze dbamy o siebie w ciazy :) Agus -- ja tez marze o corci :) oby nam sie udalo :):) Co do pracy to mnie szef zwolnil juz pod koniec czerwca jak Mu powiedzialam i od tego czasu siedze w domciu. tez mialam dosyc ciezko, po 10 godzin na nogach, noszenie itp. majoweczko -- zgadzam sie z kama, czasem odrobina dystansu w zwiazku ma zbawienne skutki. Musisz wierzyc ze to tylko przejsciowe problemy i wszystko sie ulozy :) Usmiechnij sie - dla Malenstwa :) kama -- jesli Maluszek nie protestuje to plec mozna poznac juz na USG polowkowym, wczesne rozpoznanie plci jeszcze sie moze zmienic bo z tego malenkiego CZEGOS albo bedzie penisek albo lechtaczka, ale zazwyczaj od ok 16 tc jest to juz bardziej wiarygodne :) Co do przebarwien to one sie zdaraja bardzo czesto, zazwyczaj po ciazy znikaja, jednak jesli z tymi przebarwieniami sie wyjdzie opalac to sie utrwalaja. hehe ale sie naprodukowalam :P buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam załozyłam przed chwila ten sam topik ale jakas miła osoba napisała ze juz taki jest i podała i link wiec jestem ja mam termin na 11 luty i powiem ze to juz druga moja ciaza musze doczytac to co wy napisałyscie bo sporo tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie moge sie doczekac co bedziemy pisac po nowym roku hehe :) ktora pierwsza urodzi a ktora przenosi bobaska :P he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja dzisiaj tylko na chwilke bo strasznie zmeczona jestem. Cały dzien biegalam i cos zalatwialam a teraz troche sie wystraszylam bo mam temp. 37,5 st. :( mam nadzieje ze nic zlego sie nie dzieje... sluchajcie kupilam sobie dzisiaj jeansy ciążówki i poprostu rewelacja :) polecam! sa super wygodne. Musialam kupic bo mimo ze przytylam dopiero tylko 2kg to moj brzuszek jest wiekszy... a conajmniej równy z piersiami a i piersi mi urosly. I w sumie to tylko tutaj rosne bo nawet w bioderkach nic mi nie przytylo :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to chodziło??kurde juz sama nie wiem a poweidzcie mi jak to zrobic zeby ten kod mi sam wskakiwał a zebym go sama za kazdym razem nie wpisywała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santicia..............Lubuskie.........18.04.09.......20 .01.10......... Monique10...........śląske............24.04.09.......30. 01.10.........? Klaudia0405..........lubelskie.........25.04.09.......01 . 02.10...........? Shee88.............małopolskie........25.04.09.......01. 0 2.10...........? kama123...............UK..............28.04.09........01 . 02.10...........? Litchi..................niemcy..........24.04.09.......0 1. 02. 10..........? mimi840..........dolny slask.........24.04.09.........02.02.10............? Karola_tomm........gdynia...........28.04.09........02.0 2 .10..........? bede-mama24.......Niemcy......09.05.09............04.02 .10..chłopiec majoweczka09.....UK-kuj-pom......01.05.09.......04.02.10 . .chlopiec? justasyp............Niemcy...........1.05.09..........08 .02.10...........? ania25lat.........opolskie.............01.05.09........0 8.02.10.........? witania...........mazowieckie.......01.05.09........08.0 2 .10 chłopiec? Amirka..............UK..................04.05.09........ 10.02.10...........? mama Jakubka1.....Kraków..........04.05.2009....10.02.10.....? Lemurka.............kuj-pom..........06.05.09.......10.0 2 .10.........? Agus_inv..............UK...............07.05.09.......10 .02.10..........? AniaForever.........Łódź.............07.05.09.......11.0 2.10..........? Ola... .......zachodniopomorskie...03.05.09........11.02.10........ .? daga.p.:33......górny ślaśk..........05.05.09...... 12.02.10..........? sabiness...............śląsk.............05.05.09......1 2.02.10.......? szatynka33.........ślask..............06.o5.09.......13. 02.10..........? Monikaza24........dolny śląsk........07.05.09......13.02.10..(chłopak) tilli-tilli..............Londyn............04.05.09..... .14.02.10.........? nikunia1983........Warszawa.......07.05.2009....14.02.2 010......? zafirrka............małopolska.......07.05.2009.....14 .02.2010.....? zuza-anna......JG dolny śląsk........09.05.2009.....14.02.2010......? olusia30.............Warszawa.......10.05.2009.....16.0 2.2010......? filipinka85............Śląskie........09.05.2009......16 .02.2010........? ice blue28.......mazowieckie .......14.05.09 .......17.02.10.........? Kowalik25 ..........małopolska.......15.05.2009.....18.02.10......... .? sigmonka81....G-malopolska...........17-20.05.09..18.02 .10.........? madzikicia;30.......lubelskie........21.05.09.........27 . 02.10.........? moncia198712........śląskie..........04.05.09........11.02.10..........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje majóweczko za pomoc znalazłam tabelki i sie wpisałam mam pytanie do wszsytkich kobietek : czy wasz lekarz kazał wam zrobic test na HIV??? słyszałam ze ma to wejsc za nieglugo obowiazkowe mi moj zlecił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia -- na wczesniejszej stronie jest wypowiedz chyba od andzi i tabelka. skopiuj ja i dopisz siebie wedlug tego jak to robilysmy my :) zycze milej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Moncia :) ja tez test mialam negatywny:) i moj maly tez budzimnie wczescie bo ok 7 rano:( damy rade::P ale co bedzie jak moj synek nadal bedzie sie budzil w nocy jak sie dzidzia urodzi??mam nadzieje ze mu to juz minie. Bo cieko mi bedzie wstawac w nocy do dwujki, teraz synke spi z namiw pokoju i jak bedzie sie budzil po porodzie to chyba tak zostanie:) dobranoc laseczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:). wstałam już, bo dziś mam wolne więc che wykorzystac, zakupy itp, ploty z koleżanką, napewno zjemy jakieś wieeeeelkie lody:). . nie moge doczekac sie ruchów, ale to już nie długo. ja chodze w swoich ciuszkach, ale mysle o ciążówkach wczoraj byłam w sklepach w poszukiwaniu pasu o którym pisałysie i spodni, ale ni nie znalazłam, pas chyba kupie na necie. w czw ide do nowej lekarki, mam nadzieje, ze tym razem to bedzie trafny wybór:). chce by mi dała skierowanie na amniopunkcje, bo okazuje się,że tamci nie moga bo nie maja tej umowy z nfz:(. a ja mam juz termin na 27 sierpnia. wole zrobic i miec stu procentowa pewnosc, coraz bardziej boli mnie kregosłup, nie moge usiedzie w pracy, wiere sie i hodze jak tylko sie da. pewnie dlatego ze brzuszek urusł, a piersi sa olbrzymie, normalnie 70B, a teraz 70D i to ledwie się mieszczą;). Miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha u mnie w czwartek 18 tydzień !!! Dziś na 11:00 mam USG i bardzo liczę na poznanie płci. Pragnę zdrowego dziecka ale jakoś tak na dziewczynkę chyba bardziej :). Co do ruchów to dalej nic nie czuję. Tak jak pisałam wcześniej ja mam 6 kg na minusie + 1kg. Dzisiaj mam zamiar zapytac gina o basen i pilates ( chciałabym sie jakoś rozruszać) i mam nadzieję że duphaston już będę mogła odłożyć i luteinę też !!! Jestem tak bardzo podekscytowana ta wizytą !!! Kiedyś wam pisałam że kupuje Dostępność: na zamówienie Detektor Tętna Płodu !! Mam go już o d3 tygodni i powiem wam że jestem spokojna bo wiem że serce mojego dzieciątka bije !!! A oprócz serduszka podsłuchuje jego ruchy. Mimo że jeszcze ruchów nie odczuwam to jak słucham - łzy po policzkach mi lecą.... Cudowne uczucie. Miłego dzieonka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dziewczynke bym chiała bardzo:). nawet mówie już do dzidziusia Maja:). Dla chłopczyka nie mam imienia jeszcze, Oskar może? na basen chodze , lekarz mówił, ze po wzgldem cwiczen super, ale jest ryzko,że się coś złapie:(, bo w ciąży o to łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×